Geen resultaten gevonden Probeer een andere zoekterm

Zoekfilters:

Gezondheid alle pijlers

Heftige menstruatie bij jonge puber

01-02-2021 10:55 100 berichten
Alle reacties Link kopieren Quote
Hallo allemaal,

Misschien hebben jullie tips. Mijn dochter van 12 menstrueert sinds een paar maanden. En ze heeft een behoorlijk heftige menstruatie. Veel bloedverlies, veel buikpijn, hoofdpijn en vermoeidheid.
Inmiddels loopt ze met het grootste maandverband wat we konden vinden (tampons ziet ze niet zitten nog) en gebruikt ze die dagen best wat pijnstilling. Ze lekt alsnog regelmatig door,vooral 's nachts. Dit vindt ze natuurlijk heel vervelend.

Ik had hetzelfde toen ik net ging menstrueren, was zelf iets ouder. En eigenlijk ben ik toen behoorlijk vlot aan de pil gezet door mijn moeder. Maar dat vind ik zelf nu best heftig, ze is nog zo jong en zit nog op de basisschool!

Heeft iemand nog een tip om die dagen wat dragelijker te maken? Iets wat ook bij haar leeftijd past? Iets tegen het doorlekken / de klachten?

Ik menstrueer zelf al járen niet meer door de mirena, was vergeten hoe heftig dat kan zijn..

Alvast bedankt!
Alle reacties Link kopieren Quote
Aleve Feminax zal ik ook halen.
Mevrouw_SpuitElf schreef:
01-02-2021 11:09
Grappig, zeg je.. Snap dat je het niet zo bedoelt, maar ik merk dat ik een beetje boos word van die gedachtekronkel van TO. Het arme kind heeft pijn, er is een oplossing waarvan de kans groot is dat het werkt. TO heeft die oplossing zelf ook gekregen maar vindt haar dochter 'te jong'. Dus moet ze meer leeftijd-appropiate tips hebben tegen de pijn en doorlekken en alle andere ongemakken. Ik vind het echt sneu voor de dochter. Omdat mama een bepaald beeld heeft van de pil (waarom???) mag ze die niet. Geen controle over je stopweek, pijn tijdens de menstruatie. Allemaal beter dan dat het kind aan de pil gaat want oh stel je voor...? Gaat ze spontaan seks hebben van de pil ofzo?
Ga je lekker?
Fridaynight2020 schreef:
01-02-2021 11:20
Aleve Feminax zal ik ook halen.
Dit is een goede inderdaad!
redbulletje schreef:
01-02-2021 11:20
Waarom zou ze moeten lijden? Ik ging ook laat aan de pil, pas op mijn 17e na zeker 4 jaar met ontzettende krampen en doorlekken gezeten te hebben. Ik moest ook vaak kotsen als het door kwam dus pijnstilling lukte nauwelijks. Maar in mijn tijd werd de pil nog niet zo algemeen ingezet als medicijn, dus vandaar dat ik er zo laat mee was (toen inmiddels wel als medicijn voorgeschreven trouwens) Mijn gedrag zonder pil was bozer dan met, van pijn lijden wordt je boos! En dat 12 weken per jaar. Da's niet aan te bevelen.
Misschien ben ik nu enorm spartaans, maar omdat dat er soms bij hoort? En het helemaal niet gezegd is dat dit volgende maand en volgend jaar nog steeds zo is?
Ik denk dat er echt iets voor te zeggen valt om je cyclus eerst te leren kennen en ervaren zonder kunstmatigheden, zéker als je 12 bent. En ik heb zelf goede ervaringen met pijnstilling.
Ano11niem schreef:
01-02-2021 11:24
Misschien ben ik nu enorm spartaans, maar omdat dat er soms bij hoort? En het helemaal niet gezegd is dat dit volgende maand en volgend jaar nog steeds zo is?
Ik denk dat er echt iets voor te zeggen valt om je cyclus eerst te leren kennen en ervaren zonder kunstmatigheden, zéker als je 12 bent. En ik heb zelf goede ervaringen met pijnstilling.
+1
Alle reacties Link kopieren Quote
Ik snap je twijfels heel goed hoor TO en ik zou je ook afvragen wat het kind zelf wil. Ik vond het zelf al heftig genoeg dat ik op mijn 12e (wat wel eerder was dan mijn meeste vriendinnetjes) ongesteld werd, laat staan dat mijn moeder toen zou zijn begonnen over de pil. Daarnaast heeft de pil ook een hele hoop bijwerkingen en hormonen waarvan ik begrijp dat je die liever niet aan een twaalfjarig kind geeft.

Maar goed, ik ben zelf altijd een beetje terughoudend met medicatie als het niet hoognodig is, dus misschien vandaar. Als je dochter er echt onder lijdt, snap ik dat je de keuze maakt om te starten met de pil Echter werden mijn menstruaties alleen maar heftiger toen ik startte met de pil, maar ik denk dat ik wel een uitzondering op de regel ben.
Alle reacties Link kopieren Quote
Ano11niem schreef:
01-02-2021 11:24
Misschien ben ik nu enorm spartaans, maar omdat dat er soms bij hoort? En het helemaal niet gezegd is dat dit volgende maand en volgend jaar nog steeds zo is?
Ik denk dat er echt iets voor te zeggen valt om je cyclus eerst te leren kennen en ervaren zonder kunstmatigheden, zéker als je 12 bent. En ik heb zelf goede ervaringen met pijnstilling.
Ik vind het te idioot voor woorden dat je vindt dat 'het erbij hoort'. Ik kon niet functioneren minimaal 5 dagen per maand omdat ik alles uitkotste en gruwelijke krampen had. En het was zo onregelmatig als wat, dus dan zat ik op school, en moest met een doorgelekte broek nog helemaal terug naar huis fietsen. Die baarmoeder had er voor mij op m'n 14 al uit gehaald mogen worden. Ik heb dat overbodige orgaan altijd grondig gehaat.
Dans alsof er niemand toekijkt, schrijf alsof je elk moment geband kan worden.
Alle reacties Link kopieren Quote
Aleve hoeft niet hoor, Naproxen heb je ook van Het Kruidvat (scheelt veel geld)
Onze dochter mocht: maximale dosis Naproxen + de maximale dosis paracetamol (maar overleg wat voor jouw dochter mag)
en is aan de pil gegaan. Onze huisarts vindt dat een hele fijne oplossing in deze situatie

Dochter kwam na de eerste maand pil De eerste nacht in de stopweek bijna huilend van opluchting beneden:
Gewoon een hele nacht doorslapen, zonder doorlekken!
Alle reacties Link kopieren Quote
Naproxen kan off label voorgeschreven worden omdat het bloedverlies verminderd. Ik krijg de 500 mg van voorgeschreven (met een maagbeschermer). 2 keer per dag voor de eerste 2 dagen. Het scheelt bij mij echt een een aantal doorgelekte tampons slok op een borrel.
Ondanks haar leeftijd zou ik toch ook de pil overwegen.
nimue_iparis wijzigde dit bericht op 01-02-2021 11:36
0.31% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren Quote
Ik heb dit ook gehad als puber. Gezegend dat ik vanaf mijn 10e al ongesteld was en echt 2 dagen ziek per maand.

Toch aan de pil gegaan toen. En werd een heel stuk fijner! Snap wel dat je die hormonen niet ziet zitten. Maar het gaf mij meer mogelijkheid tot normaal functioneren.

Nu inderdaad mirena maar dat vind ik pas een optie vanaf 18 denk ik.
Alle reacties Link kopieren Quote
Ik kan mij herinneren dat de menstruatie altijd erg heftig was bij een hormonale schommeling: voor het eerst ongesteld worden en stoppen met de pil (straks misschien ook de overgang). Wellicht is dat bij jouw dochter ook het geval en normaliseert het zodra haar hormoonspiegel ook wat ingeregeld is?
Overigens was ik net aan 10 toen ik voor het eerst ongesteld werd. In groep 6 stonden er nog niet eens prullenbakken op het toilet. Ik ben rond 12 a 13 jaar aan de pil gegaan, vooral omdat ik erg veel zwom en mijn menstruatie zo beter kon plannen. Niets mis mee als het helpt.
Alle reacties Link kopieren Quote
Aleve feminax heeft als actief element naproxen natrium. Is ook merkloos te koop, scheelt een hoop in de prijs. Wel belangrijk om goed de bijsluiter te lezen (en ja, dat is altijd zo).

Ik had dit vroeger ook. En o, wat voel je je dan rot als puber. En ook ik ben uiteindelijk aan de pil gegaan, en dat hielp. Tegelijk snap ik ook dat je dit een heftige oplossing vindt voor zo’n jong kind. Is het een idee om eens naar de huisarts te gaan, en je te laten doorverwijzen naar een gynaecoloog? Want daar zit uiteindelijk de kennis. En ik vind het ook nogal wat om te zeggen ‘dat het er bij hoort’ (niet dat jij dat doet hoor, maar ik had zelf vroeger een nogal ouderwetse huisarts). Je leest al, het komt best wel vaak voor, en je zou toch mogen denken dat er wel oplossingen zijn..
Alle reacties Link kopieren Quote
Wacht nog een paar maanden af. Kan zijn dat het lichaam de menstruatie nog moet reguleren maar dit is niet leuk voor je dochter. Zoveel bloedverlies en pijn.. tja, het kan “erbij horen” maar er is zoveel tegen te doen. De pil is niet alleen anticonceptie, maar ook een medicijn om dit soort klachten dus te voorkomen en verminderen. Ik ben vanaf mijn 10e ongesteld en ik had gewild dat ik toen al de pil had geslikt. Ik verloor stolsels ter grootte van 2 aardbeien.

Dus.. wacht nog even af (niet te lang!) en overleg dan opnieuw met je dochter en huisarts over de pil. Als menstruaties vanaf het begin al zwaar zijn heb je de kans dat dat namelijk ook zo blijft. Naproxen is een goede, kan de bloeding verminderen.
Alle reacties Link kopieren Quote
Geef het de tijd. Haar lichaam moet nog gewoon wennen. Bij mij was dat ook een half jaar lang hevig. Daarna werd het normaal en was 1 paracetamol op de eerste dag genoeg. Ik vind de pil op die leeftijd te vroeg.
Alle reacties Link kopieren Quote
Vervelend, ik denk dat veel van ons dit hebben gehad maar het is belangrijk dat je je beseft dat het beter wordt.
Een pijnlijke menstruatie is vaak veroorzaakt door een anovulatoire menstruatieperiode. Met de jaren zal dat zeker beter worden maar daar is ze op het moment niets mee.

Aleve is zeker aan te raden, verschil tussen Aleve Feminax en Aleve is enkel de dosis, weet niet of ze persé een hoge dosis nodig heeft, Aleve doet meestal voldoende.
Verder zijn er zeker uitwasbare broekjes, misschien geeft dat haar de zekerheid dat ze niet doorlekt én misschien ook eens opletten dat ze voldoende ijzer binnen krijgt (was bij mij het probleem maar lost ook zichzelf op).

Ik heb destijds (10 jaar geleden) vriendinnen gehad die direct aan de pil gingen, wat heel begrijpelijk is. Persoonlijk geen problemen mee als je het goed met de dokter bespreekt en ook voor je dochter ruimte inboekt om een pubertijd te hebben (op latere leeftijd, 14-16bv) zonder pilgebruik. Opzich zou de pil geen invloed moeten hebben op de ontwikkeling (zover ik weet), maar wel op stemming en gevoelens. Wat je mogelijk doet overwegen om haar niet aan de pil te laten starten.
Going forward till I die.
Alle reacties Link kopieren Quote
Ano11niem schreef:
01-02-2021 11:24
Misschien ben ik nu enorm spartaans, maar omdat dat er soms bij hoort? En het helemaal niet gezegd is dat dit volgende maand en volgend jaar nog steeds zo is?
Ik denk dat er echt iets voor te zeggen valt om je cyclus eerst te leren kennen en ervaren zonder kunstmatigheden, zéker als je 12 bent. En ik heb zelf goede ervaringen met pijnstilling.
Lijden omdat het er soms bijhoort? Kind heeft er niet voor gekozen een meisje te zijn, laat staan om met 12 al ongesteld te worden.

Om er maar even een dooddoener in te gooien: laat jij ook gaatjes uitboren en vullen bij de tandarts zonder verdoving? Omdat het er soms gewoon bijhoort?

Als mijn moeder me niet aan de pil had laten gaan had ik de helft van mijn brugklas jaar gemist. De week voor het feest hoofdpijn en migraine en dan een week een soort (weet ik nu) (rug)weeën waardoor ik niet kon functioneren.
Alle reacties Link kopieren Quote
Ik ben zelf van mijn 15e tot mijn 30e aan de pil geweest. Dat begon idd ook vanwege menstruatieklachten. Achteraf bezien kan ik zeggen dat ik 15 jaar lang niet heb geweten wat mijn echte persoonlijkheid en gemoedstoestand waren. Zonder hormonale anticonceptie was ik een heel ander, veel vrolijker en luchtiger, mens met een libido. Een van mijn kinderen heeft ook flink last van haar menstruaties maar ik zou de pil alleen als allerlaatste oplossing voorstellen. Gelukkig redt ze zich nu met flink wat pijnstillers, maar in het begin was het echt heftig.
Alle reacties Link kopieren Quote
Vreselijk om zoveel last te hebben van je ongesteldheid. Ik was vanaf mijn 10e ongesteld en moest iedere maand een of twee dagen thuis blijven van school vanwege de pijn. 10 was toen te jong voor de pil maar de huisarts die we destijds hadden wilde mij pas op mijn 17e de pil voorschrijven, toen ik ook erg acne kreeg. Ik heb dus jaren met die pijn rondgelopen. Echt heel naar.
Alle reacties Link kopieren Quote
Bespreek het met de huisarts.
Maar de pil lijkt mij een uitstekende oplossing als ze zo zwaar menstrueert. Lijkt me dat het op die leeftijd echt belemmerend is als je zoveel last hebt van je menstruatie. De pil kan dat heel eenvoudig oplossen.
Niet als anticonceptie, maar wel als homoonbehandeling voor de zware klachten.
shala91 schreef:
01-02-2021 11:44
Lijden omdat het er soms bijhoort? Kind heeft er niet voor gekozen een meisje te zijn, laat staan om met 12 al ongesteld te worden.

Om er maar even een dooddoener in te gooien: laat jij ook gaatjes uitboren en vullen bij de tandarts zonder verdoving? Omdat het er soms gewoon bijhoort?

Als mijn moeder me niet aan de pil had laten gaan had ik de helft van mijn brugklas jaar gemist. De week voor het feest hoofdpijn en migraine en dan een week een soort (weet ik nu) (rug)weeën waardoor ik niet kon functioneren.
Je hoeft mij niet uit te leggen hoe heftig menstruatieklachten kunnen zijn. Maar een meisje van 12 dat net een paar maanden ongesteld is en daar nu wat last van heeft meteen maar aan de pil doen vind ik het andere uiterste.
Anoniem0302202135642 wijzigde dit bericht op 01-02-2021 11:53
1.05% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren Quote
Redt schreef:
01-02-2021 11:41
Vervelend, ik denk dat veel van ons dit hebben gehad maar het is belangrijk dat je je beseft dat het beter wordt.
Een pijnlijke menstruatie is vaak veroorzaakt door een anovulatoire menstruatieperiode. Met de jaren zal dat zeker beter worden maar daar is ze op het moment niets mee.

Aleve is zeker aan te raden, verschil tussen Aleve Feminax en Aleve is enkel de dosis, weet niet of ze persé een hoge dosis nodig heeft, Aleve doet meestal voldoende.
Verder zijn er zeker uitwasbare broekjes, misschien geeft dat haar de zekerheid dat ze niet doorlekt én misschien ook eens opletten dat ze voldoende ijzer binnen krijgt (was bij mij het probleem maar lost ook zichzelf op).

Ik heb destijds (10 jaar geleden) vriendinnen gehad die direct aan de pil gingen, wat heel begrijpelijk is. Persoonlijk geen problemen mee als je het goed met de dokter bespreekt en ook voor je dochter ruimte inboekt om een pubertijd te hebben (op latere leeftijd, 14-16bv) zonder pilgebruik. Opzich zou de pil geen invloed moeten hebben op de ontwikkeling (zover ik weet), maar wel op stemming en gevoelens. Wat je mogelijk doet overwegen om haar niet aan de pil te laten starten.
Dat kan je natuurlijk niet met zoveel zekerheid zeggen, dat het beter wordt.

En hoe lang moet je daar dan op wachten, tot het beter wordt? Een jaar? Twee?
Tijdens mijn jacht naar de juiste pil moest ik een nieuwe pil steeds drie maanden gebruiken voor ik mocht zeggen of ik wel of niet tevreden was. Volgens de gyn destijds was drie maanden genoeg om die hormonen te laten settelen.
Alle reacties Link kopieren Quote
Ano11niem schreef:
01-02-2021 11:48
Je hoeft mij niet uit te leggen hoe heftig menstruatieklachten kunnen zijn. Maar een meisje van 12 dat net een paar maanden ongesteld is en daar nu wat last van heeft meteen maar aan de pil doen vind ik het andere uiterste.
ben ik blij, dat jij niet onze huisarts bent

Onze dochter kan er 1a2 dagen in de vier weken niet van naar school, dat is echt heftig hoor en ze sliep (doorlekken) ook meerdere dagen slecht

een normale menstruatie hoort erbij, zware klachten zoek je hulp voor
Alle reacties Link kopieren Quote
Fridaynight2020 schreef:
01-02-2021 11:16
Wow, wat een heftige reactie! En je haalt er vanalles bij wat ik totaal niet gezegd heb..
De huisarts zijn we al geweest en die wilde inderdaad, zoals iemand anders ook zei, een jaar afwachten, omdat het daarna vaak minder wordt. Maar goed, als ik daar aandring, krijg ik de pil heus wel.
Ik was zelf 14 toen ik aan de pil ging en had daar veel bijwerkingen van. Dáár gaat het me om, die omdat de pil een anticonceptiemiddel is...
Snap heel goed dat je haar niet meteen aan de pil wilt laten gaan hoor! Dat wordt hier elke keer meteen geroepen maar het is geen wondermiddel hè.
Alle reacties Link kopieren Quote
Ano11niem schreef:
01-02-2021 11:48
Je hoeft mij niet uit te leggen hoe heftig menstruatieklachten kunnen zijn. Maar een meisje dat net 12 maanden ongesteld is en daar nu wat last van heeft meteen maar aan de pil doen vind ik het andere uiterste.
Vind ik niet. Volgens mij heeft dat vooral te maken met de maatschappelijke betekenis aan de pil. Blijkbaar is haar lichaam er aan toe om te ovuleren en menstrueren, dus hoort die pijn en ellende erbij (?).

Als een kind buikpijn heeft door een ziekte of verstopping of whatever geef je toch ook een medicijn in plaats van alleen maar aan symptoombestrijding te doen?

Naproxen kan een maagzweer veroorzaken, alsof dat zo onschuldig is.
Alle reacties Link kopieren Quote
shala91 schreef:
01-02-2021 11:59
Vind ik niet. Volgens mij heeft dat vooral te maken met de maatschappelijke betekenis aan de pil. Blijkbaar is haar lichaam er aan toe om te ovuleren en menstrueren, dus hoort die pijn en ellende erbij (?).

Als een kind buikpijn heeft door een ziekte of verstopping of whatever geef je toch ook een medicijn in plaats van alleen maar aan symptoombestrijding te doen?

Naproxen kan een maagzweer veroorzaken, alsof dat zo onschuldig is.
Alsof de pil zo onschuldig is. Het is allebei net zo slecht.

Anonymous
Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn

Terug naar boven