Geen resultaten gevonden Probeer een andere zoekterm

Zoekfilters:

De beste/handigste aankoop voor je baby

15-01-2012 18:46 394 berichten
Alle reacties Link kopieren
Op dit moment ben ik bijna 29 weken zwanger en heb dit weekend besteed aan er achter komen wat nu wél en niet handig is voor mijn aanstaande baby. Natuurlijk heb ik in/op alle zwangerschapsboeken/kraamzorg tijdschriften/babywebsites al hele lijsten zien staan van de spullen die je normaal gesproken nodig hebt en de spullen die optioneel zijn, maar er staat nooit bij wélke (merk/type) spullen nu het handigst zijn!



Wij hebben bijv. sinds dit weekend de kinderwagen & maxi-cosi in huis en nu realiseer ik me pas dat het kind dan onder een dekentje moet liggen/in een doek gewikkeld moet worden. De één gebruikt een katoenen doek, de ander een lodge shelter, weer een ander de puckaboo inwikkeldoek en weer een ander gewoon een wollen dekentje met lakentje. Of nog zoiets: wat is een handige luieremmer?



Nu snap ik dat iedereen daar andere ideeën over heeft, maar er zijn hier zoveel moeders met ervaring, dat ik daar graag gebruik van wil maken ;-) Dus mijn vraag om mezelf en andere a.s. moeders, die door de bomen het bos niet meer zien, te helpen: wat vond jij nou het allerhandigste/leukste/beste product dat je voor je baby hebt gekocht (of gekregen) en zou je echt iedereen aan willen raden?
Alle reacties Link kopieren
Tja, ik was het ook al niet helemaal eens met de toon & ideeën uit dat Tevreden baby boek. Bedankt voor de suggestie voor het boek van Tracy Hogg, zal daar zeker ook naar kijken.



Heb al weer heel veel geleerd!



Hoewel uiteindelijk de ervaringen ook weer wisselen per persoon, worden hier op het forum vaak hele goede tips gegeven worden. En nadat ik het hele weekend al had gelezen op diverse websites, dacht ik: ik moet gewoon tips hebben uit betrouwbare bron. Dat zijn jullie dus x-D
Alle reacties Link kopieren
Oh en wat echt echt echt onzin is maar in veel boeken staat: een nachthemd met knoopjes voor bv de eerste nachten. Heb me rotgezocht maar voelde me zo'n moeke en het werkte ook nog eens niet! Een pyjama met bovenkant met drukknoopjes is veel fijner, dan blijven je benen tenminste warm. Evt spaghettibandhemdje eromder (sowieso superfijn voor bv en met alles te combineren!) en klaar.
Alle reacties Link kopieren
De puckababy, dan sliepen ze tenminste ´s nachts. Konden wij ook ff bijtanken!
Alle reacties Link kopieren
Als je borstvoeding wil gaan geven, raad ik je aan om naar zo'n info avond te gaan. Hier werden die door het groene kruis gegeven. Was een no nonsense praktische voorlichting waar ik later veel aan gehad heb. Kies ook voor een kraam organisatie met een borstvoedingscertificaat. Het ziekenhuis waar ik bevallen ben, had dat ook en ik heb in het begin heel vaak hulp ingeroepen bij de borstvoeding.

Zoals reglisse het beschrijft m.b.t. het verdelen van taken is voor mij heel herkenbaar. Ik had een zware bevalling gehad en kon dus niets. Dat betekende dat mijn partner de baby uit bed haalde, verschoonde etc., bij mij legde en na de voeding weer in bed legde. Zelfs de baby is bad doen was voor mij te veel, dus mijn partner leerde het van de kraamhulp en later heeft hij het mij geleerd.
Freedom is just another word for nothing left to lose - Janis Joplin
Alle reacties Link kopieren
Volgens mij allemaal al wel genoemd, maar ik ga voor:



- Hema stretchrompers met stip op 1, geweldige dingen.

- Véél hydrofielen

- Bambino sokjes

- Bugaboo + adapters voor mc

- Bondolino (iemand hier zei dat ergonomisch een marketingverkooptruc is? Mag je mij uitleggen, want in de winkel zijn die dingen uberhaupt niet te koop en worden alleen onergonomische merken verkocht)

- Babyfoon

- kinderstoel van Ikea, zowel voor elders als de eerste tijd thuis: daar zat dochter het beste in!

- babygym: kleedje met twee bogen en speeltjes eraan, heel handig voor als je weggaat om mee te nemen

- badstandaard voor op je eigen bad: ideaal, niet sjouwen met emmers water en watergedoe in babykamer.



Wat ik niet/amper gebruikt heb:

- tummytub

- jurkjes en rokjes in kleine maatjes (56-62), ik vond het veel fijner en leuker om haar toen nog lekkere zachte echte babypakjes aan te trekken.

- Alle andere sokken dan bambino ;-)

- baby-zonnebril, dochter trekt alles van haar hoofd tot op de dag van vandaag 8-P
Alle reacties Link kopieren
Ik vond het boek van Tracey Hogg ook heel fijn, ik moest een beetje door de Amerikaanse toon heenlezen, maar verder vond ik het heel praktisch. Een soort gebruiksaanwijzing voor baby's.
Freedom is just another word for nothing left to lose - Janis Joplin
Alle reacties Link kopieren
De Mommy hook! 1 van mijn beste aankopen. Gekocht op de 9 maandenbeurs. (komt weer in februari, erg veel leuke dingen te koop!)



C:\Users\Public\Pictures\Sample Pictures\Mommy Hook - iMama.gif
Alle reacties Link kopieren
Sorry kan de link niet goed weergeven. Even kopieren en plakken dus
Alle reacties Link kopieren
Ik stem ook op de veelgenoemde en -geroemde magnetronsterilisator.



En voor als je baby wat ouder is: slaapzakjes van de Hema, met afritsbare mouwen, heerlijk.



Wat voor mij op de onbetwistbare nummer 1 staat: de aerosleep matrasbeschermer. Wij zijn die pas gaan gebruiken na de overstap naar ledikant (maar hadden een kleine wieg, dus dat ging vrij snel). Niet alleen het veiligheidsaspect, maar ook de bescherming van het matras tegen spugen, overdreven grote plasluiers, spuitluiers enz. vind ik ideaal!
Be yourself; everyone else is already taken - Oscar Wilde
Alle reacties Link kopieren
Al veel voorbij zien komen! Mijn bevestiging voor jou: ;-) :



- Boek 'wat je baby vertelt' Tracy Hogg

- Drager of doek. Ben blij met mn marsupi!

- Lodger: ideaal voor van alles: speelkleed, dekentje in de wagen / maxicosi, enz.

- Babywrappers, voor na het badje, op het CB, tijdens die eerste weken als je kindje nog wat kouwelijk kan zijn overdag...

- Hydrofielen kun je niet genoeg hebben!

- Tummytub-achtige emmer, hier wel een groot succes! Gewoon badje bliefde mn zoontje daarna niet eens meer... Hij baddert nu in een soort teil! ;-) En: minder waterverbruik en blijft langer op temperatuur!
Alle reacties Link kopieren
Wat ik nooit gebruikt heb:



-Babybadje/ tubbytub: Alleen 1ste week met de kraamzorg, daarna altijd onder de douche geweest.

-Luieremmer; Luier gaat in een geurzakje van de action en in de kliko.

-Babyfoon: niet nodig geweest, ik woon niet zo groot en hoor alles.
Alle reacties Link kopieren
Ben nu zwanger van de 2e maar mijn ervaring is dat veel ook van je kindje afhangt. Mij leek zo´n draagzak of draagdoek erg handig. Kindje lekker dicht bij je en toch je handen vij. Maar dochter vond het helemaal niets. Zodra ze erin zat/lag zette ze het op een krijsen. Gelukkig had ik ze niet gekocht maar gekregen (en draagdoek even geleend van iemand ter probeer).



Box heeft ze hier de eerste maanden amper ingelegen. Ik had altijd de kinderwagen (met ligbakje dus) in de kamer staan en dat was veel makkelijker. Kon ik haar ook zo even meerijden naar de keuken als ik bv ging koken ofzo. Maar nu ze wat ouder is (nu 10 maanden) zit/speelt ze er juist heel veel in.



Ik vind persoonlijk de magnetronsterilisator superhandig.

En mijn babyfoon met camera (zodat ik ook kan ZIEN dat ze lekker rustig ligt te slapen ´s avonds).

Een extra aankleedkussen voor beneden.

Genoeg hydrofielluiers, rompers en hoezen voor het aankleedkussen (dochter ging/gaat altijd plassen op het moment dat net haar luier onder haar heen was).

Hier ook de Dr Brownfles. Mee begonnen wegens krampjes en het hielp bij haar wel. Alleen één nadeel: ze wil nu niet meer uit een andere fles dringen dus heb ik niets meer aan mijn hele verzameling aventflessen (die ik gelukkig wel gekregen had). Nadeel van die fles is wel dat pap al snel te dik is om door het ontluchtingssysteem heen te kunnen. En dochter vertikt het om uit een andere vorm speen te drinken....



En voor mij staat met stip op 1 de babysense (een matje onder het matras die registreert of je kindje nog ademt). Ik weet dat het geen garantie tegen wiegendood is. Echter mocht er iets zijn, dan krijg je wel snel een seintje. Het maakt in ieder geval dat ik niet de neiging heb tig keer te gaan kijken ´s avonds en ´s nachts en zelf ook meer rust heb/krijg.



Waar ik niets mee heb gedaan:

- Voedingskussen

- Draagzak/doek (omdat dochter er dus niet in wilde)



Ik heb overwogen de stomer/blender van Avent aan te schaffen om zelf hapjes voor haar te maken. Blij dat ik het niet gedaan heb. Fruit ging prima met de staafmixer en heel kort daarna kon ik al volstaan met gewoon prakken van fruit en eten.



Voor de 2e ga ik wel een beter wipstoeltje kopen. Bij dochter had ik een goedkope van de kruidvat, maar die is te vlak en kon ze dus heel klein nog niet goed in liggen. Toen ze 6/7 maanden was ging dat beter echter hij is maar bedoeld tot 6 maanden. Ik wil er nu 1 waar de kleine echt vanaf de geboorte in kan en die evt ook zelf kan schommelen.



Qua kleertjes idd fatsoenlijke rompers kopen (hema is super).

Sokjes vond ik ook een verhaal apart. Vaak veel te breed (en dus te wijd).

Slaapzakjes heet ze hier vrij snel aangehad. Ik vond bij vele echter de openingen zo groot (waarschuwden ze op het CB ook voor). Ik vond die van ´with a touch of rose´ super (zonder mouwen. Alleen wel heel duur). En toen ze iets groter was die van de hema. Die sluiten ook mooi aan.
Alle reacties Link kopieren
`Mijn favorieten:



- Hydrofielen (hema)

- Nog meer hydrofielen

- Veel slabjes (ik had geen enkele slab gekocht, lekker slim)

- Marsupi Plus draagdoek: voor alle huiluurtjes geweldig!

- Rompers van hema

- Mobile van Tiny-love

- Stoel van Bloom (fresco), daar kunnen ze al heel snel in liggen.



Mijn zoontje sliep in het begin gewoon onder een lakentje en dun fleecedekentje (afgelopen juli geboren)
Het is zoals het is


Dat is 1 van de weinige dingen die ik gekocht heb die niet echt nodig zijn :) lijkt me heel handig voor in ons eigen bad. Kan de kleine lekker mee! Ben heel benieuwd :)



Babyfoon heb ik niet, merk straks wel of ik die mis of niet. Schoonzus had er ook geen en die heeft hem niet gemist. In een appartement zou ik er zeker ook even mee wachten. Neem aan dat alles gelijkvloers is, dus dan hoor je je kindje toch wel als er iets is lijkt me.

Co-sleeper ofzo doe ik niet aan. Kindje heeft zijn/haar eigen kamer met ledikant. Wil het kindje straks ook liever niet op onze kamer 's nachts. Heb voor overdag een wieg die naast het bed kan, maar voor de nachten wil ik gewoon het ledikant in de eigen kamer gebruiken.
Alle reacties Link kopieren
Ivetje schreef op 15 januari 2012 @ 21:58:

[...]



Dat is 1 van de weinige dingen die ik gekocht heb die niet echt nodig zijn :) lijkt me heel handig voor in ons eigen bad. Kan de kleine lekker mee! Ben heel benieuwd :)



Babyfoon heb ik niet, merk straks wel of ik die mis of niet. Schoonzus had er ook geen en die heeft hem niet gemist. In een appartement zou ik er zeker ook even mee wachten. Neem aan dat alles gelijkvloers is, dus dan hoor je je kindje toch wel als er iets is lijkt me.

Co-sleeper ofzo doe ik niet aan. Kindje heeft zijn/haar eigen kamer met ledikant. Wil het kindje straks ook liever niet op onze kamer 's nachts. Heb voor overdag een wieg die naast het bed kan, maar voor de nachten wil ik gewoon het ledikant in de eigen kamer gebruiken.
Ben je je er van bewust dat "rooming-in" de eerste weken de kans op wiegendood verkleind, door het horen van jullie ademhaling?
Alle reacties Link kopieren
Ik had voor de oudste zo'n Nappy Wrapper luieremmer gekocht, maar de cassettes zijn stervensduur, dus op een gegeven moment ben ik overgestapt op geparfumeerde luierzakjes, bij Action zijn ze het goedkoopst. Is ook handig om mee te nemen, als je ergens op bezoek bent is het wel zo prettig om geen stinkende luiers achter te laten.

magnetronsterilisator gebruikte ik bij de oudste wel, maar toen jongste geboren werd (3 jaar geleden) zei de kraamhulp dat het niet meer nodig was om te steriliseren, flessen in het bovenste rek in de vaatwasser (spenen in speciaal rekje wat je bij Prenatal kunt kopen) en op heetste programma laten draaien en ze worden heel schoon. Nederlands kraanwater is vrijwel steriel, dus ze worden echt wel goed schoon. Magnetronsterilisator heb ik dus direct de deur uitgedaan.

Verder vond ik het XL aankleedkussen van Kidzimpulz heel fijn, zeker als je kind wat groter wordt is het heel fijn dat je kind lekker zacht ligt bij het aankleden en verschonen.

Verder vond ik toen ze nog heel klein waren de Easybath heel fijn, ze drijven lekker in het badje en je hebt zelf 1 hand vrij om je kindje lekker in te zepen.
Op 4 hoog zou ik zeker voor een daiper champ gaan,

wij woonden toendertijd nog op 3 hoog en vond dat ding echt ideaal en geen geklooi met loeidure cassetes
Alle reacties Link kopieren
Bondolino drager

Wallaboo voetenzak (zowel gebruikt in maxicosi, en als dekentje/bedje om in te slapen in de kinderwagen of bij mensen thuis, op vakantie etc, heel comfortabel)

Magnetronsterilisator (hema, gewoon vierkante bak)



Deze drie dingen de aanschaf driedubbeldwars waard geweest.



Daarnaast idd stapels hydrofiele doeken (inmiddels ben ik de enige die ze nog gebruikt, als harendoek na het douchen, ideaal haha).



Niks aan gehad:

Luiertas (gewone plastic tassen of "shoppers" vond ik makkelijker)

Schoentjes en jasjes voor de eerste maanden (veelal gekregen, nooit gebruikt)
reglisse schreef op 15 januari 2012 @ 20:54:

Ik weet niet meer wie het zei, maar ik zou nooit afspreken dat je er tijdens je verlof als enige uitgaat! Die zware eerste maanden heb je alle hulp nodig die je kunt krijgen. De eerste weken deden we luiers e.d. samen, het is dan allemaal nog zo moeilijk en onhandig. Werken is echt peanuts vergeleken bij het verzorgen van een pasgeborene. Bovendien is het veel moeilijker om de zorg goed te verdelen na je verlof, als je tijdens je verlof het meeste doet.
dat was ik. Tja, manlief heeft geen vrij en moet gewoon werken elke dag. Ik ben wel vrij dus vind het niet meer dan normaal dat ik eruit ga. Ik kan overdag nog slaap mee pakken als de kleine ook slaapt. Manlief kan op zijn werk niet ff bijslapen :) en na het verlof zien we dan wel weer. Dat duurt nog zo lang.
Alle reacties Link kopieren
Ivetje schreef op 15 januari 2012 @ 22:14:

[...]

dat was ik. Tja, manlief heeft geen vrij en moet gewoon werken elke dag. Ik ben wel vrij dus vind het niet meer dan normaal dat ik eruit ga. Ik kan overdag nog slaap mee pakken als de kleine ook slaapt. Manlief kan op zijn werk niet ff bijslapen :) en na het verlof zien we dan wel weer. Dat duurt nog zo lang.




Je bent niet vrij, je hebt bevallingsverlof. Bevallen van een baby en er daarna voor zorgen is geen kattepis, ik vond het véél zwaarder dan werken.

Ik zou het zeker nog niet afspreken nu, gewoon zien hoe het gaat.
Yamuna schreef op 15 januari 2012 @ 22:00:

[...]





Ben je je er van bewust dat "rooming-in" de eerste weken de kans op wiegendood verkleind, door het horen van jullie ademhaling?
Tja, ik ben er gewoon niet van. Heb altijd al gezegt dat ik het kindje niet op onze kamer wil. Heb het zelf toen ik geboren ben ook niet gehad, sliep meteen in mijn eigen kamer. Moet wel zeggen dat onze kamer naast de babykamer is en de deuren open staan. Kindje hoort ons dus wel en wij horen kind.
Alle reacties Link kopieren
Overslagrompers zalig voor de 1e wkn

Bambino kleertjes oa sokjes en de pyamas blijven mooi na wassen en drogen

Badringetje en easy bath 1e wkn ideaal

Genoeg flesjes en voedingstorentjes

Slaapzakjes

Spuugdoekjes



Wat ik ook niet gebruikt heb is een



Voedingskussen

Box bij beide kids niet

Eerste half jaar schoenen, heb altijd slofjes of leren slofjes aangedaan, want normale echoenen krijg je nooit aan en blijven niet aan

Kleertjes met capuchons of korte rokjes vreselijk bij die kleintjes

Jasjes



Badcapes badjasjes
Alle reacties Link kopieren
Ivetje, ben je al bevallen? Want anders zou ik echt eerst maar gewoon kijken hoe het loopt. Ik was fysiek de eerste weken no way in staat alles alleen te doen. Net als Reglisse was het de eerste twee weken niet eens verantwoord, dus haalde man dochter uit wieg voor verschonen ed en legde haar dan bij me neer voor voeden. En overdag slapen als de kleine slaapt is een leuk idee in theorie... moet je kleine alleen wel daadwerkelijk slapen overdag ;-]
wen schreef op 15 januari 2012 @ 22:23:

[...]





Je bent niet vrij, je hebt bevallingsverlof. Bevallen van een baby en er daarna voor zorgen is geen kattepis, ik vond het véél zwaarder dan werken.

Ik zou het zeker nog niet afspreken nu, gewoon zien hoe het gaat.
Als ik van voor tot achter ben uitgescheurt en mijn bed niet uit kan komen is het een ander verhaal natuurlijk. Maar als ik gewoon uit de weg kan vind ik het vrij logisch. Man heeft wel woensdagmiddag vrij dus de nacht daarvoor mag hij eruit en in het weekend natuurlijk ook. Maar als hij moet werken en ik ben mobiel dan doe ik het.
Alle reacties Link kopieren
Ivetje, echt, onderschat de gevolgen van slaapgebrek en de impact van een baby niet... en een werkdag voor je man kan wel eens een stuk meer ontspannen zijn dan jouw dag met baby. Hell, ik was gewoon jaloers op man toen hij na 2,5 week ging werken :-$

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven