Geen resultaten gevonden Probeer een andere zoekterm

Zoekfilters:

Geld & Recht alle pijlers

Gierige acties deel IV

29-12-2014 16:56 3035 berichten
Deel I, II en deel III zijn een groot succes.

We gaan hier verder met het beschrijven van gierige acties. Dit topic is vooral bedoeld voor verhalen



... uiteraard kan er ook lekker gereageerd worden op de verhalen maar probeer hier niet te verzanden in een welles-nietes discussie over bepaalde standpunten; dan kan je daar beter een apart topic voor starten...





De link naar deel I: http://forum.viva.nl/foru ... ties/list_messages/161276

De link naar deel II: http://forum.viva.nl/foru ... s-ii/list_messages/166328

En de link naar deel III: http://forum.viva.nl/foru ... -iii/list_messages/185739
anoniem_201872 wijzigde dit bericht op 29-12-2014 17:22
Reden: linkjes deel 1 en 2 toegevoegd
% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren
levim schreef op 05 april 2016 @ 14:11:

Iemand had een spaarvarken op haar trouwkaart gezet. Ze heeft nu rond de 80 spaarvarkens op zolder staan X-D
:rofl: wel geniaal. Heb je meteen een mooie verzameling.
All people have the right to stupidity. But some abuse the privilege.
levim schreef op 05 april 2016 @ 14:31:

[...]





Wel lekker gevulde (spaar)varkens!


dat zou ik ook gedaan hebben. Een spaarvarkentje kopen en daar dan geld in doen.

Leuk toch? Vooral als je dat met een hoop mensen afspreekt zodat ze dan een tafel vol varkentjes hebben.



Wij kregen voor ons trouwen van een groepje een kaars. Ze hadden allemaal geld in munten in die kaars laten gieten. Dus bij het opbranden kwamen er steeds euro's uit. Was enig.
Alle reacties Link kopieren
Starshine schreef op 05 april 2016 @ 14:41:

[...]



dat zou ik ook gedaan hebben. Een spaarvarkentje kopen en daar dan geld in doen.

Leuk toch? Vooral als je dat met een hoop mensen afspreekt zodat ze dan een tafel vol varkentjes hebben.



Wij kregen voor ons trouwen van een groepje een kaars. Ze hadden allemaal geld in munten in die kaars laten gieten. Dus bij het opbranden kwamen er steeds euro's uit. Was enig.




Wat een leuk idee van die kaars!

Die ga ik onthouden.



Ik vind een kaars ook altijd iets symbolisch hebben.
Alle reacties Link kopieren
Wij kregen vroeger ook nooit iets op een uitje. Drinken en bammetjes waren van thuis mee, geen patatje/ijsje oid. Ook nooit op een terrasje geweest of ergens eten.

Souvenirs of een kleinigheidje ook nooit.



Ik heb op volwassen leeftijd voor het eerst een frietje gehaald, wat een ervaring. En op een terrasje gezeten.

En het was niet dat ze het niet konden betalen, zelfs verre van dat. Maar mijn moeder vond het "niet nodig" en onzin. Voor veel minder geld heb je een heel pak ijs, een hele fles drinken en patat bak je thuis van geschilde aardappelen.



Ze hield aan de poort bij een attractie ook altijd vol dat we jonger waren dan we werkelijk waren,zodat we goedkoper naar binnen konden, als het niet geloofd werd maakte ze een hele scene .



Ik doe het heel anders en ben misschien wel weer te makkelijk en lief voor mijn kinderen, ze krijgen gewoon wat lekkers, een ook nog leuk souvenirtje of iets uit het winkeltje in een pretpark. En we zitten regelmatig op een terrasje op vakantie of bij een dagje uit. Of we gaan ergens eten. Ik heb ook wel eens drinken of wat lekkers bij me hoor, maar ze mogen ook echt wel een ijsje of een bakje patat dan.
Ab imo pectore
beetjegek schreef op 05 april 2016 @ 13:23:

[...]



Moet ik me daarvoor schamen dan? Zal het er voortaan bij zeggen idd :sarcastis




Het wil niet echt landen he? Je hoeft je niet zozeer te schamen dat je om andermans kleren bedelt (ik zou het zelf niet doen, maar goed, ik kan me voorstellen dat je een keer de suggestie doet "Goh, mocht je geen bestemming hebben voor te kleine kleren, dan zijn ze welkom"). Maar je moet je wel schamen als je om andermans kleren bedelt en dan gaat klagen dat het niet mooi genoeg is.



Je vroeg om de kleren die te klein zijn. Die heb je gekregen. Maar je bedoelt "kleren die te klein zijn en die mooi en heel zijn". Waarom zeg je dat dan niet? Misschien omdat je ergens toch aanvoelt dat dat niet heel chic is.
Nonny schreef op 05 april 2016 @ 13:30:

Envelopjes op uitnodigingen

Verlanglijstjes voor volwassenen

Kinderen (ouders) van 5 die geld vragen voor verjaardag

Allemaal niet chique en in mijn ogen gewoon fout!
Het is een topic met verhalen over gierige mensen. Probeer het nog eens? X-D
Alle reacties Link kopieren
Ik neem ook altijd wel drinken en iets lekkers mee als we met het gezin op stap gaan, maar ook een terrasje of ergens iets gaan drinken doen we.

Een envelop geven met een bruiloft vind ik altijd een prima idee, dan kan het stel zelf een leuk aandenken aan die dag kopen. prima toch.



Een kennis van ons stuurt altijd een uitnodiging via de mail voor de verjaardag van haar kinderen, in die mail staat ook altijd een link naar verlanglijstje.nl. Op zich een prima idee voor de kinderen, alleen het goedkoopste in de lijst is € 25. Dat vind ik nou echt te veel voor een kinderverjaardag.

Ook appt ze een paar dagen van te voren iedereen om te weten hoeveel mensen er precies komen ivm hapjes....



Dat doen wij niet doen, ik heb altijd genoeg verse hapjes en voor veel bezoek ook hartige hapjes die ik ook zou kunnen bewaren als ze niet zouden komen.

Zak chips e.d. heb je altijd toch wel in huis.
juul29 schreef op 05 april 2016 @ 14:09:

Over bruiloften gesproken, zwager was man zijn getuige. Het is ook zijn enigste broer, dus ook wel logisch. We weten dat zwager niet heel veel geld heeft, maar financiële problemen heeft hij ook niet.



Man kreeg kostuum van schoonouders, dat boden ze aan, en zwager ging mee. Blijkt dat hij ook in het nieuw werd gestoken door zijn ouders. Fijn voor zwager. Van man hoorde ik dat zwager ook nog geld kreeg voor schoenen, terwijl man die gewoon zelf kocht.



Uiteindelijk boekten schoonouders en zwager en schoonzus een hotelkamer in hetzelfde hotel als wij logeerden. Eigen keus, ze hadden ook naar huis kunnen gaan het was niet zo ver. Wij betaalden de taxi's voor onze gasten. Zwager appt vrolijk dat pa en ma trakteren op hun hotelkamer. Wederom fijn voor zwager.



Op de dag van de bruiloft komen schoonouders en zwager te laat, schoonouders moesten eerst zwager ophalen zodat hij geen treinkaartje hoefde te kopen. Dat ze te laat waren was wel een teleurstelling voor man.



We hebben verder een prachtige dag, en de volgende dag maken we thuis de enveloppen open en lezen de kaarten. Er zat niets, maar ook geen kaart zonder inhoud, bij van zowel schoonouders als zwager. Aangezien man kostuum heeft gehad van zijn ouders begrepen we dat nog. Maar van zwager?

Alles is voor hem betaald, en dan is het ook nog te veel moeite om een kaartje te schrijven. En nee, we verwachten geen dikke inhoud maar een paar mooie woorden.



Ook was er geen toespraak, of bijdrage aan ludiek cadeau (A4tje) via de ceremoniemeester van die kant van zwager en schoonzus. Daar hadden ze geen zin in. En dan ben je getuige bij je broer... O_o
Dat is handig gebruik maken van anderen zeg.. En dan geen eens een paar woorden op schrijven. Jammer.
Goede-Fee schreef op 05 april 2016 @ 15:07:

[...]





Het is een topic met verhalen over gierige mensen. Probeer het nog eens? X-D
Gierig: inhalig, hebzuchtig, geldzuchtig, schraperig, profijtelijk
Goede fee, gierig is niet alleen geen geld uit willen geven of krenterigheid hè?
Nonny schreef op 05 april 2016 @ 15:17:

[...]



Gierig: inhalig, hebzuchtig, geldzuchtig, schraperig, profijtelijk




In the eye of the beholder.



Nog een goed verhaal erbij?
Alle reacties Link kopieren
Nonny schreef op 05 april 2016 @ 13:30:

Envelopjes op uitnodigingen

Verlanglijstjes voor volwassenen

Kinderen (ouders) van 5 die geld vragen voor verjaardag

Allemaal niet chique en in mijn ogen gewoon fout!


Dus envelopjes zijn fout, maar verlanglijstjes (voor volwassenen) ook? Dus als je eenmaal volwassen bent mag je volgens jou never nooit meer een cadeausuggestie doen als iemand daar om vraagt? Uhm...

Ik roep al jaren tegen iedereen die op mijn verjaardag wil komen dat ik alles al heb en dat ik het gezellig vind dat ze komen en verder niks, maar ze blijven vragen wat ze voor me mee kunnen nemen. Dus heb ik een verlanglijstje. Niet gierig, vind ik dan.
The owls are not what they seem
Goede-Fee schreef op 05 april 2016 @ 15:21:

[...]





In the eye of the beholder.



Nog een goed verhaal erbij?
Zoek definitie van gierig maar eens op.....
LadyL0101 schreef op 05 april 2016 @ 15:22:

[...]



Dus envelopjes zijn fout, maar verlanglijstjes (voor volwassenen) ook? Dus als je eenmaal volwassen bent mag je volgens jou never nooit meer een cadeausuggestie doen als iemand daar om vraagt? Uhm...

Ik roep al jaren tegen iedereen die op mijn verjaardag wil komen dat ik alles al heb en dat ik het gezellig vind dat ze komen en verder niks, maar ze blijven vragen wat ze voor me mee kunnen nemen. Dus heb ik een verlanglijstje. Niet gierig, vind ik dan.
Ik schreef ook verlanglijstjes. Volwassen mensen die bij een uitnodiging verlanglijstjes bijvoegen. Dat vind ik niet kunnen.
Alle reacties Link kopieren
beetjegek schreef op 05 april 2016 @ 13:30:

[...]



Kom op ze is toch niet achterlijk? Ik heb gewoon gezegd dat ze kleding die haar kind niet meer past gerust door mocht geven aan mij, gewoon omdat ik dat ook altijd doe. En het woord kliko kent ze geeneens, ze is nl geen Nederlandse van komaf en we hebben idd wel eens moeite met elkaar begrijpen.
Als jullie wel vaker misverstanden om taal hebben, waarom geef je haar dan niet het voordeel van de twijfel? Dát vind ik nou raar in een vriendschap, dat je liever nare dingen over iemand denkt, dan dat je je afvraagt of het misschien niet handig gevragd was, of gewoon een misverstand.
"I'm just an animal looking for a home and.... share the same space for a minute or two...”
Ach, ze doen maar. Het is aan mij of ik ook geef wat erop staat.

Ik zie dat gewoon als handige suggesties. En als iemand om een duur parfum vraagt, kan ik ook een cadeaubon van de Douglas geven bijvoorbeeld. Stoor me daar echt niet aan.

Een lijst overhandigen met de opdracht precies dat te kopen is dan wel weer raar, maar dat is het ook voor kinderen, niet alleen voor volwassenen.
Starshine schreef op 05 april 2016 @ 15:32:

Ach, ze doen maar. Het is aan mij of ik ook geef wat erop staat.

Ik zie dat gewoon als handige suggesties. En als iemand om een duur parfum vraagt, kan ik ook een cadeaubon van de Douglas geven bijvoorbeeld. Stoor me daar echt niet aan.

Een lijst overhandigen met de opdracht precies dat te kopen is dan wel weer raar, maar dat is het ook voor kinderen, niet alleen voor volwassenen.






Precies!



Vind ik alleen raar als dat zomaar uit het niets gedaan word maar ik vraag heel vaak om cadeau ideetjes en ik vind dan 2 of 3 dingen in verschillende prijscategorieen met welke winkel of welke kleur dan weer niet raar. Heel fijn juist.



Ik koop of geef graag wat een ander blij van word en ik zal ook altijd vragen wat de wensen zijn, vind ik gewoon netjes.
Alle reacties Link kopieren
emmylou schreef op 05 april 2016 @ 14:58:

Wij kregen vroeger ook nooit iets op een uitje. Drinken en bammetjes waren van thuis mee, geen patatje/ijsje oid. Ook nooit op een terrasje geweest of ergens eten.

Souvenirs of een kleinigheidje ook nooit.



Ik heb op volwassen leeftijd voor het eerst een frietje gehaald, wat een ervaring. En op een terrasje gezeten.

En het was niet dat ze het niet konden betalen, zelfs verre van dat. Maar mijn moeder vond het "niet nodig" en onzin. Voor veel minder geld heb je een heel pak ijs, een hele fles drinken en patat bak je thuis van geschilde aardappelen.



Ze hield aan de poort bij een attractie ook altijd vol dat we jonger waren dan we werkelijk waren,zodat we goedkoper naar binnen konden, als het niet geloofd werd maakte ze een hele scene .



Onze kinderen krijgen ook lang niet altijd iets als we een uitje doen. Neem ook vaak wat mee. Maar het allergierigst vind ik het liegen dat je kind jonger is zodat het nog voor de kinderprijs mee naar binnen kan. Kan ik ook niet maken, want oudste verkondigt bij de kassa dan heel trots ik ben al 6 en vanaf 6 geld daar waar we waren een duurdere prijs.
Alle reacties Link kopieren
levim schreef op 05 april 2016 @ 14:43:

[...]





Wat een leuk idee van die kaars!

Die ga ik onthouden.



Ik vind een kaars ook altijd iets symbolisch hebben.
Geen briefgeld..
Alle reacties Link kopieren
potsiedikkie schreef op 05 april 2016 @ 15:10:



Ook appt ze een paar dagen van te voren iedereen om te weten hoeveel mensen er precies komen ivm hapjes....



.
Ik wil ook altijd precies weten hoeveel mensen er komen dat is wel zo overzichtelijk.
Alle reacties Link kopieren
Nonny schreef op 05 april 2016 @ 15:27:

[...]



Ik schreef ook verlanglijstjes. Volwassen mensen die bij een uitnodiging verlanglijstjes bijvoegen. Dat vind ik niet kunnen.


In onze vriendengroep is het tegenwoordig normaal om een online kadolijstje te sturen.

Omdat iedereen alles al heeft. Daar zet je dan gericht dingen op (met prijs en winkel) vanaf een paar euro en ook kadobonnen.
Alle reacties Link kopieren
Haha, ik zie de ontvanger al verschrikt kijken als een briefje van €50 aan het (ver) branden is.
Alle reacties Link kopieren
beetjegek schreef op 05 april 2016 @ 13:30:

[...]



Kom op ze is toch niet achterlijk? Ik heb gewoon gezegd dat ze kleding die haar kind niet meer past gerust door mocht geven aan mij, gewoon omdat ik dat ook altijd doe. En het woord kliko kent ze geeneens, ze is nl geen Nederlandse van komaf en we hebben idd wel eens moeite met elkaar begrijpen.




Wow... relax ;)



Ik vind het nogal een verschil maken of je gevraagd hebt om kleding die niet meer past of dat je vroeg om kleding die in de kliko zou verdwijnen.

Ik geef ook veel kleding door. Maar niet als het kapot is oid. Dat verdwijnt in de kliko.

Dus als je speciaal daarom zou vragen zou ik denken dat je er een bestemming voor hebt (buitenspelen, knutselen, weet ik veel) en het je dus ook geven.



Lijkt me wel lastig als je elkaar niet goed begrijpt daarin. Heb je het er nog over gehad met haar?
Alle reacties Link kopieren
Flitseflats schreef op 05 april 2016 @ 12:56:

[...]





Ja ik voel me wel benadeeld als iemand tot vier keer toe een goedkoop cadeautje geeft (50 cent tot 2,- ) en dure vraagt (10 tot 20,-).

Ergens wat drinken is voor mij niet onlosmakelijk verbonden aan een uitje, dat is een aanname' ze had ook gewoon 'nee' kunnen zeggen. Ja, ik heb gezegd dat ik het wat ongemakkelijk vond, vooral omdat mijn kinderen, toen ze de pakjes drinken zagen, ook graag wilden drinken, dus ik voelde me wel wat overvallen door de hele situatie. Haar reactie was dat ze het helemaal niet erg vind als ik wel geld uit wilde geven in de horeca, maar dat zij dat zonde vond. En dat mag natuurlijk. Overigens vertelde ze wel dat ze graag Chinees haalde op vrijdagavond, dus ze was niet principieel tegen horeca ofzo.



Maar je hebt wel gelijk, we waren geen echte vriendinnen kennelijk.




Tja, royaal is anders...



Het heeft volgens mij vooral met een leefstijl te maken. Ik ben zelf opgevoed door heeeel zuinige ouders, die zo inderdaad geld bij elkaar harkten voor andere dingen.

Zelf zit ik, waarschijnlijk als reactie hierop, heel anders in elkaar. Ik neem wel wát te eten en te drinken mee naar een pretpark (om maar wat te noemen), maar als dat op is ga ik daar net zo makkelijk in een restaurant zitten.



In vergelijking met sommige tenenkrommende, botte en schaamteloze voorbeelden die in dit topic voorbij zijn gekomen, vind ik deze (oud-)vriendin niet echt gierig. Maar ik begrijp goed dat dit wrijving geeft, waardoor de vriendschap toch niet echt heel leuk is. Ik heb ook liever een vriendin die hier een beetje hetzelfde in staat als ikzelf.
Ik moet helemaal niks!
Alle reacties Link kopieren
Volwassenen met verlanglijstjes zijn niet per se gierig, maar om er zelf mee te komen vind ik altijd wel inhalig staan. Een uitnodiging met direct een link naar verlanglijstje.nl, brrrrr. Netter is het, als A me uitnodigt voor het een of ander, dat ik A een berichtje stuur met "Leuk, ik ben er bij, heb je toevallig ook nog verjaardagswensen/spullen nodig voor je nieuwe huis/ideeën wat je dochter van vijf leuk zou vinden om te krijgen?". Net als het envelopje op de uitnodiging voor een bruiloft bij wijze van cadeausuggestie; die hoort achterop of (beter nog) in de begeleidende brief van de ceremoniemeester (als die er is). Niet pontificaal onder de namen en datum van de trouwerij.. Maar geld vragen/geven bij een bruiloft is wel heel normaal in NL, dus dat komt vaak gelukkig vanzelf wel goed.



Oh ik heb trouwens geen mooi gierig verhaal om hieraan toe te voegen helaas, alleen een collega die altijd bij traktaties de extra's opeet. Zijn we met 15 en er zijn 20 koeken, dan staat hij direct vooraan bij de tweede ronde. Iedereen weet dit en er worden gewoon grappen over gemaakt, en elke keer voert hij weer hetzelfde toneelstukje op. "Eh... is er toevallig nog iemand die nog wil...? Want eh... Ik lust nog wel". Ach ja, ik vind het vreemd en zou het zelf niet snel doen, maar dit stoort mij persoonlijk niet. Nee, dan de verhalen over zogenaamde "vriendinnen" die ik hier lees zeg! Keep them coming :)

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven