Geen resultaten gevonden Probeer een andere zoekterm

Zoekfilters:

Borstvoedingsvragen (deel 3)

13-05-2012 09:59 3171 berichten
Alle reacties Link kopieren
Yamuna schreef op 18 november 2010 @ 12:29:

Welkom op het algemene borstvoedingsvragen-topic. Hier kun je al je vragen over borstvoeding kwijt. Ervaren borstvoedingsmoeders zullen zo goed mogelijk je vragen proberen te beantwoorden. Let erop dat het gaat om moeders die geen opleiding hebben gehad op gebied van borstvoeding. Hun antwoord vervangt dus niet het consult bij een lactatiekundige of de ondersteuning door een vrijwilliger bij een borstvoedingsorganisatie.



Voor gezondheidsproblemen raden wij aan om een arts of een gediplomeerd deskundige op gebied van borstvoeding in te schakelen.

Voor discussie is op dit topic geen plaats.





Zoek je een goed boek om je voor te bereiden op borstvoeding? Lees dan:

Borstvoeding, van Mary Broekhuijsen en Stefan Kleintjes

Handboek borstvoeding van La Leche League

Borstvoeding geven, een antwoord op veel vragen van Adrienne de Reede



Betrouwbare informatie over borstvoeding op internet vind je op de volgende sites:

Algemene site met (bijna) alles over borstvoeding: www.borstvoeding.com

Borstvoedingsforum van de verenigde borstvoedingsorganisaties: www.borstvoedingsforum.nl

Vereniging Borstvoeding Natuurlijk: www.borstvoedingnatuurlijk.nl

La Leche League Nederland: www.lalecheleague.nl

Nederlandse Vereniging van Lactatiekundigen: www.nvlborstvoeding.nl



Voor mensen die full time kolven een link naar een oud topic met veel tips:

Tips voor fulltime kolven
Links naar de vorige topics:

Borstvoedingsvragen

Borstvoedingsvragen (deel 2)
Alle reacties Link kopieren
Even snel want haast: Anna, als je eenmaal bij de kinderarts bent geweest kun je ze zo weer bellen voor een soortgelijk probleem! Je hebt niet meteen een nieuwe verwijzing nodig.
Alle reacties Link kopieren
Reglisse, de receptioniste wilde me pas voor half dec inplannen. De huisarts heeft nu bemiddeld en we gaan nu donderdag weer. Ik zit zo te piekeren en te malen waar het aan ligt. Drinkt ze dan wel voldoende? Heeft ze pijn bij het drinken? Kost iets anders haar teveel energie?
Alle reacties Link kopieren
O, zo. Fijn dat de huisarts bemiddeld heeft! Ik zou er ook niet gerust op zijn, afvallen een keer kan nog, maar suf bij het drinken? Jammer dat ze de nutramigen niet wil, al is het maar voor je eigen gemoedsrust.
Dames, ik word weer lastig gevallen (zoals ook onder mijn vorige nick gebeurde).



Ik zie mij genoodzaakt voorgoed afscheid te nemen van Viva, bedankt voor al jullie adviezen en goede raad.



Susanna1980
Alle reacties Link kopieren
Hey susanna laat je niet wegjagen!!



Anna, geen tips maar een dikke :hug: nutramigen is ook echt troep! Qua smaak he! Het is maar goed dat het bestaat natuurlijk



Nou hier weer een baby met een paars mondje, naast het onrustige drinken realiseerde ik me ineens dat ik al een paar dagen pijnlijke en brandende tepels heb en meisje enorm met haar mond worstelt. Kluiven, kwijlen ineens huilen als ze dat doet en net ook ineens huilen tijdens het drinken :-( ik gok het er op voor een week. Lijkt me een beetje vroeg voor tandjes...



Wel een kleine doorbraak!! Gister heb ik een aanrijding gehad (gelukkig zonder kinderen) en moest daarna naar de huisarts voor wat klachten. Ik heb Rammeltje met instructies voor een fles (met helaas kunstvoeding maar nood breekt wetten ik heb geen voorraad want flesweigeren) achter gelaten bij papa en jaaaaaa hoor! 60cc gedronken! Vanochtend met gekolfte melk weer!! Hij moet haar vooral in de box laten liggen en afleiden met een muziek doosje.. Maar het begin is er! Vrijdag naar de kapper yeaahhhh!!



Ik wilde het even delen :-$
Alle reacties Link kopieren
Rammelkont, wat geweldig! :cheer2: Aluminiumfolie om de fles schijnt ook een hit te zijn bij sommige kinderen die afgeleid moeten worden om te drinken. :)



Susanna, wat naar. Ik hoop oprecht dat je snel de hulp vindt die je nodig hebt. Voel je hier welkom om (anoniem) terug te keren.
Alle reacties Link kopieren
Pippin, ik snap wat je bedoelt, als hij bij jou drinkt kun je 'm moeilijk meer laten drinken dan hij wil...

Heb je recentelijk nog geprobeerd liggend te voeden..? Dat zou voor jou misschien qua rust wel kunnen schelen.

Als zoon hier 's nachts wakker is (afgelopen nachten weer, lange nachten was van korte duur :-p) voed ik hem in ons bed, en doezel dan zelf ook weer weg. Als hij dan loslaat wordt ik wakker, leg hem tussen ons in, hoog in bed (zijn hoofd ruim boven onze hoofden, zodat hij niet onder dekens kan komen), en slapen we beiden verder.





Ben nu zelf dat boek ook aan het lezen, en ik moet zeggen dat het erg prettig leest. De schrijfster benadrukt erg dat je zelf moet kijken wat voor jou(w gezin) werkt. En dus niet dat er maar één methode is.

Las trouwens net dat de meeste baby's tot één jaar nog 1 of 2 keer per nacht wakker worden. Fijn om te lezen dat dat gemiddeld is, als ik in m'n omgeving hoor lijkt het wel alsof het maar raar is dat zoon nog wakker wordt.. :-|





Oh, en Susanna, mocht je dit nog lezen; ik heb dan wel niet actief meegeschreven op jouw topic (en hier), maar heb het wel allemaal gelezen. Heel veel sterkte ermee, ik hoop voor je dat je snel tot een arts / hulpverlener doordringt en hulp krijgt. :hug:
Lieve dames, ik val even met de deur in huis. Ik zit er namelijk doorheen. (Voor de mensen die het niet weten: Ben van Nick veranderd, was voorheen Parapluutje)



Achtergrondinfo:

Zoon van bijna 5 maanden. Volledig borstvoeding. Voedselallergie. Ik ben dik 6 weken op dieet: Noten, Koemelk, Soja, varkensvlees en... nog iets maar ik kom er even niet meer op. Oja.. Eieren.

Begeleiding van dietiste via CB maar lijkt zeer onervaren. Haalt alles uit een boekje en begeleid me niet voldoende. Ik krijg als het goed is nu een andere.



Situatie:



Afgelopen zondag wat verkeerds gegeten waarschijnlijk. Lekker is dat als mensen niet weten wat er in het eten zit en dan maar zeggen dat het goed is. Nacht van zondag op maandag onrustige baby. Maandag heel veel spugen en krampen. En sindsdien zijn de nachten drama. Elk uur wakker, onrustig, huilen etc. Overdag voornamelijk willen slapen bij mij in mijn armen. Vannacht 2x twee uurtjes geslapen. Ik kon niet meer, heb bijna geen tandvlees meer dus man is vanmorgen thuisgebleven om de oudste te helpen naar school enz.



Goed, dus bij het CB geweest. Ze zijn erg lief en meedenkend. Maar... ja kwam toch een optie om 1 fles per avond pepti te gaan geven omdat ik op ben. En dat 'op' zijn is slecht voor mijn productie natuurlijk en ik moet gewoon kunnen slapen.

Los van het feit dat ik vermoed dat zoonlief die pepti echt niet accepteert, voelt het niet goed. En daarom ben ik hier. Help! Wie geeft me even een schop en vertelt dat alles goed komt?



Ik ben ook diegene die een topic heeft geopend over mijn eenkennige zoon. Zelf even weggaan gaat dus niet werken. Ik hoef ook geen oplossingen, want ik denk dat het vanzelf wel weer goed komt. Maar gewoon even wat herkenning of een bemoedigend woordje zal me goed doen.

Zoon slaapt nu, oudste is naar school dus ik doe even... heeeeel even mijn ogen dicht!
Alle reacties Link kopieren
Kylie, :hug: Wat moet dat zwaar zijn. Hieronder natuurlijk toch wat ongevraagd advies. :)



Het advies van het cb is een afbouwadvies. Natuurlijk is stress en slaaptekort niet goed voor je melkproductie. Maar iedere avond een fles pepti gaat daar niets aan verbeteren, het bouwt juist af. Natuurlijk kan het een opluchting zijn om een enkele keer "gewoon" een fles te kunnen geven door iemand anders, zodat je even kunt slapen. Maar systematisch, ja dan ben je aan het afbouwen. En als je een flesweigeraar hebt, heb je ook niets aan het advies. Maar goed, dit wist je zelf al.



Qua dietist, heb je een verwijzing van je huisarts? Dan kun je Stefan Kleintjes vragen. De deskundige op dit gebied, en ook erg pro-borstvoeding (hij is ook lactatiekundige in opleiding). Echt een steun vond ik het. Je hoeft niet in de buurt te wonen, hij werkt ook per email/telefoon.



Even weggaan is geen optie. Maar misschien kun je wel even douchen terwijl je man je zoon vast heeft? Dan huilt hij niet alleen, en kun jij heel even ontspannen. Onder de douche hoor je het gehuil niet zo. Ik heb wel eens om 4 uur s nachts mijn dochter in de armen van mijn vriend geduwd en heb 20 minuten onder de douche gestaan. Daarna kon ik het weer opbrengen om lief voor haar te zijn.



En qua bemoediging, hopelijk ging het vannacht beter. Een reactie duurde bij mijn dochter meestal drie dagen/nachten. En het komt goed, echt. Mijn dochter is nu nog steeds geen goede slaper, maar ze huilt niet meer s nachts. En deze week hebben we gehoord dat ze over de KMA heen is! Ze kan nu bijna alles weer eten, nog maar een paar dingen.
Hallo meiden.

Ik breek ook even in voor wat advies.



Ik ben vanmorgen bij het cb geweest met mijn zoontje van 3.5 maand. Daar bleek dat hij niet genoeg gegroeid was. 300 gr in vier weken.

Ze begon over bij voeden met flesvoeding, maar ik gaf gelijk al aan dat ik dat niet zie zitten. Ik wil mijn zoon bv blijven geven. Ik had het nooit van mezelf verwacht dat het zo goed zou gaan en dat ik het fijn vind. Ik ben dan ook nog niet van plan er al mee te stoppen.

Maar goed, nu is het wel zaak om Minimaatje te laten aankomen, over anderhalve week moet ik weer wegen.

Ze zei me dat ik moet gaan proberen hem 12 (!!) keer per dag aan te leggen. Ik geef op verzoek dus weet niet precies hoe vaak hij krijgt.

Ik ben best van slag nu door dit nieuws, heb op het cb ook wel even zitten huilen.



Hebben jullie nog advies voor me?
Alle reacties Link kopieren
Maat hier ook nog even een :hug: vorige pagina staat het stuk van Madieken waar ik het over had! :kiss:
@ rammel, Thanx! :hug:

Ik heb het verhaal gelezen inmiddels, stelt me wel wat gerust. Erg helder geschreven ook!
Alle reacties Link kopieren
Fijn stuk he!! En voor nu: gaan we samen een competitie veelvoeden houden X-D
Haha!! Ik ben in bed gaan liggen met Minimaatje. Hij heeft mn tepel in zn giegel. Half 1, half 3 en nu weer gevoed. :)
Alle reacties Link kopieren
reglisse bedankt voor je voedingsadviezen!!!



was al wel eerder op het forum maar dan via mobiel en kan dan alleen de laatste 10 berichten lezen en daar stond iedere keer het bv topic niet bij dus vandaar dat het even duurde voor een reactie terug.
Alle reacties Link kopieren
Leuk dat je er iets aan hebt Jacjac. Ik forum ook veel mobiel de laatste tijd, ontzettend irritant is dat.



Succes met veelvoeden rammelkont en maatje. Hebben jullie wel support die steeds de thee koekjes en chocola die daarbij horen komt brengen? :cheer2:
Hallo ik heb weer eens een vraagje; zoon is 12 weken en al een aantal dagen onrustig; in de ochtend slaapt hij prima in de middag nauwelijks om vervolgens om 19 uur in te storten.

Hij wordt dan ergens in de avond weer wakker; gisteren rond 20 uur, drinkt eh gaat weer slapen tot ongeveer 23 uur. Drinken, slapen en dab vanaf uur of 1 is hij elk uur wakker tot de ochtend.

Hij wil elke keer drinken vanaf een uur of 1 dus elk uur. Soms 1 borst soms 2 en soms een paar slokken maar zonder gaat hij niet slapen.



Nu dacht ik aan regeldagen omdat mijn borsten ook leeg voelen. Er komt wel gewoon voeding als hij drinkt; ik heb flinke tsr en hoor hem klokken.



Denken jullie ook aan regeldagen als ik het zo vertel of iets anders?

Gisteren was hij wennen op het kdv en kon ik maar 2 keer 100 ml kolven war voor mij niet echt veel is. Hoort dat er ook bij?



Ik hoop dat hij snel weer beter gaat slapen, moet uitgerekend maandag weer ah werk
Alle reacties Link kopieren
Haha reglisse!! Inderdaad, gisteravond lekker op de bank geveelvoed (nieuw werkwoord ;-) ) met the voice en manlief kopjes thee en lekkers laten brengen...



Aluminium folie gaan we van de week proberen. Gister ben ik naar de kapper geweest en toen ik terug kwam lag Rammeltje op papa's borst te slapen :heart: ze heeft 20cc gedronken uit de fles.. Maal elke cc is er één in ons geval! Volgende week vrijdag uit eten met vriendinnen... Spannend!!



Ow en gelukkig begint de GV zn werk te doen, het was dus idd spruw.. En uiteraard omdat bij mij altijd alles tegelijk komt.. Ik voel een mensttuatie aan komen. :-| (verklaard wel meteen een hoop)



@kraaltje, mijn dochter heeft ook rond die tijd een onrustige periode doorgemaakt, heel herkenbaar! Lekker vaak aanleggen en je er aan over geven, bij ons heeft het een week geduurt.
Alle reacties Link kopieren
Kraaltje, weinig kolven hoort wel bij regeldagen. Je eraan overgeven, eventueel samen in bed gaan liggen, dan gaat het het snelste over. En als je wat diepvriesvoorraad hebt en je zit er helemaal doorheen kun je natuurlijk best een keer een flesje geven in de hoop dat je wat langer kunt slapen. Maar liever niet dagelijks, dan duurt het langer voor je productie weer op peil is.



Wat ook kan is een verkoudheid oid, waardoor je baby moeilijker drinkt en meer kleine beetjes vraagt.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb ook weer even een vraagje. Mijn zoontje is momenteel beetje aan het klieren aan de borst. Hij hapt, zuigt een of twee keer, klemt dan zijn kaken op elkaar en gaat draaien en trekken aan mijn tepel (auw). Gelukkig doet hij het lang niet alle voedingen, maar het is wel heel pijnlijk. Hij is verkouden, dus wellicht ligt het daaraan, dat drinken nu niet zo fijn is? Of zou het een fase zijn waar hij door heen gaat? Hij kauwt momenteel ook heel hard op alles.
Bedankt voor jullie reacties.



Kan het ook zo zijn dat het regeldagen zijn dat hij alleen in de nacht zo vaak wil drinken of zou het in het geval van regeldagen 24 uur pd moeten zijn?



Zoon drinkt nl overdag zo om de 3 à 4 uur Tm de avond. Rond 19 uur voeding en slapen, maakt dan meestal een aardige ruk qua slapen en vanaf uur of 12 of 1 in de nacht begint het gedoe; heb vannacht ook weer alle uren gezien.

Begin op te raken :(
Alle reacties Link kopieren
Giraffje: hoe oud is jouw kindje?? Hier echt precies hetzelfde.. Auw!! Mijn dochter gaat richting de 4 maanden.



Verder echt pijnlijke brandende tepels dus Ik behandel iig als spruw en het lijkt iets beter te gaan maar als dochter een worstel momentje krijgt is het leed weer geleden.



@spruw ervaringsdeskundigen: mag je naast GV ook vettigheid op je tepels smeren!? Ze worden zo droog en dat helpt ook niet mee met het pijnlijke. Hoe lang duurde het bij jullie voor je echt echt verbetering zag/voelde?

Ze zijn echt rood/roze zien er geïrriteerd uit, niet kapot en ze branden mn shirt uit. Ook als ik niet voed.

Rammeltje lijkt een parelmoer waas te hebben op haar lipjes/tongetje. Maar echt zeker weten doe ik het niet. Wel zie ik wat rode puntjes aan de binnenkant van haar onderlip en die heb ik ook op mn tepels.



Ik kan wel janken met voeden, dochterlief is zo onrustig aanhappen loslaten trekken aan de tepel, ik kan haar soms wel slaan tijdens een voeding (dat doe ik uiteraard niet he ;-) )



Iemand verder nog tips!? Ik las dat kokosolie ook kon helpen in de strijd tegen spruw.

Jakkes geen lol aan zo!!
Alle reacties Link kopieren
@kraaltje, had mijn dochter ook tijdens de regeldagen, vooral snachts drinken. Is even zwaar maar wel heel goed voor je productie die nachtvoedingen :)
Alle reacties Link kopieren
Rammel mijn zoontje is 4 maanden nu. Heb ook even gedacht dat we misschien weer spruw hadden, maar zolang hij niet kliert aan de borst doen mijn borsten geen pijn. Bij mij had ik na 2 dagen gv geen pijn meer, weg was het pas na 2 kuren, maar was al blij dat de pijn weg was, heb echt huilend gevoed die periode. Ik smeerde er wel vettigheid op trouwens op advies van de LK, wel even restjes weghalen voor het voeden.



Kraaltje mijn zoontje dronk ook veel nachts tijdens de regeldagen, overdag ook wel korter op elkaar overigens. Kun je liggend voeden? Dat gaf mij veel rust, deed het licht niet eens meer aan, niet op klok kijken en zoon lag naast me in bed of in de co-sleeper. Sterkte want het is wel heel vermoeiend!
reglisse, in bed liggen gaat helaas niet lukken, heb nog een zoontje rondlopen en uitgerekend morgen begin ik weer met werken, mn verlof is afgelopen.

Vind het niet erg om te gaan werken maar wel lastig nu met die regeldagen, het is ook zo lastig overdracht geven aan het kdv en mn ouders ( waar hij ook 1 dagje heen gaat) want die zitten dan met een huilend kind, hij slaapt in de middagen ook zo slecht op het moment.



Ik wilde dit weekend nog een extra flesje kolven voor morgen op het kdv maar dat is dus niet gelukt, ik krijg er te weinig uit als zoon zoveel drinkt.

Moeten ze hem morgen maar een flesje poedermelk erbij geven, het is niet anders, mn vriezer voorraad is helaas al op.



Hoelang duurt het voordat alles weer een beetje bij is qua productie? Zoon is nu echt al een aantal dagen en nachten aan het regelen.

Borsten voelen nog steeds erg leeg.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven