Geen resultaten gevonden Probeer een andere zoekterm

Zoekfilters:

Borstvoedingsvragen (deel 3)

13-05-2012 09:59 3171 berichten
Alle reacties Link kopieren
Yamuna schreef op 18 november 2010 @ 12:29:

Welkom op het algemene borstvoedingsvragen-topic. Hier kun je al je vragen over borstvoeding kwijt. Ervaren borstvoedingsmoeders zullen zo goed mogelijk je vragen proberen te beantwoorden. Let erop dat het gaat om moeders die geen opleiding hebben gehad op gebied van borstvoeding. Hun antwoord vervangt dus niet het consult bij een lactatiekundige of de ondersteuning door een vrijwilliger bij een borstvoedingsorganisatie.



Voor gezondheidsproblemen raden wij aan om een arts of een gediplomeerd deskundige op gebied van borstvoeding in te schakelen.

Voor discussie is op dit topic geen plaats.





Zoek je een goed boek om je voor te bereiden op borstvoeding? Lees dan:

Borstvoeding, van Mary Broekhuijsen en Stefan Kleintjes

Handboek borstvoeding van La Leche League

Borstvoeding geven, een antwoord op veel vragen van Adrienne de Reede



Betrouwbare informatie over borstvoeding op internet vind je op de volgende sites:

Algemene site met (bijna) alles over borstvoeding: www.borstvoeding.com

Borstvoedingsforum van de verenigde borstvoedingsorganisaties: www.borstvoedingsforum.nl

Vereniging Borstvoeding Natuurlijk: www.borstvoedingnatuurlijk.nl

La Leche League Nederland: www.lalecheleague.nl

Nederlandse Vereniging van Lactatiekundigen: www.nvlborstvoeding.nl



Voor mensen die full time kolven een link naar een oud topic met veel tips:

Tips voor fulltime kolven
Links naar de vorige topics:

Borstvoedingsvragen

Borstvoedingsvragen (deel 2)
Alle reacties Link kopieren
Ik moet in principe max 3 uur tussen het begin van voeding a en b laten, echter Button heeft vanaf 22.15 tot 23.30 liggen clusteren. Welke tijd zouden jullie weer aanbieden?
Alle reacties Link kopieren
Rond 2 uur denk ik allis. Ik vond dat ook weer lastig hoor, maar L wordt nu iedere keer eerder wakker dan de wekker ;-) die hoef ik denk ik ook niet meer te zetten nu. Hij laat er max 3 uur tussen, maar liever 2.



R heeft niet meer gevraagd om te drinken. Weet ook niet zo goed wat ik dan zou doen. Hij mag best wel proeven, maar ik heb weinig zin in een peuter erbij aan de borst en aangezien hij aardig verknocht was aan de borst ben ik bang dat hij na 1 keer toch weer vaker zou willen.
Alle reacties Link kopieren
Hij is er alweer...
Allis, ik kreeg altijd als advies van de kraamzorg: in de eerste 4-5 dagen bij elke kik aanleggen. En daar heb ik me ook altijd al aan gehouden. Nou ben ik sowieso een luie moeder (ik leg nog steeds bij elke kik aan), maar ik vond dat altijd een goed advies. Je tepels moeten er natuurlijk wel tegen kunnen, maar ik heb daar nooit problemen mee.



Zephyra, ik heb oudere kinderen (ze waren bij mij nog jong toen er een baby kwam) weleens regelmatig een restje moedermelk aangeboden. Ze hebben het een tijdje gedronken, maar daarna was het toch bah, vies en prefereerden ze gewone melk. Zodra ze oud genoeg waren om te beseffen dat het "babymelk" was wilden ze sowieso niet meer ;-) .
Alle reacties Link kopieren
Ik leg idd bij elke kik aan, maar gister moest ik hem nog verplicht wakker maken. En na een halve nacht clusteren had ik geen idee waar ik de wekker op moest zetten.



Hij is trouwens weer prima aangekomen, ik hoef de wekker vannacht niet te zetten. Ik denk dat ik het toch wel doe, op 4,5 uur ofzo. Gewoon voor mijn eigen gemoedsrust. Of overdrijf ik dan? Hij is nog zo klein.
Nee joh, Allis, dat mag toch gewoon? Je 'verpest' echt niets om m wakker te maken. Hij is net nieuw en klein en verse baby. Als ie wil drinken als je m wakker maakt dan drinkt ie wel. Of niet als ie dat niet wil.

Je mag heus ook wel dit doen als jij je er goed bij voelt. Als t kind nou 10 maanden was en evenzoveel kilo's ;)
Alle reacties Link kopieren
Nee hoor allis gewoon lekker wakker maken.
Alle reacties Link kopieren
allis, ik heb de behoefde om wakker te maken nooit gevoeld maar ik heb dan ook geen kinderen die de eerste maanden ook maar in de buurt kwamen van vier uur tussen de voedingen te laten en vooral belangrijk, niet veel waren afgevallen en snel weer aankomen.

Als het voor je beter voelt, gewoon doen.
Alle reacties Link kopieren
ik denk dat ik de wekker op 4,5 uur zet, en ik denk eigenlijkniet adt hij het haalt. maar ik vind langer dan dat wel heel lang voor een baby van 5 dagen...
Ik heb mijn zoon (die toen even oud was) zelf niet wakker gemaakt. Hij sliep dan ruim 6 uur zonder voeding. Maar ik denk dat wakker maken wel beter is (ik geef direct toe dat dit gemakzucht van mijn kant was). Langer dan 6 uur slapen had hij ook nog wel gedaan vermoed ik, maar dat was voor mij niet haalbaar...(au, au).
Alle reacties Link kopieren
Uiteindelijk in slaap gevallen zonder de wekker te zetten, en hij kwam netjes na 4 uur weer :)
Alle reacties Link kopieren
Mooi allis. 4 uur, daar kan ik alleen maar van dromen ;-)



L z'n halve gezicht zit iedere keer onder de melk na een voeding, vind ik zo schattig :heart:
Alle reacties Link kopieren
Fijn dat ik hier kan kijken of er ervaringsdeskundigen zijn... mijn dochter is 1,5 week oud. Ze dronk uit borst en kwam aan, maar viel op dag 7 ineens weer flink af :-(. He drinken bleek te zwaar/mijn productie te laag. Met lactatiedeskundige in de weer en nu 8x per dag kolven en dit haar met de fles geven. Dit doe ik nu 3 dagen en ze komt (langzaam) weer aan.

Zijn er dames die dit ook hebben gehad? Hoe verliep dit verder?
Alle reacties Link kopieren
Blijf je ook de borst aanbieden? Heb je een lk die is aangesloten bij het officiele netwerk? Kan de naam even niet opzoeken. Is er gekeken naar hoe effectief je kindje drinkt? Wat is het langetermijnplan van de LK?
Alle reacties Link kopieren
Klinkt goed Allis! Ik maakte ook niet wakker, deed hij zelf wel :) Maar zette wel een wekker in de nacht na 5 uur (vond ik lang zat, maar hoefde nooit zo lang te wachten)



Heeft iemand nog handige houdingen voor het voeden van een dreumes (1jr)? Arme knulletje had nog steeds geen tandjes en krijgt er nu 6 tegelijk :-(



Enere, wat is het plan van je LK? Is gekeken naar de drinktechniek? Heb je als tip ook gekregen om bijv Borstcompressie toe te passen of om te gaan Wisselvoeden?
Alle reacties Link kopieren
Enere, mijn kind viel ook teveel af waardoor ik ook ben gaan kolven. Hier was het probleem dat zijn onderkaak wat naar achteren stond waardoor hij niet goed kon aanhappen en het voeden dus ook pijnlijk bleef. Uiteindelijk kolf ik nu nog steeds (hij is inmiddels een jaar oud) maar ben ik na zijn verjaardag wel langzaam gaan afbouwen.



Als je doel is hem terug aan de borst te krijgen, dan zou ik dat duidelijk aangeven bij de lk. Succes.
Alle reacties Link kopieren
Enere, allereerst, gefeliciteerd!



Wat naar dat het nog niet goed loopt. Helaas heb ik ervaring, door allerlei problemen en matige begeleiding in het begin heb ik heel lang alle voedingen gekolfd. Uiteindelijk is het helemaal goedgekomen gelukkig, maar als ik meteen vanaf het begin een eigen lactatiekundige had gebeld had dat waarschijnlijk heel veel gescheeld.



hoe ben je aan je lactatiekundige gekomen? Is ze ibclc gecertificeerd? Helaas zijn er ook een hoop halfopgeleide lactatiedeskundigen, het is geen beschermde titel. Op borstvoeding.com kun je een lijst met goede lactatiekundigen vinden.



Wat is precies het probleem? Is er een voeding geobserveerd? Want voor de melkproductie is alles kolven en dan met de fles geven over het algemeen juist geen goed idee. In principe gaat je productie daar juist van achteruit. De eerste oplossing zou dan meer aanleggen, wisselvoeden en borstcompressie moeten zijn. Ook bijvoeden aan de borst (borstvoedingshulpset) of kolven en bijvoeden na iedere borstvoeding kunnen nog opties zijn.



Alleen als je kindje om de een of andere reden ook niet goed uit de borst kan drinken kan kolven beter zijn. Maar dan moet er ook iets aan dat onderliggende probleem gedaan worden want dat gaat meestal niet vanzelf over. Is daar naar gekeken/iets over gezegd? Is er bijvoorbeeld al naar het tongriempje gekeken, de drinktechniek, eventueel spruw? Is je kindje misschien prematuur, of erg verzwakt?



Hoe is je melkproductie nu? Is het genoeg of moet je bijvoeden met poedermelk?



Als je alle voedingen kolft moet je vaak meer moeite doen om je melkproductie op gang te houden of te verhogen. Ook regeldagen (zoals die met tien dagen oud vaak komen) moet je zelf met de kolf nabootsen. Daar zijn verschillende technieken voor. Als je de melkproductie wilt verhogen zou ik vooral clusterkolven gaan proberen,[url=http:// http://www.moedermelknetwerk.nl/clusterkolven_%20power%20pumping.php]linkje moedermelknetwerk[/url] gecombineerd met de tips uit dit filmpje. link.



Verder kan het heel fijn zijn om met verse melk te werken. Als je alles goed afwast en dagelijks steriliseert (magnetronsterilisator is fijn) kan melk tot wel zes-acht uur buiten de koelkast. Veel baby's drinken ook op kamertemperatuur. Zo hoef je nooit t wachten tot het warm is of opgewarmde restjes weg te gooien, gewoon laten staan tot de volgende voeding. Heel fijn bij echt voeden op verzoek.



Maak het jezelf zo makkelijk mogelijk, alle voedingen kolven is driedubbel werk, kolven, afwassen en de fles geven. Dus zorg voor een goede kolf, eventueel meerdere setjes, genoeg flesjes. Zorg ook voor goede verzorging voor jezelf, eten, drinken, iemand die je ondersteunt. Succes!
Alle reacties Link kopieren
Zuster, ik vond op die leeftijd rugbyhouding fijn, veel kussens erbij om een beetje in bedwang te houden. Eventueel groooooote hap voordoen en pink in de aanslag om snel tussen de kaakjes te stoppen bij eventueel bijten. (mijn dochter wordt erg bijterig van tandjes krijgen).
Alle reacties Link kopieren
Dank voor jullie reacties, heel fijn. Lactatiekundige heb ik via vk, ga er vanuit dat ze goed is? Heb haar alleen telefonisch gesproken... geen dingen over drinktechnieken, borstcompressie, clustervoeden etc. Alleen afkolven, kijken of het genoeg is (dat is het, 600 cc per etmaal) en dat aan beeb geven, ze d rinkt ong 550 per etmaal. De reden dat dit in gang is gezet het is dat ze op dag 8 ineens weer terug was op haar laagste gewicht (4040), terwijl het leek of ze goed dronk.Het is een dikkerd, was 4300 en nu op dag 12 4150 maar dat gewicht neemt dus niet gestaag toe. Momenteel is dat het doel: gewichtstoename. Borstvoeding behouden natuurlijk ook, maar ik ben nu zwaar bezorgd dat ze niet genoeg aankomt :-(.
Alle reacties Link kopieren
Enere ik heb zelf nooit een lk ingeschakeld maar ik vind het heel raar dat ze niet is langs gekomen. Volgens mij is dat toch wel gebruikelijk zodat ze kan zien hoe een voeding gaat, is ze goed aangelegd, drinkt ze effectief, eventueel kijken naar het tongriempje. Ik zou dus morgen een (andere) lactatiekundige bellen en het verhaal uitleggen.
Alle reacties Link kopieren
Ja pucker, dat overwoog ikzelf ook al... deze is wel gecertificeerd maar ik vind het ook wat gek. Zeker nu ik lees over clustervoeden etc, dat was blijkbaar ook een optie...

Mijn lk had het er nu over dat als ze morgen niet is aangekomen ik naar de huisarts moet. Maar ze is verder echt in goede doen, poept en plast, dat gewicht is het enige..
Alle reacties Link kopieren
Wat je kolft heeft echt geen drol te maken met wat je produceert, en ook niet met wat zij uit je borsten haalt. Een baby/kind met een goede drinktechniek haalt meer uit je borsten dan de beste kolf ooit zou kunnen. Maar met een verkeerde drinktechniek kun je met de volste borsten nog een ondervoed kind hebben.



Ik zou er eentje bellen en om een echt consult vragen. Waarbij ze je helpt met drinktechniek en eventueel uitleg over clustervoeden etc. Als jou productie in principe voldoende is, ligt het waarschijnlijk aan hoe ze drinkt. Met goede hulp kan ze dan al snel weer aan de borst drinken waarschijnlijk.
Alle reacties Link kopieren
Hier vandaag even vrees voor overproductie. 'S avonds en 's ochtends wordt er hier geclusterd, en daartussenin opeens blokken van 4 uur. Deze avond had hij opeens wat groene sliertjes in zijn poep, en werd hij boos als ik de borst aanbood, terwijl hij wel constant sabbelt en zoekt. Ik gok dat hij wel wil zuigen maar geen mmelk wil, en dat snapt mijn borst natuurlijk niet. Na die blokken van 4 uur heb ik flink harde plekken in mijn borst.



Ik kan in de cluster uren een tijdje de leegste borst blijven aanbieden, maar het risico is natuurlijk dat ik dan evt juist teveel daal in productie. Of zal het zich nog wel regelen en maak ik me te snel druk?
Alle reacties Link kopieren
Enere leg jij haar helemaal niet meer aan? Als ik het goed begrijp dan hebben huisartsen vaak geen kaas gegeten van bv. Wat wil je zelf? Haar aan de borst en zelf voeden of maakt het jou niet uit? Verder hoor ik goede verhalen van de vrijwilligers van la leche league of vereniging borstvoeding natuurlijk. Die kun je vanavond nog bellen.
Alle reacties Link kopieren
Allis als je door blokvoeden daalt in productie dan geef je toch gewoon weer de andere borst?

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven