Geen resultaten gevonden Probeer een andere zoekterm

Zoekfilters:

De beste/handigste aankoop voor je baby

15-01-2012 18:46 394 berichten
Alle reacties Link kopieren
Op dit moment ben ik bijna 29 weken zwanger en heb dit weekend besteed aan er achter komen wat nu wél en niet handig is voor mijn aanstaande baby. Natuurlijk heb ik in/op alle zwangerschapsboeken/kraamzorg tijdschriften/babywebsites al hele lijsten zien staan van de spullen die je normaal gesproken nodig hebt en de spullen die optioneel zijn, maar er staat nooit bij wélke (merk/type) spullen nu het handigst zijn!



Wij hebben bijv. sinds dit weekend de kinderwagen & maxi-cosi in huis en nu realiseer ik me pas dat het kind dan onder een dekentje moet liggen/in een doek gewikkeld moet worden. De één gebruikt een katoenen doek, de ander een lodge shelter, weer een ander de puckaboo inwikkeldoek en weer een ander gewoon een wollen dekentje met lakentje. Of nog zoiets: wat is een handige luieremmer?



Nu snap ik dat iedereen daar andere ideeën over heeft, maar er zijn hier zoveel moeders met ervaring, dat ik daar graag gebruik van wil maken ;-) Dus mijn vraag om mezelf en andere a.s. moeders, die door de bomen het bos niet meer zien, te helpen: wat vond jij nou het allerhandigste/leukste/beste product dat je voor je baby hebt gekocht (of gekregen) en zou je echt iedereen aan willen raden?
renske123 schreef op 15 januari 2012 @ 22:32:

Ivetje, echt, onderschat de gevolgen van slaapgebrek en de impact van een baby niet... en een werkdag voor je man kan wel eens een stuk meer ontspannen zijn dan jouw dag met baby. Hell, ik was gewoon jaloers op man toen hij na 2,5 week ging werken :-$
Ik heb ook wel tegen hem gezegt dat ik het aan geef als ik het niet trek en dat ie dan wel bij moet springen hoor :) maar manlief heeft geen weken vrij na de geboorte, moet meteen weer werken na 3 dagen verlof. En vind het dan ook wel heel zielig voor hem als hij er dan ook nog eens uit moet telkens.
Grappig om te lezen wat de een prettig vindt en de andere niet. Man en ik hadden ook geen afspraken gemaakt, maar we hebben het wel samen gedaan. Een kind krijg je immers ook samen. En ja als mijn man vroege dienst had dan was ik degene die naast het bed stond, maar als er gepoept, gespuugd en ellende was dan stond hij naast me hoor ondanks dat zijn wekker om 5.00 uur ging.



Mijn oudste werd helemaal blij van de tummy. Wij hadden eerst een gewoon badje, maar vond het verschrikkelijk. Zo verschrikkelijk verdrietig werd ze in dat badje. Kraam pakte een emmer en haar hele lichaampje ontspannende. Je wilt niet weten hoe snel ik een tummy had.
Alle reacties Link kopieren
Heb net even gekeken op bol.com: dat boek van stefan kleintjes heet 'borstvoeding' en is geschreven samen met mary broekhuizen, klopt dat? Of bedoelden jullie een andere?
Alle reacties Link kopieren
Nou Ivetje, we horen binnenkort wel hoe het gaat met de rolverdeling in de praktijk X-D
Alle reacties Link kopieren
Weet niet of deze al voorbij is gekomen? Heb deze gekocht bij kind 5. Had ik dat ding ook maar gehad bij kind 1 t/m 4. Flesjes maken, opwarmen kan ook, zelfs potjes, nooit te warm of te koud, lekker snel, flesjes steriliseren en met 1 hand te bedienen.



Saisir le jour !
Alle reacties Link kopieren
Ja, die is het. Ik heb mijn exemplaar al verschillende keren uitgeleend (en dan steeds pas na maanden teruggekregen), het is echt een goed boek.
Alle reacties Link kopieren
Leentje, hoe heet dat ding? Ik heb 'm nog niet voorbij zien komen.
Alle reacties Link kopieren
Inmiddels is het voor mij hoog tijd om m'n bedje op te zoeken, morgen is 't weer vroeg dag. Allemaal heel hartelijk dank voor alle tips! Jullie hebben mij (en ongetwijfeld meer aanstaande moeders) weer een stuk wijzer gemaakt! Bedankt!
Alle reacties Link kopieren
Beco Butterfly, ergonomische drager. Mijn zoontje is nu 15 maanden en afgezien van de eerste drie weken heb ik die tot nu toe echt bijna dagelijks gebruikt.
Alle reacties Link kopieren
Voluit: Beaba Bib'expresso flesverwarmer. Voor meer informatie klik hier.



Onderin deze website kun je op "demonstratie" klikken en zien hoe hij werkt.
Saisir le jour !
Alle reacties Link kopieren
Lijkt mij een dure grap! Dat hadden die huismoeders vroeger ook niet!!!

Meer voor de luie drukke moeder denk ik....
Alle reacties Link kopieren
Ja heb ik ook de " babysenseo". Echt ideaal! Niks geen dure grap, gewoon op MP gekocht! En waarom voor een luie drukke moeder, waar baseer je dat op? Wat een vooroordeel zeg :-(



Ik gebruik m nog steeds iedere dag, mn zoontje is 7,5 mnd dus heeft het geld dubbel en dwars terugverdiend! Hij was op mp ook maar 25 euro!
Alle reacties Link kopieren
Niet alles gelezen, maar zag wel de tip van het kopen van een kolf uitstellen tot na de geboorte: dat heb ik ook gedaan, maar er wel spijt van gehad, had veel stuwing en kon met de hand wel wat masseren, maar smachtte naar een kolf. En voordat je zo'n ding aanschaft ga je je er eerst in verdiepen, en dat doe je ook niet zo makkelijk in de kraamdagen. Overigens uiteindelijk een handkolf van Avent gekocht, redelijke prijs, heel makkelijk, maakt geen lawaai. Scheelt dat ik enorme productie had misschien.
.
Alle reacties Link kopieren
Ivetje schreef op 15 januari 2012 @ 22:27:

[...]



Als ik van voor tot achter ben uitgescheurt en mijn bed niet uit kan komen is het een ander verhaal natuurlijk. Maar als ik gewoon uit de weg kan vind ik het vrij logisch. Man heeft wel woensdagmiddag vrij dus de nacht daarvoor mag hij eruit en in het weekend natuurlijk ook. Maar als hij moet werken en ik ben mobiel dan doe ik het.




Dat dacht ik ook, maar wat valt dat tegen! Na een keizersnede kon ik uberhaupt niet 's nachts uit bed komen (veel te pijnlijk) en toen dat weer ging was ik gewoon helemaal kapot. Het zorgen voor een baby fulltime vind ik veel zwaarder dan werken (en ik werkte tot en met 36 weken zwangerschap ruim 40 uur per week, met uitschieters naar 60 uur per week). Ik heb (gelukkig) nooit tegen mijn vriend gezegd dat ik de nachten wel zou doen, want dat kon ik echt niet.



Baby (10 weken) slaapt nu redelijk door en nu kan ik de nachtvoedingen wel makkelijk doen en mijn vriend laten slapen, maar vooral omdat ik het overdag makkelijker vind én mijn zoon niet meer om de 3 uur wakker wordt.
Alle reacties Link kopieren
Ok, voor 25euro is hij niet duur!
Alle reacties Link kopieren
En de nuttige dingen:



Bugoboo + MC adaptors (met name de Bugaboo is handig als je een kleine kofferbak hebt. Wij hebben een Cameleon, die is een stuk handiger dan de Frog van mijn zus ivm verstellen van de hoogte van de duwstang). Baby slaapt lekkerder in de wagenbak dan in zijn wiegje.

Slabjes met klitteband

Flessensterilisator (we hebben een sterilisator van Avent Philips die stand alone is, dus geen magnetron nodig)

Box & nijntje mobile - alleen had ik liever een mobile op batterijen gehad, want opwinden is best tijdrovend en zoon vindt het fantastisch

Babygym/ speelkleed van de ABN bij een spaarrekening (gratis dus), ook handig om mee te nemen als je op bezoek gaat

Rompers van Prenatal (helaas niet allemaal, alleen de standaard effen) - slanke baby. Die van de Hema zijn veel te wijd en te kort

Kniekousen van Hema, en kniekousen/ badstofgevoerde sokjes van Hema & babyGap



Nooit gebruikt:

Badcape

Lodger draagzak (ziet er veel te eng uit, en pijn aan schouder en rug na een paar minuten)

Neuspeer

Manicureset

Zwitsalspullen, behalve wat zeepvrije wasgel (wel vaseline voor een droog huidje, veel beter dan bodylotion o.i.d.)

Pyjama maat 50/ 56
Alle reacties Link kopieren
Kroes schreef op 15 januari 2012 @ 23:24:

Lijkt mij een dure grap! Dat hadden die huismoeders vroeger ook niet!!!

Meer voor de luie drukke moeder denk ik....


Hm, huismoeders hadden vroeger ook geen Pampers hoor. Fijn hele bergen katoenen luiers wassen dus anders ben je een luie moeder. 8-P En zo kan ik er nog wel een paar verzinnen...



Ik heb hem overigens gewoon nieuw gekocht. En ik vind het een ideaal ding, geen gedoe meer met water/flesjes/potjes die te warm of te koud zijn. In elkaar geklikt heb je 1 apparaat waar ook 3 flesjes in opgeborgen zitten in het deel dat je als sterilisator in de magnetron doet. En het bovenste deel is kun je ook los meenemen als flesverwarmer. Heb hem zelfs meegenomen naar ons huis in Frankrijk van de zomer. Ding is net zo compact al een klein koffiezetapparaat, neemt weinig plaats in op het aanrecht en je kunt hem ook in de babykamer/je eigen slaapkamer zetten zodat je 's nachts niet met je slaperige hoofd naar beneden moet om een flesje klaar te maken. Waarbij je het risico loopt even niet op te letten en de fles is te warm met alle gevolgen van dien.
Saisir le jour !
Alle reacties Link kopieren
Valt me nog iets in!

Tijdens de bv en later fb gebruikten wij zo'n 'over het hoofd trek' slabber, die helemaal rondom dicht zit. Lekte er iig geen melk in plooitjes. Geen gedoe met losse doekjes bij een erg beweeglijke baby! We hebben ze destijds gekocht bij DA/Prenatal/AH.

We gebruiken ze nu nog bij het drinken, als er iets langs haar kin gaat komt het mooi op de slabber terecht!

We gebruiken overigens ook de silly billy's met elastiek in de nek. Net wat handiger ivm waterdichte onderkant, maar ook wel een stukje duurder.



En wat betreft die elektrische kruik, wij hebben het ding vervloekt! Bleef niet heel lang warm. Moesten hem een keer of 3 per nacht opnieuw opwarmen. En het ding gaf een vreselijk harde schelle piep als hij opgewarmd was. Wij hadden er één van Kooooozi, misschien dat die van de Hema beter/geluidsvriendelijker is. Is het eerste dat op MP terecht gekomen is. Enige handige vond ik dat je 's nachts met je slaapgebrek hoofd niet met kokend water in de weer hoeft.
Alle reacties Link kopieren
TO, heb hem hier al voorbij zien komen, maar de wipstoel van Babybjorn is mijn beste koop geweest, en ik heb drie kindjes. Ik zou zeker geen luieremmer kopen, de lucht die zo'n ding verspreidt is vreselijk. Gewoon na elke verschoonbeurt de luier mee naar beneden nemen en even in de kliko gooien. Echt je wil niet weten hoe een luieremmer ruikt met vieze luiers die al een paar uur liggen te broeien...

Oja en pyjama's in de kleinste maat is ook niet nodig. Volgens mij ging ik ze pas pyjama's aangeven bij maat 68.



De combisleeper is ook geweldig. Soort 4-seizoenen slaapzak met afritsbare mouwen. Maar ook pas bij een maand of 2 gaan gebruiken. Heeft zijn investering dubbel en dwars terugverdiend.
Ik heb met onze luieremmer nog geen ervaring zelf. Maar hoor van verschillende mensen dat de daiper champ qua geur tegenhouden toch de beste is. Vond hem wel duur, maar op MP staan er volgens mij genoeg (ik heb wel een nieuwe gekocht, maar dat was omdat ik de nieuwe zilverkleurige variant mooier vond in ons kamertje haha)! En zeg net al tegen manlief dat hij er ws toch wel uit zal moeten hihi! Hij had dat zelf ook al bedacht, dus komt vast goed ;) voordeel is wel dat mijn schoonmoeder om de hoek woont, dus als ik het echt niet trek kan ik altijd een beroep op haar doen en kan ik ff bijslapen een middag.

Die "babysenseo" is alleen met bijgeleverde flessen te gebruiken zeker? Klinkt nl wel handig, maar heb al avent flessen in huis.
Alle reacties Link kopieren
Hier een 'kraamtijdsuccesverhaal'. Ik was een dag na de bevalling al behoorlijk opgeknapt. Heb de kraamhulp na 2 dagen al uitgezwaaid omdat ik alles gewoon al weer zelf deed (heb de dag nadat ik was bevallen zelf al bodschappen gedaan) Ik vond de eerste weken ook echt niet zo zwaar. Ik heb ons kindje dus tijdens mijn verlof wel altijd 's nachts gevoed omdat ik het onzin vond dat mijn vriend dat deed terwijl hij de dag erna weer moest werken. Dat kan dus ook.



Wat ik veel gebruikt heb is:



- Kniekousjes andere sokken was ze de hele dag kwijt



- Een babybjorn draagzak



- Geen witte slabjes. Tijdens borst/flesvoeding is dat nog ok maar zodra ze fruit/groente gaan eten zien die er niet meer uit. Die vlekken van dat eten blijven erin. Hema heeft effen gekleurde slabben, die blijven veel mooier.



- Romper van de hema in maat 50-56 daarna de rompers van H&M die blijven veel mooier bij de hals omdat ze niet zo'n omslagje bij de schouders hebben maar een knoopje.



- Een badstoeltje zodat je je baby ook even los kan laten in bad



- Een goede babyfoon. Ik vond het heel fijn om haar 's nachts door de babyfoon te horen ademen. Als ik die niet had gehad was ik 's nacht heel vaak gaan kijken.





Wat heb ik niet gebruikt:



- Heel veel verzorgingsprodukten. Ik had zo ongeveer alles van shampoo tot wasgel. Het enig wat ik gebruikte was babyolie, badolie en sudocreme.



- Rokjes.... Ik heb die heel veel gekregen maar ik vind dat echt ondingen voor baby's. Die dingen kruipen alleen maar op en dan ligt je baby alleen in een maillot met een dikke frut in de taille.



- waar ik ook niks mee gedaan heb is heel veel advies van anderen X-D

Ik heb me op een gegeven moment ook echt afgesloten voor alle 'ervaringsdeskundige' Iedereen beleeft het zo anders.
Alle reacties Link kopieren
http://www.nl.littlecompa ... f-white-80-cm.html[/img]



Superding!
leentjedb schreef op 15 januari 2012 @ 23:13:

Voluit: Beaba Bib'expresso flesverwarmer. Voor meer informatie klik hier.



Onderin deze website kun je op "demonstratie" klikken en zien hoe hij werkt.
Ik kan die site helaas niet openen, flash werkt niet op de ipad. Maar ga wel ff googlen, klinkt handig nl. Zeker ook voor op de camping straks!
Alle reacties Link kopieren
Overslagrompers voor een pasgeborene zijn ideaal. Geen gefrot om dat hoofdje door dat gat te krijgen, en dan weer verder frotten om die armpjes erin te wurmen ;-)



Sokken van de Hema inderdaad.



Voor meisjes: eigenlijk tot ze kunnen zitten géén jurkjes. Zijn leuk voor de mooi, maar in een wipper/maxi cosi zakken ze er in onderuit waardoor je ze constant omhoog aan het hijsen bent. En het zit dan als een knoedeltje in hun ruggetjes, niet comfortabel.



In dezelfde categorie 'zolang ze niet kunnen zitten': geen capuchons/hoodies. Zit als een knoedeltje in hun nek. Alleen bij een jasje waarvan je de capuchon dus altijd opzet is het wat, maar verder pas als ze zitten.



De omslagdoeken van de Hema heb ik altijd ideaal gevonden. Gebruikte ze werkelijk overal voor, toen ze klein waren om ze in in te bakeren, als verschoningsmatje, om lekker in in te pakken als ze in de wipper/box lagen (die van mij zijn net cadeautjes, ze wilden de hele tijd ingepakt liggen ;-) ), als dekentje toen ze wat groter waren. Heerlijk!
Mijn kinderen vonden de babygym het einde (liefst 1 met speeltjes die je kunt verplaatsen, zodat ze niet maanden lang tegen hetzelfde aankijken), maar dat was pas vanaf een maand of twee, drie, dus die kun je prima na de bevalling aanschaffen.



Ook handig: beenwarmers, te koop onder de naam "babylegs": gaan echt niet uit, zelfs niet als je kind wat ouder wordt en eraan gaat trekken, en voorkomen dat er een koud gat tussen sok en broek zit als je je kind draagt in een draagdoek. De schoonheidsprijs winnen ze alleen niet.



Iemand noemde ergonomische dragers een verkooptruc. Wij hebben beide gehad, ergomisch en babybjorn, en doe mij die verkooptruc maar :) Het verschil is levensgroot, terwijl de ergonomische variant echt veel fijner draagt.



Ivetje, ik denk dat je nogal onderschat hoe inspannend het kan zijn de gebruiksaanwijzing van je kind uit te vogelen. Je hebt het er bijvoorbeeld over dat de baby overdag veel zal slapen. Als je mazzel hebt, is dat ook zo. Als je pech hebt, gaat je kind vanaf het moment dat de kraamhulp de deur uit stapt over op hazenslaapjes van een half uurtje en krijgt het krampjes. En echt, dan is een dag thuis met baby veel slopender dan een dag werken.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven