Ik ben er weer en had beloofd ons verhaal neer te zetten, bij deze dan.
Vriendlief en ik hebben elkaar al weer bijna 2 jaar geleden via een datingsite leren kennen. Ik net 5 maanden alleen, hij (wist al anderhalf jaar dat de scheiding een feit was, alleen de daadwerkelijke uitvoering liet op zich wachten) woonde net 2 weken alleen.
We begonnen als vriendjes plus, een soort SV met een beetje extra, zoals samen leuke dingen doen. Al heel snel merkten we dat er beide veel gevoel was, het gevoel al jaren bij elkaar te zijn, liefde, immens veel liefde voor elkaar voelden. Dat we meer voor elkaar wilde zijn, dan slechts vriendjes plus. Een vaste LAT-relatie dus, in plaats van het ongebonden karakter die onze ' relatie' eerst had.
Maar....... beiden wilden niet de vrijheid kwijt die we hadden, het mogen flirten, sjansen en ev. het bed delen met een ander, als we daartoe de behoefte voelen. Beiden waren nog niet toe aan een echte 'vaste' (lees monogame) relatie, daarvoor waren we beiden te kort alleen. Met elkaar besproken hoe dat dan te doen, hoe onze liefde voor elkaar te combineren met de vrijheid die we daarvoor hadden. Een open relatie dus, maar wel gebaseerd op wederzijds vertrouwen, eerlijkheid en openheid, waarbij we beiden heel duidelijk voelden elkaar's nummer 1 te willen en blijven zijn.
We zijn nu bijna 2 jaar verder en ik zou het niet meer anders willen, hij ook niet. We hebben ons verder ontwikkeld, ook bij ons is er een veto gekomen dat als de een moeite heeft met een SV van een ander, dat dit besproken moet kunnen worden en dat dit dan afgekapt wordt. Ik heb daar tot nu toe 1 keer gebruik van gemaakt, hij nog niet.
Inmiddels zijn wij sinds verleden jaar april ook begonnen met swingen, wat er voor vriendlief toe heeft geleid een stuk minder behoefte te hebben aan alleen daten. Zijn verlangens zijn door het swingen al vervuld.
Bij mij wisselt het heel erg, ik heb periode's dat ik heel erg met daten bezig ben naast hem en het swingen en periode's dat hij voldoende is. Feit is wel dat wij op seksgebied volledig matchen, dat is ook geen reden, de voornaamste reden bij ons beiden is de spanning van een nieuw persoon leren kennen, kijken hoe die voelt, hoe het voelt om met een ander seks te hebben.
Voor wat betreft de voorkeur, liggen we wel wat uit elkaar. Hij heeft meer iets eenmaligs, ik zou meer een vaste SV willen. Maar ook dat begrijpen we van elkaar en accepteren we van elkaar, zolang we elkaar's nummer 1 blijven, is alles mogelijk.
Wij bespreken veel met elkaar, weten van elkaar wanneer en met wie we daten, maar details laten we wel achterwege, we vertellen wel wat, maar niet alle in's en out's en dat hoeft ook niet.
Voor ons voelt dit nog steeds goed, en was het de oplossing. Persoonlijk denk ik niet dat wij nu nog samen waren geweest als we wel voor een traditionele relatie waren gegaan, we hebben daarvoor te veel onze vrijheid lief.