Vliegtuig uit Amsterdam neergestort in Rusland
donderdag 17 juli 2014 om 22:21
Sorry, niet met je eens. Het kind van Bergje zit zeker niet in het betrokken vliegtuig, dus haar vraag kan nooit van hetzelfde kaliber zijn als die van mensen die in onzekerheid verkeren of hun familielied/vriend omgekomen is of niet.
Bergje, probeer te ontspannen, hoe moeilijk dat ook zal zijn en hou in je achterhoofd dat jouw kind in een van de duizenden andere vluchten zit, die vast gewoon goed gaan. Sterkte vannacht.



donderdag 17 juli 2014 om 22:22
Pro-Russische separatisten hebben vermoedelijk om op 29 juni beslag gelegd op een BUK luchtdoel-raketsysteem, toen ze de controle kregen over een Oekraïense basis.
Met een dergelijk systeem is vlucht MH17 van Malaysia Airlines vermoedelijk uit de lucht geschoten.
Het gaat om een luchtverdedigingssysteem uit de Sovjet-tijd, dat zowel door de Russen als de Oekraïners wordt gebruikt.
"Als je achter het radarscherm van zo'n installatie zit, heb je geen idee wat je ziet vliegen", zegt militair analist Raymond Finch, van het Amerikaanse Foreign Military Studies Office tegen New Republic. "Je kunt vriend of vijand niet uit elkaar halen. Je schiet gewoon."
Volgens Finch zouden pro-Russische separatisten sowieso schieten als ze meldingen krijgen dat Oekraïense toestellen boven 'hun' grondgebied vliegen. "Het gaat daarbij waarschijnlijk niet om getrainde mensen."
Wat is de meerwaarde voor de strijdende partijen om een vliegtuig vol toeristen neer te halen.
Voltaire: ik veracht u en uw mening, maar ik zal mijn leven geven om uw recht op die verachtelijke mening uit te mogen dragen.
donderdag 17 juli 2014 om 22:25



donderdag 17 juli 2014 om 22:27
Dat is toch verschrikkelijk. Een zinloze oorlog en dan ook nog zinloze doden die per ongeluk zijn getroffen door een raket
Ik kan er gewoon niet bij dat je zo aan je einde kan komen
Vraag me wel af wanneer de pc begint. Zou er nog zoveel onduidelijk zijn, of juist zoveel al pijnlijl duidelijk zijn dat ze liever afwachten
Ik kan er gewoon niet bij dat je zo aan je einde kan komen
Vraag me wel af wanneer de pc begint. Zou er nog zoveel onduidelijk zijn, of juist zoveel al pijnlijl duidelijk zijn dat ze liever afwachten

donderdag 17 juli 2014 om 22:28
Er wordt niet over Irak gevlogen. Ik vlieg zaterdag vanuit Saudi over Egypte en over de Middellandse zee.
Twaalf jaar geleden werd er boven de Oekraine trouwens ook al een vliegtuig geraakt door een raket. Een vliegtuig dat op weg was van Tel Aviv naar Novosibirsk. Dat werd toen door Koetsjma afgedaan als een "foutje".
Twaalf jaar geleden werd er boven de Oekraine trouwens ook al een vliegtuig geraakt door een raket. Een vliegtuig dat op weg was van Tel Aviv naar Novosibirsk. Dat werd toen door Koetsjma afgedaan als een "foutje".



donderdag 17 juli 2014 om 22:32

donderdag 17 juli 2014 om 22:33
Wat lief. Nee dat is m niet. Een latere vlucht, rond 6.45 uur. Het komt wel goed. Ik heb contact gehad met de verkoper van het ticket. vliegtuig is keurig op tijd vertrokken, en zal met een gewijzigde route op tijd op Schiphol landen. Ik heb vertrouwen...op dit moment bevinden zich duizenden vliegtuigen in de lucht.
Mijn zorgen gingen meer over het Oekraïns luchtruim, maar die gevoelens zijn weggenomen.
