Geen resultaten gevonden Probeer een andere zoekterm

Zoekfilters:

Ik ben mijn mama kwijt

22-12-2009 10:47 3061 berichten
Ik ben zo intens verdrietig. Mijn mama is dood. Afgelopen zaterdagochtend is ze overleden. Ik heb de afgelopen maanden veel steun gehad hier op het forum op mn andere topic maar heb nu een nieuwe aangemaakt omdat ik steeds als ik de topictitel zie nog verdrietiger word.



Ik was nog maar alleen met haar, we waren altijd samen. En nu ben ik alleen, zonder familie, alleen wat vrienden. Ik kan haar niet missen en worstel met nare beelden van haar laatste dagen. Ik weet het gewoon niet meer. Hoe nu verder?
Tjilla, wat bijzonder dat onze verhalen zo op elkaar lijken....

Inderdaad, ook wij hadden weinig tot geen inspraak. De beslissing lag er. Wij konden nog net zeggen of het over een uur of half uur was. Op dat moment vertrouwde ik volledig op de integriteit van het personeel. Pas achteraf heb ik mezelf het verwijt gemaakt.



Ik krijg weer rillingen als ik terug denk aan dat uur. Ik praatte, ik keek naar haar ademhaling (net als Bianca), ik knuffelde, ik huilde, ik keek weer naar haar ademhaling, ik lachtte, ik aaide, ik keek weer, we maakten grapjes.. Ik hoopte dat ze me nog zou horen, ik hoopte op een wonder, ik hoopte op een pijnloos leven.... Er ging van alles door me heen. Haar ademhaling ging steeds onregelmatiger. Soms leek het einde er, maar haalde ze opeens weer adem.



En toen was daar echt haar laatste adem en de verpleging kwam vertellen dat de bloeddruk weg was. En opeens lag daar een hoopje mens. Ze leek nog kleiner dan de dagen ervoor. Mijn lieve mama...
Alle reacties Link kopieren
Wat vreemd eigenlijk. Mijn moeder ging in Kenya dood en daar was het gewoon zo dat ik moest zeggen dat we haar leven gingen beeindigen.

Zij deden het niet, ik moest het doen.

Das dus heel anders dan hier.

Toen de beademing eraf was, was ze precies na 9 mins dood.
I have to be seen to be believed
Alle reacties Link kopieren
darsjhan schreef op 21 januari 2010 @ 13:30:

[quote]yasmijn schreef op 21 januari 2010 @ 10:01:

Vreselijk, Darsjhan.Dus jouw kinderen kunnen het doorgeven?



Nee, ik ben geen drager dus kan dat verkeerde gen ook niet doorgeven aan mijn kinderen en zij weer niet aan hun toekomstige kinderen. Mijn tak is schoon zeg maar




Gelukkig maar!!

Mijn collega is ook erfelijk belast en moet iedere paar jaar een onderzoek ondergaan.
Alle reacties Link kopieren
druifje76 schreef op 21 januari 2010 @ 21:27:

Tjilla, wat bijzonder dat onze verhalen zo op elkaar lijken....

Inderdaad, ook wij hadden weinig tot geen inspraak. De beslissing lag er. Wij konden nog net zeggen of het over een uur of half uur was. Op dat moment vertrouwde ik volledig op de integriteit van het personeel. Pas achteraf heb ik mezelf het verwijt gemaakt.



Ik krijg weer rillingen als ik terug denk aan dat uur. Ik praatte, ik keek naar haar ademhaling (net als Bianca), ik knuffelde, ik huilde, ik keek weer naar haar ademhaling, ik lachtte, ik aaide, ik keek weer, we maakten grapjes.. Ik hoopte dat ze me nog zou horen, ik hoopte op een wonder, ik hoopte op een pijnloos leven.... Er ging van alles door me heen. Haar ademhaling ging steeds onregelmatiger. Soms leek het einde er, maar haalde ze opeens weer adem.



En toen was daar echt haar laatste adem en de verpleging kwam vertellen dat de bloeddruk weg was. En opeens lag daar een hoopje mens. Ze leek nog kleiner dan de dagen ervoor. Mijn lieve mama...
:'-(
Alle reacties Link kopieren
Het lijkt me vreselijk om het zelf te moeten beslissen. Aan de ene kant kan je het rekken in de hoop op een wonder, maar aan de andere kant, kan je later rondlopen met de vraag of je het wel goed heb gedaan.



Als de artsen beslissen heb je het schuldgevoel (misschien) niet, maar loop je achteraf met de vraag of het misschien toch nog had goedgekomen als ze langer hadden gewacht. Verwarrend.
Alle reacties Link kopieren
Tjilla, jammer dat je een mevrouw Rossi heb. Wie weet had je je nieuwe echtgenoot ontmoet hahaha.
Gemini6 schreef op 22 januari 2010 @ 00:45:

[...]





Gelukkig maar!!

Mijn collega is ook erfelijk belast en moet iedere paar jaar een onderzoek ondergaan.
Klopt, mijn broer en zus zijn wel drager en moeten elk jaar voor een colonoscopie. Erg belastend elke keer weer
Alle reacties Link kopieren
Tsja herkenbaarheid: besluiten en schuldgevoel



Toch maar even mijn verhaal (als jullie tijd hebben)



In 2002 werden we midden in de nacht gebeld dat mijn vader met spoed naar het ziekenhuis gebracht was. Wij in de nacht 60 km rijden en dan een vader in coma aantreffen. Ik wist gelijk dat het beëindigd moest worden. Mijn vader (66 jr) was een sterke trotse man en wilde never nooit in een verpleegtehuis eindigen. Heb daarvoor moeten strijden. Na bijna een week ging de apparauur er eindelijk af en begon het lange wachten samen met mijn moeder en broer. Heb er raar genoeg mooie herinneringen aan zo samen. Pa hield het lang vol en ging ongeveer na 8 uur dood. Het meest pijnlijke was dat mijn moeder nog eerst even bij hem wou liggen alleen. Dan breekt je hart. Maar heb me nooit schuldig gevoeld over het besluit. Dit was wat mijn vader wilde.

Heb me zelf op de been gehouden door alles voor mijn moeder te regelen qua bank, verzekeringen etc etc. Het leven ging door vooral omdat we mama moesten steunen. Ook stortte ik me weer op mijn drukke baan. Verder op in het jaar werd ik tot iedereens verrassing zwanger (op mijn 41-ste). Mijn moeder bloeide op en kocht mijn hele zwangerschapsuitzet. Mijn zoontje werd mijn moiders oogappel. We zagen elkaar geen eens zoveel maar belden des te meer. Na een tijdje kreeg mijn moeder spierreuma. Het laatste jaar zijn een goede vriendin en haar beste kameraad overleden. Ik maakte me steeds meer zorgen, hoe moest het verder met haar. Ben bang dat ik het daar te veel over had. Toen ging de man van haar lievelings zusje dood. Dramatisch. Enig lichtpuntje was dat we hoopten dat de dames samen verder zouden leven. Het mocht niet zo zijn. Op de avondwake (op het platteland) voor mijn oom stortte mijn moeder plotseling neer. Weer werd ik gebeld en weer naar het ziekenhuis. We kwamen weer in dezelfde slechte film. Mijn broer en ik sliepen in het ziekenhuis. Deze artsen waren voortvarender, en de prognose was slecht. De volgende dag lieten we haar gaan. Zij was heel snel weg, omdat ze niet meer zelf kon ademen. Ook nu voelde ik me niet schuldig. Maar heb ook de mazzel dat mijn broer zelf specialist is, dat geeft wel steun. Hij zag ook als het bijna vorbij was, doordat hij alle metertjes kon lezen. Dus als hij gaat huilen dan weet je dat de laatste adem er aan komt.



Ook nu heb ik het weer overleefd. De eerste dagen door mijn zoontje. Mijn moeder zou nog trotser op hem geweest zijn dan ze al was. Hij wilde zijn dode oma zien en een tekening geven. Daardoor durfde ik rustig naast haar kist te zitten en te kijken. Bij de crematie hield ik weer een verhaal, maar dit keer stondje mijn zoontje naast me met zijn handje in mijn hand. Toen ik na mijn verhaal moest huilen ging hij een zakdoekje halen en mijn tranen drogen. Zo lief.

Het overlijden van je laatste ouder en in mijn geval mijn moeder was wel heel heftig. Een groot huis helemaal leeghalen. Wat bewaar je en wat gooi je weg. De huisdieren onderdak brengen. De hele papierwinkel. De afwikkeling van de boedel t/m de belastingen. En het besef dat je nu wees bent.



Nog steeds als ik verdrietig ben, begrijpt mijn zoontje (nu 6 1/2) dat goed. Hij knuffelt me of probeert me aan het lachen te maken. Of hij is pragmatisch: mama haal die foto toch weg, dan hoef je minder te huilen.



Nu 2 jaar later is het verdriet minder maar de leegte even groot. Straks zwemt mijn zoontje voor zijn C diploma. Het doet zo'n pijn dat ze dat niet mag meemaken. We zijn al 2 jaar met kerst op vakantie gegaan. Absoluut vluchtgedrag.

Wel beroerd is dat niemand verder stil staat bij je verdriet en de leegte. Zelfs mijn vriend niet. Als je het niet meegemaakt hebt weet je denk ik niet wat iemand voelt.



Qua schuld zit ik een beetje met punt dat ik te veel gezeurd heb over andere huisvesting en haar toekomst. Maar ik maakte me ook zo'n zorgen over haar. En ik voel me ook schuldig dat ik opgelucht ben dat deze zorgen voorbij zijn. Maar het weegt niet op tegen de leegte.



Zo genoeg. Sorry voor het lange verhaal. Maar schrijven is voor mij wel een stukje verwerking.

Marion
Alle reacties Link kopieren
Even sterkte voor jullie allemaal!

Tjilla, ik hoop dat je vrouwelijke psych je een beetje uit je paniek kan trekken..



Wat een nare verhalen allemaal weer.



Yasmijn, ik hoop dat je mama vandaag over een wolkje kijkt.....

Zij heeft vast voor de zon gezorgd die zich hier al lang niet meer heeft laten zien...
Alle reacties Link kopieren
ps even heel erg eerlijk



ik kan best wel eens (een beetje) jaloers zijn op al die mensen die hun (soms hele oude) ouders nog hebben. Het is niet helemaal eerlijk. Maar ja als je dat naar Haiti kijkt...............



maar toch...
Alle reacties Link kopieren
Wat een akelig verhaal, Marion, jouw beide ouders ook veel te jong.

Ik heb nog een vader en een stiefvader, gelukkig.

Maar niets neemt het gemis van mijn moeder weg.

En ja, ik ben ook jaloers op mensen die hun moeder nog hebben en zelfs onredelijk. Ik zie hele oude vrouwen op straat, ik noem ze in gedachten rollatorterroristen, en dan denk ik: jullie zijn heel oud, jullie moeten dood en niet mijn moeder!

Gisteren belde een tante van mijn moeder, zij is in de 90. Ze zei: ik wilde zo dat ik kon ruilen, dat niet jouw moeder dood was gegaan, maar ik.

Was ik het geheel mee eensch ;-)



Mijn broer heeft de urn nu in huis. Wij zijn overeen gekomen dat we haar as tzt gaan uitstrooien in haar en mijn geliefde Kenya. In een gebied waar luipaarden zitten, dat was haar lievelingsdier.

Dat zou ze zeker schitterend hebben gevonden, dus dat gaan we doen.



Neele, ergens is ze er inderdaad bij. :)
I have to be seen to be believed
Alle reacties Link kopieren
Jasmijn



je moeder is nog maar net dood en nu kun je nadenken over verstrooien van de as. Vind ik knap.



Mijn broer en ik moeten het nog doen. Ik was er tot op heden niet aan toe, dus heb ik weer betaald voor een jaartje in het crematorium. In huis nemen vind ik ook naar.



We gaan naar de zelfde plek als bij mijn vader. Heb daar toen wel van geleerd dat je niet tegen de wind in moet gaan strooien... Geeft zo'n rommel. ;-)



Marion
[quote]yasmijn schreef op 22 januari 2010 @ 14:27:

En ja, ik ben ook jaloers op mensen die hun moeder nog hebben en zelfs onredelijk. Ik zie hele oude vrouwen op straat, ik noem ze in gedachten rollatorterroristen, en dan denk ik: jullie zijn heel oud, jullie moeten dood en niet mijn moeder!



Nou zeg... ben blij hier te lezen dat ik niet de enige ben met dat soort gedachten. Ik spreek ze nooit uit hoor omdat ik weet dat t onredelijk is maar als ik hoor of lees dat iemand op volwassen leeftijd z'n moeder is verloren, dan denk ik vaak.... jij hebt tenminste je moeder nog leren kennen, weet hoe ze lacht, huilt, ruikt en kent haar stem.... ik moet t doen met een levenloze foto zonder herinneringen

Heel onredelijk zoals ik al zei en ik schaam me de grond onder m'n voeten vandaag dat ik zoiets kan denken, ook al is het maar secondewerk en besef ik heel goed dat het voor elke leeftijd ontzettend moeilijk is.

We zijn ook maar mensen :-(
Alle reacties Link kopieren
weer een ps



ik ben vooral jaloers op de opa's en oma's van andere kinderen. Die dan geheel krakkemikkig op een verjaardag zitten.



Maar gelukkig zijn mijn ouders niet echt krakkemikkig geweest en hoefden ze ook niet aan de rollator. Denk dat als ze hadden nmogen kiezen het zo goed geweest was. Alleen was ik er nog niet aan toe.
Alle reacties Link kopieren
darsjan



k schaam me bijna. Mijn moeder mocht nog 70 worden en ik heb wel herinneringen. In haar spullen zit nog haar geur .



Maar ben wel blij dat ik niet de enige ben met deze gedachten. Want is wel beetje taboe.



Marion
Alle reacties Link kopieren
Die gedachten hebben we dus allemaal.
I have to be seen to be believed
Marion, jij hoeft je helemaal niet te schamen. Ze was jouw moeder, óók toen ze 70 was. Misschien is het voor jouw zelfs wel moeilijker omdat je wéét wat je moet missen
Alle reacties Link kopieren
Darsjhan, heb je nog een stiefmoeder gehad of is je vader altijd alleen gebleven?
I have to be seen to be believed
Alle reacties Link kopieren
@Darsjhan, ik snap je helemaal!

Mijn vriendin verloor haar moeder waar ze intens close mee was toen ze begin 20 was. Haar moeder heeft uiteinelijk haar leven laten beeindigen en dus kon er nog heel goed gepraat worden vooraf.

Mijn vriendin was ontroostbaar (nu, bijna 15 jaar later soms nog steeds trouwens) maar haar moeder was streng voor haar.



"ik heb je opgevoed tot wat je nu bent. Ben daar dankbaar voor. Ik kan je alleen achterlaten want jij gaat het redden. En dat kan een kind niet"



Woorden van die strekking.

Heel treurig. Maar ook waar....
[quote]yasmijn schreef op 22 januari 2010 @ 15:01:



yasmijn, laat even weten als je dit hebt gelezen dan kan ik t verwijderen want wordt wel erg herkenbaar zo
Alle reacties Link kopieren
Gelezen, dank je voor je uitleg.



Heb je een goede band met je stiefmoeder?
I have to be seen to be believed
.
Alle reacties Link kopieren
O oke.
I have to be seen to be believed
Alle reacties Link kopieren
Had je vader dan een relatie met een 17 jarig meisje?

Lijkt me ook niet makkelijk....Maar ja, da's wel heel off topic.
Alle reacties Link kopieren
Marion, heb net jouw verhaal gelezen en er even bij gehuild. :hug:



Het is ook af en toe zo moeilijk om jullie verhalen te lezen. De pijn en het verdriet om mijn vader komen dan weer boven. Maar dat is ook goed, dat is ook verwerking.



Allemaal nog even een :hug:

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven