Geen resultaten gevonden Probeer een andere zoekterm

Zoekfilters:

Geen kinderen op Bruiloft

14-01-2018 12:34 958 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo allemaal,

Wij trouwen in juni en wij hebben besloten dat wij geen kinderen erbij willen.

Reden hiervoor is dat wij 2 neefjes hebben ( bijna 2 en net geboren) en vrienden met 2 kindjes van dezelfde leeftijd. Kindjes van deze leeftijd snappen nog niet dat ze even stil moeten zijn wat ook logisch is. En buiten dat vinden wij het vervelend voor de kinderen want voor de kinderen is er simpelweg niks. Vrienden begrijpen dot gelukkig heel goed maar mijn schoonfamilie niet. Die gedragen zich alsof het heel raar is dat er een bruiloft wordt gegeven zonder kinderen.

Er zijn al heel wat drama's voorgevallen met hun waarbij ze heel veel dingen verpest hebben voor ons. Mijn vriend ging met hun zijn pak uitkiezen en uitgerekend op die dag gaan ze daar een discussie over aan met hem. Erg jammer.
Ze zijn tegen ons tekeer gegaan, hebben ons gechanteerd en gemanipuleerd etc. ..
Nou was ik laatst even op visite bij mijn schoonzus en ben er zelf over begonnen om hun een uitleg te geven waarom wij het niet willen.....in de hoop dat dat misschien wat begrip op zou kunnen leveren. Dit heeft dus averechts gewerkt, want ik stuurde haar een paar dagen daarna een ap je of ik de baby nog even mocht komen kijken. In het kort ben ik daar niet welkom om wat ik heb gezegd over de bruiloft en het feit dat er dus geen kinderen mogen komen.....Dus met andere woorden zolang haar kinderen niet welkom zijn op de bruiloft ben ik daar ook niet welkom....Ik vindt het zelf een beetje kinderachtig en mijn vriend is het ook spuugzat met ze.

Als dit al die tijd gewoon op een normale manier besproken was geweest dan hadden wij heus wel gekeken naar een andere oplossing....Zelf na dat ze mijn vriend gechanteerd hadden heb ik nog gezegd: laat die kinderen anders even naar de kerkdienst komen en ff op het feest, dan zijn ze er alsnog even bij...Maar zelfs daar wordt geen genoegen mee genomen....Op een gegeven moment hebben wij gezegd het houdt voor ons nu ook op. Dit is onze dag en het gaat zoals wij dat willen, en niet alleen maar zoals een ander het wil...moet ook bij gezegd worden dat wij al in Veel dingen toegegeven hebben aan schoonfamilie bv van mensen die wij er eigenlijk niet bij wilde hebben die nu toch maar komen etc....het houdt ergens op.

Ik kan ook wel gaan praten met mijn schoonzus maar het Hoe en waarom wil ze toch niet horen......

Ik vindt dit een hele lastige situatie om mee om te gaan!
Alle reacties Link kopieren
Ik kon inkomen in je geen kinderen op je bruiloft, zou dat zelf ook zo doen. Ik kan alleen nu niet inkomen in het feit het nu mag maar dan zo en zo. Het laat in mijn ogen zien dat jouw grenzen verschoven kunnen worden als mensen maar lang genoeg zeuren.
Alle reacties Link kopieren
Iren12 schreef:
15-01-2018 22:57
LiveLoveLaugh2

Het is maar 1 middag en avond he, geen dagenlang feest.

Het lijkt mij vrij normaal om de keuzes van een bruidspaar te respecteren, moeten wij net zo goed bij anderen.

En inderdaad, hun staan vrij om te bedanken, daar kunnen wij niks aan veranderen. Het lijkt mij wel logisch dat wij het jammer vinden als hun er niet bij willen zijn omdat hun hun zin niet krijgen. Maar om daar nou onszelf helemaal voor weg te cijferen vindt ik persoonlijk een beetje overdreven.

Maar goed zo heeft ieder zijn mening.

@ Jeegirl : lief dat je dat zegt, maar ja dan kunnen wij iig zeggen dat wij echt wel bereid zijn geweest om consessies te doen, ja en als het dan nog.niet goed is dan houdt het ergens wel een keer op. Hoe hun er dan verder in staan daar kunnen wij dan niks meer aan veranderen, maar we hebben ons best gedaan. Ik snap jouw punt helemaal hoor, maar ja soms moet je dan maar kiezen tussen 2 kwaden en het is ongelooflijk moeilijk met een bruiloft om iedereen tevreden te stellen hoor!
Het is zij, niet hun. Als ZIJ er niet bij willen zijn, omdat ZIJ hun zin niet krijgen, etc.

Jullie zijn echter helemaal niet bereid om concessies te doen, in plaats van te zeggen "jullie hebben ook gelijk, misschien tillen we er wat te zwaar aan, natuurlijk mogen neefje en nichtje erbij zijn" gaan jullie nu passief agressief lopen mokken en regels verzinnen waarmee je alsnog zegt dat neefje en nichtje niet welkom zijn, maar nu draai je het zo dat jullie dat niet rechtuit zeggen maar hun eigen ouders die beslissing moeten maken.

Je komt hier in ieder geval enorm ongastvrij over en alsof je je bruiloft aangrijpt om een appeltje met je schoonfamilie te schillen. Je vriend komt over als een slappe hap die bij jou onder de plak zit.

En als we een poule zouden maken zou ik inzetten op dat je straks een bruiloft zonder schoonfamilie viert. En dat je man nu nog zal zeggen dat ie toch altijd al een slechte relatie met ze had, maar op den duur onherroepelijk jou zal kwalijk nemen dat de relatie met zijn ouders is verziekt.

Dus be careful what you wish for.
Alle reacties Link kopieren
Fashionvictim dat is dan misschien jouw mening, het is maar goed dat ik weet dat het anders is

Alles hebben wij met elkaar besproken en geloof me, als mijn as iets niet bevalt dan hoor ik dat echt wel.

Maar zou het niet zo kunnen zijn date mij as er misschien net zo in staat als ik? Soms ben je het wel eens met elkaar eens ja.

En dit is heus geen wraakactie op mijn schoonfamilie, dit is eerder een kwestie van grenzen stellen.
Alle reacties Link kopieren
En dit is heus geen wraakactie op mijn schoonfamilie, dit is eerder een kwestie van grenzen stellen.
[/quote]

Jullie hebben ervoor gezorgd dat de familiebanden een flinke deuk hebben opgelopen.. Wat verder doorsijpelt dan jullie trouwdag.
Alle reacties Link kopieren
Ik blijf het oprecht bijzonder vinden dat veel mensen het maar normaal vinden dat kinderen erbij moeten zijn terwijl de moeder van die kinderen aangeeft dat er maar geaccepteerd moet worden dat kinderen nu eenmaal huilen en dat ze zich daar echt niet voor gaat aanpassen of voor de ruimte verlaat.

Ik ben echt benieuwd hoeveel van jullie het leuk zouden vinden als je plechtigheid grotendeels bestaat uit een krijsend, huilerig of vervelend kind. Voor diegenen die zich daar niets bij voor kunnen stellen, been there, done that. Wij hebben vooraf dit gedoe niet gehad maar wel gevraagd of mijn zwager zijn kids mee kon nemen als het echt niet ging. Dat was geen probleem, tot het zover was. Zwager wilde het zelf toch ook niet missen en bleef rustig zitten terwijl twee kinderen schreeuwde, rende en huilde en er nergens meer een woord van te verstaan was. Mijn man heeft ingegrepen omdat we het ja woord opnieuw moesten doen, was ook onverstaanbaar..Echt geen grapje en wat een nachtmerrie.

Oja, kinderen weten er inmiddels niets meer van, hebben we een prima band mee maar mijn zwager en schoonzus. Pfff, achteraf had ik er liever vooraf ruzie over gemaakt en een leuke dag gehad want erg close waren we toch al niet.
jeegirl wijzigde dit bericht op 15-01-2018 23:44
Reden: Typo
0.25% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren
@ christiana:

Nee ik denk niet dat mijn neefjes expres onze dag zullen verstoren, maar ik realiseer me wel dat die kindjes nog te jong zijn om het hele gebeuren te snappen en die snappen dus niet dat ze even stil moeten zitten, voor een 2 jarige is 2 minuten stil zitten een eeuwigheid. En buiten dat is er verder helemaal niks voor die kindjes te doen op de locatie waar wij trouwen, dat vindt ik sneu als ze zich gaan vervelen.
Dus ik neem het die kindjes absoluut niet kwalijk maar dat hoort nou eenmaal bij de leeftijd.

@ yvette: ik heb niets tegen de kersverse moeder gezegd hierover. Ze was er al van op de hoogte. Dit ging niet om het moment van kraambezoek. Dat snap ik ook wel dat dat geen handig moment is.En zoals uitgelegd: soms doe je bepaalde dingen zoals een trouwpak uitzoeken met mensen met wie je niet zoveel hebt in de hoop dat dat de band wat zal verbeteren.

En ja, soms doe je dingen waar famillie in eerste instantie over valt na het met elkaar besproken te hebben, en dan verander je van mening. Mijn as gaf aan dat voor de kerk trouwen hem wel waarde gaf en dat was voor mij genoeg. Waarmee ik dus ook aan wil geven dat het niet zo is dat wij helemaal niet bereid zijn hun ideeën in overweging te nemen.
Alle reacties Link kopieren
@ Jeegirl

Jeetje Jeegirl dat moet echt vreselijk geweest zijn zeg! Ik kan me voorstellen dat je op dat moment echt not amused was. Het is toch erg dat je als bruidegom zijnde zelf moet optreden? Omdat anderen jouw moment niet willen missen...Misschien attent bedoeld maar heeft een averechts effect.

En zeker als die band toch al niet close was dan is dit er zeker niet beter op geworden kan ik me zo voorstellen.

Ik hoop dat niet jullie hele dag verpest was hierdoor?
Alle reacties Link kopieren
Het gaat nu al paginalang over kinderen wel of niet bij de ceremonie, maar een huwelijksvoltrekking en kerkdienst zijn toch openbaar toegankelijke gelegenheden? Dan kun je toch niet eens bepalen dat kinderen niet mogen komen? Misschien kun je met de babs bespreken dat hij/zij de ouders vraagt met het kind de zaal te verlaten als die gaat huilen.
Knowledge speaks, but wisdom listens (Jimi Hendrix)
Alle reacties Link kopieren
Iren12 schreef:
15-01-2018 23:49
@ Jeegirl

Jeetje Jeegirl dat moet echt vreselijk geweest zijn zeg! Ik kan me voorstellen dat je op dat moment echt not amused was. Het is toch erg dat je als bruidegom zijnde zelf moet optreden? Omdat anderen jouw moment niet willen missen...Misschien attent bedoeld maar heeft een averechts effect.

En zeker als die band toch al niet close was dan is dit er zeker niet beter op geworden kan ik me zo voorstellen.

Ik hoop dat niet jullie hele dag verpest was hierdoor?
De hele dag verpest nog al liefst.. echt vreselijk nog wel

Tsja, hoe krampachtiger je je aan de zelf verzonnen regels en wetten houdt, hoe groter de kans dat als er iets niet verloopt zoals je hebt bedacht dat je er dan niet mee om kan gaan

Doe gewoon: er gebeurd iets onverwacht..lach er om en ga verder. Je hebt nu eenmaal niet alles in de hand. relax een beetje

Je klinkt als een verwend prinsesje
pearle wijzigde dit bericht op 16-01-2018 00:00
3.26% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren
Eigenlijk best wel al was de rest van de dag erg leuk. kids werden godzijdank tijdens het eten weggebracht want mijn ouders en zijn ouders hebben wel aangegeven dat ze iets wilde vertellen en dat het leuk zou zijn als dat ook verstaanbaar was. Zwager begreep het toen pas.

Maar als je het idee hebt dat je trouwt op een prachtige locatie, een plechtigheid voor ons meer is dan een simpele contractuele verbinding en wij er gewoon een intiem en romantisch moment van wilde maken.... dat was het dus niet.

Ik vind het gewoon jammer dat als we het hebben over onze trouwdag dat iedereen dan meteen roept, oh god ja ik weet het nog. Die kinderen bleven maar klieren en krijsen. En dat jullie moesten onderbreken en ingrijpen was helemaal erg.

Kortom, als ik het terug kon draaien...

Krampachtig, sorry. Volgens mij snap je echt niet hoe irritant een kind is dat een half uur lang volle borst brult en krijst. Wij vonden het prima dat ze er waren en hebben daar geen ding van gemaakt. Maar als het zolang doorgaat en er niet ingegrepen wordt is even weglachen niet meer echt van toepassing
jeegirl wijzigde dit bericht op 16-01-2018 00:03
Reden: .
16.74% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren
Jeegirl schreef:
16-01-2018 00:00
Eigenlijk best wel straks al was de rest van de dag erg leuk. kids werden godzijdank tijdens het eten weggebracht want mijn ouders en zijn ouders hebben wel aangegeven dat ze iets wilde vertellen en dat het leuk zou zijn als dat ook verstaanbaar was. Zwager begreep het toen pas.

Maar als je het idee hebt dat je trouwt op een prachtige locatie, een plechtigheid voor ons meer is dan een simpele contractuele verbinding en wij er gewoon een intiem en romantisch moment van wilde maken.... dat was het dus niet.

Ik vind het gewoon jammer dat als we het hebben over onze trouwdag dat iedereen dan meteen roept, oh god ja ik weet het nog. Die kinderen bleven maar klieren en krijsen. En dat jullie moesten onderbreken en ingrijpen was helemaal erg.


Kortom, als ik het terug kon draaien...
Niet lullig bedoeld hoor, maar waarschijnlijk zullen mensen het niet meer over je trouwdag hebben. de dag erna misschien nog even, iets als: was gezellig, of ze zag er mooi uit, muziek was goed.
daarna is het voorbij en is iedereen weer bezig met zijn eigen leven
Alle reacties Link kopieren
Nou ik kan me goed voorstellen dat zo'n situatie best een bittere nasmaak geeft aan je dag.

Het feit van het leven is nou eenmaal dat als er 1 negatief ding gebeurd bij welke gelegenheid dan ook, dat mensen zich meestal dat ene negatieve dingen herinneren. In dit geval ook van haar dag.

Dat zijn wel typische dingen wat mensen nog altijd bij blijft. En haar vooral en ook haar man kan ik me zo voorstellen. En dat is heel erg jammer als je op die manier terug moet kijken naar je bruiloft!

Voor sommige mensen is trouwen misschien niet zo belangrijk, maar voor een bruidspaar zeker wel, en ik kan me voorstellen dat als dit gebeurd tijdens je ceremonie dat dat echt niet leuk is.

En inderdaad: bij onze bruiloft willen we dat dus voorkomen.
Alle reacties Link kopieren
Bij jullie misschien niet, bij ons regelmatig. Zeker omdat veel bekenden van ons nu gaan trouwen en dus op een feestje dan vragen naar de ervaring van de rest van de mensen die al getrouwd zijn. Los daarvan, dat is niet de reden dat ik het vreselijk vond. Wij hebben alles afgeraffeld en elkaar amper verstaan. Ik nodig iedereen uit dat lekker op je eigen speciale moment te proberen, praten we daarna nog een keer over krampachtig doen, regels opleggen en niet zo moeilijk doen
Alle reacties Link kopieren
Omg Jeegirl wat erg!

Wat zullen jullie je op dat moment vernederd gevoeld moeten hebben zeg!

Natuurlijk zijn niet alle kinderen zo, maar wij willen voor onzelf wel graag voorkomen dat zoiets überhaupt KAN gebeuren zodat wij niet in zo'n situatie terecht kunnen komen.
Alle reacties Link kopieren
Wij hadden 36 kinderen in leeftijd van 0 tm 12 jaar op onze bruiloft. Geen vuiltje aan de lucht.
Here I am - now what are your other two wishes...
Liesje68 schreef:
15-01-2018 23:53
Het gaat nu al paginalang over kinderen wel of niet bij de ceremonie, maar een huwelijksvoltrekking en kerkdienst zijn toch openbaar toegankelijke gelegenheden?
Dit inderdaad. Je kunt het ze technisch gezien niet eens verbieden.
Iren12 schreef:
16-01-2018 00:15
Omg Jeegirl wat erg!

Wat zullen jullie je op dat moment vernederd gevoeld moeten hebben zeg!
Please... Nog iets meer dramatisch doen. Jemig zeg.
Vernederd ook nog wel. Hoe dan?
Jeegirl schreef:
16-01-2018 00:08
Bij jullie misschien niet, bij ons regelmatig. Zeker omdat veel bekenden van ons nu gaan trouwen en dus op een feestje dan vragen naar de ervaring van de rest van de mensen die al getrouwd zijn. Los daarvan, dat is niet de reden dat ik het vreselijk vond. Wij hebben alles afgeraffeld en elkaar amper verstaan. Ik nodig iedereen uit dat lekker op je eigen speciale moment te proberen, praten we daarna nog een keer over krampachtig doen, regels opleggen en niet zo moeilijk doen
Elkaar verstaan?

Mmm, het enige dat mijn echtgenoot en ik tegen elkaar gezegd hebben tijdens de huwelijksvoltrekking was: ja, ik wil. Dat lag ook nogal voor de hand natuurlijk. ;-D
Alle reacties Link kopieren
Nou, misschien omdat het Ja woord geven voor het bruidspaar wel een belangrijk moment is? En als dat op die manier zo ontzettend verstoord wordt kan ik me voorstellen dat je je aardig voor schut gezet voelt. En zeker als de bruidegom zelf moet ingrijpen omdat anderen dat niet doen. Dat is best triest. Je zou dan toch op zn minst mogen verwachten dat het de ouders zelf zijn die ingrijpen of niet?
Alle reacties Link kopieren
Drama!!!!

Ik zou ze gewoon blokkeren door te zeggen enkel plus 1 meebrengen.. Waarom niet meer mensen? Nou, budget is te klein! Klaar..
Alle reacties Link kopieren
AdoreBelle schreef:
16-01-2018 02:18
Drama!!!!

Ik zou ze gewoon blokkeren door te zeggen enkel plus 1 meebrengen.. Waarom niet meer mensen? Nou, budget is te klein! Klaar..
:worship:
Alle reacties Link kopieren
smart79 schreef:
14-01-2018 12:38
Geen kinderen snap ik wel, maar dit is familie. Dat kan je bijna niet weigeren.
Waarom zou dat niet kunnen?
Ze geven overlast en hebben er zelf niks aan. Win win dus als men ze thuis bij de oppas laat.
Dans alsof er niemand toekijkt, schrijf alsof je elk moment geband kan worden.
Ik kan er wel in komen dat je geen kinderen op de huwelijksvoltrekking uitnodigt. Het is geen kinderfeestje. Bovendien is het saai voor kinderen die te jong zijn om in te voelen wat er wordt gezegd.

Als je 's avonds nog een feest hebt met taart, muziek en dans in een leuke gelegenheid dan zou ik kinderen daar wel laten komen. Vraag je om wat kindermixdrankjes te maken. En ook kinderhapjes neer te zetten. Hebben zij ook een leuk feestje.
Ik snap ergens wel dat je geen kinderen op je bruiloft wil vanwege eventuele verstoringen, maar ik vind het toch wel erg hard om neefjes/nichtjes er niet bij te willen.

Mijn ervaring is dat kinderen en bruiloften doorgaans prima samengaan. Uitzonderingen daargelaten zijn de meeste kinderen prima in staat om zich even te gedragen. Ja, ook de kleintjes! Goed, er zal iets voor kunnen vallen dat niet in het draaiboek staat, maar ook daar valt overheen te komen.

Van alle bruiloften met kinderen die ik heb meegemaakt is er maar twee keer iets voorgevallen dat niet in de planning zat:

1. Bruiloft van nicht. In haar aangetrouwde familie was ook een klein meisje dat vlak voor het "ja-woord" riep: "Ik vind jou zooooo mooooi!"
2. Bruiloft van vriendin. Haar kinderen waren er ook en zaten tijdens het plechtigheidje op schoot. Tijdens de "Piet, neemt u Toos tot uw wettige echtgenote blablabla" zette babydochter het op een gillen. De ouders hebben "JA!" naar elkaar geschreeuwd en daarna is de oppas met de kinderen naar een andere ruimte gegaan. De foto van hun ja-woord is fantastisch: blije kleuterzoon, blije ouders en krijsende baby. :)


Mijn advies: hoe spastischer je doet met allerlei opgelegde regels, hoe minder leuk het wordt. Laat het gewoon over je heen komen, maak plezier en wees ontspannen! Mijn persoonlijke ervaring is dat de bruiloften die uit elkaar klapten van de regels echt van die samengeknepen billen-bedoelingen zijn, terwijl de wat lossere bruiloften vooral gezellig zijn.

En daarbij: ik ben al ruim tien jaar getrouwd. Van de hele ceremonie weet ik amper nog iets, maar des te beter herinner ik me het feest. Iedereen, ook opoe, stond te dansen en het was gewoon tof.

Met andere woorden: wees relaxt en nodig gewoon die kleintjes uit. De ouders zullen echt wel aanvoelen wanneer ze beter weg kunnen gaan.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven