Hier mag alles zijn en weer verdwijnen - 5

10-05-2025 21:03 1054 berichten
Alle reacties Link kopieren Quote
Een gedeelde plek om verder te kunnen schrijven en ook weer te kunnen wissen. Voel je welkom in dit topic: Hier delen we zielenroerselen die je IRL niet op tafel gooit.
In de eerdere edities werd duidelijk dat de zwaarste thema's respectvol en empathisch besproken kunnen worden. Een oproep aan iedere schrijver om daar aan mee te werken.

Wissen mag altijd en daarom geldt hier de regel: 'NIET QUOOTEN' zodat elke schrijver zelf kan bepalen wat er wel of niet blijft staan.
Alle reacties Link kopieren Quote
ID: wat goed! We zullen je eraan herinneren indien nodig. Fijne vakantie.
Alle reacties Link kopieren Quote
Avo, je maakt geen drama. Je deelt. Je deelt over de nare dingen die gebeurd zijn, hoe moeilijk het is om daar mee om te gaan, hoe hard je aan het werk bent om te proberen het beter te maken.
Blijf alsjeblieft delen als je daar behoefte aan hebt. Hier mag dat altijd, en ben je nooit te veel.

Dat geldt overigens natuurlijk voor alle anderen ook!

Friet, eindelijk was het zo ver. Ik snap dat je nog niet helemaal kan bevatten wat dit betekent. Ik kan me voorstellen dat het in ieder geval heel goed is dat het straatverbod is verlengd. Ik hoop dat de rust in jou nu langzaam weer kan terugkeren.

Lucy, hoe is het nu na werk? Fijn dat je oude vertrouwde werk zo goed voelde. Heb je er uiteindelijk nog een mail achteraan gestuurd met uitleg?

Diva, wat een fijne afsluiting van het schooljaar! We zullen je zeker helpen herinneren, maar misschien kan je jezelf hier ook bij helpen? Maak een foto van al je prachtige cadeau's en hang die op de spiegel, zodat je iedere ochtend en avond kan zien hoe je gewaardeerd wordt.
Alle reacties Link kopieren Quote
Lieve avo, als je in het echte leven "keeping up appereances" doet, gebruik deze plek dan om je hoofd te legen. Als je dat wilt. En kunt. Het is geen drama. Emdr is zwaar, en dat mag je ook zwaar vinden. Dus deel asjeblieft, zodat we het samen kunnen dragen. Wij jouw steunkousen mogen zijn.

Friet, wat fijn dat de zaak achter de rug is. Fijn dat er weer een straat- en contactverbod ligt en er duidelijke grenzen zijn mbt je ouders.

Maisnon: ik heb vandaag een zakelijke mail gestuurd met waarom ik deze stap heb gezet, mijn visie en overweging en dat als het op welk moment dan ook niet goed gaat ik er weer uit stap. Tenzij hij er echt zwaarwegende bezwaren tegen heeft.

Mail terug gekregen dat hij akkoord is, dinsdag verbaasd was maar ook blij me te zien (dus kennelijk was houding gespeeld, wat ik niet door had..). Dat hij akkoord gaat, op voorwaarde dat ik mijn grenzen bewaak en enigszins op de rem trap.

Dus dat was fijn.

En voer voor bij de psycholoog waarom ik hier zo heftig op reageer....
Ik heb niet gefaald. Ik heb gewoon 10.000 manieren ontdekt die niet werken - T. Edison
Alle reacties Link kopieren Quote
Fijn Lucy, dat klinkt als een prettige reactie van je leidinggevende. En mooi dat hij je de vrijheid geeft om uit te proberen wat gaat.

Ja, je kan je eigen reactie natuurlijk bespreken met de psych. Maar ik denk dat ik me exact hetzelfde had gevoeld bij zo'n reactie van mijn leidinggevende. Dus ik denk niet dat je alleen bent met een reactie als deze, en het, hoewel niet nodig, ook niet heel onherkenbaar is voor velen.
Alle reacties Link kopieren Quote
Wow Lucy! Wat netjes klinkt het en helder, hoe je dat in de mail gedaan hebt.

Ik had je oorspronkelijke bericht gelezen, en ik snap dat de manier en het moment waarop lg reageerde, die combi, wat met je deed.

Dat het tegelijk voer voor psych is snap ik ook.

Wat ik er in herken is dat ik tav gezagsfiguren raar gehechtheidsgedrag vertoon. De ander krijgt er amper wat van mee, maar van binnen ga ik soms daed. Alles raakt, doet stofwolken in me en gevoelens van verwarring, paniek en wanhoop.
Zo mijn best doen, zo de neiging tot verstoppen. Zo onzeker.
Alle reacties Link kopieren Quote
Ja, dat heb ik dus ook Hanke. Een rare verstandhouding met gezag, of artsen/psychologen (in elk geval met mensen waar geen gelijkwaardige relatie mee is).

Heel vermoeiend. Vooral voor mijzelf.
Ik heb niet gefaald. Ik heb gewoon 10.000 manieren ontdekt die niet werken - T. Edison
Alle reacties Link kopieren Quote
.
avocadeau wijzigde dit bericht op 21-07-2025 22:10
99.75% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren Quote
Laatste dagje zit erop, ik lig nu zwaar overprikkeld op bed na twee drukke hele dagen gewerkt te hebben. Ik wilde ergens gaan eten met man, misschien dat afhaal beter is.

Maisnon, foto's heb ik al gemaakt. Check.
Ik denk dat het niet voldoende is om me eraan te blijven herinneren als het weer wat minder gaat lees: als er één keer iemand kritiek op mij heeft

Ik reageer later weer op jullie, merk dat ik nog even moet schakelen van druk naar ontspannen en besef nog niet helemaal dat ik nu echt zes weken vakantie heb.
Je kunt niet meer worden dan jezelf.
Je kunt wel meer jezelf worden.
Alle reacties Link kopieren Quote
.
avocadeau wijzigde dit bericht op 21-07-2025 22:10
99.87% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren Quote
Avo, alles ok hier. We zitten in de klassieke ' begin van de vakantie dus iedereen is doodmoe modus'. Een kind dat al schreeuwt alsof hij doodgaat als je maar naar hem wijst, een ander kind dat alleen maar kan snauwen. En als ik een kwartje kreeg voor iedere keer dat ik dit weekend 'maar maamaaaaaa....' heb gehoord kon ik nu een leuk reisje voor mij alleen boeken denk ik. Ik ben toe aan vakantie zodat we daarna op vakantie kunnen ;-)
Maar verder dan dat eigenlijk alles prima. Hoera voor drie dagen bso deze week, zodat we de last kunnen delen.

Hoe is het bij jou?

Diva, ben je al iets bijgekomen?
Alle reacties Link kopieren Quote
.
avocadeau wijzigde dit bericht op 21-07-2025 22:10
99.73% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren Quote
Hé Avo, hier gaat het wel denk ik. Ik sla net als jij een beetje door in niet denken en niet voelen, nu ik niet meer wekelijks gedwongen word tot introspectie in therapie. Ik weet niet hoe goed of slecht dat is.

Thuis is het wel en geen feest. Kind klaar met de basisschool, die hopt van het ene logeerpartijtje naar het andere en heeft tot nu toe een gouden zomer. Man moet werk zoeken maar loopt daarin vast en is niet aanspreekbaar, waardoor we thuis op eieren lopen. Daar heb ik wel wat van gezegd en dat lijkt enigszins te helpen.

Net de sterfdag van mijn eerste man achter de rug, die ik nog steeds heel erg kan missen. Therapie heeft me doen beseffen dat de grote verliezen in mijn leven me blijvend hebben veranderd. Iets wat ik heftig vind om me te realiseren. Ik wil niet 'getekend' zijn door de dood, dat voelt zo zwaar en melodramatisch en alsof ik mezelf veel te serieus neem, maar ben dat wel.

Ik heb dit nummer vaak gedraaid de afgelopen week om heel even te kunnen huilen https://youtu.be/WHNbLiJfV0Q?si=eERmg-Cff2arILbQ
Alle reacties Link kopieren Quote
En ik schrik net omdat een fijne forumster is overleden. Ik 'kende' haar alleen van hier, maar voor anderen stond ze veel dichterbij.

Olle, gecondoleerd.
Alle reacties Link kopieren Quote
Sterkte Griebus en Olle :redrose:

Ik heb vakantie en na een druk weekend gaat het nu zoals altijd als ik niks moet. Morgen staat wel iets leuks gepland, dus dan moet ik wel in beweging komen.
Je kunt niet meer worden dan jezelf.
Je kunt wel meer jezelf worden.
Alle reacties Link kopieren Quote
Hoi dames

Overleven jullie de vakantie een beetje.
Hier gister het hoogte punt gehad en ik voel gelijk dat de rolluiken weer open gaan en ik weer licht zie wel bewolkt maar niet gitzwart.

Nu een weekje bijkomen kinderen komen zondag thuis van de vakantie met opa en oma. En dan vliegen we na Spanje naar broer van man lief. We zijn al lang aan het kijken voor een vakantie woning in Spanje in de buurt van broer.
En nu kregen we te horen dat mensen van 2 huizen verder hun huis gaan verkopen. Dus man wilt gaan kijken of het een goed investering in.
Alle reacties Link kopieren Quote
Oh Frietje, wat fijn dat jouw wereld weer wat lichter aan het worden is! En straks lekker naar Spanje! Ik duim dat het lukt met het vinden van een vakantiewoning. Soms moet je gewoon geluk hebben.

Lucy: hoe gaat het met je revalidatie?

Avo en Maisnon: al vakantie?

Tyche: heb je nog een reactie op je sollicitatie gehad?

Selune: hoe gaat het met jou? Ook vakantie nu?

Vakantie. Ik ben de eerste week doorgekomen zonder me depri te voelen (zoals andere jaren het geval was). Verder is het wel hetzelfde: omgedraaid dag-nachtritme, vrijwel niks doen behalve wat écht moet. Gelukkig had ik wel een paar leuke dingen gepland, waarvoor ik ook op tijd op moest. Komende weekend is vol en halverwege volgende week is man ook vrij.

Vanmorgen weer naar hapto geweest. Denk dat ik daar ook nog wel even naartoe ga. En tussen de afspraken door oefenen met voelen. Ik probeer het, maar merk nog niet veel verschil qua angst. Maar dat kan ook nog niet volgens haar. Eerst er bewust van worden dat ik in situaties die spannend zijn mijn benen en buik niet voel en daar dan op focussen. Ik snap nog niet helemaal hoe dat me gaat helpen bij minder angstig zijn, maar het is wel een feit dat ik mezelf slecht voél, dus het is sowieso goed om dat te oefenen en meer bij stil te staan. Volgens haar is dat stap 1. Ze spreekt vaak nog in raadselen maar ze is verder extreem down to earth dus ik heb er wel vertrouwen in dat het werkt zoals zij zegt. Daarbij weet ik echt niks van voelen en ben ik mijn hele leven bezig geweest met alle emoties te onderdrukken waardoor die nu op een onaangename manier mijn leven beheersen.

Ze heeft in die paar keer al meer zinnige dingen gezegd dan de ggz in 3 jaar tijd. Ze kan ook aan mij zien of ik wel of niet voel op dat moment :O Dus ik kan me daar niet achter gepraat verstoppen. Ze ziet echt álles.
Wordt vervolgd.
imaginary_diva wijzigde dit bericht op 20-07-2025 01:22
0.08% gewijzigd
Je kunt niet meer worden dan jezelf.
Je kunt wel meer jezelf worden.
Alle reacties Link kopieren Quote
Griebus,
Herkenbaar wat je schrijft over je leven dat veranderd na de dood. Ongewild en ongewenst maar het gebeurd.
Ik heb ook echt het gevoel dat er een IBI was voor het overlijden van mijn moeder, een andere IBI na het overlijden van mijn man en nu het heden.
En waarschijnlijk ook een versie voor het overlijden van mijn vader maar daarvoor was ik te jong.
Ik denk ook dat dat haast onvermijdelijk is omdat je leven gewoonweg ook echt praktisch veranderd naast alles wat het psychisch met je doet.
Sterkte voor jou rond deze periode.

ID,
Ik hoor van meerdere mensen dat ze positieve effecten hebben door een hapto en ik hoop dat dat bij jou ook het geval zal zijn.

Friet, spannend hoor een mogelijk tweede huis in spanje. Ik hoop voor jullie dat dit huis een goede optie is.
Liefhebben
is meer
lief
dan hebben
Alle reacties Link kopieren Quote
He lieverds,

Hoe is het met je Avo? Al uit de overleefstand of er nog midden in? Ik hoop dat je samen met je gezin kan genieten van het weer, het strand en deze dagen vrij!

Friet, fijn dat de donkerste dagen over zijn en je weer omhoog kunt gaan klimmen. En fijn dat de kinderen met opa en oma op vakantie zijn geweest tijdens jouw donkerste dagen.

Diva, ik merk stapje bij beetje dat voelen begint met het gewaarworden van je lijf. Waarbij ik ook met hele kleine stapjes en beetjes langzaam leer welke signalen wat willen zeggen, welke emotie er ook vaak aan vast zit. En angst overheerst alles, maar uiteindelijk komt er onder de angst ook irritatie, frustratie, verdriet, boosheid onder vandaan. Fijn dat je vertrouwen hebt in deze dame!

Griebus, ik snap heel goed dat grote verliezen een nijpende impact hebben op je leven. Dat lijkt me ergens ook niet meer dan logisch. En dat je overleden partner altijd een onderdeel blijft van je leven ook. Heb je hem nog kunnen eren op zijn sterfdag? Goed kunnen herdenken?

Ik ben nu op weg naar Schiphol. Meis ophalen na 9 dagen Amerika. Ze appte of ze volgend jaar weer mag, dus het is goed bevallen. Dat is fijn!
Ik heb niet gefaald. Ik heb gewoon 10.000 manieren ontdekt die niet werken - T. Edison
Alle reacties Link kopieren Quote
.
avocadeau wijzigde dit bericht op 21-07-2025 22:10
99.41% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren Quote
.
avocadeau wijzigde dit bericht op 21-07-2025 22:10
99.90% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren Quote
Advo

Ik vind jouw ook weer helderder klinken klopt dat ?

Ik dacht dat ik ergens las dat je een klein beetje de positieve kant van Emdr aan het ervaren bent. Ik hoop dat deze lijn voor je doorzet.
Alle reacties Link kopieren Quote
Pfff, mag ik hier ook even aangeven dat ik het weer even heel erg zat ben? Ik ben zo moe, alles voelt als teveel. Mijn nieuwe dieet gaat ook supergoed, ik ben in 2 maanden 6 kilo aangekomen o_o Voor de duidelijkheid, die 6 kilo hadden eraf gemoeten.

Ik vraag me af waar anderen de puf vandaan halen.. werk, huishouden, sociaal, sport, voeding.. Ik denk dat ik naar bed ga.
Alle reacties Link kopieren Quote
Hier ook eigenlijk vakantie. Ik "vergeet" altijd hoe vreselijk druk die laatste weken zijn. Normaal haal ik het uiteindelijk altijd wel, maar dit jaar zijn er dingen blijven liggen die echt af moeten voordat het nieuwe jaar begint. Mijn energie is nu alleen helemaal op, dus ik heb besloten niets meer te doen en twee dagen eerder weer te starten zodat ik nu in ieder geval 4,5 week 'rust' heb.

Frietje wat fijn dat je weer wat licht ziet en voelt. Ik hoop dat jullie een fijne plek vinden; een eigen plek in Spanje klinkt echt hemels!

Olle :hug:

Lucy volgens mij heb je het heel goed aangepakt met meis!

Griebus herkenbaar dat een grote verlies je verandert. Alsof je dna is veranderd.

Avo jou je het een beetje vol zo?

Gaat therapie door voor jullie in de vakantie? Ik zie mijn therapeut pas half september weer, blijft toch een vreemd soort spannend.
Forever is a hell of a long time
Alle reacties Link kopieren Quote
Lief Avo, dat je benoemt dat het niet mijn schuld is. Schat je goed in dat dat een ding is. Ook dat ik het niet eerder opgemerkt heb. Heb haar op het schoolplein een keer betrapt, maar toen zei ze dat het de vape was van een vriendin en dat ze alleen een trekje nam. En ik geloofde haar :frusty: .

Selune, ik hoop dat ik het goed aan heb gepakt.

Half september klinkt best lang, trek je dat? Dat is bijna 2 maanden... en ook verstandig dat je nu de botl even de boel laat. Even rust en vakantie vieren!

Hier tussen de vakantie van behandelaren en van mij nog een afspraak gepland (zowel met psych als met lichaamsgericht therapeut dus, in dezelfde week. Want ze zijn ook tegelijk op vakantie). Dus dat is ergens nog wel prettig.

Friet, waar zoeken jullie in Spanje? Costa del Sol? Veel plezier!

Avo, je klinkt wel okee, klopt dat ook? Gaan jullie nog op vakantie, of vooral veel leuke dingen in de omgeving?
Ik heb niet gefaald. Ik heb gewoon 10.000 manieren ontdekt die niet werken - T. Edison
Alle reacties Link kopieren Quote
.
avocadeau wijzigde dit bericht op 21-07-2025 22:11
99.93% gewijzigd

Gebruikersavatar
Anonymous
Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn

Terug naar boven