Schaamteloze acties van familie na overlijden dierbaren...
vrijdag 4 december 2020 om 21:49
dinsdag 15 december 2020 om 15:41
Niet in hetzelfde briefje waarin je zaken wil doen nee. Maar ik dacht dat dat al vrij duidelijk en herhaaldelijk was geschreven.grenada schreef: ↑15-12-2020 15:39Je schrijft: "ls het mensen zijn die je helemaal niet kent, van drie straten achter waar je net koud een maand woont, dan laat je dat condoleren achterwege en stop je dat briefje zo in de bus."
nog een keertje: dus dan condoleer je dus niet iemand met zijn verlies?
Maar wat jij doet moet je helemaal zelf weten.
“Hoe kan ik deze forum sluiten?!”
dinsdag 15 december 2020 om 15:48
Ik denk dat lemoos2 bedoelt, dat als het mensen zijn die je niet kent, dan laat je dat condoleren achterwege OP DAT BRIEFJE en stop je dat briefje zo in de bus. Daarnaast condoleer je ook, op een apart briefje.
Ik las het eerst ook zo hoor, dat lemoos bedoelde dat je het condoleren dan achterwege zou kunnen laten.
Maar volgens mij duidelijk nu voor iedereen?
Ik las het eerst ook zo hoor, dat lemoos bedoelde dat je het condoleren dan achterwege zou kunnen laten.
Maar volgens mij duidelijk nu voor iedereen?
dinsdag 15 december 2020 om 15:51
lemoos2 schreef: ↑15-12-2020 15:40Volgens mij schrijf ik letterlijk dat als je jezelf als buur ziet, je het fatsoen hebt om in de eerste week te condoleren.
Als je geen buur bent en dus die mensen ook niet kent, dan is het raar om in één briefje te condoleren en gelijk zaken te menen kunnen doen. En dan is raar nog zacht uitgedrukt. Ik zou het zelf eerder omschrijven als smakeloos. Daar kan ik verder ook niets aan doen dat vrij veel mensen dit smakeloos vinden.
Nog even los gezien van het feit dat iemand via dat briefje gaat vragen om slecht twee meter van een perceel. ‘Gecondoleerd maar mogen we u even belasten met het splitsen van het perceel. We snappen dat u heel veel regelwerk aan u hoofd heeft maar we zouden graag nog even dit onder de aandacht willen brengen. Misschien heeft u tussen al het geregel nog even tijd om te onderhandelen over de prijs van tien vierkante meter grond’.
Volgens mij vinden niet ‘vrij veel mensen’ dit smakeloos hoor.
En zou het anders zijn als het om 50 m2 grond zou gaan?
Ik snap je punt wel hoor maar doordat je strooit met drogredenen als argumentatie blijf je de discussie voeden en onbegrepen worden.
dinsdag 15 december 2020 om 16:25
Dit is geen ‘drogreden’? Waarom is een vrij algemeen bekende etiquetteregel een drogreden? Een schriftelijke condoleance is bedoeld om je medeleven uit te drukken. Niet om casual te informeren naar verkoop, jouw eigen verlieservaringen te delen, nieuwtjes te delen of ongevraagd advies op te dringen.
Wil je mensen condoleren en in één ademteug door informeren naar de ‘opties’ die door het overlijden zijn ontstaan, dan ga je persoonlijk langs. Barst iemand in huilen uit na condoleren dan weet je dat jouw vraag in dat gesprek niet gunstig gaat vallen. Dan zul je er meer tijd en moeite in moeten steken. Maar hey, jij wil in zo’n situatie iets van hen, zij hebben niets van jou nodig.
Mij persoonlijk boeit het niets wat jij of wie dan ook wel of niet zouden doen. Ik reageerde op opmerking van Maduixa die het ergens in de discussie een ‘eyeopener’ vond dat ze op dat moment maar één reactie kreeg in de lijn ‘moet kunnen’. Als je je zulke zaken afvraagt, dan wil je wellicht weten waarom veel mensen het niet op prijs zouden stellen.
Ik heb er geen enkel belang bij of die kennissen nu wel of niet dat lapje grond kunnen kopen. Het zal Maduixa wellicht verder ook een rotzorg zijn aangezien ze die overleden buur met aanhang van haar kennissen helemaal niet kent. Die kennissen zal het wellicht om het even zijn dat zo’n briefje in slechte aarde kan vallen onder het motto ‘niet geschoten altijd mis’ want er komen toch nieuwe bewoners.
Ik reageer verder op vragen gericht aan mij in dit topic, dat staat mensen vrij. Ik hoef niet ‘begrepen’ te worden. Moet iedereen lekker zelf weten wat hij/zij doet en vindt.
Ik op mijn beurt zou zo’n briefje direct weggooien.
“Hoe kan ik deze forum sluiten?!”
zondag 27 december 2020 om 23:37
Er was in ons dorp vroeger een bloemenzaak die in de rouwboeketten de oudste bloemen deed (die dus het snelst verlepten) want een rouwkrans hoeft niet lang te blijven staan.lemoos2 schreef: ↑09-12-2020 20:58Via via gehoord.
Pater familias komt te overlijden op respectabele leeftijd. Was lid van 101 clubjes en verenigingen dus een druk bezochte uitvaart. Het was een crematie, dus de bloemstukken en rouwkransen werden van de kist afgehaald en naar een koele ruimte gebracht om eventueel later bij het strooiveld te plaatsen. Een van de schoondochters wil de bloemen samen met wat achterkleinkinderen gaan plaatsen op het strooiveld bij het naamplaatje van de eerder overleden vrouw van de man in kwestie als ze een of andere vage groep vrouwtjes van klaverjasclubje ‘de veteraantjes’ aantreft die bezig zijn de rouwboeketten te ontleden. Alle rozen en lelies eruit. ‘Want dat bederft anders toch en dat zou *naam overledene* vast niet hebben gewild’.
Vond ik best apart, bloemen uit rouwboeketten jatten op de uitvaart.
Wat is de vraag die ik niet weet maar wel moet stellen?
woensdag 24 februari 2021 om 09:00

woensdag 24 februari 2021 om 09:09
Had hij wel een beetje zijn best gedaan met verschillende lettertypes en lettergroottes en centrering en zo?toulouse74 schreef: ↑24-02-2021 09:00Na het overlijden van oma zou mijn oom de rouwkaarten doen.
Wisten wij veel dat hij bedoelde zelf printen op zijn thuisprintertje.
Kregen we een dubbel gevouwen dun A4-tje in de bus met heel slechte kwaliteit print.
Ik vond het erg genant en heel erg naar mijn oma toe.
woensdag 24 februari 2021 om 12:02
Eens met bovenstaande maar ik vraag me af of het ook kan om de erfgenamen in die mate te onterven, is het niet zo dat je altijd recht hebt op iets van de helft van je legitieme deel van de erfenis of zoiets?minnimouse schreef: ↑14-12-2020 13:08Mooi zeg.
Ik kan me ook werkelijk niet voorstellen dat je alleen geïnteresseerd bent in iemands geld.
Ik snap dat echt niet.
woensdag 24 februari 2021 om 12:10
Volgens mij kun je alleen je kinderen niet volledig onterven en is al het andere wel vast te leggen.
Gevonden: https://www.erfwijzer.nl/onterven.html
"I'm gonna see if you know the words to this song. If you don't you better ask somebody!"
woensdag 24 februari 2021 om 12:16
Dat met die bloemen uit rouwboeketten halen is toch wel heel erg. Ik had dat clubje ter plekke gesommeerd alles terug te leggen en de zaal te verlaten. Rouwboeketten zijn voor de overledene en de familie bepaalt wat er mee gaat gebeuren.
Sommige willen alles bij een graf, of strooien alle bloemen uit. Soms worden er vazen rond een graf gezet. Echt zo respectloos dit. Die dames hadden aan mij echt een slechte gehad.
Sommige willen alles bij een graf, of strooien alle bloemen uit. Soms worden er vazen rond een graf gezet. Echt zo respectloos dit. Die dames hadden aan mij echt een slechte gehad.
woensdag 24 februari 2021 om 15:37
Dit klopt trouwens maar deels, sowieso doen veel bloemisterijen dit en de reden is vooral dat het snel mooi moet zijn, rozen en lelies e.d. waarvan de bloem nog helemaal dicht is, zijn niet mooi in grafwerk. Dat is toch echt vooral leuk in huis, waar een boeket zo lang mogelijk moet staan, waar de knoppen wel de tijd hebben om in de loop van een aantal dagen pas open te gaan.haarklover schreef: ↑27-12-2020 23:37Er was in ons dorp vroeger een bloemenzaak die in de rouwboeketten de oudste bloemen deed (die dus het snelst verlepten) want een rouwkrans hoeft niet lang te blijven staan.
donderdag 25 februari 2021 om 09:39
Ik werk in een verzorgingshuis voor mensen met een verstandelijke beperking, er sterven regelmatig mensen.
Nu is het zo dat er clienten zijn die geen cobtact meer hebben met familie, of alleen met kerst en de verjaardag.
(Uiteraard zijn er ook veel clienten die elke week bezoek krijgen).
En dan sterft zo'n client. Het personeel, wat er vaak al jaren werkt, heeft geen inspraak. Als de familie kiest voor een sober, goedkoop afscheid, in besloten kring, dan heb je dus pech. Dan kun je op de afdeling een herdenkingsdienst doen en thats it.
Soms is er wel iets van een afscheid en dan zit er familie, die nog nooit iemand heeft gezien, te huilen. En dan moet het personeel die mensen ook nog condoleren (i.p.v. andersom).
Ik denk dan vaak: huil maar. Hopenlijk heb je spijt. Spijt dat je er nooit bent geweest.
Vooral oudere clienten laten caak wat te erven achter.
We hadden ooit een oudere client, die rijk was. Had c.a. een half miljoen op de rekening.
De familie verzorgde alle matetiele zaken. De client kreeg oude, afgedragen kleding. Mocht niet mee op groepsvakantie enz. Toen de client uiteindelijk overleed, waren ze er als de kippen bij om het geld te verdelen.
Nu is het zo dat er clienten zijn die geen cobtact meer hebben met familie, of alleen met kerst en de verjaardag.
(Uiteraard zijn er ook veel clienten die elke week bezoek krijgen).
En dan sterft zo'n client. Het personeel, wat er vaak al jaren werkt, heeft geen inspraak. Als de familie kiest voor een sober, goedkoop afscheid, in besloten kring, dan heb je dus pech. Dan kun je op de afdeling een herdenkingsdienst doen en thats it.
Soms is er wel iets van een afscheid en dan zit er familie, die nog nooit iemand heeft gezien, te huilen. En dan moet het personeel die mensen ook nog condoleren (i.p.v. andersom).
Ik denk dan vaak: huil maar. Hopenlijk heb je spijt. Spijt dat je er nooit bent geweest.
Vooral oudere clienten laten caak wat te erven achter.
We hadden ooit een oudere client, die rijk was. Had c.a. een half miljoen op de rekening.
De familie verzorgde alle matetiele zaken. De client kreeg oude, afgedragen kleding. Mocht niet mee op groepsvakantie enz. Toen de client uiteindelijk overleed, waren ze er als de kippen bij om het geld te verdelen.
de wereld wacht om ontdekt te worden
donderdag 25 februari 2021 om 10:17
thanx schreef: ↑25-02-2021 09:39Ik werk in een verzorgingshuis voor mensen met een verstandelijke beperking, er sterven regelmatig mensen.
Nu is het zo dat er clienten zijn die geen cobtact meer hebben met familie, of alleen met kerst en de verjaardag.
(Uiteraard zijn er ook veel clienten die elke week bezoek krijgen).
En dan sterft zo'n client. Het personeel, wat er vaak al jaren werkt, heeft geen inspraak. Als de familie kiest voor een sober, goedkoop afscheid, in besloten kring, dan heb je dus pech. Dan kun je op de afdeling een herdenkingsdienst doen en thats it.
Soms is er wel iets van een afscheid en dan zit er familie, die nog nooit iemand heeft gezien, te huilen. En dan moet het personeel die mensen ook nog condoleren (i.p.v. andersom).
Ik denk dan vaak: huil maar. Hopenlijk heb je spijt. Spijt dat je er nooit bent geweest.
Vooral oudere clienten laten caak wat te erven achter.
We hadden ooit een oudere client, die rijk was. Had c.a. een half miljoen op de rekening.
De familie verzorgde alle matetiele zaken. De client kreeg oude, afgedragen kleding. Mocht niet mee op groepsvakantie enz. Toen de client uiteindelijk overleed, waren ze er als de kippen bij om het geld te verdelen.
Maar dat je niet bij de instelling langs komt, wil toch niet zeggen dat je dat familielid nooit ziet? Ik zie één tante ook eigenlijk alleen bij mijn andere tantes. Wil niet zeggen dat ik niet verdrietig zal zijn, als ze komt te overlijden. Maar die mensen bij haar instelling kennen mij niet. Terwijl ik haar toch wel zes keer per jaar zie.
donderdag 25 februari 2021 om 11:38
MarvelousMrsMaisel schreef: ↑25-02-2021 10:17Maar dat je niet bij de instelling langs komt, wil toch niet zeggen dat je dat familielid nooit ziet? Ik zie één tante ook eigenlijk alleen bij mijn andere tantes. Wil niet zeggen dat ik niet verdrietig zal zijn, als ze komt te overlijden. Maar die mensen bij haar instelling kennen mij niet. Terwijl ik haar toch wel zes keer per jaar zie.
Geloof me, ze zien ze niet. Gaan niet naar huis, dus kunnen daar ook niemand zien.
de wereld wacht om ontdekt te worden
donderdag 25 februari 2021 om 22:57
Wat een vreselijk onderwerp, maar helaas al te herkenbaar.
De ex-vrouw van de overledene liep met haar nieuwe vriend aan de kist van overledene. Achteraf heb ik pas begrepen dat zij misschien wel de voornaamste reden voor zijn dood was. Op dat moment dacht ik trouwens dat het haar broer was, ook dat leerde ik achteraf pas.
Familielid die een hele spijtbetuiging ging voorlezen op de uitvaart van mijn broer.
Familieleden die op het sterfbed van hun vader de notaris er nog bij haalde om e.e.a. naar hun hand te zetten.
Familieleden die jaren niet meer bij hun moeder kwamen, maar er wel als de kippen bij waren, want er moest wel gedeeld worden in de erfenis.
Familieleden die het er niet mee eens waren dat bepaalde goederen zomaar waren verdeeld. Die moesten getaxeerd, verkocht en dan het geld verdeeld. De grote grap was dat het taxeren meer geld kostte dan de waarde van de goederen.
En diegene die jaren voor de overledene had gezorgd kreeg hetzelfde deel als de rest. Ook diegene die er al jaren niet meer kwamen.
Al met al dus al wat ervaring met dit soort zaken. Om misselijk van te worden. Je kunt beter maar niets hebben, dan ontstaat er ook geen gezeik.
De ex-vrouw van de overledene liep met haar nieuwe vriend aan de kist van overledene. Achteraf heb ik pas begrepen dat zij misschien wel de voornaamste reden voor zijn dood was. Op dat moment dacht ik trouwens dat het haar broer was, ook dat leerde ik achteraf pas.
Familielid die een hele spijtbetuiging ging voorlezen op de uitvaart van mijn broer.
Familieleden die op het sterfbed van hun vader de notaris er nog bij haalde om e.e.a. naar hun hand te zetten.
Familieleden die jaren niet meer bij hun moeder kwamen, maar er wel als de kippen bij waren, want er moest wel gedeeld worden in de erfenis.
Familieleden die het er niet mee eens waren dat bepaalde goederen zomaar waren verdeeld. Die moesten getaxeerd, verkocht en dan het geld verdeeld. De grote grap was dat het taxeren meer geld kostte dan de waarde van de goederen.
Al met al dus al wat ervaring met dit soort zaken. Om misselijk van te worden. Je kunt beter maar niets hebben, dan ontstaat er ook geen gezeik.
Ja dat klopt maar dat heeft hier nu even niks mee te maken

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn
Al een account? Log dan hier in
