Geen resultaten gevonden Probeer een andere zoekterm

Zoekfilters:

Draagdoeken en andere dragers: voor al je draagvragen deel 7

20-04-2013 22:13 2743 berichten
Alle reacties Link kopieren
Welkom op het algemene draagvragen-topic! Lees, voor je je vraag post, eerst even dit stukje door. Veel vragen worden hierin al beantwoord!



Stel hier je vraag over het dragen van je baby / peuter / kleuter, over draagdoeken, draagzakken en andere dragers, of praat mee over al die mooie doeken en dragers. Er praten draagconsulenten, ervaringsdeskundigen en andere enthousiastelingen mee, dus er is vast een antwoord op je vraag. Let op: het gaat hier over gezonde, op tijd geboren baby's, is jouw situatie anders, overleg dan altijd met je specialist.



In het kort: wat is een goede drager:

- baby zit rechtop, beentjes gespreid

- knietjes hoger dan de billen, steun tot in de knieholtes

- neksteun voor kleintjes

- soepel rugpand voor een bol ruggetje

- comfortabel voor ouder en kind



Voordelen van dragen zijn onder andere:

- Goed voor de houding van rug en heupjes en de ontwikkeling van je baby.

- Ideaal tijdens onrustige uurtjes en krampjes

- Geen duowagen nodig voor een ouder broertje of zusje

- Goed voor de productie van de borstvoeding.

- Maar vooral erg gezellig en knus.



Houding:

- Vanaf de geboorte rechtop, buik tegen buik

- Beentjes mogen meteen al buiten de doek

- Beentjes gespreid (maar nooit forceren!), knietjes hoger dan de billen, ruggetje bol: de kikkerhouding

- Steun tot in de knieholtes

- Voor jonge baby's: goede neksteun (bij een doek dmv een opgerold spuugdoekje)



Draag je kind niet liggend. Je baby kan ademhalingsproblemen krijgen in die houding.



Met het gezichtje vooruit dragen:

In deze houding trekt de rug van je baby onnatuurlijk hol, en de beentjes hangen naar beneden. Daarom is deze houding niet aan te raden. Ook kan je baby zich zo niet afsluiten voor prikkels (tegen mama wegkruipen). Wil je kind meer zien van de wereld, dan kun je op de heup of op de rug gaan dragen.



Het knopen van een doek

Knopen is niet moeilijk, het vraagt wat oefening maar daar heb je dan ook heel lang plezier van. Voorbeeldfilmpje waarin het heel langzaam wordt voorgedaan: link of heupdragen met een schuifknoop: link Wil je wel leren knopen, maar zie je het zelf niet zitten? Dan kun je een draagconsulent inschakelen: link



Ook met fysieke klachten zoals rugklachten, bekkenklachten kun je meestal goed dragen met de juiste draagwijze.



-----------------------------------------------------------------------------------------------------



Welke dragers zijn er:



Niet-ergonomische dragers

- Dragers waarbij de baby voornamelijk op het kruis rust

- Dragers waarin de baby liggend gedragen wordt

Deze dragers zijn meestal voor ouder en baby niet comfortabel.



Ergonomische dragers:

Rekbare draagdoek - Fijn voor de eerste maanden. Merken: o.a. Tricot Slen, Moby Wrap, Draagdoek.nl. Draagt zwaarder bij een groter kind; vrij warm

Geweven draagdoek - Vanaf de geboorte tot de kleuterleeftijd. Merken: o.a. Didymos, Hoppediz, Storchenwiege, Ellevill, Girasol, Neobulle, Nati, BBslen.

Ergonomische drager/SSC Zachte dragers met (meestal) een kliksysteem. Comfortabel en heel gemakkelijk in gebruik. Merken (o.a.): Vanaf de geboorte: Storchenwiege Carrier , Manduca, Bondolino, Marsupi.

Vanaf een maand of 5: Rose and Rebellion, Beco Butterfly, Ergo Carrier, Wompat baby

Specifiek voor peuters: Patapum peuter, Wompat Toddler, Boba Carrier

Specifiek voor kleuters; Wompat Preschool, Rose and Rebellion Preschool

Baby-inserts maken een drager niet per se geschikt voor pasgeborenen.

Mei tai: Middenweg tussen een doek en een ergonomische drager. Meestal vanaf 5/6 maanden.

Ringsling/ buidelsling: A-symmetrisch dragen, over één schouder. Vooral geschikt voor korte stukjes. Rechtop dragen. Kan vanaf dag één (met neksteun). Buidelslings zijn niet verstelbaar, en daarom niet zo geschikt voor pasgeborenen.



Nuttige links:

Dragen en Voeden: hier is zo'n beetje alles te vinden wat je wilt weten over dragen, met marktplaats voor doeken en dragers.

Mein Kleiderschrank: actiefoto's van allerlei merken doeken

Doekentheek : veel algemene informatie over verschillende dragers.

Wat trek je je kind aan in de draagdoek? Temperatuuroverzicht



Bij de meeste webwinkels die doeken en dragers verkopen, kun je ook een doek, drager of ringsling huren. Probeer vooral uit wat je prettig vindt, een drager moet vooral goed bij je passen!



link naar deel 8

link naar deel 5 van dit topic

Link naar deel 4 van dit topic

Link naar deel 3 van dit topic

Link naar deel 2 van dit topic

De logica van dragen ( artikel Kiind.nl)





Copyright van deze tekst: 2010, forummer Wen, te bereiken onder vivawen@live.nl. Alleen over te nemen door andere forummers om een nieuw topic te openen
Alle reacties Link kopieren
@madieken ik heb de hoptye weg gedaan omdat ik de heupband niet gevuld genoeg vond. Bij rugdragen ging deze steeds open staan aan de onderkant. Kontje ging er niet over heen. Ook met hulp van draagconsulente kreeg ik het niet voor elkaar.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb van het weekend nichtje van 7 maanden in de BB gehad. Vooral FF had ik sterk het gevoel dat we zo een tandemparachutesprong zouden gaan maken. Maar zij vond het allemaal wel prima had ik het idee.

Alleen had ik met die paar minuutjes (voor de foto) al een trekkend gevoel in de rug/schouders.

Dus ik blijf bij mijn standpunt: technisch heel handig en snel, maar 0 draagcomfort.
Alle reacties Link kopieren
Voor mijn verjaardag wil ik een draagzak vragen. Ik heb al een geweven doek waar ik mijn dochter vaak in draag maar vind zo'n draagzak ook wel handig.

Nu twijfel ik alleen tussen de Bondolino en de Boba. Manduca heb ik geprobeerd, zat prima maar vond ik teveel gespen aan zitten. Dochter is bijna 6 maanden en ruim 7 kilo.

Wat zijn de voor- en nadelen van deze dragers?

Alvast bedankt!
Alle reacties Link kopieren
Bondolino is een ideale drager (wat mij betreft) tot ongeveer een jaar. Ik vind daarna het rugpand te laag. Verder vond ik 'm heerlijk om op mijn buik mee te dragen. Voor rug minder geschikt.



Boba geen ervaring.
Alle reacties Link kopieren
Hoi!

Ik hoop dat jullie me kunnen helpen. Ik heb een zoontje van 6 weken. Hij vindt het heerlijk om gedragen te worden. We hebben de bykai maar eerlijk gezegd vind ik het een ramp om goed te knopen. Daarom wil ik graag een ergonomische drager maar ik twijfel welke ik zal kopen.

Ik wil het liefste eentje waarbij je niets hoeft te knopen. Daarnaast wil ik er een die ik lang kan gebruiken, liefste tot in de peutertijd.

Mijn partner en ik zijn allebei vrij lang en vrij fors.

Ik twijfel nu erg tussen de storchenwiege babycarrier en de manduca. Wat zijn de verschillen en wat zijn jullie ervaringen?

Ik hoop dat jullie me kunnen helpen!

Alvast bedankt!
Alle reacties Link kopieren
dan zou ik de manduca nemen.

die is langer te gebruiken , en draagkrachtiger mi
Alle reacties Link kopieren
Manduca is hoog, maar niet zo breed. Te smal voor dochter maat 86.

Persoonlijk vind ik de Manduca een onding, maar zoals alle dragers is dat mijn mening en zijn er zat mensen die er bij zweren!



Hier komt dochter al twee dagen zelf met doek aanlopen. Wil ze op..

Dus veel geknoopt, veel gedragen met (te grote) Wompat. Heerlijk!
Alle reacties Link kopieren
Doeken met bamboe? Geschikt voor zwaardere kindjes?
Alle reacties Link kopieren
@lienepiennetje: Ik vind de meeste bamboe doeken niet fijn voor zwaardere kindjes. Te veel bounce, te glijderig, zakt enorm uit. Maar ja, dat ben ik. Ik vind de Manduca de fijnste ssc die er is, en ben ook fan van de hoptye, zou dus zomaar kunnen dat jij bamboe doeken geweldig gaat vinden ;-)



@morgeniserweereendag: nog gefeliciteerd met de geboorte van je zoontje!



Zoals liennepiennetje al schrijft is de keuze voor een ssc persoonlijk. Je zou kunnen overwegen om de dragers eerst te huren, of bij een draagconsulente te gaan passen. Wat voor mij de belangrijkste verschillen zijn tussen de dragers die je noemt:



De storchenwiege babycarrier:

- gaat rond de taille met een gesp, de schouderbanden knoop je. Dit knopen is heel makkelijk, echt alleen een dubbele knoop leggen

- de zijkanten en het stuk tussen de beentjes is verstelbaar. Hierdoor is de drager echt goed passend te maken voor hele kleine kindjes.

- draagt echt superfijn op de buik. Op de rug is het ook goed te doen. Dan mis ik wel een borstbandje, maar dit is op te lossen door zelf een chestbelt te knopen of door tibetaans af te knopen (twee manieren om de schouderbanden bij elkaar te houden)

- ik denk tot maat 86 geschikt. Ik heb laatst mijn zoon van 2 1/2 er in gehad, die was er toch echt wel te groot voor.



De manduca:

- klik systeem, werkt als het ware als een rugzak. Er zitten erg veel gespjes op, maar dat is een kwestie van 1x goed afstellen en dan weet je voortaan hoe je het wil hebben

- het verlengbare rugpand vind ik erg fijn, zoon zit als hij wakker is graag met zijn armen boven de doek uit, dan had ik de rits dicht. Als hij in slaap viel deed ik de rits open zodat hij beter ondersteunt was.

- de babyinzet vind ik een onding. Dit is persoonlijk natuurlijk, maar ik kan er echt geen vriendjes mee worden. Mijn baby draag ik dan ook nooit in de manduca.

- de manduca vind ik voor buikdragen minder fijn. De tailleband is heerlijk gevuld en stevig, wat super is op de rug. Maar op de buik vond ik dit erg oncomfortabel. Daar moet ik wel bij zeggen dat ik 1.60 en smal ben, grotere/bredere mensen hebben minder last hiervan.

- de manduca vind ik helemaal top voor rugdragen, echt de fijnste van alle ssc's die ik geprobeerd heb.

- er komt meestal een periode dat de manduca te smal is met de babyinzet en te breed zonder, zo rond de 4 maanden. Die periode duurt maar kort, maar wel iets om te vermelden.

- bij mij vond ik de manduca na maat 86 echt wel te smal worden, maar er zijn mensen die er nog langer mee dragen. Tot een jaar of twee kun je er in ieder geval wel mee doen denk ik.



Als ik zo jullie eisen lees zou ik zeggen: manduca. Niets te knopen, lang te gebruiken. Maar zoals je hierboven al las, niet iedereen is er een fan van. Je kunt ze dus ook huren om een keer uit te proberen welke je het fijnst vindt. Dat kan bijvoorbeeld bij babybij.nl of bij draagdoeklenen.nl. En bij een consulente kun je van alles passen, best kans dat je dan nog met een hele andere drager weggaat dan je zelf dacht :)
Alle reacties Link kopieren
Wanneer d'r Manduca te smal is, kan je deze nog verbreden met Tula verbreders.
Alle reacties Link kopieren
Lievelieke, Liennepienetje en Madieken heel hartelijk bedankt voor jullie bevindingen.

Ik heb een draagdoekconsulent gevonden in onze woonplaats, ik ga de Manduca zeker proberen.

Wel jammer als de kleine er een poosje niet in past...Lastig hoor kiezen..
Alle reacties Link kopieren
Ik heb mijn oog laten vallen op twee doeken met zijde (heb al een tijdje in mijn hoofd dat er zijde bij moet in mijn ministash). Maar voordat ik over ga tot aanschaf van één van de twee heb ik nog wat vragen. Wat zijn de kenmerken van zijde? Ook peuter/dreumes proof? En knuffelzacht voor buikbaby? Verder zijn het twee verschillende didymos doeken, eentje met visjes en een indio. Ik heb een indio glut thuis, en heb het idee dat deze minder breed is dan de gira lilia die ik heb. Voor Zeefy pak ik nu eigenlijk altijd mijn girasol omdat ik die door de breedte fijner vind. Zijn alle didymossen even breed of verschilt dat?



Dank jullie wel alvast voor jullie reactie!
Alle reacties Link kopieren
Ik krijg een wompat medium te leen!! Yeah :)
Alle reacties Link kopieren
Hallo dames, ik kom ook weer even langs met een vraag (Wen, nog bedankt voor je tips over de Manduca van een paar maanden geleden!).



Maar...het gaat niet over draagdoeken, wel over het vervoeren van je kind: in een rear-facing autostoeltje. Omdat ik me kan herinneren dat de vaste forummers van dit (en van het bv) topic het er eens over hadden, of dat er een topic over was waar 'jullie' in meeschreven. Kan hem niet vinden... Weten jullie welke ik bedoel? Sorry voor de topic-vervuiling, vond het vooralsnog wat overbodig om er een heel topic voor te starten. (Wellicht doe ik dat later nog wel voor tips)
Alle reacties Link kopieren
Banaantjes wat is je vraag? En ik denk dat het topic dat je bedoelt het bv en aanverwante zaken kletstopic is. Te vinden onder mijn loepje.



Lienepiennetje wompat is fijn!! Van welke doek is ie gemaakt? Ik hoop dat jij en je meisje het fijn vinden.



Zephyra wat leuk dat je lilia nog hebt :)
Alle reacties Link kopieren
:-$ Betrapt als meelezer! Mijn vraag was of iemand zich die conversatie/dat topic kon herinneren en mij aan de vindplaats kon helpen. Wat je dus bij deze hebt gedaan, dank! Ik ga even kijken of ik daar wat wijzer van word bij het oriënteren op autostoeltjes.

Pfff... ik oriënteer me liever op een nieuwe doek!
Alle reacties Link kopieren
Ik ben in verwachting van mijn eerste kindje en heb een rekbare draagdoek gekregen van een vriendin. Zij heeft me ook voor gedaan hoe ik moet knopen, maar zodra ze de deur uit was, was ik het alweer vergeten...



YouTube heeft allemaal verschillende filmpjes en knopen, terwijl het om dezelfde houding gaat (buik tegen buik). Dit maakt mij een beetje onzeker, zijn al die knopen goed of is er 1 juiste/betere? Zo ja, welke dan?



Ik heb ook een paar keer gelezen dat het beter voor de baby is, om de eerste 3 maand in foetus houding te zitten en dus die beentjes nog niet gespreid en buiten de doek, vanaf 3 maand wel. Maar hier lees ik dan weer wat anders, help?



Voor mijn gevoel is die foetushouding in het begin natuurlijker (maar ja, ik weet er alleen niks van :p). Weet iemand een filmpje waarin dit duidelijk wordt uitgelegd en vooral ook hoe de baby erin gestopt moet worden. Want volgens mij heb ik die basis knoop nu door, snap alleen niet goed waar de baby nou gaat...
Alle reacties Link kopieren
Pucker, dank.

Ik heb nu gewoon een standaard girasol wompat toddler te leen.

Van de medium weet ik het eigenlijk nog niet.. Ik hoop girasol. Ik ga namelijk zelf ook gewoon voor een standaard girasol wompat.

Nu alleen even de maat vaststellen...
Alle reacties Link kopieren
Ik denk dat Wen je heel goed kan uitleggen waarom het beter is dat de beentjes wel uit de doek mogen. Ik heb nooit met een rekbare doek geknoopt, maar misschien kun je een link plaatsen welke filmpjes je hebt bekeken. Dan kan vast iemand zeggen of dit een goed filmpje is of niet. De filmpjes van Webkim zijn over het algemeen heel duidelijk en goed: hier een kinkje naar een fimpje met uitkeg over een rekbare doek



Als je gaat oefenen met de baby is het ook vaak logischer hoe je het kindje in de doek stopt. Ik vond het de eerste keer doodeng, maar het is veel makkelijk dan met een hoogzwangere buik en een kussen kan ik je verzekeren!

Nog een tip. Het motto van Wen is dat je niet te strak kunt knopen. Houdt dat in je achterhoofd bij al je pogingen!
zima wijzigde dit bericht op 12-07-2013 11:55
Reden: Duidelijker filmpje
% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren
En ook nog een vraagje van mij. Ziempje :heart: rugdragen. Maar ze is een butplopper en strekkebeentje eerste klas en houdiniet ook graag haar handjes uit de doek om aan staarten te trekken en cirque du soleil achtige capriolen uit te halen. Tijdens de vakantie heeft ze daarom op de rug van mijn man gewoond in de manducca.

Ze heeft ook bij mij in de doek gezeten in een bwcc. Ik heb voor secuur rugknopen echt een oppasser aan de achterkant nodig, dus ik denk dat het tijd wordt om mij stash weer wat uit te breiden. Ik heb mijn oog laten vallen op een mooie meitai.



Ik vraag me alleen af of ik daar mijn problemen mee voorkom. Omdat de meitai zo mooi is, hoor ik graag dat dit zo is X-D

Ik twijfel of een extra draagconsult lonend is. Ik heb met wat mensen van de overkant gemeet, goede tips gekregen maar vooral de bevestiging dat het een hele toer is om Ziempje goed op de rug te krijgen.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb sinds kort een mei tai en vind het een fijn ding voor M. Dus ja, die hoort wel in je stash...
Alle reacties Link kopieren
Maar is hij ook butplopproof? Ik heb een mooie doekachtige van yammymummy op het oog, maar ik twijfel nog...
Alle reacties Link kopieren
Zima schreef op 12 juli 2013 @ 11:28:

Ik denk dat Wen je heel goed kan uitleggen waarom het beter is dat de beentjes wel uit de doek mogen. Ik heb nooit met een rekbare doek geknoopt, maar misschien kun je een link plaatsen welke filmpjes je hebt bekeken. Dan kan vast iemand zeggen of dit een goed filmpje is of niet. De filmpjes van Webkim zijn over het algemeen heel duidelijk en goed: hier een kinkje naar een fimpje met uitkeg over een rekbare doek



Als je gaat oefenen met de baby is het ook vaak logischer hoe je het kindje in de doek stopt. Ik vond het de eerste keer doodeng, maar het is veel makkelijk dan met een hoogzwangere buik en een kussen kan ik je verzekeren!

Nog een tip. Het motto van Wen is dat je niet te strak kunt knopen. Houdt dat in je achterhoofd bij al je pogingen!






Bedankt voor je reactie. Ik heb verschillende filmpjes bekeken en het leek wel of de baby in elk filmpje ergens anders inging. Bij sommigen werd er eerst geknoopt en ging daarna de baby erin, bij anderen werd er met baby en al geknoopt en ging de baby als eerste in de overdwarse band (en niet in 1 van de 2 die over je schouder lopen).



Ik weet niet meer alle filmpjes die ik heb gezien, maar dit was die met de foetus/kikkerhouding waarbij de beentjes binnen zitten.

http://www.youtube.com/wa ... embedded&v=bZ0u_5bc3nw#at=41



En dan deze met de beentjes erbuiten (vanaf 3 maand staat er).

http://www.youtube.com/wa ... er_embedded&v=lzrS43bb1Vs



En dan had ik ook nog een filmpje gezien (die ik nu even niet meer kan vinden), waarbij de beentjes echt heel veel gespreid werden, zeg maar om het lichaam van de moeder heen.



Ik wil graag de eerste maanden deze rekbare doek gebruiken en als het goed bevalt overstappen op een geweven draagdoek. Had begrepen dat dat ook iets fijner is in de zomermaanden en dat je er sowieso langer mee kunt doen. Maar goed, eerst maar eens bekijken hoe dit gaat en dan kijk ik volgend jaar lente wel, welke ik draagdoek ik dan ga kopen :)
Alle reacties Link kopieren
Zima, ik denk dat ze wel buttpopproof zijn. Je hebt immers een band om je taille. Dan het rugpand waar ze soort van op zitten. Helemaal met mooie brede wrapbanden die je nog eens over de komt kan spreiden zou het echt als een huis moeten zitten. Ik zie dan geen opening eigenlijk om te kunnen poppen. Zou volgens mij echt niet mogelijk moeten zijn.

Ik ben in ieder geval niet bang dat M. er raar in komt te zitten, ondanks z'n strekken, wippen, hoppen etc.



Je woont niet toevallig in de Randstad?

Kun je er niet ergens eentje passen?
Alle reacties Link kopieren
Missprincesa, dit filmpje van Webkim: http://www.youtube.com/wa ... ture=youtube_gdata_player

Komt neer op jouw tweede filmpje (maar ik vind ze vaak zo slordig knopen.). Eerste filmpje zou ik niet doen, dat ziet er zo gefrommeld uit, krijg er zelf al slapende voeten van als ik er naar kijk.



Zo'n rekbare doek knopen lijkt mij meer werk dan een geweven doek eerlijk gezegd... (maar ik heb dan ook geen ervaring met rekbaar).

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven