Geen resultaten gevonden Probeer een andere zoekterm

Zoekfilters:

Over draagdoeken en andere dragers, wees welkom

06-11-2009 23:38 2478 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hier is ie dan, het algemene draag-topic! Met hopelijk veel informatie voor iedereen die benieuwd is naar het dragen van je kind en ook veel geklets over de mooiste doeken of makkelijkste dragers.



In dit oude topic is nog veel informatie te vinden: Oude draagdoek topic

Verderop op pagina 1 heb ik wat foto's van mezelf geplaatst om een idee te krijgen.



Zoals zovelen ben ik begonnen met dragen met de baby-bjorn, niet wetende dat er zoveel dragers zijn die veel fijner dragen en waarin mijn kind veel lekkerder zat.

Waar bij de babybjorn mijn baby al na een paar maanden erg zwaar werd om te dragen kan ik met mijn draagdoek of ergonomische drager mijn flinke peuter nog hele stukken dragen.

Ik was van te voren wel erg huiverig of het knopen me wel zou lukken, het zag er zo ingewikkeld uit. Maar na een gezellig onderonsje met de grootste teddybeer in huis ben ik met mijn dochter aan de slag gegaan en na een keer of 2 ging het zonder problemen heel snel. Ik denk dat ik met mijn draagdoek sneller ben dan manlief met de voorgevormde drager met gespsluitingen.

Zelf mijn zware bekkenklachten na mijn bevalling waren geen belemmering om uren te kunnen dragen.



Alle dragende moeders (vaders hebben we hier op Viva nog niet vaak gespot) beantwoorden met veel enthousiasme vragen over dragen of gaan in op twijfels over het wel of niet dragen.



Voordelen van dragen zijn ondere andere:

- Net uit de buik niet koud in een bakje maar lekker warm tegen je aan.

- Goed voor de groei en ontwikkeling van de baby (net zoals te vroeg geboren baby's buik op buik worden gelegd).

- Goed voor de productie van de borstvoeding.

- Goed voor de houding van rug en heupjes.

- Ideaal tijdens onrustige uurtjes, krampjes en reflux

- Je handen vrij en geen kinderwagen door de kruidvat proberen te manouvreren.

- Ideale oplossing als er een ouder broertje of zusje is en je wilt geen dure duo wagen aanschaffen.

- Maar vooral erg gezellig en knus.



De dragers die als "niet ergonomisch" bekend staan en vooral veel nekklachten en frustraties veroorzaken zijn o.a.:

- Baby Bjorn (en soortgelijke dragers als de chicco)

- Lodger Shelter

- Mini Monkey

In deze dragers is het ook voor de baby niet comfortabel.

N.b.:Het bekende "naar voren" dragen in de babybjorn is voor baby's rug zeer onprettig en de baby kan zich ook niet afsluiten van zijn omgeving. Zeker niet aan te raden dus.



Wat wel heel fijn is om in te dragen en ieder zijn voor- en nadelen heeft zijn o.a.

- Rekbare draagdoek (tricot slen, bykay, draagdoek.nl) deze doek is voor de eerste maanden heel geschikt maar gaat door de tricot wat sneller doorhangen en is in de zomer snel te warm.

- Geweven doek: Het ultieme draagcomfort met legio mogelijkheden en alle keuze in kleur en patroon, voor ieder wat wils. Knopen heb je zo door en je hebt hier heel lang plezier van.

Bekende merken zijn o.a.: Didymos, Hoppediz, Storchenwiege, Ellevill, Girasol, Neobulle, Lana, Medley, Nati, Bebina, BBslen.

- Ergnomische drager/SSC (Ergo, Manduca, Beco Butterfly, Bondolino, Yamo, Connecta) Het gemak en uiterlijk van een Baby Bjorn met het comfort van een draagdoek.

- Mei tai: drager die geen ingewikkelde knooptechnieken vereist. Middenweg tussen een doek en een ergonmische drager.

-RingSling/buidelsling: de ergonomische variant op de Lodger Shelter en Minimonkey, vooral geschikt voor de korte stukjes.



Linkjes naar sites over dragen heb ik op de eerste pagina van dit topic gezet.



Deze openingspost is veel te kort om alles in te zitten dus vraag het gerust als je iets wilt weten.
Alle reacties Link kopieren
Foto komt morgen met kind erin. Eerst even uit proberen, maar weet nu al dat ik hem geweldig vindt. De kleur is super en hij is lekker dun. Mjin hoppediz doe ik wel in de droger, deze denk ik niet. Er zit geen waslabel in, hoe warm kan ik hem wassen wen?



Bij lilababy is de maat 4.2 maar 25 euro. Vind ik wel een leuk prijsje voor een zomerdoek. Alleen vind ik de kleuren niet zo leuk. Dus denk dat ik er 1 paars ga verven. Denk dat ik rood niet roze krijg, maar blauw wel paars!
Alle reacties Link kopieren
maar 4.2. is best klein dan toch? Ik vind 25 euro ook wel leuk :)

Hoe groot ben jij dan 080808? Ik ben 1.73 en 65kg.. Denk dat ik die S niet pas dan?
Alle reacties Link kopieren
je kunt ook ontkleurder van dylon er overheen gooien en dan in elke gewenste kleur verven ;-)
Alle reacties Link kopieren
Als je roze over de blauwe Mystic Cloud verft dan krijg je denk ik donkerpaars met blauwe gloed.



Heb zelf ook een S besteld, scheelt de helft in prijs. Maar ik zal hem voornamelijk gebruiken als het erg warm is en knopen met zo min mogelijk stof gebruiken.
Alle reacties Link kopieren
Ik was mijn doeken in principe op 30 à 40 graden 080808, maar ik zal even spieken in mijn Zara's waslabel



60 graden, fijnwas, strijken op twee stippen, niet in de droger



Lieselotje, als hij al ingedragen is wordt hij inderdaad eventjes weer ruwer van het wassen, maar hij zal dan snel weer net zo zacht worden, en dan zonder evt verfresten :)
Alle reacties Link kopieren
Yam: wordt het mooi met een ontkleurder? Krijg je geen vlekken? Ik zou hem graag echt hard roze willen hebben. Dan kan ik denk ik het best rood kunnen kopen, als hij dan niet helemaal ontkleurd, kan hij wel roze worden... hmmm



Dank wen, hij gaat vandaag even in de wasmachine. En dan drogen? Drogen jullie hem op de verwarming? Op mijn waslijn krijg ik strepen omdat hij niet helemaal recht kan hangen.



lieselotje: Ik ben 1.65 en heb ook maat 36, met een 4.2 kan ik een rucksack knopen en een fcc, heupknopen. En voor de zomer wil ik kanguru leren knopen. Maar 1 laag, dus dat red je ook met een 4.2.
Alle reacties Link kopieren
zou je even bij D&V moeten vragen wijffie

ik heb zelf geen ervaing met ontkleurder van dylon maar heb bij D&V wel mooie resultaten op foto gezien !
Alle reacties Link kopieren
ik hang mijn doeken altijd dubbelgeslagen in het trapgat te drogen :)
Alle reacties Link kopieren
Misschien ga ik de CB maat s wel gewoon proberen. Ditis natuurlijk een leuk prijsje :)

Ik knoop van voor, dan achterlangs over mijn schouders en dan kruislings onder het kontje door, knoop van achter en dan haal ik hem weer naar voren omdat ik anders een hele lange staart krijg :). Dus met die S van CB zou ik hem dan aan de achterkant kunnen laten hangen en zou het moeten passen... Begrijp je het nog??? hahahahaha

Ik gok het gewoon.....
Alle reacties Link kopieren
Wan jullie vroeg met de zomerdoeken!



Ik ben 1.70 en weeg 60 kilo en met een doek van 4.20 kan ik alle knopen. met een maat 4(3.50) kan ik een ruck en een kanguru knopen. Die hebben maar een laag stof waardoor het niet te warm is in de zomer.
Alle reacties Link kopieren
En bedankt voor de tip van Lilababy, ik heb de rode CB besteld ;-)



Zoontje heeft een voorkeurshouding en kreeg complimenten over het dragen in de Manduca, vooral vaker doen was het advies! Dus nu toch echt maar een doek erbij, want ik blijf de Manduca een beetje onhandig vinden in je eentje (dat gespje aan de achterkant) en hij sluit niet helemaal perfect aan.

Vanwege zijn voorkeurshouding zou het het beste zijn om een opgerold doekje onder één van zijn beentjes te leggen (zodat die nóg wat hoger opgetrokken is), kan dat ook in een doek?
Alle reacties Link kopieren
O en welke knopen raden jullie aan? We zijn nogal warmbloedig, de Manduca is vaak al wat zweterig. Zoon is 14 weken en een flinkerd; 7 kilo, 65 cm.
Alle reacties Link kopieren
Vivafeelfree: mijn zoon is 5 maanden en 7 kilo en 69 cm. Ik doe de knoop zoals hieronder omschreven. Weet niet precies hoe hij heet. Maar het draagt heerlijk :)

Heb jij ook de S besteld dan? En hoe lang en zwaar ben jij dan?
Alle reacties Link kopieren
Voor jonge kinderen is de knoop zoals lieselotje hem beschrijft denk ik het fijnst. de fwcc. Dan zit er maar 1 laag stof over het kindje. Ik moet nog even weten of ik hem kan ontkleuren, dan kan ik kiezen uit de blauwe of rode! Ga ik ook een maat s kopen.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb ook de S besteld. Ik ben 1.75 en momenteel 56 kilo (ik weet het, te weinig, maar die bv vreet je op).

De geschreven knoop begreep ik niet helemaal, maar met de term FWCC kan ik vast een filmpje vinden op youtube ;-)
Alle reacties Link kopieren
En kun je in die knoop makkelijk een rolletje onder 1 heupje/beentje stoppen?
Alle reacties Link kopieren
Ik denk het wel, omdat je aan beide kanten een streng onder de beentjes doordoet, daar zou je misschien iets tussen kunnen stoppen, zodat die kant iets hoger komt.
Alle reacties Link kopieren
Kan heel goed juist. De beentjes/knietjes rusten eigenlijk ook al op de "rol"die onder de kont door gaat. Ze zitten echt heel stevig. Ik merk wel dat als hij wat hoger zit het lekkerder draagt.
Alle reacties Link kopieren
Okee bedankt voor de tips! Ik hoop dat de doek snel komt, heb zin om hem te proberen!
Alle reacties Link kopieren
lieselotje schreef op 04 maart 2010 @ 21:36:

ow... ik vind die van mij eigenlijk al lekker zacht... Dacht juist dat hij van het wassen weer wat harder zou worden. Neem aan dat jullie hem niet in de droger stoppen toch?
Ligt ook misschien aan je doek, maar mijn CB doe ik ook in de droger (niet altijd) maar wordt ie lekker zacht van.
Alle reacties Link kopieren
Ik ga de CB nu maar bestellen. VOlgens mij heeft de harde kern die doek allemaal :) Zal hij best goed zijn hahaha
Alle reacties Link kopieren
Wat een uitgebreid topic over draagdoeken! Heel mooi!

Ik heb even een vraagje aan jullie uitgebreide ervaringsdeskundigen ;-)



Mijn zusje, pas bevallen wilt graag een draagdoek als kraamkado. Nou heeft zij eentje gezien de lodger shelter. Maar nou lees ik in de openingspost hier dat dit eigenlijk niet zo'n handige is. waarom? Krijg je daar dan snel klachten van of zit de baby niet handig in de doek?

Het is de eerste en zij zijn beide niet zo van die handige knopen makers vandaar denk ik hun keus voor de lodger shelter. Hebben jullie tips voor een nog startende draagster?

Ze is trouwens niet groot en maar fijntjes. 1.55m en denk ong 50-55 kg.

Alvast bedankt!
Alle reacties Link kopieren
De Lodger is een onding om te dragen, last van de rug bijna gegarandeerd, de baby ligt er veel te diep in (gevaarlijk) en de kommahouding is ook niet de beste houding. Dus dat zou ik je afraden.



Een Bondolino zou de beste keus zijn, maar omdat je schrijft dat ze klein en fijntjes is, kan die wel eens te groot zijn. Een Marsupi Plus is op maat (S, M of L) en wordt ook door draagconsulenten aanbevolen voor pasgeborenen.



Of een draagdoek met knoopconsult kado doen?
Alle reacties Link kopieren
Dit was wel een hele snelle, ik moet weg maar kan het toch niet laten te reageren ;-)
Alle reacties Link kopieren
De Lodger heb ik na 1 gebruiken verkocht. Wat een onding. Je voelt pas het verschil als je daarna een draagdoekt gebruikt. Heaven :)

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven