Geen resultaten gevonden Probeer een andere zoekterm

Zoekfilters:

Draagdoeken en andere dragers - voor al je draagvragen 6

24-10-2011 12:57 2607 berichten
Alle reacties Link kopieren
Welkom op het algemene draagvragen-topic!



Stel hier je vraag over het dragen van je baby / peuter / kleuter, over draagdoeken, draagzakken en andere dragers, of praat mee over al die mooie doeken en dragers. Er praten draagconsulenten, ervaringsdeskundigen en andere enthousiastelingen mee, dus er is vast een antwoord op je vraag. Let op: het gaat hier over gezonde, op tijd geboren baby's, is jouw situatie anders, overleg dan altijd met je specialist.



In het kort: wat is een goede drager:

- baby zit rechtop, beentjes gespreid

- knietjes hoger dan de billen, steun tot in de knieholtes

- neksteun voor kleintjes

- soepel rugpand voor een bol ruggetje

- comfortabel voor ouder en kind



Voordelen van dragen zijn onder andere:

- Goed voor de houding van rug en heupjes en de ontwikkeling van je baby.

- Ideaal tijdens onrustige uurtjes en krampjes

- Geen duowagen nodig voor een ouder broertje of zusje

- Goed voor de productie van de borstvoeding.

- Maar vooral erg gezellig en knus.



Houding:

- Vanaf de geboorte rechtop, buik tegen buik

- Beentjes mogen meteen al buiten de doek

- Beentjes gespreid (maar nooit forceren!), knietjes hoger dan de billen, ruggetje bol: de kikkerhouding

- Steun tot in de knieholtes

- Voor jonge baby's: goede neksteun (bij een doek dmv een opgerold spuugdoekje)



Draag je kind niet liggend. Je baby kan ademhalingsproblemen krijgen in die houding.



Met het gezichtje vooruit dragen:

In deze houding trekt de rug van je baby onnatuurlijk hol, en de beentjes hangen naar beneden. Daarom is deze houding niet aan te raden. Ook kan je baby zich zo niet afsluiten voor prikkels (tegen mama wegkruipen). Wil je kind meer zien van de wereld, dan kun je op de heup of op de rug gaan dragen.



Het knopen van een doek

Knopen is niet moeilijk, het vraagt wat oefening maar daar heb je dan ook heel lang plezier van. Voorbeeldfilmpje waarin het heel langzaam wordt voorgedaan: link of heupdragen met een schuifknoop: link Wil je wel leren knopen, maar zie je het zelf niet zitten? Dan kun je een draagconsulent inschakelen: link



Ook met fysieke klachten zoals rugklachten, bekkenklachten kun je meestal goed dragen met de juiste draagwijze.



-----------------------------------------------------------------------------------------------------



Welke dragers zijn er: (foto's in de eerste post van het topic)



Niet-ergonomische dragers

- Dragers waarbij de baby voornamelijk op het kruis rust

- Dragers waarin de baby liggend gedragen wordt

Deze dragers zijn meestal voor ouder en baby niet comfortabel.



Ergonomische dragers: (foto's in de eerste post!)

Rekbare draagdoek - Fijn voor de eerste maanden. Merken: o.a. Tricot Slen, Moby Wrap, Draagdoek.nl. Draagt zwaarder bij een groter kind; vrij warm

Geweven draagdoek - Vanaf de geboorte tot de kleuterleeftijd. Merken: o.a. Didymos, Hoppediz, Storchenwiege, Ellevill, Girasol, Neobulle, Nati, BBslen.

Ergonomische drager/SSC Zachte dragers met (meestal) een kliksysteem. Comfortabel en heel gemakkelijk in gebruik. Merken (o.a.): Vanaf de geboorte: Bondolino, Marsupi Plus. Vanaf een maand of 5: Manduca, Beco Butterfly, Ergo, Connecta.

Specifiek voor peuters: Patapum peuter, Wompat toddler, Mei Favorite

Baby-inserts maken een drager niet per se geschikt voor pasgeborenen.

Mei tai: Middenweg tussen een doek en een ergonomische drager. Meestal vanaf 5/6 maanden.

Ringsling / buidelsling: A-symmetrisch dragen, over één schouder. Vooral geschikt voor korte stukjes. Rechtop dragen. Kan vanaf dag één (met neksteun). Buidelslings zijn niet verstelbaar, en daarom niet zo geschikt voor pasgeborenen.



Nuttige links:

Dragen en Voeden: hier is zo'n beetje alles te vinden wat je wilt weten over dragen, met marktplaats voor doeken en dragers.

Mein Kleiderschrank: actiefoto's van allerlei merken doeken

Doekentheek : veel algemene informatie over verschillende dragers.

Wat trek je je kind aan in de draagdoek? Temperatuuroverzicht



Link naar deel 4 van dit topic

Link naar deel 3 van dit topic

Link naar deel 2 van dit topic





Copyright van deze tekst: 2010, forummer Wen, te bereiken onder vivawen@live.nl. Alleen over te nemen door andere forummers om een nieuw topic te openen.
Alle reacties Link kopieren
Pucker, bij de Supermantoss he? Mij helpt het om aan de kant waar ik Bloem overheen zwaai, te zorgen dat mijn elleboog als het ware in/onder de doekbaan komt. Zo blijft dat stuk doek hanteerbaar.
Alle reacties Link kopieren
Pucker schreef op 15 november 2011 @ 21:54:

Spannend ogg. Nee de doek zit wel goed over zn rug, maar er komt nog een staart tussen ons in. Dus die zwaait niet goed opzij ofzo.




dit is dus eigenlijk wat ik bedoel.. ik moet een staart onder haar wegplukken. Maar ik moet dus ergens met mn hoofd er al tussen duiken Wen?



En ik lees ook dat er al een buideltje gemaakt wordt vantevoren? Ik leg DL op de doek en maak er dan een pakketje van door de staarten op borsthoogte bij elkaar te pakken. Dan gooi ik haar over mn schouder en ligt ze mooi hoog op mn rug.

Met doorschuiven, Mirre, lukte me dat niet zo goed.

Maar goed, daarna zit ik dus in de knoei..
Alle reacties Link kopieren
En dan zit je wel in de knoei? Met over je schouder gooien? Heb je het filmpje bekeken wat ik geplaatst heb? Misschien even kopiëren en plakken als ie het niet doen, ik zag dat hij hem niet helemaal pakte. Forum mobiel.
Alle reacties Link kopieren
Ja wen ik bedoel inderdaad bij de superman, ik ga wel proberen wat je bedoelt met elleboog er onder, nu zie ik het niet zo voor me.
Alle reacties Link kopieren
Siena, jij doet de santatoss. Dat je haar in de doek inpakt, dat is het buideltje dat eerder bedoeld werd. Als ze dan op je rug ligt, heb je beide staarten aan één kant, en in één hand (met je wijsvinger tussen de beide staarten). Dan glij je met je hand naar beneden, tot navelhoogte, en dan duik je met je hoofd tussen de doekhelften. Zo heb je aan elke kant een baan stof.



Pucker, als je halverwege de zwaai bent, dus als je armen niet meer gekruist zijn. Je krijgt dan makkelijk de stof áchter je arm (aan de kant waar je hem over je schouder gooit), en om dat te voorkomen plant ik een elleboog midden in die doekbaan. Dan is hij makkelijker weer naar voren te krijgen.
Alle reacties Link kopieren
*poef*
snowy2 wijzigde dit bericht op 16-11-2011 17:36
Reden: is al opgelost!
% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren
*poef*
Alle reacties Link kopieren
@Yamuna

Je hebt mail!
Alle reacties Link kopieren
Wat doen jullie geheimzinnig ;-)
Alle reacties Link kopieren
Deerne schreef op 15 november 2011 @ 20:19:

Surface, ik wil inderdaad graag je Wompat eens proberen!
Zal ik een keer naar jou toekomen? Dan ga ik daarna door naar m'n schoonouders.
Alle reacties Link kopieren
Bedankt Wen en Pucker, ik ga het proberen!
Alle reacties Link kopieren
Zal ik *poef* zeggen? Dan hoor ik er een beetje bij ;-)



Gister de DH nog een keer geprobeerd en hij zat goed! Hij kon nog ietsje hoger maar eindelijk die beentjes goed! En ik heb gisteren ook de drs2s geknoopt, zat ook lekker, en ziet er beter uit aan de voorkant vind ik.
Alle reacties Link kopieren
Ik voel me een beetje dom, Pucker wat is een drs2s? Het klinkt, euh, ingewikkeld!
Alle reacties Link kopieren
Double rebozo shoulder to shoulder (toch?)



Ik heb niet graag doek over mijn schouder omlaag zitten, dus die knoop ga ik niet eens proberen. Daar zou ik toch alleen maar de hele tijd aan gaan zitten duwen en trekken. (zelfde geldt voor de kangaroo, ziet er best goed uit maar ik weet nu al dat ik me daar enorm aan ga ergeren.)
Alle reacties Link kopieren
Ja leuk Surface!
Alle reacties Link kopieren
Deerne, je hebt mail!
Alle reacties Link kopieren
Madieken, bij een goede kanguru heb je ook maar weinig stof over je schouder omlaag zitten :) maar ik kan het me voorstellen.
Alle reacties Link kopieren
Ja double rebozo shoulder 2 shoulder. En hij is echt fijn! Ik snap nu dat mensen uren achter elkaar kunnen rugdragen. Ik moet alleen een beetje wennen aan die banden onder m'n oksels. Maar hij zit heel stevig.



Madieken welke knoop doe jij graag dan?
Alle reacties Link kopieren
Oh al die zwaaien en tossen, ik doe gewoon de doek over zijn rug en schuif hem met doek en al onder mijn arm zo op mijn rug. Geen gezwaai, gewoon schuiven. Okkie houdt daar niet van, al is hij verder wel erg van de wilde spelletjes.
Alle reacties Link kopieren
Phoe kom je dan niet in de knoop met die ene baan? Als je je kind rechts heb bedoel ik de linkerbaan.
Alle reacties Link kopieren
Ja ik snap welke baan, die moet ik er altijd weer een beetje onder vandaan trekken. Maar hij ligt tegenwoordig al zo mooi op mijn rug als ik gebukt sta. Echt helemaal in de houding, dat was eerst wel anders want dan ging hij strekken.
Alle reacties Link kopieren
Whoehoe!! Ik mag een wompat bestellen!! :mrgeen: nu moet ik alleen nog gaan kiezen.. Moeilijk!
Life is like a box of chocolates. You never know what you\'re gonna get
Alle reacties Link kopieren
Ha, fijn Isa! Succes met kiezen :)



Phoehee, 't kan ook zonder ruig zwaaien hoor ;-)
Alle reacties Link kopieren
Jeej..! Gisteren voor het eerst een DH geknoopt na jullie verhalen hier. Mét supermanzwaai.. spannend hoor, maar ik was wel tevreden over de eerste poging. Deze knoop zit van voor ook lekkerder dan de SHBC. Heb wel voor een twist gemaakt, heb altijd last van afzakkende banden als ik bijv. de Ruck knoop. Ideaal dus, maar kost me nog wel veel tijd, dus voor sneller eerst nog maar even de SHBC.

Ken nu meer rugknopen dan buikknopen, dat had ik niet gedacht toen ik begon met dragen :)
anoniem_94381 wijzigde dit bericht op 18-11-2011 21:37
Reden: foutje
% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren
lieve lasten/ beloved burden

voor wie het intressant vind een mooi boek over het dragen van baby's

ik heb m in iedergeval besteld

kan-niet-wachten-tot-ie-geleverd-word

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven