Geen resultaten gevonden Probeer een andere zoekterm

Zoekfilters:

Zwemmen in een boerkini/ Burkini

08-07-2018 20:07 420 berichten
Alle reacties Link kopieren
Wat vinden jullie van vrouwen die in een Burkini/ boerkini zwemmen?

Mijn kinderen zijn gek op zwemmen, en ik wil deze keer ook graag met ze samen gaan zwemmen. In plaats van altijd aan de kant staan.

Ik draag zelf hoofddoek, en ben van plan om dan in een Burkini te gaan zwemmen. Graag wil ik weten wat jullie ervaringen zijn? Word je raar aangekeken? graag mening tips en welke stranden zie je vaker vrouwen zo gekleed erbij lopen etc.
Het gaat dan met name om een badpak waar je ook je gezicht kan zien, en haren bedekt met een badmuts.

Zie link voor een voorbeeld foto

https://www.bol.com/nl/p/burkini-jewel- ... lsrc=aw.ds
Alle reacties Link kopieren
ava75 schreef:
09-07-2018 00:07
Weet je de titel nog van deze documentaire?
Helaas niet. Viel er in tijdens het sporadische zappen op tv. Het was iig tussen aug en dec op de tv.
Alle reacties Link kopieren
Eigenlijk is dit weer een punt van onvermogen om zich aan te passen aan een andere cultuur. Onze cultuur in dit geval.
En zo gaat dat met moslims in heel veel dingen en dat maakt dat mensen er wat van vinden vaak in negatieve zin.
Ja en?
snoopylynn schreef:
09-07-2018 06:50
Eigenlijk is dit weer een punt van onvermogen om zich aan te passen aan een andere cultuur. Onze cultuur in dit geval.
En zo gaat dat met moslims in heel veel dingen en dat maakt dat mensen er wat van vinden vaak in negatieve zin.
En als je daar dus wat over zegt ben je een racist, islamofoob of een xenofoob.

Voor een ieder die zich afvraagt hoe moslims naar 'ons' kijken: simpel. De halfnaakte Nederlandse vrouw is minderwaardig. Een hoer. Dit wordt door zowel mannen als vrouwen gevonden.

In deze discussie krijg ik het idee dat iedereen vanuit zijn eigen referentiekader redeneert, maar niet daadwerkelijk met moslims om gaat.Dat is niet zo gek, want moslims mogen namelijk niet met de autochtone Nederlander omgaan.

Dat hele 'Doen! Leuk dat je met je kind in je boerkini gaat zwemmen!' getuigt mijns inziens alleen maar van een gebrek aan kennis. Een boerkini vind ik namelijk niet zo onschuldig als het lijkt.
Alle reacties Link kopieren
okkervil schreef:
08-07-2018 20:17


Edit: zie opmerking Xantan. Als je de vrijheid hebt om in je blote tieten te lopen heb je ook de vrijheid om ze te bedekken.
Dit.

Je zou het toch ook niet pikken als iemand je op het strand komt vertellen dat je topless moet?
Vrijheid is een groot goed. Zowel om naakt, in badpak, boerkini, topless of in spijkerbroek op het strand te zitten.
"Dan ga je er toch zelf achteraan"
Alle moslims vinden mij een hoer. Ik had het nog niet door, maar ik ben blij dat ik het nu weet.

En nogmaals: vrijheid is kwetsbaar en er zitten altijd ongemakkelijke situaties in het snijvlak van vrijheid van godsdienst en verbod op discriminatie. Dat is wat ons een democratisch land maakt, hoe we om gaan met mensen die anders denken dan wij.

En mensen verbieden zich te kleden zoals ze willen is niet democratisch, ik kan het niet anders zeggen.
Alle reacties Link kopieren
Kunstenkitsch schreef:
09-07-2018 07:17
Dat is niet zo gek, want moslims mogen namelijk niet met de autochtone Nederlander omgaan.
Waar haal je dat nou weer vandaan? Echt nog nooit gehoord en vooral nog nooit meegemaakt.
Als ik het goed begrijp is het argument van de tegenstanders: een boerkini is politiek / religieus, als de meerderheid dit gaat dragen is mijn bloot zijn ineens vies.

Daar zit zeker wat in. Alleen heb ik maar twee reacties gezien van mensen die inderdaad in de minderheid waren met hun onbedekte kledingkeuze, waarvan maar één in een zwembad. De rest heeft zelfs nog nooit een boerkini live gezien. Het is dus vrees dat het steeds erger zal worden, ook bekend als de drogreden van het hellend vlak.

Verder is heel veel kleding politiek, in die zin dat het een maatschappijvisie uitdraagt, en kun je je door die keding vies, raar, lelijk, enzovoort gaan voelen omdat je niet meedoet. Ik vraag me af wie van de lezers daar ook last van ondervindt.

Denk bijvoorbeeld aan padded bh’s - mogen kleine borsten niet? Vroegah, je weet wel, toen we nog gewoon topless konden zonnen, liepen we ook bh-loos. Dat mag niet meer, want dan zie je tepels en die zijn vies.

Denk aan schaamhaar, dat is tegenwoordig ‘onhygienisch’: durft er nog iemand met een volle bos in de sauna te zitten?

Denk aan de nadruk van onze maatschappij op ‘jong’. Blote schouders als je boven de 50 bent? Bah, dan zie je je bingo-wings. Minirok boven de 50? Bah, oude benen, en we willen geen oud vel zien.

Wat ik maar zeggen wil: als het je echt om vrijheid gaat of om feminisme, dan zijn er wel andere zaken om je boos over te maken. Zaken die in onze maatschappij veel meer voorkomen en dan ook veel bedreigender zijn dan een boerkini. En als je je om al die zaken geen moment druk maakt omdat ze ‘normaal’ zijn, dan denk ik dat je boerkini-vrees niet meer is dan angst voor de Ander.
[...]
moderatorviva wijzigde dit bericht op 09-07-2018 08:55
Reden: ongepast
99.12% gewijzigd
3thee schreef:
09-07-2018 08:42
[...] verwijderd door mod
Dit laatste is een discriminerende opmerking, waarvoor ik je ga staffen. Dat zijn nou zaken die van mij niet ‘normaal’ mogen worden.
anoniem_368225 wijzigde dit bericht op 09-07-2018 09:11
31.71% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren
Nigella lawson draagt ook graag zo'n burkini. Voorkomt een verouderde huid :-)

Ik kijk er niet raar van op als iemand zo'n gevalletje draagt. Laatst in het zwembad liep een meisje van een jaar of 8/9 erin. Dat vond ik wel heel erg.. Triest. Zo jong, en dan al jezelf moeten verstoppen voor mannen? Brrr
Alle reacties Link kopieren
En nog onwaar ook die opmerking van 3thee.
Er zijn zat geboren en getogen superautochtone blanke, blonde, blauwogige hollandse jongens die meisjes lastig vallen/aanranden/verkrachten.
"Dan ga je er toch zelf achteraan"
Alle reacties Link kopieren
stroman schreef:
09-07-2018 08:46
Dit laatste is een discriminerende opmerking, waarvoor ik je ga staffen. Dat zijn nou zaken die van mij niet ‘normaal’ mogen worden.
Er zit anders wel een enorme kern van waarheid in hoor. Een "bikinimoeder" zal zo'n joch een draai om de oren geven bij bepaald gedrag. Een moeder met de zgn traditionele normen en waarden laat zich de les lezen door een 9 jarig kind zolang het een jongetje is. Je geeft je kind de normen en waarden mee die je zelf ook hanteert. Dus door aan te geven dat bloot vies, minderwaardig etc etc is voed je je kind met dat idee op. En ja dat worden dan dus idd de jongetjes die geen respect hebben voor westerse meiden in bikini.
Wat een achterlijke discussie weer nav een kledingstuk. Gênant gewoon.
Alle reacties Link kopieren
Vesper- schreef:
09-07-2018 09:04
Wat een achterlijke discussie weer nav een kledingstuk. Gênant gewoon.
+1
Alle reacties Link kopieren
Vesper- schreef:
09-07-2018 09:04
Wat een achterlijke discussie weer nav een kledingstuk. Gênant gewoon.
Ach dat gebeurt hier met elke vraag. Als ik vraag wel sandalen fijn zijn komen er minstens 5 reacties dat sandalen lelijk en stom zijn en voor ouwe mutsen. Dan komen er reacties dat je beter slippers kan kopen. En dan ontaard het in een discussie dat blote voeten tonen vies is (let wel: geen religieuze connectie, de reageerder heeft gewoon een tenenfobie) en dat je het beste gewoon altijd moonboots moet dragen.
"Dan ga je er toch zelf achteraan"
Nina, zolang onze westerse normen en waarden er nog steeds voor zorgen dat vrouwen als minderwaardig worden gezien en behandeld, hebben we boter op het hoofd.

Ik ben opgegroeid in een stad waar nog geen migranten met een ander geloof woonden. Dat heeft niet voorkomen dat ik ben aangerand, lastiggevallen, gekleineerd, gepasseerd voor functies waar ik de competenties voor had, als seksueel wezen benaderd in situaties waar dat niet gepast was, et cetera.

Ik denk niet dat dat veel erger kan worden doordat enkele vrouwen het recht claimen zich te kleden naar hun religie.
Alle reacties Link kopieren
TO ik kan je aanraden gewoon een surfplank mee te nemen naar het strand. Want dan heet je kledingstuk ineens geen burkini meer maar wetsuit en dan is het wel okay.
"Dan ga je er toch zelf achteraan"
Vesper- schreef:
09-07-2018 09:04
Wat een achterlijke discussie weer nav een kledingstuk. Gênant gewoon.
Echt. Maar wel goed om te zien dat de meerderheid er geen probleem mee heeft.
Die paar die t wel een groot probleem vinden zitten op elk topic dat over moslims gaat hun waanideeën op te dringen.
Persoonlijk zou ik niet echt waarde hechten aan de mening van dat soort types.
Alle reacties Link kopieren
appelientjex schreef:
08-07-2018 23:10
Ik gaf de voorbeelden mbt gym/sportschool/voetbal. Dat is dan bij de mannen, bij de vrouwen merk ik t zelf niet (maar zie ook geen moslima’s op mijn sportschool). Bij voetbalclubs douchen moslims na de voetbalwedstrijd of training met hun onderbroek aan en dat nemen de niet-moslims over. Dat zegt althans mijn vriend, hij voetbalt al sinds zijn vroege jeugd. Op de sportschool van mijn vader sporten veel mensen van andere afkomst en die mannen/jongens douchen ook allemaal met onderbroek aan. Mijn vader voelt zich dan bekeken als hij als enige naakt doucht.
Dat klopt helemaal. Mijn zoon zit vanaf zijn 5de op voetbal. Vroeger was het naakt douchen maar sinds de komst van 2 moslims die met onderbroek aan douchen is iedereen dat over gaan nemen. Hij is nu 25 en het hele elftal doucht met ondergoed aan.
Blondie456 schreef:
09-07-2018 09:16
Dat klopt helemaal. Mijn zoon zit vanaf zijn 5de op voetbal. Vroeger was het naakt douchen maar sinds de komst van 2 moslims die met onderbroek aan douchen is iedereen dat over gaan nemen. Hij is nu 25 en het hele elftal doucht met ondergoed aan.
Mijn zoon douchte vroeger al in onderbroek op school als tiener zijnde.
En hij is geen moslim.
Who cares. Gewoon aan doen.

Het is in ieder geval goed voor je huid. Het aantal gevallen huidkanker schijnt de komende jaren explosief te stijgen in Nederland. Niet gek als je zo ziet wat er allemaal ligt te bakken aan de Nederlandse/Spaanse/Dubaise/Italiaanse stranden.
Anoniem0906202084155 wijzigde dit bericht op 09-07-2018 09:20
81.85% gewijzigd
TO ik heb leuke plaatjes voorbij zien komen, gewoon doen!
anoniem_353805 wijzigde dit bericht op 09-07-2018 09:27
41.84% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren
Blondie456 schreef:
09-07-2018 09:16
Dat klopt helemaal. Mijn zoon zit vanaf zijn 5de op voetbal. Vroeger was het naakt douchen maar sinds de komst van 2 moslims die met onderbroek aan douchen is iedereen dat over gaan nemen. Hij is nu 25 en het hele elftal doucht met ondergoed aan.
Ik geloof dat wel hoor. Maar t is totaal niet conform de 'islamitische cultuur'. Arabieren en Turken hebben juist een traditie van gezamenlijk baden(de hamam). En in bijv Marokko doen genoeg vrouwen dat nog steeds.
Dus ik vraag me oprecht dan af wanneer en waarom dat hier in Nederland wat betreft moslims ineens veranderd is.
Ik ga trouwens aan het strand ook bedekt gekleed, met UV-kleding. Ik heb rossig haar, sproeten en dus een superlichte huid. En geen zin in huidkanker over een paar jaar.
Weet je wat mij nou leuk zo lijken? We zijn hier met allemaal vrouwen bij elkaar. We leven in een wereld waarin vrouwen wereldwijd nog steeds ‘de tweede sekse’ zijn. We hebben allemaal op een bepaalde manier te maken met onvrijheid, grensoverschrijdend gedrag en achterstelling. Dan lijkt het me zo’n goed idee als we met elkaar dat beter proberen te maken.

Dan lees ik hier een vrouw die wil zwemmen, in plaats van aan de kant staan. Wat zou nou beter werken?
“Top, je wilt zwemmen, hoe kan dat zodat jij je er comfortabel bij voelt”
Of:
“Ja, alles goed en wel, naar je mag pas zwemmen als je je bekeert tot het ware, westerse, feministische geloof. En dat schrijf voor dat je je vrijheid toont door het dragen van een bikini (met padded cups, dat dan weer wel).”

Het is echt heel onhandig om elkaar als vrouwen onderling te verketteren, want we hebben elkaar nodig. En wereldwijd zijn er nu eenmaal meer vrouwen religieus dan niet. Het lijkt me voor het feminisme nogal jammer als we moeten wachten tot iedereen zijn geloof heeft afgezworen.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven