Geen resultaten gevonden Probeer een andere zoekterm

Zoekfilters:

Kletshoekje mama's met jonge kinderen

03-01-2012 16:14 585 berichten
Alle reacties Link kopieren
OP weggehaald ivm herkenbaarheid
Alle reacties Link kopieren
leentjedb schreef op 16 januari 2012 @ 23:04:

@Geestig: Dat kleintje van jou zit het ook niet mee hè?



Ik denk gelijk aan lactulose want dat heeft onze 1-na-jongste als baby gehad toen ze niet kon poepen.



Ik ken verder ook het huis, tuin en keukenmiddeltje van een paar druppeltjes olijfolie in de fles. Doe nu nog weleens een theelepeltje bij 1-na-jongste in haar eten als ik merk dat ze niet zo goed kan poepen of al een dag niet geweest is. Maar of dat met jouw kleintje verstandig is weet ik niet, ze moet er natuurlijk niet last van krijgen in haar maag.



Obstipatie kan ook een gevolg zijn van gebrek aan vocht. Misschien eens proberen of een beetje meer water bij haar voeding iets uithaalt?
Dank voor je tips! De obstipatie is een bijwerking van de maagzuurremmers die ze krijgt: minder zuur maagzuur betekent dat de eiwitten minder goed verteerd in de darmen terecht komen en dan is het moeilijker poepen.. Lactulose had ik aan de ha gevraagd maar ze wil dat nog even achter de hand houden voor als het met andere middeltjes niet lukt. Ik geef haar nu kindicol van VSM en dat lijkt wel te helpen, vanochtend een poepluier verschoond (stom he dat je daar dan zo blij mee bent!? ik gelijk mn man gebeld: schat ze heeft gepoept hoor haha)
Alle reacties Link kopieren
@5x5 Even een knuffel voor je om je een hart onder de riem te steken.. :hug: Wat fijn dat je nu professionele hulp gaat krijgen met je kleine, vond je dat een grote stap? Ik kan me voorstellen dat het best lang duurt voordat je voor jezelf erkend dat het geen normaal peuterpubergedrag is dat je kind laat zien. En dan al die mensen in de buurt die zeggen dat hun kind dat ook deed, dat het een fase is die ze allemaal hebben.. Als moeder weet je gewoon dat het iets anders is, fijn dat je daar nu erkenning voor krijgt.

Wel ook lastig lijkt me, net nu je misschien toch al een beetje wiebelig bent van je prille zwangerschap..!? Sterkte!
Alle reacties Link kopieren
@5x5 sorry ik dacht dat het over je 3-jarige ging, zie nu pas dat je het over de oudste hebt. Gaat het op school ook zo moeilijk, of laat ze zich alleen bij jullie zo van die kant zien? Heb je het er al wel eens met haar juf over gehad? Moeilijk hoor, ik hoor van vriendinnen met net schoolgaande kinderen ook wel dat de 'overdracht' daar zoveel korter is dan op de creche, en om dan voor zoiets even tijd te maken met de juf lijkt me lastig. Hoop voor je dat dat traject jullie gaat helpen!!
Alle reacties Link kopieren
5x5: jeetje wat moeilijk. Het duurt natuurlijk al even voordat je hulp gaat zoeken en dan nog zo'n lange wachttijd. Ik hoop dat ze jullie goed kunnen helpen (en dit is een hele goede plek om je hart te luchten hoor, zo veel je wilt)



Geestig: waar je al niet blij van kan worden :-)



Ik heb vandaag niet zo'n volle dag, dus ik doe het even lekker rustig aan, want donderdag is een héle lange dag. Lekker even rommelen en dan straks nog even mijn mail en administratie op orde maken en dan ben ik morgen vrij (woensdag is mijn part-time dag).
Alle reacties Link kopieren
geestig schreef op 17 januari 2012 @ 15:32:

@5x5 sorry ik dacht dat het over je 3-jarige ging, zie nu pas dat je het over de oudste hebt. Gaat het op school ook zo moeilijk, of laat ze zich alleen bij jullie zo van die kant zien? Heb je het er al wel eens met haar juf over gehad? Moeilijk hoor, ik hoor van vriendinnen met net schoolgaande kinderen ook wel dat de 'overdracht' daar zoveel korter is dan op de creche, en om dan voor zoiets even tijd te maken met de juf lijkt me lastig. Hoop voor je dat dat traject jullie gaat helpen!!
Op school ging het toen ze net begon in groep 1 heel moeizaam. Het heeft een klein half jaar geduurd voor ze niet meer huilend naar school ging. Poepen is op school en thuis nog steeds een probleem (doet ze in haar luierbroekje omdat ze het niet durft). Ik denk wel dat ze wat onzeker is soms op school maar inmiddels heeft ze wel wat vriendinnetjes gemaakt en heeft ze het wel naar haar zin. Dingen kosten haar wel meer moeite en ik denk wel dat ze daarom op haar tenen loopt en de buien er thuis uitkomen. Ze is ook vaak heel moe. Het contact met de juf is trouwens wel goed! Het is een kleine school en ze nemen veel tijd voor de ouders.
Alle reacties Link kopieren
@5x5: Wat moet het moeilijk zijn om je kind zo te zien ploeteren met zichzelf en haar omgeving. :hug: Je wilt je kind toch gelukkig zien. Hopelijk kunnen ze jullie snel helpen.
Saisir le jour !
Alle reacties Link kopieren
Goedemiddag dames!



Zo, ik ben al thuis. Krijg zo een aannemer op bezoek voor een offerte voor het laten ombouwen van een bijgebouw tot gastenverblijf. Willen we al langer maar nu hebben we een mooie reden om er aan te beginnen. We zijn namelijk al een poosje in gesprek met een broer van mijn man en onze schoonzus, hun dochter wil een jaar als au pair naar Europa. Drie keer raden bij wie ze haar graag in huis willen hebben... Zij komt dan hier op de logeerkamers op zolder te slapen/wonen en dan hebben we ergens anders plek nodig voor logees.



We zijn nog aan het nadenken, samen met zwager, schoonzus en nichtje over hoe we dat "au pair" zijn gaan invullen. Het is toch anders als het familie is, denk ik. Ze wil graag haar Frans verbeteren en Nederlands leren dus ze zal overdag wel af en toe naar een cursus moeten. En verder zou het voor onze kinderen wel heel fijn zijn als ze niet meer (iedere dag) naar de bso hoeven en doordeweeks makkelijker naar sport of clubjes kunnen gaan. En geen/minder bso meer scheelt ons gelijk zoveel geld dat we haar daarvan behalve kost en inwoning ook nog wel een maandelijkse vergoeding kunnen betalen. Heb eigenlijk geen idee wat een " normale" au pair eigenlijk doet, zal zo eens Google-en.



Grrr... die stomme aannemer is te laat.
Saisir le jour !
Alle reacties Link kopieren
geestig schreef op 17 januari 2012 @ 15:21:

[...]

Ik geef haar nu kindicol van VSM en dat lijkt wel te helpen, vanochtend een poepluier verschoond (stom he dat je daar dan zo blij mee bent!? ik gelijk mn man gebeld: schat ze heeft gepoept hoor haha)
X-D Lukt het haar nog een beetje met poepen vandaag?
Saisir le jour !
Alle reacties Link kopieren
Leentje: dat zou een mooie ervaring voor iedereen zijn, als jullie nichtje als au pair komt. Mag ik vragen waar zij nu woont?



Wij hebben vorig jaar verbouwd (eerst beneden daarna zolder) en de aannemer kwam echt nooit op het moment dat hij zei dat hij er zou zijn. Zelfs een keer dat ik duidelijk had gezegd vanaf 4 uur niet thuis te zijn en dan om half 5 mijn voice mail inspreken dat ik niet thuis ben… toen waren we al zo lang bezig dat ik me er niet eens meer druk over kom maken.
Alle reacties Link kopieren
Dat klinkt wel goed Leentje voor jullie allemaal!



Het is rustig vandaag, ook weleens fijn :). Niet te hard zeggen, we moeten nog op pad (dochter zit op kinderdans). Maar tot nu toe loopt de dag goed.
Alle reacties Link kopieren
Stomme aannemer was ruim een uur te laat. Maar als ik 5x5 zo lees dan mag ik daar mijn handjes nog mee dichtknijpen. We hadden een bedrag in gedachten voor de verbouwing en daar zat hij in zijn eerste schatting 25% onder dus dat op zich is positief. Scheelt wel dat we dat bijgebouw al wel met de verbouwing van onze woning hebben laten opknappen (anders was het al lang ingestort ;-) ) en isoleren. Het is nu een kwestie van de staldeuren vervangen door kozijn met glazen deuren (voor het licht), wandjes en deuren plaatsen, badkamer erin en een kleine maar wel volwaardige open keuken in de zitruimte plus vloeren laten leggen en stucwerk. En dan mag ik weer lekker shoppen bij de meubelboulevards voor de inrichting. X-D
Saisir le jour !
Alle reacties Link kopieren
rosa27 schreef op 18 januari 2012 @ 13:37:

Leentje: dat zou een mooie ervaring voor iedereen zijn, als jullie nichtje als au pair komt. Mag ik vragen waar zij nu woont?






Zwager en schoonzus wonen met hun gezin in een dorp aan de Oostkust, ter hoogte van Philadelphia. Ze zijn voor het laatst bij ons geweest toen we nog in de Randstad woonden, ik ben dus heel benieuwd hoe nichtje het hier op het platteland gaat vinden. ;-)



Wij hebben ons al voorgenomen om als ze hier is in ieder geval een paar keer Amsterdam, Den Haag e.d. onveilig te maken. En haar mee te "slepen" naar mijn ouders, broers en zussen in Frankrijk, Zwitserland en Italië. Ze past net nog bij mij in de auto als wij er allemaal in zitten, dat wordt dus kilometers maken. :-P Voor Amerikanen is Europa overigens heel bijzonder op de één of andere manier. Ik zelf heb niet zoveel met de VS.



Kan ook nog leuk worden met Frans spreken met onze 1-na-jongste, die corrigeert namelijk genadeloos met haar kinderlijke onschuld ieder verkeerd uitgesproken woord in het Frans. :rofl:
Saisir le jour !
Alle reacties Link kopieren
Plannen klinken goed leentje. De kosten komen natuurlijk wel altijd hoger uit dan de offerte ;-). Extra stopcontactje hier, toch beter een andere ondervloer/kozijn/nieuwe leidingen, want je kan het maar beter direct goed doen… zo ging het bij ons in ieder geval :-). En jou 1 na jongste zorgt er dus wel voor dat het goed komt met dat frans.



Ik moet de oudste straks ophalen van yoga, maar het is koud met een nare miezzerregen. Ik zou het liefst even met de auto gaan, maar dat duurt 3 keer zo lang als met de fiets, dus toch maar even snel heen en weer fietsen.
Alle reacties Link kopieren
@5x5: Las net nog even je stukje over je dochter. Is haar bloed al eens onderzocht op vitaminen gebrek? Daar kan ze ook moe van worden. En kinderen eten vaak net niet genoeg van alles om ook voldoende van alle vitaminen/mineralen binnen te krijgen. Zal vast niet de oplossing zijn van alle problemen maar moe zijn is voor niemand goed voor het humeur (ik spreek uit ervaring, de rest hier waarschijnlijk net zo ;-) ).
Saisir le jour !
Alle reacties Link kopieren
Rosa wat hip, yoga voor je oudste. Hier regent het gelukkig niet, maar met de fiets is ook wel weer beweging meepikken en als het ook nog sneller gaat...



Wat schrijven jullie veel zeg, moet weer een hele lap bijlezen.

Leentje leuk als jullie nichtje komt au pairen. Zou wel duidelijke afspraken maken. En tegen een buitenstaander ben je meestal duidelijker in wat je verwacht en is het makkelijker er wat van te zeggen als het niet zo goed gaat. Bij mij tenminste toch.

Heeft nichtje een rijbewijs om de kinderen op te halen op school?

Ik heb familie in Canada die vinden Europa ook allemaal zo geweldig... Maar het is toch ook best mooi hier in onze landjes, en heerlijk eten ook.



Zo nu ff bijlezen en verder reageren.
Alle reacties Link kopieren
Ik schrijf wel "nichtJE" maar ze is dan al bijna 20 hoor. Rijbewijs heeft ze ook al. En ik heb over het algemeen geen moeite met dingen zeggen, ook niet tegen familie. Dat leer je vanzelf in een groot gezin (kom ik dus ook uit).



Wij kennen haar ook vrij goed, hebben bij hen in de buurt gewoond voor we naar Nederland kwamen. Kind heeft tranen met tuiten staan huilen toen we afscheid namen op het vliegveld. Man was/is haar favoriete oom. Het is een vrij rustig meisje/vrouw. Geen kind dat in 7 sloten tegelijk loopt, brutaal is, extreem slordig is enz... Ze hoeft hier ook niet als 24-uurs goedkope hulp in huis of oppas te fungeren. Haar hulp blijft beperkt tot een paar dagen de kinderen van school (en eventueel kdv halen) zodat ze niet naar de bso hoeven en makkelijker doordeweeks dingen kunnen gaan doen. Denk dat er genoeg au pairs zijn die het slechter treffen dan zij straks bij ons. Zwager en schoonzus hebben haar niet voor niets het liefst bij familie in huis...



Zit overigens al stiekem na te denken over een leuke cabrio voor mezelf. Voor als nichtje straks in mijn auto gaat rijden op de dagen dat ze de kinderen ophaalt. Kan tenslotte niet op de fiets naar kantoor! En denk niet dat ons nichtje er heel veel bezwaar tegen heeft op de andere dagen in die cabrio rond te crossen. :-P



Hm, ik mag mezelf dit jaar wel een vette bonus geven anders moet ik nog ergens op gaan bezuinigen. :-$
Saisir le jour !
Alle reacties Link kopieren
leentjedb schreef op 18 januari 2012 @ 17:00:



Hm, ik mag mezelf dit jaar wel een vette bonus geven anders moet ik nog ergens op gaan bezuinigen. :-$




Haha oohh dát zijn de voordelen van een eigen zaak!! :rofl:



Wat een goed plan, een inwonend nichtje als au pair!! Heerlijk, kan me voorstellen dat het een hoop van je logistieke uitdagingen oplost en voor haar ook lekker om nog steeds deel uit te maken van een gezin. Tenminste, ik neem aan dat ze het zelf ook een goed plan vindt? Of had ze zelf liever op een kamer in Amsterdam gezeten??



@rosa27 en 5x5 Wow wat leuk, yoga, kinderdans..wat klinkt dat leuk! Vanaf welke leeftijd doen jullie kinderen dat soort dingen? Wat zijn er leuke lessen he om uit te kiezen!?

Mijn moeder heeft een tijdje met mn zoon peuter-muziekles gedaan, vond zij hartstikke leuk maar mn zoon vond het vooral errug spannend..:-) Nouja hij is ook nog wel erg jong.
Alle reacties Link kopieren
Ik zit trouwens met een schuin oog naar Help mijn kind is te dik te kijken..OMG wat erg!! Echt zielig, een kind van 9 dat 15 kilo te zwaar is en al suikerziekte aan het ontwikkelen is..pff ze mag onbeperkt snoepen en friet eten en die ouders snappen niet waarom ze zo zwaar is..vind het gewoon zielig voor dat meisje!



Zo ik heb vandaag mn 1e werkdag gehad, vond het heerlijk! Echt fijn om me weer even met andere dingen bezig te houden en gezellig weer met mn collega's te kletsen. En natuurlijk om eind vd dag mn kindjes weer op te halen..dat was ook weer genieten!

Wat natuurlijk heel erg meehelpt is dat het met dochter weer hartstikke goed gaat. Ze drinkt weer goed, is vrolijk en ook met poepen gaat het weer super (dank voor de belangstelling leentje ;-) ) We hebben ons er maar bij neergelegd dat ze (voorlopig) geen grote hoeveelheden tegelijk drinkt maar 6 kleinere flessen ipv 5 grote is ook prima.



Heb eigenlijk veel zin om nog even te gaan hardlopen, zal ik dat nog gaan doen om 10 uur...hmmm even over nadenken!
Alle reacties Link kopieren
Mijn dochter zat eerst gewoon op gym, maar ging een keer met een vriendinnetje mee naar kinderyoga en vindt het helemaal geweldig. Past ook beter bij haar, lekker rustig en niet prestatiegericht en op het eind meestal een knutsel en thee met een koekje.



Morgen sta ik op een stand, van 7 tot 7 weg, dus dan zal ik wat minder posten. Hoeven jullie niet zo veel bij te lezen ;-)
Alle reacties Link kopieren
En geestig ben je aan het hard lopen? Mij niet meer gelukt om nog te schrijven vandaag, morgen weer een poging...
Alle reacties Link kopieren
geestig schreef op 18 januari 2012 @ 21:55:

[...]





Haha oohh dát zijn de voordelen van een eigen zaak!! :rofl:





Dat is inderdaad het grote voordeel van eigen baas zijn. X-D



Fijn dat het weer goed gaat met je dochter! Dan zit je ook echt wel een stuk rustiger op je werk.



Heb je nog hardgelopen? Ik heb er een kleine 7 kilometer op de loopband opzitten vanavond. Ga jij buiten lopen? Lijkt me niet zo prettig als vrouw in je eentje in de winter in het donker.



Wat nichtje betreft, zij wil ook graag bij ons komen wonen voor een jaar. Bovendien kan ze bij ons haar (beginners) Frans bijspijkeren, Nederlands leren en meer van Europa zien dan wanneer ze hier op eigen gelegenheid zou zitten bij een onbekend Nederlands gezin (tenzij die ook internationale roots hebben zoals wij). Als ze echt voorkeur had gehad voor een gezin in Amsterdam of zo dan had ik geprobeerd dat met man, zwager en schoonzus te regelen. Denk overigens wel dat zwager en schoonzus enigszins "sturen" richting ons gezin. Weet het eigenlijk wel zeker. ;-)
Saisir le jour !
Alle reacties Link kopieren
Heb ook al even cabrio plaatjes bekeken. Vind deze heeeeeeeeeeel erg schattig.







Is helaas niet praktisch. Praktisch is al ook mijn man er in kan (en wil) rijden. En die zal hierin zijn benen waarschijnlijk in zijn nek moeten leggen om ze kwijt te kunnen. :-P
Saisir le jour !
Alle reacties Link kopieren
@Rosa: Kinderyoga klinkt als iets voor 1-na-jongste hier. Die kan wel wat meer rust gebruiken. Weet alleen niet of ze er het geduld voor heeft. ;-) Hoe lang duurt zo'n les eigenlijk? Zal wel niet te lang zijn denk ik?
Saisir le jour !
Alle reacties Link kopieren
Nou, heb zo goed als bijgeleEn! Man, wat gaan jullie hard zeg!



@geestig: Over de 6x kleinere bewtjes drinken. Dat werd bij ons ook geadviseerd bij uk2 ivm met zijn reflux. Dan komt het ook minder snel omhoog. Gebruik je ook johannes brood pitmeel? Oja, en bij verstoppingen deed ik soms n lepeltje zonnebloemolie. Dat smeerde de darmen zeg maar.





@leentje: ik snap echt niet hoe je het allemaal doet! Mijn huis is al-tijd een bende. Of naja. Nooit zijn alle kamers tegelijktijdig netjes.



@5x5: :smooch:
Alle reacties Link kopieren
Ik vind dat programma "Help ons kind is te dik" altijd zo zielig voor die kinderen. Dit meisje ook, tranen met tuiten omdat ze gepest wordt. Arm kind.



Snap niet waarom voedingsleer geen verplicht vak is op scholen. En niet alleen voor kinderen met overgewicht. Ouders zoals van dit meisje weten vaak heel weinig van wat nou wel of niet gezond is. Leer die kinderen dan tenminste wat voeding met je lijf doet. Die groeien dan in ieder geval op met meer kennis van voeding wat hun eigen kinderen weer ten goede komt.
Saisir le jour !

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven