Geen resultaten gevonden Probeer een andere zoekterm

Zoekfilters:

Het grote baby vragen topic!

03-10-2017 19:14 3009 berichten
Hoi hoi allemaal!

Er komen op dit forum regelmatig vragen voorbij mbt babyzaken. Zelf heb ik een dochtertje van ruim 8 maanden, en ik merk dat ik regelmatig kleine vragen heb, waarvoor ik het onzin vind om een heel topic te openen.
Daarom dacht ik... Waarom geen heel topic voor al onze babyvragen?! Dus heb je grote vragen, kleine vragen, vragen over ritmes, slapen, voeding, flesjes, luiers etc etc, stel ze vooral!
Laten we elkaar proberen te helpen en gezellig samen kletsen over onze baby's! :)

Ik trap wel af! Ik heb een praktische vraag over het gebruik van een autostoel. Ze past nu nog in de maxicosi. Ik breng haar sochtends naar kdv, laat maxicosi daar staan, en vriendlief haalt haar weer op. Met een autostoel die 'vast' zit in je auto kan dat natuurlijk niet... En ze zijn best prijzig, dus twee autostoelen is ook zo wat... Hoe doen jullie dat?
@Tink: mwoah niet heel veel helaas. Lag de hele nacht te luisteren of ik niks hoorde enzo :$ man heeft daarentegen fantastisch geslapen :P
Zoon heeft ook wel goed geslapen, van 22u30-2u30-6u en om 6u bij ons genomen, nu is hij volledig onaangedaan en zit lekker tegen z’n vader te brabbelen en ik maak me klaar om te gaan :yawnee:

@aapje: komt door de botox die erin zit, die krijg je er niet uit met verhitting.
@aapje leuk zo'n learning tower! Wij gaan eerst verhuizen en daar wat dingen verbouwen en daarna maken we er ook 1 denk ik. Vind hij het zelf ook leuk om er in te staan?
Alle reacties Link kopieren
Wat goed lux!

Ik heb nu nog twee keer per dag opvolgmelk nr 3 van kruidvat. Denk dat ik dat doe tot haar eerste verjaardag en daarna gewoon koemelk ga geven bij ontbijt en lunch. Ze heeft het laatst al een keer uit de fles gehad, ze dronk het net zo op als opvolgmelk. Verder krijgt ze griekse yoghurt als toetje.

Na haar eerste verjaardag wil ik ook kijken of ze gewoon met de pot mee kan eten. Vraag me alleen wel af of ik dan het eten nog moet pureren of prakken of gewoon in stukjes moet aanbieden.

Jeetje heb ik het nu al over haar eerste verjaardag. :flirting: Iets minder dan een jaar geleden kon ik haar wel groot kijken en zo snel mogelijk, maar nu denk ik alleen maar jemig wat is het snel gegaan!
Alle reacties Link kopieren
Grin, ik had het over een glas/beker/fles koemelk idd.. Dat geef ik pas als ze 1 zijn. Al krijgt ze af en toe wel wat yoghurt als toetje.
Oudste dochter drinkt nog elke ochtend bij het ontbijt een beker koemelk. Zou dat bij jongste ook graag doen. Niet eens persé voor de zuivelinname, ook omdat als ze ergens mee eten waar ze wel melk drinken, ze ook gewoon drinken wat ze voorgeschoteld krijgen. Om die reden eten wij ook gekookte aardappelen af en toe (man en ik houden er zelf niet zo van)
Alle reacties Link kopieren
@zuivel: hier nog geen koemelk voor zoontje (9 maanden), wel eet hij sinds een paar weken soms een kleine portie volle yoghurt. En soms wat van die kinder-smeerkaas op brood.

@fiets: hier een gazelle bloom. Fijn ding! Komend weekend voor 't eerst met baby in 't fietsstoeltje proberen, ben heel benieuwd. Ook hier een ski-pakje nu het nog winter is, anders wordt 't toch wel koud aan z'n beentjes. De fiets heb ik trouwens nog met het fiets-plan van het werk kunnen kopen :D. Voordeel is ook dat deze meer opstapruimte heeft en dus ook geschikter is voor mijn man, vergeleken met mijn oude mini-dames-fiets ;-D .

@Lux: spannend, voor 't eerst in z'n eigen bedje! Hopelijk wen je er snel aan, snap dat je 'm mist! Moest ook wel wennen de eerste nachten, maar je wordt toch wel wakker als er iets is!

@CB: gelukkig goede ervaringen mee, maar wat een verhalen lees ik hier (niet te geloven Olla O_O ). Zijn rond 8 maanden geweest (was optioneel, even keertje extra wegen en controleren), komende afspraak is volgens mij rond 10 maanden met een inenting (moet eens nakijken wanneer ook alweer :P ).

@marloes: wat fijn dat het beter gaat met jullie kleine meid, hopelijk zet dit door en trekt het eczeem weg!
happiness = reality - expectations
Marloes85 schreef:
22-01-2018 07:45
@aapje leuk zo'n learning tower! Wij gaan eerst verhuizen en daar wat dingen verbouwen en daarna maken we er ook 1 denk ik. Vind hij het zelf ook leuk om er in te staan?
Ja, Nu alleen nog leren hoe hij er zelf in en uit kan want nu til ik hem er nog steeds in.
Dank je whoopsadaisies, dat hopen wij ook! De wondjes zijn nu aan het helen en ze is weer lekker vrolijk. Net op het kdv had ze het helaas wel voor elkaar gekregen in haar slaap te krabben en zat het bedje weer onder het bloed...
Alle reacties Link kopieren
Zoontje sliep afgelopen weekend ook voor het eerst op zijn kamer en ik moet echt weer wennen. Ik ben de hele tijd wakker aan het luisteren of ik hem niet toevallig hoor. Wat ben ik toch een vreselijke plak-mama.
De Wet van Wuiles: hoe langer de OP, hoe kleiner de kans op een duurzame relatie.
Ben ik nou een ontaarde moeder omdat mijn 16 maander gewoon op een opstapje of stoel aan het aanrecht staat? :-? Daar klimt ie zelf op. Zo wassen we ook zijn handjes en toet.

Hij is er 1x vanaf gedonderd en klom er zelf weer op.
EvyBlissy schreef:
22-01-2018 13:02
Zoontje sliep afgelopen weekend ook voor het eerst op zijn kamer en ik moet echt weer wennen. Ik ben de hele tijd wakker aan het luisteren of ik hem niet toevallig hoor. Wat ben ik toch een vreselijke plak-mama.

:) Lekker toch? Geniet er van dat jullie lekker plakken.

Hoe ging het slapen op zijn eigen kamer?
Alle reacties Link kopieren
BahcoBarbie schreef:
22-01-2018 13:12

Hoe ging het slapen op zijn eigen kamer?
Goed hoor. Eerste nacht paar keer wakker vannacht al weer stuk rustiger.
De Wet van Wuiles: hoe langer de OP, hoe kleiner de kans op een duurzame relatie.
EvyBlissy schreef:
22-01-2018 13:59
Goed hoor. Eerste nacht paar keer wakker vannacht al weer stuk rustiger.


Oh dat klinkt best soepel :)
EvyBlissy schreef:
22-01-2018 13:02
Zoontje sliep afgelopen weekend ook voor het eerst op zijn kamer en ik moet echt weer wennen. Ik ben de hele tijd wakker aan het luisteren of ik hem niet toevallig hoor. Wat ben ik toch een vreselijke plak-mama.
Ja daarom kon ik ook de slaap niet vatten vannacht ;) terwijl zoon heerlijk geslapen heeft volgens mij, die werd juist minder wakker zonder mij. Voordeel is dat ik nu zo gaar ben dat ik vannacht vast uitstekend slaap ;)
BahcoBarbie schreef:
22-01-2018 13:10
Ben ik nou een ontaarde moeder omdat mijn 16 maander gewoon op een opstapje of stoel aan het aanrecht staat? :-? Daar klimt ie zelf op. Zo wassen we ook zijn handjes en toet.

Hij is er 1x vanaf gedonderd en klom er zelf weer op.
Mijn kind is nog niet zo oud ;-) en dit is praktischer dan koken met 10 kilo op je arm.
Alle reacties Link kopieren
Lavendel_12 schreef:
22-01-2018 09:32
Na haar eerste verjaardag wil ik ook kijken of ze gewoon met de pot mee kan eten. Vraag me alleen wel af of ik dan het eten nog moet pureren of prakken of gewoon in stukjes moet aanbieden.
Mijn zoontje kreeg het nog even gepureerd met stukjes en toen langzaam aan gaan prakken en daarna in gewone stukjes gaan aanbieden. Nu met 14mnd wisselen we stukjes/grove prak een beetje af. Ik kijk vooral naar hoe moeilijk het weg te kauwen/slikken is voor een kind zonder kiezen.
Wat ik deed als het nog te moeilijk was om weg te krijgen, is wat extra water over zijn avondeten.

Zoontje eet vrijwel alles wat wij eten als avondvlees, behalve het wat taaiere/rode vlees.
Hier hebben we sinds 3 weken een nachtelijke speenplopper :-(
En zeuren in de nacht als ze 'm weer kwijt is. Gek genoeg altijd gemopper tussen 02.00 en 04.30.
Gemiddeld gaan we er zo'n 3-4x uit, speentje teruggeven is voldoende om haar weer in slaap te laten vallen. Het is geen honger, dat hebben we uitgesloten.

Ik weet dat het een faaaaase is, maar ik vroeg me af wanneer baby's zelf hun speentje kunnen pakken. Dochterlief is morgen precies 4 maanden. We hebben glow in the dark speentjes, aan een knuffeldoekje en aan een speenkoordje. Het principe in de mond stoppen snapt ze, ze glundert ook helemaal als je de speen voorhoudt en opent direct haar mond ( overdag is dit duidelijk zichtbaar ;-) ). Maar het zelf terug stoppen, is nog een stapje te ver voor haar nu. We merken dat ze echt veel heeft bijgeleerd de afgelopen 2-3 weken ( omrollen, schaterlachen, heel veel brabbelen, gericht grijpen), dus wellicht dat het met een groeispurtje te maken heeft.

Maar oh, wat zou het fijn zijn als ze niet telkens plopt en daarna direct begint te zeuren om haar speentje ;-)

Verder weinig te klagen hoor, het is een super lief ding! Iedere week wordt ze makkelijker. Als dit dan het enige dingetje is in ons leven, dan is dat verder prima! Ik hou me nu gewoon voor dat het ooit wel overgaat, maar een nacht zonder ploppen zou wel erg fijn zijn ;-)
anoniem_271473 wijzigde dit bericht op 23-01-2018 08:48
2.30% gewijzigd
Mijn zoon kan nog steeds zijn speen niet vinden ‘s nachts. Zit hij rechtop in bed te huilen met die speen voor z’n neus. Overdag kruipt hij er zo naartoe, maar ‘s nachts is hij een beetje gedesoriënteerd ofzo denk ik. Ik dacht dat het zelf speen in zijn mond stoppen en ook bedenken dat je die weer los moet laten (dat duurde een paar weken bij zoon, z’n frustratie was super schattig :hihi: ) wel duurde tot een maand of 6-7 ofzo hoor. Weet het eigenlijk al niet meer.

Hier vannacht 24u-3u-6u30, weer in z’n eigen bedje, en dit keer heeft mama wél geslapen :) van het weekend ga ik proberen die voeding van 3u eruit te gooien, want dan heeft hij niet echt honger volgens mij. Maar ff kijken.
Alle reacties Link kopieren
Chantilly, heel herkenbaar! Dochter heeft ontdekt dat ze haar speen uit haar mond kan halen. En soms lukt het haar om hem zelf weer terug te doen. Maar soms ook niet en dan gooit ze hem op de grond. :-( Het is een faaaase! :P
Oh heerlijk Knot! Jij dus in hetzelfde schuitje ;-)
lux. schreef:
23-01-2018 08:43
Mijn zoon kan nog steeds zijn speen niet vinden ‘s nachts. Zit hij rechtop in bed te huilen met die speen voor z’n neus. Overdag kruipt hij er zo naartoe, maar ‘s nachts is hij een beetje gedesoriënteerd ofzo denk ik. Ik dacht dat het zelf speen in zijn mond stoppen en ook bedenken dat je die weer los moet laten (dat duurde een paar weken bij zoon, z’n frustratie was super schattig :hihi: ) wel duurde tot een maand of 6-7 ofzo hoor. Weet het eigenlijk al niet meer.

Hier vannacht 24u-3u-6u30, weer in z’n eigen bedje, en dit keer heeft mama wél geslapen :) van het weekend ga ik proberen die voeding van 3u eruit te gooien, want dan heeft hij niet echt honger volgens mij. Maar ff kijken.
Lichtgevende speen proberen?
badmeester schreef:
23-01-2018 09:31
Lichtgevende speen proberen?
Denk niet dat dat veel uitmaakt. Soms heeft hij ‘m wel in z’n handje maar hij is nog niet wakker genoeg ofzo, dus het klikt niet in z’n hoofdje wat ie ermee moet. Maar kan het eens proberen. Zoon slaapt pas sinds 2 nachten in z’n eigen bed dus ik zocht z’n speen altijd, was toch sneller. Maar hij staat nu ook in zijn bedje als ik binnenkom en weet geloof ik nog niet hoe hij weer moet gaan zitten dus ik moet er toch uit.

Maar ik heb al 9 maanden lang niet langer dan 4 uur achter elkaar geslapen en dat doet me eigenlijk niet zo heel veel meer. Zolang ik minstens 1 stretch van 3 uur heb trek ik het goed.
Alle reacties Link kopieren
Wij hebben ook zo'n periode gehad, maar dan met haar knuffel. Op een gegeven moment zei mijn man laat haar maar even en toen kon ze schijnbaar toch zelf de knuffel terug vinden! Verder duimt ze, is ook handig (speen wou ze echt niet meer), maar zie er wel tegenop dat we het later moeten afleren... Het ziet er wel in heel schattig uit :flirting: Nog meer duimende kindjes hier?

@nijntje We gaan het straks proberen en zien wel!

@lux Wat goed zeg! Fijn dat je er zelf ook een beetje van hebt kunnen genieten nu. Slaapt hij nu nog bij jullie op de kamer of slaapt hij ook al op zijn eigen kamer? Hopelijk wil het een beetje lukken met die nachtvoeding!

Jeetje schrok hier vanochtend wakker om kwart voor 9, meisje zat rustig in dr bedje te brabbelen! Lang geleden dat ik toch tot bijna 9 uur heb geslapen!
lavendel_12 wijzigde dit bericht op 23-01-2018 10:12
0.80% gewijzigd
Ja zeker wel fijn. Nee zoontje ligt nu op eigen kamer. Hij was zo aan het kletsen en doen ‘s nachts steeds, maar kreeg dan ook enorme ‘crying spells’; weer helemaal wakker en actief terwijl hij eigenlijk moe was en moest dan weer helemaal in slaap komen. Dus het was echt tijd. Wou het eigenlijk in de vakantie eind volgende maand doen omdat ik had verwacht dat het met protest gepaard zou gaan maar hij was er echt aan toe nu zelf. Fijn gevoel dat ik het niet heb geforceerd :) en om 6:30 krijgt hij een ochtendvoeding bij ons in bed en wordt hij nog even goed geknuffeld :heart:
Spenen vindt ze zelf wel, maar dochter heeft sinds ze 11 maand is besloten dat ze 's avonds rond 00.00 nog een fles wil. Terwijl ze eerder de klok rond sliep. Dus we geven haar nu maar een fles - het lijkt niet uit te maken wat ze overdag eet, dus ik vraag me af of ze 'm nodig heeft, maar als ze wakker is is heel duidelijk dat ze echt NU een fles wil hebben. Niets helpt. Iemand ideeën over hoe we die er weer af krijgen? Of is dit weer gewoon een faaaaase en moet ze gewoon groeien, en gaat het dan weer over?

Qua eten: Sinds ze met de pot mee-eet snij ik het in kleine stukjes, zodat ze het zelf kan oppakken en op kan eten. Dat werkt heel goed :), ze eet vrolijk mee. Wel altijd eerst de aardappels, en dan pas wat anders, en boontjes laat ze liggen (snap ik wel, als ik de structuur van een boontje voor de geest haal).
lux. schreef:
23-01-2018 09:42
Denk niet dat dat veel uitmaakt. Soms heeft hij ‘m wel in z’n handje maar hij is nog niet wakker genoeg ofzo, dus het klikt niet in z’n hoofdje wat ie ermee moet. Maar kan het eens proberen. Zoon slaapt pas sinds 2 nachten in z’n eigen bed dus ik zocht z’n speen altijd, was toch sneller. Maar hij staat nu ook in zijn bedje als ik binnenkom en weet geloof ik nog niet hoe hij weer moet gaan zitten dus ik moet er toch uit.

Maar ik heb al 9 maanden lang niet langer dan 4 uur achter elkaar geslapen en dat doet me eigenlijk niet zo heel veel meer. Zolang ik minstens 1 stretch van 3 uur heb trek ik het goed.
Dan klaag ik dat Otis nog niet doorslaapt...ik slaap toch zon zeven uur per nacht, ook al ga ik dan wel om 9 uur naar bed.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven