Geen resultaten gevonden Probeer een andere zoekterm

Zoekfilters:

Geld & Recht alle pijlers

Consuminderaars, knieperds en mustachians deel 4

21-05-2016 13:24 3028 berichten
Happy new topic!! ;)



Links over besparen, consuminderen etc:



Moeders minimalisme

Min of Meer

Positief Besparen

Lekker leven met minder

Zuinigaan

Valhalla vertelt

http://consuminderenmetplezier.blogspot.nl

http://bespaarbalans.blogspot

http://www.eenvoudigleven.blogspot.nl

http://lievervoordelig.nl/

www.Hypotheekvrij.blogspot.nl ( is van schrijver Gerhard Hormann)

www.In10jaarfo.blogspot.nl

www.Verlossendeaflossers.blogspot.nl

www.Spaarolifantje.wordpress.com

www.Jongengeld.nl

http://annemieksmijmeringen.blogspot.nl/

http://www.ericaverdegaal.nl/publications/index

http://geld-is-tijd.blogspot.nl/





Deel 2: Consuminderaars, knieperds en mustachians deel 2

Deel 1: Consuminderaars, mustachians en knieperds gezocht ;)



Mis je nog een link? Graag via PB





Wil je ook mee meeten? Vul je beschikbaarheid in!! http://doodle.com/poll/pqekv887qfmtdd97
Alle reacties Link kopieren
Vlees en andere dierlijke producten zijn hier ook wel echt een milieuzonde.

Niet meer dagelijks (hoewel vriend daar flink over kan protesteren) maar nog best regelmatig en eigenlijk zou dat best minder kunnen. Ik vind het alleen te lekker. Wat dat betreft is het dus ook wel echt een zonde, ik weet dat het slecht is maar ik doe het toch alleen maar omdat ik het zelf graag wil.Ook ons andere eten is altijd even duurzaam. Ik probeer er wel op te letten maar we eten toch nog vrij regelmatig geïmporteerde producten en dan vooral fruit.



Maar goede voornemens enzo. Ik heb gelijk voor vanavond een lekker veganistisch recept uitgezocht met enkel seizoensproducten. Ik denk niet dat bij ons het vlees er helemaal uit zal gaan maar er opletten en minderen kan geen kwaad.



Lang douchen en zo af te toe uitgebreid in bad doe ik ook. En een groot deel van mijn kledingkast is niet duurzaam. Daarnaast wonen we in een oud huis dat beter geïsoleerd moet worden dus dat is ook niet al te best.



Alles bij elkaar niet al te best. Als compensatie kan ik opgeven dat we geen auto hebben (ik ook nog geen rijbewijs) en dat we echt heel veel op de fiets doen. Ook wordt er weinig gevlogen (ik pas 1 keer in mijn leven). We hebben geen kinderen en hoewel die hopelijk nog komen mogen ze tot dan ook op dit lijstje. We gebruiken groene stroom en bezitten geen droger en gebruiken de afwasmachine niet.
Alle reacties Link kopieren
Zwartvlekje schreef op 11 augustus 2016 @ 11:08:

Vlees en andere dierlijke producten zijn hier ook wel echt een milieuzonde.

Niet meer dagelijks (hoewel vriend daar flink over kan protesteren) maar nog best regelmatig en eigenlijk zou dat best minder kunnen. Ik vind het alleen te lekker. Wat dat betreft is het dus ook wel echt een zonde, ik weet dat het slecht is maar ik doe het toch alleen maar omdat ik het zelf graag wil.Ook ons andere eten is altijd even duurzaam. Ik probeer er wel op te letten maar we eten toch nog vrij regelmatig geïmporteerde producten en dan vooral fruit.

Het stomme is dat soms groente/fruit uit het buitenland beter voor het milieu dan wanneer het in Nederland is geteeld. Omdat het hier bijvoorbeeld uit de kas komt en dat zwaarder belast dan een vliegtuig/vrachtwagen die het hier brengt.
Als klagen telde als werk, dan had mijn ex zich ook moeiteloos een Mercedes kunnen veroorloven.
Alle reacties Link kopieren
dianaf schreef op 11 augustus 2016 @ 11:27:

[...]



Het stomme is dat soms groente/fruit uit het buitenland beter voor het milieu dan wanneer het in Nederland is geteeld. Omdat het hier bijvoorbeeld uit de kas komt en dat zwaarder belast dan een vliegtuig/vrachtwagen die het hier brengt.
Pff, het is ook wel heel complex allemaal zeg! Ik blijf maar zo veel mogelijk uit eigen land eten, al was het maar om de telers te ondersteunen nu met die boycot van Rusland.
Alle reacties Link kopieren
Nijevelt schreef op 11 augustus 2016 @ 11:36:

[...]

Pff, het is ook wel heel complex allemaal zeg! Ik blijf maar zo veel mogelijk uit eigen land eten, al was het maar om de telers te ondersteunen nu met die boycot van Rusland.
Ja, stom hè. Toch maar lokaal en in het seizoen gaan eten, uit eigen moestuin? ;-)
Als klagen telde als werk, dan had mijn ex zich ook moeiteloos een Mercedes kunnen veroorloven.
Alle reacties Link kopieren
Chocoladestukjes schreef op 11 augustus 2016 @ 10:52:

Ik kan helaas niet goed tegen Soja dus dan vallen er veel veganistische dingen af, ik zou het niet kunnen. Ik ben gek op kaas. Echt veel andere zuivel consumeer ik niet. Ik denk 200ml melk en yoghurt per week.
Ach, als volwassen persoon heb je eigenlijk niet eens zuivel nodig.
Just because a certain amount is good, doesn't make a crapload great - BioLayne
Alle reacties Link kopieren
Skaep schreef op 10 augustus 2016 @ 17:34:

[...]



Ik worstel hiermee.



Qua ecologische voetafdruk doe ik het voor Nederlandse begrippen prima: stadsbewoner, geen kinderen, geen auto, vegetariër, laag water- en energieverbruik... Maar dat zijn allemaal geen verdiensten of opofferingen. Ik vraag me af of ik echt bereid ben om die te doen. Ik vind dat dit wel moet en daarom worstel ik. Eigenlijk wil ik veganist worden, maar ik kan niet van de kaas afblijven en vind het qua koken ook gewoon lastig. En zo heb ik wel meer voorbeelden.




dit had ik letterlijk zo geschreven kunnen hebben over mijn milieuzondes...

de auto de deur uit was wel een zekere opoffering want OV is niet altijd even comfortabel. Maar geen spijt, tot nu toe.

ik probeer nu een soort 'flexinist' te zijn (dus sommige dagen in de week veganistisch eten, de rest 'gewoon' vegetarisch)
Oh en yoghurt is hier echt een 'milieuzonde' dus. Ik ontbijt daar dagelijks mee. Een tijd lang heb ik dat niet gedaan, maar vooral omdat ik dan de neiging had maar niet te ontbijten omdat ik brood niet binnen houd 's ochtends vroeg ben ik er toch weer mee begonnen. En ik weet dat er vast veel andere mogelijkheden zijn ;-) maar ik vind dit nu de prettigste optie.
Alle reacties Link kopieren
Wij zijn niet zo heel goed voor het milieu. Vooral mijn vriend niet dus dat probeer ik nog wat te compenseren. Hij gaat met de auto naar zijn werk, ik met de fiets (en ik moet ook nog verder!). Hij doucht lang, ik kort. Hij eet vlees (wel bio), ik bijna niet. Ik loop als laatst naar buiten want hij laat rustig de lampen branden en de verwarming aan staan. We wonen klein en in een maisonnette, dat is wel milieuvriendelijk want weinig stookkosten. Vliegen eens per jaar, maar vriend vaker ivm werk. Mijn kleding is eco/fair trade. We hebben geen droger. Wasmachine en vaatwasser met A label.
Alle reacties Link kopieren
Al sinds mijn 10e vegetarier, altijd te voet of met ov, probeer veel biologisch te kopen. Zeker dingen zoals zuivel. Kinderloos en wil ze ook niet en ik woon erg klein. Stook dus ook niet veel en stroomverbruik is ook nihil. Al met al een ok ecologische voetafdruk afgezien van het reizen



Maar dat gaat ook echt niet veranderen.



Ik zou wel graag ecologische faire kleding willen kopen maar het is allemaal zo duur. Wat ik ook wel snap enzo, maar ik hou nu al nauwelijks geld over zoals het is. Dan is een nieuwe spijkerbroek voor 15 euro toch echt wat aantrekkelijker. Als ik een paar 100 euro meer zou verdienen dan kocht ik meteen alles fair trade, biologisch etc...



Doe mijn best maar het kan beter
Alle reacties Link kopieren
cybermeisje schreef op 11 augustus 2016 @ 09:07:

[...]





Goed punt... Ik ben dus nu met iemand aan het daten die wel gewoon vlees eet, al heb ik er dan geen moeite mee om hem te zoenen. Zuivel en eieren lijkt me juist iets wat je heel gemakkelijk apart kunt houden van elkaar of waarbij het niet heel erg veel uitmaakt dat het plantaardig is (kookroom oid).

Ik zit er eigenlijk meer mee dat ik het eigenlijk geen fijn idee vind om vlees klaar te gaan maken in mijn 'schone' pannen. Nu stond het toch wel in de planning om een nieuwe koekenpak/wok oid te kopen, dus misschien degradeer ik mijn oude wel naar 'vleespan'.

Ik zou dan weer geen compromis kunnen sluiten mbt zuivel, maar ik word er gewoon ziek van (en eieren zijn smerig).
Ik vind het geen enkel probleem als iemand vlees wil eten maar ze maken het maar mooi zelf klaar of halen maar iets af. Hell no dat ik er mee ga frutten. Kattenvoer in bakjes scheppen vind ik al een opgave als ik eens op die beesten pas van mn ouders haha.
Alle reacties Link kopieren
Ik vraag me bij kleding eerlijk gezegd vaak af of het veel uitmaakt, of er een labeltje met fair trade / eco / bio op zit of niet. Volgens mij is de teelt voor alle grondstoffen (of dat nou katoen is, of wol, of synthetische materialen) erg belastend voor het milieu en de verfstoffen ook, ook de zogenaamde bio-variant. Vervolgens is al die kleding gemaakt in landen waar zowel de milieuwetgeving als de arbo behoorlijk achterloopt, in landen waar wij vanuit hier weinig zicht op hebben. Ik probeer er op te letten dat ik gerecyclede katoen koop (dat hoeft niet duur te zijn, heb je ook gewoon bij de H&M en de C&A) en vooral dat ik geen kleding koop die ik niet nodig heb. Vrijwel alles draag ik op, de rest gaat in de bak van het goede doel.
Man en ik eten ca 2 keer per week vegetarisch, vliegen eens in de drie jaar ongeveer, en ik probeer mijn buitenlandse werkreizen zo veel mogelijk met de (nacht)trein te doen. Verder eten we wel zuivel (2-3 liter per week in totaal, plus wat kaas) en eieren. Ik probeer zuinig te zijn met spullen en waar mogelijk tweedehands of duurzame dingen te kopen, maar ook wij gaan zo nu en dan voor de bijl voor een aankoop via bol of fonq omdat dat makkelijker/sneller/mooier/vulmaarin is.



Voor de baby gaan we wel gebruikmaken van wasbare luiers (maar die discussie gaan we hier niet weer voeren :D) en billendoekjes, omdat ik het van de zotte vind dat een gemiddeld gezin met 1 kind in de luiers z'n hoeveelheid restafval verdubbelt. Dat wordt aan de lijn gedroogd, want we hebben geen droger, net als onze kleren en andere dingen.
Alle reacties Link kopieren
broodtrommel schreef op 11 augustus 2016 @ 22:42:

Ik vind het geen enkel probleem als iemand vlees wil eten maar ze maken het maar mooi zelf klaar of halen maar iets af. Hell no dat ik er mee ga frutten. Kattenvoer in bakjes scheppen vind ik al een opgave als ik eens op die beesten pas van mn ouders haha.




Naja, ik doe het dus nu ook eigenlijk niet, ik denk dat ik het eens meer zou kunnen. Ik denk dat als ze lekker willen eten mensen het dan beter zelf kunnen doen.

Maar ik wil mijn nieuwe cybermeneer ook niet dwingen om altijd vegan te eten en altijd samen in de keuken staan lijkt me ook niet praktisch. Daar zullen we een weg in moeten vinden.



Maar goed, we zijn pas 3 weken aan het daten, misschien moet ik hier nog even niet over nadenken. Het gaat al snel genoeg.
Just because a certain amount is good, doesn't make a crapload great - BioLayne
Alle reacties Link kopieren
heavenorhell schreef op 11 augustus 2016 @ 22:45:

Ik vraag me bij kleding eerlijk gezegd vaak af of het veel uitmaakt, of er een labeltje met fair trade / eco / bio op zit of niet. Volgens mij is de teelt voor alle grondstoffen (of dat nou katoen is, of wol, of synthetische materialen) erg belastend voor het milieu en de verfstoffen ook, ook de zogenaamde bio-variant. Vervolgens is al die kleding gemaakt in landen waar zowel de milieuwetgeving als de arbo behoorlijk achterloopt, in landen waar wij vanuit hier weinig zicht op hebben. Ik probeer er op te letten dat ik gerecyclede katoen koop (dat hoeft niet duur te zijn, heb je ook gewoon bij de H&M en de C&A) en vooral dat ik geen kleding koop die ik niet nodig heb. Vrijwel alles draag ik op, de rest gaat in de bak van het goede doel.
Wat betreft eco en bio ben ik het met je eens. Fair trade vind ik een ander verhaal. Ik heb eens een documentaire gezien over de kledingindustrie. Zo schrijnend. Ik kan natuurlijk niet controleren of fair trade kleding echt helemaal fair is, maar ik ga er toch vanuit dat de omstandigheden daar beter zijn dan in die verschrikkelijke kledingfabrieken.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb van mensen die in die sector werken weleens gehoord dat dat ook fair trade in de kledingindustrie nog steeds bepaald niet ons idee van fair is. Ik weet dat de kledingindustrie vreselijk is, maar zij vertelden dat de 'faire' variant eigenlijk niet echt veel beter is. Dat het vaak om dezelfde fabrieken gaat, dat er afspraken gemaakt worden vanuit Nederland over het behandelen van de werknemers maar dat het op geen enkele manier te controleren is of dat ook echt zo gebeurt. Of die verhalen kloppen, kan ik natuurlijk al helemaal niet controleren (de industrie kan dat zelf dus niet eens...) maar ik heb niet al teveel hoop. Ik maak veel kleding zelf, maar natuurlijk geeft dat ook nog geen garanties, de stoffen die ik hier op de markt koop komen natuurlijk ook ergens vandaan.
Alle reacties Link kopieren
Ik denk dat je daar wel een punt hebt.



Zowel mijn vriend als mijn schoonmoeder doen voor hun werk veel ontwikkelingssamenwerking/fair tradeachtige dingen en zeggen dat ook over fair trade voedsel. Mijn schoonmoeder is officieel met pensioen maar organiseert nog wat kleine voedselbedrijfjes in het land waar ze nu wonen. De vrouwen waarmee zij werkt hebben nu een redelijk inkomen en het een stuk beter dan hiervoor maar absoluut niet te vergelijken met een Nederlandse standaard.

Hoe groter het bedrijf hoe minder de verbeteringen voor de werknemers van "gewoon" naar fair trade. Op een koffie of bananen plantage betekend het vooral een iets hoger salaris. En ja dat kan voor de werknemer best een verschil maken zeker als je salaris in eerste instantie al niets voorstelt. Maar als een verdubbeling van je salaris 3 euro per dag extra betekent blijft het natuurlijk pure armoede.
Dat vind ik altijd het lastige van als je over dit soort ethische kwesties gaat nadenken. Je kunt eigenlijk nooit helemaal goed doen. Soms word ik daar weleens somber van. Op andere momenten denk ik iets als een half ei is beter dan een lege dop.
Alle reacties Link kopieren
Het is ook juist als je hier al heel erg mee bezig bent, je er steeds meer achter komt dat andere dingen óók niet goed zijn. Iemand hier noemt yoghurt eten een milieuzonde, veel mensen kunnen zich dat denk ik totaal niet voorstellen, die vinden yoghurt met muesli als ontbijt eten al heel erg geitenwollensokkerig :-p



En goed voor het een is niet persé ook goed voor het ander. Bio-dierlijke producten zijn heel goed voor het dierenwelzijn, maar weer niet zo goed voor je ecologische voetafdruk: juist dieren die buiten lopen nemen veel plek in beslag. En omdat ze buiten lopen, laten ze hun mest ook buiten in de natuur vallen. Ik koop heel braaf bio-eitjes met drie sterren, maar ik weet een beetje hoe mijn medicatie wordt gemaakt en dat is een stuk erger dan een legbatterijkip. Ik heb ook aanleg voor (fors) ijzertekort, dus ik eet ook vlees om die reden. Ik eet niet zo graag vlees, ook omdat ik niet van de smaak houd, voornamelijk niet van rood vlees, maar ik probeer het juist meer te doen nu. Tegelijkertijd vind ik dat ook niet echt een fijn idee, maar er zit niet veel anders op (tekort is dusdanig dat ik infusen krijg). Ik ga keurig met de trein in NL op vakantie, maar neem ondertussen allerlei portieverpakt eten mee voor tijdens de reis. Maar inderdaad is een half ei beter dan een lege dop (die uitdrukking kende ik nog niet! Maar beschrijft het goed).
Alle reacties Link kopieren
Skaep schreef op 12 augustus 2016 @ 14:00:

Dat vind ik altijd het lastige van als je over dit soort ethische kwesties gaat nadenken. Je kunt eigenlijk nooit helemaal goed doen. Soms word ik daar weleens somber van. Op andere momenten denk ik iets als een half ei is beter dan een lege dop.
Ik denk dat je het ook inderdaad zo moet zien. En iedere stap die je neemt om het beter te doen zal altijd een kleine bijdrage leveren aan het grote geheel. Jij een half ei en ik een ander half ei is altijd nog beter dan helemaal geen ei....
Just because a certain amount is good, doesn't make a crapload great - BioLayne
Alle reacties Link kopieren
Ja het is en blijft lastig. Hoe meer we weten van hoe de vork in de steel steekt hoe bewuster wij keuzes kunnen maken en dat vind ik belangrijk. Waar geniet ik echt van en wat kan ik weloverwogen missen.
A man is rich in proportion to the number of things he can afford to let alone.
Alle reacties Link kopieren
Zo net in mijn vakantie eens even heerlijk rustig dit hele topic bij zitten lezen. Ik heb wel meegeschreven in eerdere deken maar ik moet zeggen dat het consuminderen en mustachian zijn de laatste tijd wat verwaterd is. Gevolg is dat het geld er momenteel weer uitvliegt.

Als ik deze week terug kom van vakantie ga ik een grote opschoonactie houden. Jullie hebben me weer helemaal geïnspireerd.

Grappig dat het hier nu ook over milieuvriendelijkheid en veganisme en dergelijke gaat. Ik heb in mijn vakantie het boek 'how not to dy' gelezen, een dikke pil en heel uitgebreid wetenschappelijk onderbouwd. Daar komt uit dat een vegan dieet veruit het allerbeste is voor je gezondheid. Wat dus het beste is voor de aarde, is ook het beste voor je lijf op lange termijn. Nu nog daadwerkelijk volhouden om zo te eten. Kaas is ook mijn grote zonde en man en zonen zijn echte vleeseters dus ik zal het voorzichtig in moeten voeren.
Alle reacties Link kopieren
shisensa schreef op 14 augustus 2016 @ 22:00:

Daar komt uit dat een vegan dieet veruit het allerbeste is voor je gezondheid.


Naar aanleiding van deze en de andere posts over veganisme, zie ik wel een uitdaging voor mijzelf om minder dierlijk te eten. Helemaal vega(n) wil ik niet, maar elke stap is er één natuurlijk.



Nou eet ik iedere ochtend havermout met geitenmelk. Daarvoor in de plaats zojuist ongezoete amandelmelk gekocht. Maar oeps, dat kost 2,35 ipv 1,10 (geitenmelk). Ik weet nog niet of dat dus een goed alternatief is.
Alle reacties Link kopieren
Amandelmelk van de Lidl!!! Kost 1.19 of 1.29 geloof ik.

Ik vind die dus net zo lekker :D



Ik heb een nieuwe koekenpan gekocht zodat de nieuwe meneer ook kan eten. Niet heel consuminderig, maar ik wil geen vlees in mijn pannetjes. Technisch gezien heb ik voor mezelf een nieuwe gekocht en de oude gedegradeerd, maar dat is een detail.
Just because a certain amount is good, doesn't make a crapload great - BioLayne
Alle reacties Link kopieren
cybermeisje schreef op 15 augustus 2016 @ 16:08:

Amandelmelk van de Lidl!!! Kost 1.19 of 1.29 geloof ik.

Ik vind die dus net zo lekker :D
Oh, super zeg! Wij halen onze weekboodschappen altijd bij de Lidl. Ga er gauw naar op zoek.
Alle reacties Link kopieren
De amandelenteelt schijnt ook niet zo heel eco te zijn .... om nog even een moreel dilemma toe te voegen ;D



Ik ben al dagen aan het opruimen en uitzoeken. Dat doe ik regelmatig en toch kunnen er (voor mijn gevoel iig) steeds weer bakken met spullen uit, ook al komt er al jaren bijna niets bij. Typisch dat er toch in alle hoeken en gaten regelmatig spullen blijken te liggen. Vorig jaar met de verhuizing al zó veel weggedaan (en we woonden maar op 60m2 en hadden nog leefruimte over....) en toch blijkt er nog zoveel nóg meer weg te kunnen.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven