Geen resultaten gevonden Probeer een andere zoekterm

Zoekfilters:

Fotoreportage leven met kanker

09-03-2009 23:47 7 berichten
Alle reacties Link kopieren
Mijn naam is Monique ten Hagen en ik studeer aan de Fotoacademie in Amsterdam.

Ik wil graag een fotoreportage maken over leven met kanker. Hoe beinvloedt het je leven, wat voel je, wat doe je.

Hierbij wil ik graag verschillende kanten belichten.

Daarmee bedoel ik dat er naast angst, verdriet, slecht nieuws, ook hoop, doorgaan met leven en plezier bestaat en dat ik dat graag wil vastleggen.



Het is de bedoeling portretten te maken van kankerpatienten. Het thema is kracht en kwetsbaarheid.

Het worden portretten waarbij de schoonheid en kracht van de mens centraal staat.



Twee jaar geleden is mijn moeder overleden aan kanker. Het ging heel snel.

Binnen 8 maanden na de diagnose is mijn moeder overleden. Ik ben elke dag bij haar geweest. Dat was heel intensief en ik zou het zo weer doen.

Het klinkt misschien vreemd, maar we hebben ook plezier gehad in die 8 maanden.

Gedurende die tijd heb ik foto's van haar gemaakt. Tot op de dag van vandaag ben ik daar blij om.

De foto's tonen een mooi, kwetsbaar en positief persoon.



Nu ben ik op zoek naar kankerpatienten die ik mag fotograferen, in hun dagelijks leven.

De portretten worden in overleg met elkaar gemaakt.

Uiteindelijk wil ik er graag een boekje van maken, waarvan de opbrengst dan naar het KWF en Kika gaat.



Ik hoop op positieve reakties.

Voor vragen kunt je me altijd mailen op monique@broodjebeeld.nl.



Alvast hartelijk dank!



Monique
Alle reacties Link kopieren
Monique, ik vrees dat je bericht als oproepje wordt gezien, al hoop ik dat in dit geval van niet.

Het zal dan of naar het prikbord verplaatst worden of verwijderd worden. Misschien heb je al eens gelezen/gekeken op de kinderpijler bij het topic Iris/leven met kanker. Daar staan (helaas) veel ervaringsverhalen maar misschien kun je er wel contacten uit filteren.

Verder is er op de pijler "overig" een topic dat heet 'voor pippi"; dat is een zeer gewaardeerde ex-forumster die enkele jaren terug aan kanker is overleden. Ik weet dat 'de familie' zich vanaf die tijd ook inzet voor Kika (o.a. door de verkoop van de Kika-beren.

En ook hier op deze pijler staan helaas veel schrijnende verhalen/topics over mensen in deze situatie.

Ondanks dat ik je streven wel mooi vind, weet ik niet of het 'makkelijk' is hier mensen voor te vinden.

Ik wens je in elk geval succes met je project!
Ik heb zomaar 't idee dat mensen er niet op zitten te wachten dat er constant iemand op hun lip zit tijdens emotionele momenten en momenten dat ze ziek, zwak en misselijk zijn. En heeft de kankerpatient er zelf geen probleem mee, dan wel z'n naasten die de persoon met camera een ram verkopen om op te zouten. Ik ben zelf ook fotograaf, maar ik voel plaatsvervangende schaamte als iemand zo bewust profijt wil halen met z'n fotografie uit andermans leed.
Alle reacties Link kopieren
Dit is gewoon een oproepje.
Alle reacties Link kopieren
Monique..



Je mailadres klopt niet. Hij pakt m niet..
Alle reacties Link kopieren
In Engeland is er toch ook zo een meisje wat gevolgd wordt, ik vind persoonlijk dit maar een nare ontwikkeling.



Kanker dat tot entertainment wordt verheven, jeetje waar gaan we naartoe met zijn allen.
Alle reacties Link kopieren
Nee..ik vind het niet raar..



2jaar geleden werd onze vriendin ernstig ziek..ondefinieerbare kanker..



Zij stelde zelf voor om een reportage te maken van haar laatste maanden..

Uiteraard hebben wij daar even over na moeten denken, maar zij wilde dat graag..

Niet om het " wereldwijd" te maken, maar wel voor haar 2 jonge kinderen die ze achter liet..



Wij hebben het wel gedaan..het was haar wens..

Uit die reportage hebben wij de mooiste foto's en foto's uit het verleden gehaald, en een slideshow gemaakt voor tiojdens de crematie. Ook dat was haar eigen wens.



De reportage was voor haar kinderen, voor haar ouders..



Dat vrouwtje uit engeland die wordt gevolgde door de media..dat gaat mij te ver..



Maar zo'n fotoreportage vind ik niet erg, mits dit de wens van de patient is..

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven