Je favoriete Frankrijk-bestemming(en)

01-07-2009 11:58 163 berichten
Ik ben op zoek naar inspiratie! Over een paar weken gaan mijn vriend en ik kamperen in Frankrijk. Het wordt voor mij de tweede keer, ik ben dus geen ervaren Frankrijk-ganger. We zijn nu nog op zoek naar een paar leuke bestemmingen voor dit jaar. We willen eerst graag naar een gebied waar je kunt wandelen, zwemmen (meer of rivier) en waar je grotten en oude kastelen kunt bekijken. Daarna willen we graag nog een paar dagen strand. Dit alles mag verdeeld zijn over meerdere bestemmingen, want met auto en klein tentje kunnen we alle kanten op.



Dit topic levert als het goed is voldoende ideeën op voor dit jaar en voor komende jaren, voor mezelf en voor andere forummers!



Brand maar los
Favoriete bestemming in combinatie met Frankrijk? Geen!
Reageer dan niet. We hebben niet allemaal de financien om de halve wereld over te reizen.



Nostradame, ik vind de Alpen erg mooi, de Provence, de Pyreneen... ik hou wel erg van bergen



Ook heel mooi, de Gorges du Verdon.
Alle reacties Link kopieren
Ardeche & Cote d'azur !!!
quote:Marriss schreef op 01 juli 2009 @ 12:03:

Reageer dan niet. We hebben niet allemaal de financien om de halve wereld over te reizen. Als ik moest kiezen tussen Frankrijk en Texel, dan ging ik voor Texel!
Alle reacties Link kopieren
Gebied langs de Loire en dan omg Tours, Amboise.
Alle reacties Link kopieren
Ik kom net terug van de Loire-streek. Erg mooi! Zeker aan te raden als je kastelen wilt zien. En goed te combineren met een strandvakantie in de Vendee, Zuid-Bretagne.
Alle reacties Link kopieren
quote:elninjoo schreef op 01 juli 2009 @ 12:13:

[...]



Als ik moest kiezen tussen Frankrijk en Texel, dan ging ik voor Texel! Ga jij maar lekker tussen de schapen zitten, Elninjoo.
Alle reacties Link kopieren
Dordogne!!

En daarna nog even naar de zuidkust.
Provence: Avignon. Weet niet wanneer je precies gaat, maar in juli vindt in Avignon ook het (straat)theaterfestival plaats. Erg leuk om mee te maken. Vanuit de Provence ben je trouwens ook zo aan zee.

Kastelen heb je zo ongeveer in heel Frankrijk erg veel staan, maar volgens mij vooral in de Loire en Dordogne het meeste. Bourgogne is ook mooi.
Alle reacties Link kopieren
kastelen zijn met name veel te vinden in het loire gebied bij Tours/Angers. Ook heb je daar veel grotten (oa. Saumur) en kun je er erg leuk wandelen langs de rivier.

Het kan daar ook erg mooi weer zijn, maar ikzelf heb daar vnl. veel regen gezien.

Voor het mooie weer ga ik altijd richting Provence. Ook leuk wandelen kun je in de de buurt van Gap (haute de provence)
De Perigord.



Mooie middeleeuwse stadjes zoals Sarlat.

Leuk wandelen, mooie grotten, gezellige campings, veel te doen.
Alle reacties Link kopieren
Dordogne en zuidkust zijn inderdaad ook erg leuk!
Alle reacties Link kopieren
Ile de Re vlakbij La Rochelle. Deel van het eiland staat op de Unesco erfgoedlijst. Je kunt er mooie forten bekijken, natuur, leuk wandelen, heerlijk strand, prachtige fietspaden (fietsen zijn er te huur)...
Alle reacties Link kopieren
quote:balalaika schreef op 01 juli 2009 @ 12:08:

Ardeche & Cote d'azur !!!Inderdaad ......en daar voeg ik dan nog de Verdon aan toe .
Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet.
Alle reacties Link kopieren
De Drôme is ook prachtig.
Alle reacties Link kopieren
Wij zaten laatst in Les Adret's de 'L Esterelle. Provence, in de franse Alpen. Erg mooi gebied, veel natuur, bergen, veel groen maar ook dichtbij de kust.



We hebben onderweg geslapen in de Dordogne. Dat was ook prachtig! We hebben joekels van roofvogels gezien trouwens.
Grief is just love with nowhere to go
Alle reacties Link kopieren
Kortom: Heel Frankrijk
Alle reacties Link kopieren
De Vogezen (Vosges), departement nummertje 88.

En dan vooral tussen Corcieux, La Bresse, Gerardmer en Plainfaing.



Vanuit daar kun je makkelijk naar andere mooie gebieden zoals de Jura, de Moezelvallei, de Elzas etc.

Er zijn werkelijk prachtige meren, bossen, en bergen. Niet erg toeristisch maar genoeg cultuur en natuur te zien!

En maar 7 uur rijden vanuit NL.



Niet omdat ik er zelf woon hoor, maar ik vind de Vogezen écht een aanrader waar niemand aan denkt.

Je hoeft niet naar het zuiden om heerlijk weer en een prachtige omgeving te hebben.





En kamperen hier is een feest: rustige campings midden in de natuur, niet duur en goed verzorgd.
Alle reacties Link kopieren
Laat me raden , Elninjoo ; je vindt de mensen niet aardig in Frankrijk ?
Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet.
Alle reacties Link kopieren
Dordogne (en dan ben ik het helemaal eens met AE, Perigord is nl in de Dordogne)



Sarlat, Beynac, Domme, Bergerac, Limeuil. Ik kan niet wachten!
Wie zonder zonde is gooie de eerste steen
Ik doe zelf ook mee natuurlijk



Vorig jaar heeft mijn vriend met behulp van Google Earth een leuke bestemming gevonden. Een forummer wees me op een leuke plaats en camping in dat gebied: het gebied rond de Gorge du Verdon. De diepe kloof waarin de rivier de Verdon stroomt en waar je heerlijk kunt zwemmen in het meer Lac de Sainte-Croix. Best toeristisch, maar in het dorpje Sainte-Croix du Verdon viel het best mee en zaten we prima op de camping Municipal. Hier konden we heerlijk zwemmen. na een paar dagen zijn we naar Castellane gegaan aan de andere kant van het gebied. Onderweg de Route de Cretes gereden: een route langs de kloof met prachtige uitzichten van grote hoogtes! Castellane is een goede uitvalsbasis voor raften, canyoning, wandelen en ander vertier op de rivier (denk: de wildwaterbaan van Center Parcs in het wild). Aanrader!



Lac de sainte-croix du verdon:









Uitzicht vanaf Route de Cretes:





De rivier de Verdon:





Castellane:

Oh jeetje, ben tussendoor wat anders gaan doen en heb het scherm niet ververst. Ben zelfs al mosterd in mijn eigen topic



Wat een reacties al. Elninjoo ook bedankt voor je bijdrage. Heb je een andere favoriete bestemming in Europa?
Hee nostradame, daar ben ik ook geweest, zelfde camping in Sante Croix. Vond het ook super!!!
Alle reacties Link kopieren
Carcasson, Perpignan

streek van de Katharen dus
De waarheid is dat iedereen zomaar wat probeert

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven