Geen resultaten gevonden Probeer een andere zoekterm

Zoekfilters:

Lijf & Lijn alle pijlers

Start 2 Run - Rennen met Evy

15-06-2008 16:37 4492 berichten
Een succesverhaal, gestart door Athome:

Op internet een handig programma gevonden om op je mp-3 speler te zetten. Met een leuk muziekje erbij wordt je precies verteld hoelang je moet lopen, wanneer je wandelt en wanneer je weer tempo moet maken. In 27 lessen, verdeeld over 10 weken moet ik dan 5 km kunnen hardlopen.

Tot zover prima, maar over de techniek wordt niets verteld. Zijn er hier mensen die tips hebben?

Overigens ben ik benieuwd of dit gaat werken. In het verleden heb ik vaker geprobeerd om dit op te bouwen, maar dat lukte dan toch niet. Oorzaak was dan het niet plezierig kunnen lopen. Als je alleen maar bezig bent met wanneer je weer mag stoppen wordt het niet echt leuk, vandaar dat ik op dit moment vooral heel veel wandel. Maar wat meer conditie opbouwen lijkt me toch ook niet onbelangrijk.

Start to run, deel 1



Om te downloaden:

Reeks 0 - 5 km:

0-5 km



Reeks 5 - 10 km:

Ook hier vind ik geen werkende links meer voor :-(



schema's

schema 0 - 5 km

schema 5 - 10 km



Om je loopjes te plannen en te meten:

afstandmeten

mapmyrun

runningmap



Rek en strekoefeningen:

atletiekunie

youtube

Aikidostretching

Runinfo.nl

Stretchoefeningen





Knerpknieen, scheurschenen, hobbelheupen, oftewel: blessures:

Blessurewijzer

Blessures



Hyves

Rennen met Evy



Blog

Blog



Succes! Ik ben fier op je! X-D
Alle reacties Link kopieren
Naomi, moeten les 21 en 22 omgewisseld worden? Nee toch?

Kan het me nauwelijks voorstellen, aangezien les 21 2 keer 10 en 1 keer 12 minuten is en les 22 2 keer 15 minuten.



Rubis, kan me voorstellen dat je met je eigen muziek nóg lekkerder loopt ja. Maar had je dan ook precies die ruststukjes er tussen zitten?

Ik erger me (nog) niet aan de muziek, maar hij staat bij mij ook vrij zacht, tis meer dat ik af en toe Evy hoor, dat stimuleert me toch op één of andere manier.

Denk dat als ik een half uur loop, dat ik dan wél mijn eigen muziek ga doen, hoef ik niet te klooien met pauze's enzo.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb net les 20 gelopen. Dat was best pittig, maar ging wel goed :). Ik heb even gekeken op zo'n looproute-site en het was al iets meer dan 5 km. Dat gaat dus echt de goede kant op.

Zo nu lekker douchen. Ik ben benieuwd of les 21 ineens veel zwaarder is.
Alle reacties Link kopieren
@ liv; jawel toch? daar hadden we t hier pas over, dat t zo irritant is.. omdat je in t schema kan zien dat 21 10-10-12 is en 22 15-15.. Ofzo? Maar ik ben daar nog niet hoor! Ik hoorde hier alleen dat begin les 21, evy zegt; hallo hier alweer les 22.. Maar nu ga ik twijfelen! Misschien iemand die daar al voorbij is?



@ rubis; heb je daar een speciaal programmaatje voor ofzo? of doe jij gewoon heel je lesje zelf maken? Ik vind evy's muziek namelijk steeds vervelender worden.. En merk dat ik daardoor ook minder loop!



Had trouwens een website gevonden waar je nummer kan zoeken op BPM (beats per minute) als je dan weet wat je lekker vind voor jezelf, kan je daar zoeken welke nummers dat nog meer hebben!
Alle reacties Link kopieren
Heb gister les 21 gelopen: was zoals ik in mijn vorige post vertelde. En net even beginstukje van les 22 geluisterd: volgens Evy gaan we 2 keer 15 minuten lopen. Dus ik weet niet precies wat je bedoelt, zijn het misschien nóg latere lessen?
Alle reacties Link kopieren
@ Liv, nee het is echt les 21/22. Paar pagina's terug zei nikky het dat ze omgewisseld waren. Verder was ik nog iemand tegen gekomen die dat zei.. maar misschien niet zwart op wit:) En misschien was dat wel toeval van die 2!

Maar gelukkig dat ie gewoon goed was dan! Ging t goed:)?
Alle reacties Link kopieren
Jaaa, ging heel goed! (tot mijn verbazing!). Maar overmorgen dus 2 keer 15 minuten lopen, poe, daar zie ik best tegenop....
Alle reacties Link kopieren
Goedzo! Je mag weer fier zijn ;)! HIhi..

Oeh ik zie ook op tegen vanavond.. Les 19, beginnen met 5 minuten.. K ga die eerste 2 minuutjes echt missen!
Alle reacties Link kopieren
Echt goed dat de latere lessen ook zo goed gaan bij jullie.

Ik kom net thuis van les 16 en het ging ook goed, kostte me zelfs weinig moeite (2-3-5-5-5). Echt fijn, vorige lessen vond ik wat zwaarder.

Heb me gister opgegeven voor de Singelloop in Utrecht eind september, dat is 10km!! Vind het echt nu al zo spannend! Maar komt vast goed, duurt nog even.

Met wat voor doel trainen jullie nu precies? Ik om af te vallen en ook om te kijken of ik die 10km kan gaan volbrengen.

Succes!
Alle reacties Link kopieren
Ik ben nu bij les 6. Gaat wel prima. Nu nog wat vaker gaan zodat ik wat sneller bij de zwaardere lessen kom ;) Ik loop om mijn conditie te verbeteren en hopelijk ook wat af te vallen.
Alle reacties Link kopieren
Voor wat betreft de verwisseling van les 21 en 22 denk ik dat het afhangt waarvandaan je gedownload hebt. Bij mij zijn ze omgedraaid. Je kan het beste gewoon even luisteren naar het begin van de les want dan hoor je Evy zeggen over welke les ze het heeft.

Naomi, ik heb zelf gefreubeld met mijn muziek. Ik had een 20-tal lekkere nummers opgezocht, erachter gezet hoe lang ze duren en dan een beetje puzzelen om de juiste totaaltijd te krijgen. Voor de wandelnummers heb ik muziek van Elvis Costello gedownload. Hij heeft een aantal nummers die maar 2 minuten duren. Het is even werk, maar ik was er wel blij mee vanochtend.

Als je opziet tegen die 5 minuten om mee te beginnen, dan loop je toch gewoon even 1 of 2 minuten voordat je het Start2Run programma start. Dat doe ik ook steeds.
Alle reacties Link kopieren
Oh Naomi, wat is die website met die BPM?
Alle reacties Link kopieren
Mag ik dat hier gewoon zo plaatsen? www.jogtunes.com



EN misschien dat ik dat inderdaad even doe, 2 minuten vooraf.. Ligt er een beetje aan hoe ik me voel. Aan de andere kant is t ook weer juist die uitdaging he :D!



Maar die nummers heb je dus niet samengevoegd tot 1 kant en klaar bestand? Je hebt gewoon een soort lijstje gemaakt en op volgorde afgespeeld? Ik ga dat met langere afstanden ook echt doen!



En Carmmm ik loop vooral om mn -voorheen verschrikkelijke- conditie te verbeteren.. Verder wil ik ook afvallen, maar daarom heb ik "gewoon" mijn hele voedingspatroon omgegooid.. Een soort leven verbeteren.. Hihi.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb de riem gekocht bij de sportzaak. Hij is van Nike en kostte 30 euro...best veel!



De muziek van deel 2 is nog erger! Ik loop daarom alleen de intervalles met Evy en de rest loop ik wel haar schema maar met mijn eigen muziek. Veel fijnerderderder
Alle reacties Link kopieren
Bij mijn Start to Run serie zijn op de computer les 21 en 22 omgedraaid. Dus er staat "les 21" maar als ik hem start hoor je Evy zeggen "vandaag al les 22" en even later "we gaan in deze les 2 x 15 minuten lopen".

Wat als "les 22" in mijn computer staat is dus in het echt les 21. Dat is 2 x 10 minuten en 1 x 12 minuten lopen.

Het hoeft inderdaad niet bij iedereen zo te zijn, het ligt eraan waar je de serie gedownload hebt (wat Rubis zegt dus). Gewoon even op je computer luisteren.



Ik ga zo de deur uit voor les 24, 1 x 10 minuten en 1 x 20 minuten lopen. Pff, da's 5 minuten meer dan het langste wat ik tot nog toe heb gelopen (en dat vond ik lang!). Na 4 ochtenden op rij om half 5 opstaan voel ik me als een dweil dus ik ben erg benieuwd!



Straks even verder lezen, wat is er veel geschreven vandaag!
Alle reacties Link kopieren
Nou dames, jullie hebben mij ook enthousiast gekregen! Was begonnen met een hardloopschema voor beginners, maar ben dankzij jullie positieve verhalen na 4x lopen overgestapt op Evy. Gaat een heel stuk makkelijk als je niet telkens op je mp3 moet kijken hoeveel minuten je nog moet... Vandaag inmiddels les 5 gelopen en dat ging erg lekker! Vond de muziek vandaag niet veel soeps (Chiuwawa?! en Mariah Carey.. beetje jammer), maar verstand op nul gezet en toch heel lekker gelopen. Het geeft elke keer weer een enorme kick als je die les hebt kunnen uitlopen en ik kan oprecht zeggen dat ik verslaafd begin te raken. Ga alleen volgende week een paar dagen naar Barcelona :) en vermoed dat ik er niet aan toe kom om dan te lopen. Maar eens kijken of ik dan na 5 dagen niet lopen het gelijk weer kan oppakken. Vooral omdat die volgende les les 8 is en ik bij een aantal van jullie heb gelezen dat dat wel een zware (rot)les is... Nou ja, gaat het niet, dan loop ik eerst nog een keer les 7!
Alle reacties Link kopieren
nyam zo ging dat bij mij ook! Eerst een schema van hardloopschema.nl. Toen dacht ik, ok die 2 minuten moet lukken.. Maar je blijft maar op je horloge/mp3 kijken he! Dit loopt echt lekkerder.. Vooral in t begin.. Totdat de muziek je teveel gaat irriteren ;)



WOW! Ik heb vandaag les 19 uitgelopen! Ben best trots nu ik dat zo neertyp (is dat een woord?).. Heb wel eerst nog 2 minuten gelopen, maaaaarr had ik bedacht, dat zijn juist extra minuten dus ik vond het wel goed zo!:)

Met les 20 ga ik ook wel weer eerst een aantal minuten lopen hoor, misschien doe ik dan wel de 5 van les 19.. (en dan 4x8!!)



@ wolkenvrouw, wauw dat is inderdaad best duur.. Maar als tie t waard is? Ik begin nu ook wel te merken dat ik best wat vocht tussendoor zou kunnen gebruiken. Nog niet eens omdat ik zoveel dorst heb, maar omdat ik echt met hoofdpijn thuis kom.. Wat wegtrekt als ik water heb gedronken..
Alle reacties Link kopieren
Nyam, wat leuk dat je door de enthousiaste verhalen hier bent overgestapt op Start to Run!



Naomi87: goed hé, les 19! Goed dat je gewoon met 2 minuutjes bent begonnen, als je denkt dat iets nog net even te hoog gegrepen is pas je het gewoon in zoverre aan dat het wel te doen is. Dat is ook goed voor je motivatie denk ik, als je het bereikt op die manier ipv een paar minuten eerder stoppen of zwaar af te zien omdat het nog net even te lang is.

Ik wil daarom nog wel 's een les dubbel doen, dan gaat het allemaal net even wat makkelijker de nieuwe les. Het is natuurlijk niet bedoeld om het met 2 vingers in je neus te doen (bij wijze van) maar soms is de overgang naar de volgende les gewoon even te groot.



Ik ben net terug van les 24 en het is me toch gelukt die 20 minuten! Sterker nog, ik heb 25 minuten gelopen. Na 15 minuten snakte ik naar het einde maar even daarna ging het ineens heel lekker en omdat ik nog vrij ver van de uitgang van het park af was dacht ik "ik kijk wel hoe ver ik kom". Dat werd 25 minuten tot de uitgang! Ik had de Grandmix van Ben Liebrand op en die duurt een uur, zodoende kon ik gewoon aan het aantal minuten zien hoeveel ik gelopen had. Het eerste stuk van 10 minuten heb ik wel met Evy gelopen, na de minuut wandelen had ik daar geen zin meer in X-D.



Nu lekker gedoucht en m'n eten is klaar (heb berehonger nu haha!).
Alle reacties Link kopieren
He Carmmm ik wil me misschien ook inschrijven voor de Singelloop! Dat is op zich wel een mooi doel om naar toe te trainen - denk dat het me wel moet lukken. Maar ik weet het nog niet zeker, heb een beetje koudwatervrees en vind de drempel eigenlijk nog iets te hoog. Het is gelukkig niet de Dam-tot-Dam waarbij alle startnummers meteen op zijn, dus ik wacht nog eventjes!
Alle reacties Link kopieren
@Jetje mijn 'sportregel' is dat ik niet twee dagen achter elkaar sport. Dus soms zit er maar 1 dag tussen en soms 2 dagen, meestal niet langer. Dus als ik een spinningles heb genomen, rust ik minimaal een dag voordat ik weer een loopje doe. Dat had mijn sportschool me trouwens aangeraden, omdat in het herstel ook een deel conditieopbouw zit ofzo (fijne weet ik er niet van).



Een paar maanden geleden ben ik gestopt met roken. Dat moment heb ik aangegrepen om een gezondere levensstijl op te bouwen door regelmatig te sporten, gezonder te eten en minder alcohol te drinken. De eerste twee gaan goed, de laatste niet zo, haha. Enniewee met hardlopen bouw ik een gedegen conditie op en net zoals Carmmm wil ik in de herfst 10 km achter elkaar lopen!
Alle reacties Link kopieren
Chickberlyn, wat goed dat je gestopt bent met roken! Ik rook nog steeds en ik wil na mijn vakantie (kom half juni terug) stoppen. Ik heb absoluut geen last van m'n adem nu en ook het herstel (ademhaling weer op orde) gaat snel tijdens een wandelstukje maar dat wordt natuurlijk sowieso toch beter dan. Het lopen nu heeft me wel (meer) motivatie gegeven. Daarbij vind ik dat ik echt moet stoppen als ik aan een loop mee wil gaan doen, dan wil ik eruit halen wat erin zit!
Nee Rubis nog niet gelopen. Wil graag maandag beginnen en dan woens + vrijdag.

Ik loop altijd laat 's avonds en het kost me maar een half uurtje of korter dus heerlijk even rennen, douchen en slapen.

Heb geen last van slapeloosheid als ik dat doe dus ik en mijn knalrode hoofd na 2 minuten rennen gaan lekker in het donker hehehe. Maandag gaat het gebeuren :)

Heb Evy weer terug op mijn mp3-speler gezet.
Alle reacties Link kopieren
Zo les 17 zit erop! Lekker lesje, ging weer helemaal goed :-d
Alle reacties Link kopieren
Naomi, dankje voor die site. Ik zit al een hele tijd te puzzelen. Heb trouwens ook ontdekt dat Madness veel nummers heeft met een goed ritme.



Die Nikki, ziet ze op tegen 20 minuten, plakt ze er gewoon nog 5 tegenaan. Goed hoor. En wat is dat lekker als je ineens lijkt te zweven. (ga nou stoppen met roken joh.)
Alle reacties Link kopieren
Vandaag les 13 gelopen, PFFT met een hoofd vol snot. Ik dacht wil ik een beetje op schema blijven (maandag les 12 gelopen) moet ik wel gaan. Dan zal het de volgende les (zaterdag op de planning) wel makkelijker zijn als de verkoudheid wat minder is. Nou ik heb het volgehouden, zakdoek in mn hand, vertelt Evy aan het einde: Waar we vandaag 5 minuten hebben gelopen doen we er de volgende keer een minuut bij HELP!!!

Ach ja .....die moeten we dan ook kunnen volhouden, is alleen maar een voordeel voor als ik weer helemaal fit ben:-]:-]
Alle reacties Link kopieren
Butske, Ik heb vandaag ook les 13 gelopen, wat leuk dat we precies gelijk zitten!

Ik zag tegen de les op, maar het viel me reuze mee. Vond de muziek ook lekker vandaag.



Evy zei inderdaad dat de stukjes van 5 min volgende les 6 min zijn. Maar in mijn schema staat 2x6 en zelf de laatste keer 7.

Ik begin nu te hopen dat het een foutje is.



Ik ben nu zo apetrots. Al bijna op de helft! Ik die nooit van sporten houd, rent nu zo de polder door! Ik vertelde thuis waar ik helemaal geweest was. Ze keken er van op, dat hele stuk!



Ben ook fier op jullie!

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven