Gierige acties deel IV

maandag 29 december 2014 om 16:56
Deel I, II en deel III zijn een groot succes.
We gaan hier verder met het beschrijven van gierige acties. Dit topic is vooral bedoeld voor verhalen
... uiteraard kan er ook lekker gereageerd worden op de verhalen maar probeer hier niet te verzanden in een welles-nietes discussie over bepaalde standpunten; dan kan je daar beter een apart topic voor starten...
De link naar deel I: http://forum.viva.nl/foru ... ties/list_messages/161276
De link naar deel II: http://forum.viva.nl/foru ... s-ii/list_messages/166328
En de link naar deel III: http://forum.viva.nl/foru ... -iii/list_messages/185739
We gaan hier verder met het beschrijven van gierige acties. Dit topic is vooral bedoeld voor verhalen
... uiteraard kan er ook lekker gereageerd worden op de verhalen maar probeer hier niet te verzanden in een welles-nietes discussie over bepaalde standpunten; dan kan je daar beter een apart topic voor starten...
De link naar deel I: http://forum.viva.nl/foru ... ties/list_messages/161276
De link naar deel II: http://forum.viva.nl/foru ... s-ii/list_messages/166328
En de link naar deel III: http://forum.viva.nl/foru ... -iii/list_messages/185739
anoniem_201872 wijzigde dit bericht op 29-12-2014 17:22
Reden: linkjes deel 1 en 2 toegevoegd
Reden: linkjes deel 1 en 2 toegevoegd
% gewijzigd

vrijdag 19 juni 2015 om 15:25
Ik mis heel vaak assertiviteit bij de mensen die mopperen over de gierigheid van een ander. Ayraa, waarom zeg je op het moment dat je vriendin gaat rekenen niet gewoon 'ik heb ook nog brandstofkosten gemaakt, en broodjes gesmeerd'.
En Daantje net zo, dan zeg je toch op een gegeven moment gedurende de dag 'betalen jullie nu de drankjes, wij hebben de lunch betaald'.
En Daantje net zo, dan zeg je toch op een gegeven moment gedurende de dag 'betalen jullie nu de drankjes, wij hebben de lunch betaald'.

vrijdag 19 juni 2015 om 15:35
Had ik kunnen zeggen inderdaad. Maar zoals al eerder gezegd hou ik er niet van om alles op een weegschaal te leggen en precies te delen. Ik heb zelf zoiets van, de ene keer rij ik, de andere keer zal zij wel weer rijden voor het een of ander. Die broodjes kosten ook de wereld niet.
Het gaat mij ook niet om de broodjes en de benzinekosten. Wel dat ik het gierig vond dat ze niet iets kleins trakteerde omdat ik haar meeneem (en ik haar daarom uiteindelijk zelfs 'moest' betalen).
Het gaat mij ook niet om de broodjes en de benzinekosten. Wel dat ik het gierig vond dat ze niet iets kleins trakteerde omdat ik haar meeneem (en ik haar daarom uiteindelijk zelfs 'moest' betalen).
vrijdag 19 juni 2015 om 16:30
Zo ga ik 1 keer in de 3 maanden uit eten met collega's van een ander kantoor. 1 Collega rijdt eigenlijk altijd standaard met mij mee. De ene keer is het maar 5 minuten rijden, de andere keer een half uurtje. Nog nooit heeft hij voorgesteld om mee te betalen met de brandstof. De laatste keer dat we uit eten gingen, kwam ik ergens anders vandaan en ik had geen zin om voor hem heen een kwartier om te rijden en terug ook, dus liet ik hem weten dat hij niet kon meerijden. 2 Dagen voor het etentje geeft hij door dat hij niet meegaat. Hij heeft overigens wel een rijbewijs, al een paar jaar, maar omdat hij zelf nooit rijdt (zijn vrouw rijdt) durft hij niet te rijden.
Als ik meerijd met iemand, probeer ik dat altijd op een of andere manier te compenseren, ook al geeft die persoon aan dat het niet hoeft. Als is het maar de parkeerkosten betalen. Kleine moeite vind ik.
Als ik meerijd met iemand, probeer ik dat altijd op een of andere manier te compenseren, ook al geeft die persoon aan dat het niet hoeft. Als is het maar de parkeerkosten betalen. Kleine moeite vind ik.

vrijdag 19 juni 2015 om 17:01
Nouja wbt de brandstof wel, maar over de broodjes had vriendin dan ook kunnen zeggen "ja maar ik heb toch helemaal niet om die broodjes gevraagd? Jij stelde het voor en ik stemde toe, meer niet". Bijvoorbeeld.
Verder eens met het assertiviteitgedeelte, dat heb ik door dit topic (bedankt dames!
Ik merk trouwens wel dat dit vaker voorkomt bij mensen die zelf geen auto hebben of bijna nooit rijden, zij beseffen denk ik gewoon niet hoe duur dat allemaal is parkeren/benzine etc. Sinds ik wat assertiever ben in het delen van de kosten merk ik dat de vriendschap op 1 of andere manier ook wat gelijker is geworden, er wordt niets meer verwacht en vooral meer aangeboden van 2 kanten, ipv dat het eerst andersom was.




zaterdag 20 juni 2015 om 08:27
Ik denk dat dit ook te maken heeft met generatieverschillen. Zo hadden wij vroeger thuis wel telefoon, maar mocht ik echt niet bellen behalen als het echt niet anders kon. Als ik bijv wat van een vriendin wilde weten, dan stapte ik maar op de fiets, want elke keer bellen werd allemaal veel te duur.
De jeugd van nu weet niet beter of een telefoon is een verlengstuk van je hand, en die gebruik je de hele dag door. Een abonnement of beltegoed krijg je van je ouders, daar hoef je zelf niet zoveel voor te doen. En een vaste lijn is goedkoper dan mobiel, dus je gebruikt een vaste lijn wanneer die in de buurt is. Het idee dat je dan een ander op kosten jaagt, ontschiet ze volgens mij volledig.

zaterdag 20 juni 2015 om 08:43
Ik heb echt nog nooit iemand gevraagd om parkeer- of benzinegeld te delen. Als ik toch al ergens heen rij, zie ik echt niet waarom een ander daar ook nog aan bij zou moeten dragen. En als ik een keer op verzoek rij, dan is dat ook gewoon een "vriendendienst", zoals anderen ook wel eens iets voor jou overhebben. En natuurlijk is het leuk als de ander dan eens trakteert op het een of ander ofzo, maar het zou me ook niet opvallen als dat niet gebeurt.
Voor mij gaat het pas scheef lopen wanneer iemand structureel verwacht dat jij de kosten wel draagt zonder daar verder met een woord over te reppen of eens iets leuks terug te doen. Bijv dat je altijd samen carpoolt naar het één of ander - op een redelijke afstand - en je dan toch elke week ieder je eigen kopje koffie staat af te rekenen.

zaterdag 20 juni 2015 om 09:16
Maar dat was ook juist het "probleem", dat ik elke keer moest opdraaien voor de parkeerkosten
Ik snap wat je zegt hoor maar hoe lief en leuk sommige mensen ook zijn, bij sommige mensen is vragen om te delen gewoon nodig omdat het anders scheef gaat lopen aangezien ze nooit aanbieden om mee te betalen.
zaterdag 20 juni 2015 om 09:25
zaterdag 20 juni 2015 om 09:42
Grappig, zo'n verschil in perceptie. Ik vind hinten veel onbeleefder overkomen (achterbakser misschien?) dan gewoon vragen. Ik zou me denk ik schamen als er gehint wordt dat ik iets vergeet. Een vraag zou ik minder vervelend vinden. Overigens vraag ik nooit geld om mee te rijden of te parkeren, maar moet zeggen dat het meestal wel aangeboden wordt.
zaterdag 20 juni 2015 om 09:46

zaterdag 20 juni 2015 om 10:13
In mijn geval is het dat ik eerst denk dat ik een denkfout heb gemaakt. Plus ook de afweging maak: Gezellig vs zeuren om een tientje.
En mensen het voordeel van de twijfel geef en voor hen ga bedenken wat voor goede redenen ze zouden kunnen hebben voor het gedrag. Volgens dr phil allemaal dingen die de mensen moeten afleren in deze moderne tijd

zaterdag 20 juni 2015 om 11:01
Yette, zo'n opmerking zou op mij erg passief agressief overkomen. Terwijl gewoon vriendelijk zeggen 'zullen we de kosten eens delen?' ook mogelijk is. Je hoeft het niet lomp of bot te zeggen, gewoon netjes en rustig. Sommige mensen zien gewoon echt jouw kosten niet en daar mag je ze best beleefd op wijzen. Scheelt jou een hoop ergernis. En minder risico dat je het uiteindelijk door de ergernis toch veel te bot zegt.
zaterdag 20 juni 2015 om 11:06
Als ik een keer niet oplet en vergeet om mee te delen in de kosten bied ik mijn excuses aan en betaal ik meteen als je het me vraagt. Het is nooit mijn intentie om een ander voor de kosten op te laten draaien namelijk. Maar als je me duidelijk dit soort passief-agressieve hints toe gaat zitten spelen kun je het vergeten. Daar pas ik voor en dan zou ik de neiging krijgen om mee te gaan spelen: " ohh, jaa, jeetje wat duur is dat he? Nou bedankt, doeiiii".
