Geen resultaten gevonden Probeer een andere zoekterm

Zoekfilters:

Draagdoeken en andere dragers 2 - voor al je draagvragen

14-04-2010 12:33 2533 berichten
Alle reacties Link kopieren
Het tweede algemene draagtopic alweer!

Stel hier je vraag over het dragen van je baby / peuter / kleuter, over draagdoeken, draagzakken en andere dragers, of praat mee over al die mooie doeken en dragers.



Er zijn veel verschillende dragers, als je door de bomen het bos niet meer ziet, stel gerust je vraag!



Voordelen van dragen zijn onder andere:

- Net uit de buik niet koud in een bakje maar lekker warm tegen je aan.

- Goed voor de groei en ontwikkeling van de baby (net zoals te vroeg geboren baby's buik op buik worden gelegd).

- Goed voor de productie van de borstvoeding.

- Goed voor de houding van rug en heupjes.

- Ideaal tijdens onrustige uurtjes, krampjes en reflux

- Je handen vrij en geen kinderwagen door de kruidvat proberen te manouvreren.

- Ideale oplossing als er een ouder broertje of zusje is en je wilt geen dure duo wagen aanschaffen.

- Maar vooral erg gezellig en knus.



Draagwijze:

Voor (gezonde) baby's vanaf de geboorte wordt rechtop dragen aanbevolen. De beentjes mogen meteen al buiten de doek. De knietjes zitten ter hoogte van de navel, beentjes wat gespreid: de kikkerhouding. De doek of drager moet tot in de knieholtes komen voor een goede ondersteuning. Het nekje moet goed ondersteund worden door de drager.



Dragen is heel veilig, mits je een goede drager en draagwijze gebruikt! Dragers waarin je baby als een banaantje ligt (zoals de draagzakken/tassen die in het nieuws waren) zijn niet veilig, je kind kan ademhalingsmoeilijkheden krijgen.



Voor je kind is buik-tegen-buik dragen het meest ergonomisch. Wil je kind meer zien van de wereld, dan kun je op de heup of op de rug gaan dragen. Met het gezichtje naar voren dragen is niet zo fijn voor de rug van je baby omdat die daardoor hol getrokken wordt ipv de natuurlijke bolling, en je baby kan zich zo ook niet afsluiten voor prikkels.



Knopen is niet moeilijk of ingewikkeld, het vraagt wel iets van oefening maar daar heb je dan ook heel lang plezier van. Voorbeeldfilmpje waarin het heel langzaam wordt voorgedaan: link Wil je wel leren knopen, maar zie je het zelf niet zitten? Dan kun je een draagconsulent inschakelen: link



Ook met fysieke klachten zoals rugklachten, bekkenklachten kun je meestal goed dragen met de juiste draagwijze.



Welke dragers zijn er: (foto's in de eerste post!)



Niet-ergonomische dragers

De dragers die als "niet ergonomisch" bekend staan en vooral veel nekklachten en frustraties veroorzaken zijn o.a.:

- Baby Bjorn (en andere dragers waarbij de baby voornamelijk op het kruis rust zoals Chicco, Esprit)

- Lodger Shelter

- Mini Monkey

In deze dragers is het ook voor de baby niet comfortabel.



Ergonomische dragers: (foto's in de eerste post!)

- Rekbare draagdoek - vooral fijn in de eerste maanden. Mag meteen vanaf de geboorte, voetjes mogen buiten de doek. Bekende merken zijn Tricot Slen, Bykay, Draagdoek.nl. Wel warmer in de zomer. Bij het zwaarder worden van je kind of het stijgen van de temperatuur is het vaak prettig om over te stappen op een:

- Geweven draagdoek - te gebruiken vanaf de geboorte tot de kleuterleeftijd. Bekende merken zijn o.a. Didymos, Hoppediz, Storchenwiege, Ellevill, Girasol, Neobulle, Lana, Medley, Nati, Bebina, BBslen.

-Ergonomische drager/SSC Het gemak en uiterlijk van een Baby Bjorn met het comfort van een draagdoek. O.a. Bondolino (vanaf de geboorte), Marsupi Plus (vanaf de geboorte) Manduca (vanaf een maand of 5), Beco Butterfly (vanaf een maand of 5), Yamo, Ergo, Connecta (alledrie vanaf een maand of 5) Fabrikanten vermelden eigenlijk altijd 'vanaf de geboorte' of maken een 'infant-insert', maar veel dragers zijn daar eigenlijk niet echt geschikt voor.

- Mei tai: drager die geen ingewikkelde knooptechnieken vereist. Middenweg tussen een doek en een ergonomische drager. De meeste mei tai's zijn vanaf 5/6 maanden of later te gebruiken, ze geven voor een pasgeborene niet voldoende steun aan het hoofdje en aan de zijkant. Ook zijn ze meestal te breed.

- RingSling/buidelsling: de ergonomische variant op de Lodger Shelter en Minimonkey, vooral geschikt voor de korte stukjes omdat je over één schouder draagt. Kan vanaf dag één. Een buidelsling liever wat later, omdat die niet af te stellen is en een pasgeborene veel steun nodig heeft.



Nog wat nuttige links:

Dragen en Voeden: hier is zo'n beetje alles te vinden wat je wilt weten over dragen. Hier is ook een heuse marktplaats voor dragers.

Mein Kleiderschrank: actiefoto's van allerlei merken doeken

Doekenbieb van BabybijVoor als je eerst eens wilt uitproberen kan je hier een drager huren.

Doekentheek : veel algemene informatie over verschillende dragers.
Alle reacties Link kopieren
wat een goed idee wen een heuptas.

bij outdoorsport winkels kun je varianten kopen waar je best wel wat meuk in kwijt kan !
Alle reacties Link kopieren
Ik heb een draagvraagje: ik ben nu zwanger en het lijkt me heerlijk om te gaan dragen met een knoopdoek. Mijn man lijkt het ook heel leuk, maar vindt al dat knopen helemaal niets! Nou leek het me wel leuk om hem voor zijn verjaardag wellicht een marsupi plus te geven, ook omdat het mij ook wel een aardige aanvulling lijkt op een te knopen doek (Bykay ofzo). Maar nu het probleem: ik ben 168 cm en mijn man 199 cm! Voor hem zou ik dus denk ik de XL moeten bestellen, maar kan ik die dan zelf ook gewoon gebruiken? Of kan ik dan beter een L bestellen die voor ons beiden is aan te passen? Heeft iemand ervaring met zo'n lengteverschil en zo'n drager?
Alle reacties Link kopieren
Volgens mij (maar dat weet ik niet zeker) kom je met zo'n lengteverschil in de problemen met het klitteband Teepje. Ik denk dat het maatverschil te groot is. Wat je het beste kunt doen, is een verkoper van de Marsupi even mailen en je vraag voorleggen, die weten wel precies hoe het zit en of dit kan.



En anders een Bondolino? Die is voor beide lengtes geschikt.
Alle reacties Link kopieren
snowy, ik heb ook de dublin, hij is zooooo mooi en fijn.



Teepje, ik zou zelf niet zo snel meer voor een bkay kiezen. Ik vond zoon er al heel snel te zwaar voor (uitrekken van de stof).
Yamuna schreef op 02 augustus 2010 @ 10:10:

heb gisteren een mooie doek gezien

ikwillumikwillumikwillum

girasol tulipani :love:

[afbeelding]
Daar is mijn ringsling van en ik vind het een hele fijne stof en lekker vrolijk!
Alle reacties Link kopieren
Ja de Tulipani is mooi en Girasol maakt fijne zachte doeken...
Alle reacties Link kopieren
Hee de jas is in de aanbieding! Misschien moet ik hem nu alvast kopen dan kan ik hem als positiejas aan als de baby er nog niet is...



Ik heb normaal maat 38 maar ze vallen klein staat er op de site. Is het dan verstandig om een L te bestellen?
Alle reacties Link kopieren
OOOOO die Girasol is mooi, zo een zou ik ook wel willen haha.



Maar ja net een doek gekocht, eerst maar eens kijken of het knopen met een geweven doek me wel lukt haha.
Alle reacties Link kopieren
Sientje, ik heb maat 36-38 en de jas in maat M besteld. De mouwen zijn wel wat ruim. Je kunt ook mailen, dan geeft ze je de cm's door en kun je meten met een andere jas. Bij mij kwam dat heel goed uit.



(hoe gaat het met je - en de baby?)
wen schreef op 02 augustus 2010 @ 12:31:

Volgens mij (maar dat weet ik niet zeker) kom je met zo'n lengteverschil in de problemen met het klitteband Teepje. Ik denk dat het maatverschil te groot is. Wat je het beste kunt doen, is een verkoper van de Marsupi even mailen en je vraag voorleggen, die weten wel precies hoe het zit en of dit kan.



En anders een Bondolino? Die is voor beide lengtes geschikt.
En ik weet niet hoe breed je man is, maar wij hebben een verlengstuk bij de bondolino gekocht, zodat wij grote mensen er gewoon in passen, zelfs met jas. Heel handig en het voelt veiliger dan op het nippertje het klittenband dicht doen.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb de jas besteld maar nu staat er opeens dat hij niet leverbaar is. Ik ben benieuwd.



Met mij en de baby gaat het goed. Hij/zij groeit goed en beweegt veel. Ik heb nog veel energie en kan mijn jongste nog prima in de doek dragen ondanks haar 12 kilo.
Alle reacties Link kopieren
Zo, weer lekker veel geschreven hier!



Ik ben op vakantie (sinds vandaag pas hoor) en van plan lekker veel te gaan dragen. Nu nog hopen dat het weer meezit (we zijn gewoon in NL). Ik heb mijn hele stash meegenomen, want er staan ook nog een paar doeken te koop (helaas had mijn man een "ongelukje" met de auto twee weken geleden die anderhalf maandsalaris kostte... pfff) dus wat dat betreft gelegenheid genoeg om te dragen ;-)



Wat de heuptas betreft: ik beoefen de wandelsport (haha) op Nijmeegse 4daagse niveau en je hebt er inderdaad (bijv. van Wildebeast) waar heeeeeel veel in kan. Niet zo mooi helaas! Kipling maakt wel redelijk leuke heuptasjes, maar daar past weer een heel stuk minder in.



En Yamuna: kopen! Girasols zijn super.
Alle reacties Link kopieren
***
anoniem_37904 wijzigde dit bericht op 04-08-2010 19:47
Reden: reclame verwijderd
% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren
***
anoniem_37904 wijzigde dit bericht op 04-08-2010 19:48
Reden: reclame verwijderd
% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren
Wen, welke draagjas heb jij ook weer?
Inad en ik zijn echt twee verschillende personen.
Alle reacties Link kopieren
Wen heeft de fleecejas van Babybio. Ongeveer twee pagina's terug kun je er een foto van zien.
Alle reacties Link kopieren
Ik moet eerlijk bekennen dat ik ook al heel serieus de aanschaf van een heuptas(je) heb overwogen. Het zou best passen, in combinatie met de MT. En het is wel handig voor op vakantie enzo...
Alle reacties Link kopieren
Sientje 2 schreef op 02 augustus 2010 @ 21:53:

Wen heeft de fleecejas van Babybio. Ongeveer twee pagina's terug kun je er een foto van zien.
Hoe heet ie bij Babybio? Ik kan het plaatje hier niet vinden.
Inad en ik zijn echt twee verschillende personen.
Alle reacties Link kopieren
Hij heeft geen naam maar je kunt hem vinden onder:'Fleecejas+ Sjaal' Ik kon hem ook niet zo makkelijk vinden.
Alle reacties Link kopieren
Yamuna schreef op 31 juli 2010 @ 21:42:

:thunder:

potverdorie kan gewoon niet één filmpje vinden die laat zien hoe wij het doen ...
Yam, dit bedoelde je toch met dat filmpje (de Superman(mom)toss)?

KLIK
pff, ik vind dat een heel onduidelijk filmpje, kan die man niet praten ofzo?
Alle reacties Link kopieren
marjoleinvh82 schreef op 01 augustus 2010 @ 21:32:

Hallo allemaal,

Ik ben helemaal enthousiast over de mei tai. Alleen nu wil ik er zelf een maken en vraag ik me af wat voor stof ik daarvoor het best kan gebruiken. Overige tips zijn natuurlijk ook welkom.

Alvast bedankt.
Ik ben ook bezig met een Mei Tai Marjolein. Heb daar inderdaad stof voor gekocht bij de Ikea vd week. Minna en een andere stevige katoenen met een printje. Ik maak het lijfje uit drie lagen, en idd, zoals Wen zegt, met X-boxen en stevig garen, Gutermann geloof ik. Op Kiind.nl staat een handig patroon met maten in het NL (er zijn ook veel Engelse patronen te vinden, maar dat is vaak zo lastig met het omzetten van de maten). Ik ben benieuwd hoe het zal lukken!
Alle reacties Link kopieren
germanwings schreef op 02 augustus 2010 @ 22:50:

pff, ik vind dat een heel onduidelijk filmpje, kan die man niet praten ofzo?
Haha, ja, daar heb je eigenlijk wel gelijk in.... ;-) Maar het geeft wel een idee van de zwaai-op-de-rug.
Alle reacties Link kopieren
Da's wel het filmpje waarmee ik de SHBC in eerste instantie geleerd heb, én de Supermantoss. Hij is wel wat stilletjes inderdaad ;-)



Het gaat er bij de Supermantoss om dat je je armen kruist, rechterarm gaat onder de linkerarm door met de palm naar boven, linkerarm met de palm naar beneden gericht, dan je kind onder de oksels pakt en via je rechterkant/hoofd breng je je kind naar je nek. Een paar keer proberen met een pop of beer helpt. Andersom kan natuurlijk ook.

Je kind zit heel hoog met deze manier van op je rug brengen, daar profiteer je van bij het knopen.



Grappig dat ik zelf niet eens hoef te antwoorden welke jas ik heb ;-) de inhoud van mijn draagkast is hier gekende kost X-D

(thanks Sientje!)
Alle reacties Link kopieren
wen schreef op 02 augustus 2010 @ 23:05:

Da's wel het filmpje waarmee ik de SHBC in eerste instantie geleerd heb, én de Supermantoss. Hij is wel wat stilletjes inderdaad ;-)
Ik ook, via jou! Maar was altijd zo bezig met het "gooien-en-knopen" dat het me niet was opgevallen dat het inderdaad een beetje een stom 8-P filmpje is... Ach, actions speak louder than words ;-)

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven