Welkom. Je laatste bezoek was dinsdag 22 mei 2012 11:46.

Snel inloggen of registreer jezelf - (Wachtwoord vergeten?)

  1. Viva
  2. Forum
  3. Actueel
  4. Scholen radeloos over mobieltjes

Dit onderwerp heeft 64 reacties, en bestaat uit 3 pagina's. Je bent momenteel op pagina 1 van 3.
De laatste reactie is geplaatst op 01-06-2011 09:40.

[ Scholen radeloos over mobieltjes - Pagina 1 ]

Ga naar een onderdeel

  1. http://nos.nl/artikel/244 ... loos-over-mobieltjes.html

    Tweederde van de leerlingen gebruikt de telefoon tijdens de les wel eens om muziek te luisteren, spelletjes te doen of iets op te zoeken op internet.

    Van de ondervraagde leerlingen zegt 42 procent wel eens aan digitaal pesten te hebben meegedaan. Daarbij worden bijvoorbeeld opnames gemaakt van medeleerlingen of leraren die op internet worden gezet.

    Soms worden docenten ermee gechanteerd, om hogere cijfers af te dwingen.


    Lijkt me helemaal niet ingewikkeld. Beleid op alle scholen instellen dat mobieltjes tijdens de les uit zijn en als er een af gaat kan de mobiel worden ingeleverd en na het schoonmaken van het plein, krijg je hem weer terug. Is het gauw over zou ik denken....



  1. Zou je denken maar als je je beltoon en de trilfunctie uit zet dan weet niemand dat hij afgaat maar zou je hem evt stiekem kunnen gebruiken

    No one cares how muchs you know, until they know how much you care.


  2. inleveren voor de klassen beginnen , terugkrijgen als de school uitgaat.

    Volgens mij is het net als met oversteken; als je twijfelt , niet doen!


  3. Alle mobieltjes in een bak naast de deur voor aanvang van de les.



  4. Dat is waar, maar als de leraar het dan ziet, valt het toch onder 'mobiel' is niet uit. Valt toch op als je onder je tafeltje dat zit te doen en niet oplet dan wel je huiswerk zit te maken. Maar je hebt gelijk, in sommige gevallen zal het niet opvallen.



  5. Mobiel inleveren bij de congierge/kluisje oid. Aan het eind van de dag daar weer op te halen. In de lokalen geen telefoon toegestaan.

    Kan niet ligt op het kerkhof en wil niet ligt er naast


  6. Instellen dat alle mobieltjes tijdens de lessen uit moeten zijn.
    Als men gesnapt wordt tijdens de les bij het gebruik van een telefoon: inleveren en de volgende schooldag na 4 uur terug krijgen.

    Jammer dan als je hem 's avonds écht nodig hebt, of in het weekend. Je weet dat hij uit moet tijdens de les, klaar.

    En in plaats van spelletjes/twitteren/pingen/filmpjes maken met 'me foon' kunnen ze hun aandacht beter besteden aan de lessen. Wie weet komt het dan ooit nog wel eens goed met de spelling..

    Ik heb geen wespentaille, ik heb een bijenrompje.


  7. Eens met Eefjewentelteefje, Mac123, Schouderklopje. Niet uit tijdens de les, maar inleveren voordat lessen beginnen, op centraal punt. Iedere leerling nummer toekennen, zelfde nummer aan foon,
    kast net zoals postkast met nummering. Iemand in dienst nemen voor inname/uitreiken telefoons, dan is er ook weer een werkloze minder . . . . .



  8. quote:
    himalaya schreef op 30 mei 2011 @ 08:31:
    Instellen dat alle mobieltjes tijdens de lessen uit moeten zijn.
    Als men gesnapt wordt tijdens de les bij het gebruik van een telefoon: inleveren en de volgende schooldag na 4 uur terug krijgen.
    Op veel scholen is dit of iets soortgelijks de regel. Maar juridisch schijnt dat niet eens te mogen....



  9. quote:
    carenza schreef op 30 mei 2011 @ 08:34:
    Eens met Eefjewentelteefje, Mac123, Schouderklopje. Niet uit tijdens de les, maar inleveren voordat lessen beginnen, op centraal punt. Iedere leerling nummer toekennen, zelfde nummer aan foon,
    kast net zoals postkast met nummering. Iemand in dienst nemen voor inname/uitreiken telefoons, dan is er ook weer een werkloze minder . . . . .
    Seriously? Dat is vragen om allerlei problemen mbt gestolen / beschadigde telefoons, of in deze contstructie te duur.



  10. Ik zie onze concierges al 2000 telefoons bewaken zeg...
    Op veel scholen wordt erover gepraat, waarschijnlijk wordt op mijn school de regel ingevoerd dat elefoons in de kluis moeten liggen. Telefoon zien is accuut innemen...



  11. Kunnen ze niet zo'n scrambler plaatsen waardoor mobiel ontvangst niet mogelijk is in de klaslokalen? Dan maakt 't ook niet uit dat ze mobieltjes bij of aan hebben.

    Een beter milieu begint bij anti-conceptie!


  12. Helpt zo een apparaat ook tegen mobiel internetverkeer?



  13. Vraag me af wat voor scholen dat zijn, waar mobieltjes gewoon mógen in de les. Dat soort scholen bestáán dus!?

    Twinkle1001 wijzigde dit bericht op 30-05-2011 08:47 met 81%


  14. Zit heel hard na te denken waarom mobiel uit juridisch niet zou mogen.... Kan het echt zo 1,2,3 niet bedenken. Je hebt een mobieltje gewoon helemaal niet nodig tijdens de les. Er moet gewoon worden opgelet!

    Vind in kluisje ook heel goed idee. En dan mobiel spotten, meteen inleveren.



  15. quote:
    elninjoo schreef op 30 mei 2011 @ 08:40:
    Kunnen ze niet zo'n scrambler plaatsen waardoor mobiel ontvangst niet mogelijk is in de klaslokalen? Dan maakt 't ook niet uit dat ze mobieltjes bij of aan hebben.
    Ook een hele goeie suggestie!



  16. quote:
    elninjoo schreef op 30 mei 2011 @ 08:40:
    Kunnen ze niet zo'n scrambler plaatsen waardoor mobiel ontvangst niet mogelijk is in de klaslokalen? Dan maakt 't ook niet uit dat ze mobieltjes bij of aan hebben.
    Dat is de beste oplossing, geweldig :worship:



  17. net in het jeugdjournaal hadden ze het over mobieltjes juist tijdens de lessen gebruiken om het leren voor kinderen leuker te maken



  18. Jeugdjournaal?? Dat is nog voor kinderen onder middelbare schoolleeftijd. Het moet niet gekker worden, hebben koters onder de 12 al een mobiel (mee naar school???)??...

    Kan niet ligt op het kerkhof en wil niet ligt er naast




  19. mobiel uit mag wel, mobiel innemen als sanctie niet. Is mij verteld op mijn lerarenopleiding.

    Veel scholen doen dat wel hoor. Ik zelf ook weleens, voor de duur van een les. Bij herhaling weet de delinquent dan dat ie m langer kwijt is. Dat werkt wel het beste als de hele school 't toepast.



  20. Echt iets voor Nederland, dat 'scholen' radeloos zijn, omdat ze geen idee hebben dat je ook kunt straffen, inplaats van altijd alleen maar te belonen.


  21. 922012anoniem
    Afbeelding van 922012anoniem
    30-05-2011, 08:58

    Werk zelf op een middelbare school en irriteer me kapot aan die mobieltjes, ze kunnen echt niet meer zonder. Kinderen van 12 met blackberry's die niet eens van hun schermpje af kunnen kijken. Ze zijn allemaal zo verslaafd aan die dingen. Zie je een groep meiden aan een lange rij tafels zitten tegenover elkaar allemaal aan het smsen, een praatje is er niet meer bij.
    Vind het zo irritant.
    Denk dat de oplossing van Elninjoo goed zal werken.



  22. bij mijn zoon in de klas (3e) mag je je tel gewoon aan, wel op trillen he!
    Je mag niet gaan zitten bellen dat dan weer niet, ik vind het nergens meer over gaan...



  23. quote:
    elninjoo schreef op 30 mei 2011 @ 08:40:
    Kunnen ze niet zo'n scrambler plaatsen waardoor mobiel ontvangst niet mogelijk is in de klaslokalen? Dan maakt 't ook niet uit dat ze mobieltjes bij of aan hebben.
    Dat leuk, maar daarmee moet je dus ook zorgen dat er geen wifi ontvangst is voor internet via telefoons. Ik weet ook niet of zo'n scrambler het 3G netwerk uitschakelt. Bovendien lijkt mij het,, mocht ik daar werken, ook erg vervelend dat ik op werk nooit mobiel bereikbaar ben of smsjes kan ontvangen. A;s docent heb je nu ook geen vaste plek met een eigen nummer oid. Lijkt me best lastig om opeens terug te moeten naar pre-mobieltijdperk.



  24. Zou het per se met dit soort harde maatregelen moeten worden opgelost? Onderwijs is toch voor een deel voorbereiding op de professionele wereld. Diezelfde leerlingen staan na school vakken te vullen bij AH en accepteren dan ook dat ze dat niet kunnen met een mobiel in hun handen. Blijkbaar is er dus een mogelijkheid om ze aan te spreken op volwassenheid en verantwoordelijkheid. Zou er op scholen dan geen mogelijkheid zijn om gedragsregels met elkaar af te spreken? Of moeten ze hun mobiel bij AH ook inleveren voordat ze aan een shift beginnen (volgens mij niet)?

    Moi?