Geen resultaten gevonden Probeer een andere zoekterm

Zoekfilters:

Konijnenfoto's

28-03-2010 15:23 3399 berichten
Já genoeg met het "vervuilen" van andermans topic met mijn konijnenfoto's. Kan het steeds maar niet laten om anderen plaatjes van mijn konijnen onder de neus te drukken en post te pas en te onpas foto's van mijn langoren dus nu dan een topic voor konijnenfoto's van alle konijnenliefhebbers (het zijn er behoorlijk wat hier op het forum!)



Als je niet wilt dat je konijn herkenbaar in beeld komt, kun je een balkje over de ogen plakken natuurlijk ;-)



* voorbeeld





helemaal leuk wanneer je er enige karakterbeschrijving bij zet!

Trap ik af:





ps: laten we eventuele leuke kerstgrapjes/receptposters vanaf het begin negeren, daar zijn de meeste konijnenliefhebbers aardig in geoefend ;-)
'Stiekem' even gebeld wat het vonnis was bij de DA. We krijgen zalf en AB mee.



Zij adviseerden wel om Tess 'in te ruilen' bij het asiel, ipv een castratie. Dus we gaan ook even overleggen bij het asiel, wat zij er van vinden.



Pfff moeilijk hoor .....
Alle reacties Link kopieren
Jemig, is nog wel heftig om een konijn te ruilen. Zeker als ze zo agressief is. Waarom dat advies?
Ik sluit me aan bij de voorgangers die zeggen dat je met sterilisatie van de voedster en castratie van de ram de beste kans op een succesvolle koppeling hebt in dit geval.



Twee dames samen gaat vaker fout dan goed, tenzij je geluk heb of er een gecastreerd mannetje bij zet.



Terugbrengen kan altijd nog. O ja, koppel vooral ook op neutraal terrein!
@Steph; omdat de DA zegt dat er maar een hele kleine kans is dat de koppeling met onze 4 konijnen zoals we ze nu hebben, gaat lukken. Eigenlijk denk ik het zelfde, Tess heeft nu 'bloed' geroken/gezien en zal dat wellicht weer willen als ze Merel opnieuw ontmoet. Betekent niet dat dat bij een ander konijn ook zo zal gaan, immers, dat is voorheen ook niet gebeurd.



@Iris; het is ook, nogmaals, niet de bedoeling dat de 2 dames aan elkaar gekoppeld wordt. We hebben 2 rammen, én Tess én Merel.

Rammen waren al gecastreerd en een eerdere koppeling op neutraal terrein is mislukt. Normaliter kwamen de andere 3 dus NIET bij Merel. Ze ging de afgelopen maand (sinds we Merel hebben, 3 weken? weet het niet precies, bijzaak) alleen in de ren, terwijl de andere 3 in hun hok zaten, en vice versa. Beiden zo'n 50% van de tijd. Tess is gisteren dus op de één of andere manier toch bij Merel in het hok gekomen en daar heeft ze dus Merel gewond gemaakt.
Ohja, en de DA kent 'ons' asiel en net als ik, denkt zij dat een asiel hier wel aan mee zal werken, voornamelijk ook omdat zij een zelfde gedrag niet bij andere konijnen vertoont en ze dus in het asiel wel gekoppeld zou kunnen worden aan een andere ram.

Maar dat gaan we dus overleggen en de situatie uitleggen zoals ie er is.
Zo we hebben de bijkeuken/washok tot ziekenkamer gebombardeerd. De doos waar ze vannacht in heeft gezeten hebben we tot eet en poephok bestempeld (incontinentiematje erin, boxkleed daar bovenop voor alle plas. een bakje met stro waar ze eventueel op kan gaan zitten (maar dat doet ze niet echt,. maakt ook niet uit) en dan haar eetbak. Waterbakje op de tegels, verveorsmandje hebben we de deur uitgehaald en daar ligt een lekkere zachte handdoek in met incontinentiemat eronder. En dan heeft ze de rest van de kamer om lekker rond te scharrelen. We laten haar daar maar totdat de wond niet meer open is. Poezen houden we uit de keuken en bijkeuken, die moeten overdag maar in de kamer eten en slapen. Snachts zijn ze toch buiten.
Alle reacties Link kopieren
Garden_of_Sarah schreef op 08 september 2010 @ 20:19:

Eigenlijk denk ik het zelfde, Tess heeft nu 'bloed' geroken/gezien en zal dat wellicht weer willen als ze Merel opnieuw ontmoet.


'Bloed geroken' klinkt wat overdreven (het zijn tenslotte geen jacht- maar prooidieren), maar het klopt wel dat ze op dit moment echt niet gekoppeld kunnen worden, dat wordt vechten. Als ze echter een flinke tijd helemaal uit elkaars zicht (en reuk) zouden zijn zou je wel kunnen proberen te koppelen, omdat ze dan de negatieve ervaringen van gisteren weer vergeten zullen zijn. Als Tess gesteriliseerd/gecastreerd zou worden zou dat helemaal schelen natuurlijk.



Ik zou het persoonlijk heel erg moeilijk vinden om een konijn wat ik al langer heb weg te doen als er een nieuw konijn bijgekomen is. Alsof je haar inruilt voor een jonger, leuker exemplaar. Ik zou dus alles op alles zetten om de koppeling tussen die vier konijnen die je van plan was toch te laten slagen. Ik ben er namelijk van overtuigd dat alle konijnen aan elkaar te koppelen zijn, als je het maar op de juiste manier aanpakt .
Bij nalezen zag ik inderdaad dat het een ongelukje was, dus sorry voor mijn overhaaste conclusie Sarah.



Als Tess inderdaad al gekoppeld is aan de heren en dat volledig is mislukt kun je haar misschien inderdaad beter teruggeven aan het asiel, want een vrouwtje alleen is ook maar alleen als konijntje zijnde :-(.



Is de koppeling van Merel aan één van de heren wel gelukt of moet dat nog?
Capi kom je helpen? :) Ik durf het niet zo snel meer aan. En natuurlijk is 'bloed geroken' overdreven, daarom heb ik het ook tussen aanhalingstekens gezet. Helemaal uit elkaar's zicht en reuk is geen optie, daar hebben we geen mogelijkheid voor momenteel. Als het asiel gaat zeggen dat castratie en nog eens proberen de voorkeur heeft, dan gaan we dat doen. Als ze open staan voor een koppeling van onze andere drie met een dame van hun, dan doen we dat (dit alles natuurlijk pas als Merel helemaal hersteld is).



Iris; we hadden er 4 sinds 1,5 jaar: Joep, Karel, Tess en Lizzy. Lizzy is een tijdje terug dood gegaan, was oud. Sindsdien zaten de andere drie samen. Merel was dus bedoeld om weer een groep van 2 om 2 te krijgen.
En als je nu Joep of Karel met Tess zet en los daarvan Merel bij het overgeblevern mannetje? Dus Tess en Merel weg van elkaar. Heb je daar ruimte voor?
Alle reacties Link kopieren
Dan houd je het risico dat ze elkaar ooit een keer tegenkomen, met waarschijnlijk hetzelfde resultaat als gisteren. Als ze elkaar kunnen ruiken kunnen ze agressie opbouwen, omdat ze dan weten dat er een vreemd konijn in hun eigen territorium is. Een groep van vier heeft ook mijn voorkeur boven twee stelletjes.



Ik zou het bijna doen Sarah, komen helpen met koppelen. Je woont alleen niet echt in de buurt geloof ik. Al heb ik wel schoonfamilie in Twente waar ik regelmatig ben, dus het is niet eens echt onmogelijk. ;-)

Als je Tess toch om zou ruilen zou ik proberen haar terug te brengen en dan op het moment dat Merel oud genoeg is met de drie overgebleven konijnen naar de opvang gaan om ze daar aan een vierde konijn te koppelen. Dan heb je meteen een neutrale plek, en mensen in de buurt die veel ervaring hebben met het koppelen van konijnen. Ik weet niet naar welke opvang je gaat, maar bij de meeste goede opvangen is dat wel mogelijk volgens mij.
Dat ben ik niet met je eens Capibara, want in onze kinderboederij zitten de konijnen met hun rennetjes naast elkaar en dat gaat prima, ook als hun eigen onderlinge koppeling is mislukt.



Ik ben dus van mening dat twee aan twee juist prima kan werken, ook als de vrouwtjes elkaar duidelijk niet liggen.
Alle reacties Link kopieren
iris1969 schreef op 08 september 2010 @ 23:39:

Dat ben ik niet met je eens Capibara, want in onze kinderboederij zitten de konijnen met hun rennetjes naast elkaar en dat gaat prima, ook als hun eigen onderlinge koppeling is mislukt.



Ik ben dus van mening dat twee aan twee juist prima kan werken, ook als de vrouwtjes elkaar duidelijk niet liggen.
Zolang ze gescheiden van elkaar zitten wel ja. Maar nu is de ene dame van Sarah ook bij de andere gekomen, en kan misschien weer gebeuren. Een ongeluk zit in een klein hoekje tenslotte, en sommige konijnen zijn ware meesters in het uitbreken.
Alle reacties Link kopieren
En afgezien daarvan: een groep konijnen is sowieso natuurlijker dan afgescheiden stelletjes, dus dat zal altijd mijn voorkeur hebben.
Wederom ben ik het niet met je eens Capibara, wij hebben juist gemerkt dat 2 mannetjes of 2 vrouwtjes in 1 groepje meer gedonder geeft dan 1 mannetje en 1 vrouwtje.



Wij gaan dus altijd voor setjes, tenzij de dames het goed samen kunnen vinden, dan wordt het 1 mannetje en 2 vrouwtjes. Meerdere mannetjes samen doen wij niet, ook niet gecastreerd, al kan dat best goed gaan, maar wij hebben alleen veel meer vrouwtjes dan mannetjes, vandaar.



Als de rennen stevig zijn zie ik het gevaar van uitbreken niet zo. Wij hebben er in ieder geval nooit last van.
We zijn inderdaad van plan -als het asiel dat oke vindt uiteraard- om met onze nijnen die kant op te gaan en ze dan daar te koppelen. Het gaat om Goofy btw, daar komen Tess, Joep en Karel ook vandaan.



Op zich hebben we hier natuurlijk meer dan genoeg ruimte, alleen geen ruimte qua financien om ' even' een 2e konijnenplaats in te richten. Dus het is echt de bedoeling om een groep van 4 te hebben. Dat is voorheen (in diverse samenstellingen overigens) nog nooit een probleem geweest.
Ik ben bang dat Merel gas heeft!

Haar oren voelen koud (nek is wel warm) maarja ze loopt op plavuizen in een niet echt hele warme kamer -> cv aanzetten daar? (Staat overigens wel op nachtstand)



Ik hoorde vandaag een paar keer geborrel. Eerst dacht ik dat het knarsetanden was, maar zojuist voelde ik aan haar buik en toen voelde ik het ook borrelen, samen met het geluid.



Ze eet prima; brokken/hooi/groente (op hooi+brokken+water zetten?).

Heb voor de zekerheid wel alvast een kruik gelegd in het transportmandje waar ze aan begon te likken ;-)



Kan ik nog meer doen? Is cv aanzetten+hooi/brokken oke?

Pijnstilling heeft ze al ivm de wond, we spuiten 1x per 5 dagen met Depocilline.
up up

Nijn ligt lekker tegen de kruik aan....in elk geval wel een teken dat ze de warmte weet te waarderen....
Bedenk me net; hoe voeren jullie? Meerdere malen per dag? Náást het altijd-vers-klaarliggende-hooi bedoel ik. Dus de brokken en de groente.
Alle reacties Link kopieren
Ik hoor mijn konijnenbuiken ook wel eens borrelen..

Maar geen idee hoe erg het bij jou is natuurlijk..

Door de ab kan ze natuurlijk wel wat last van dr darmpjes krijgen, Maar ze eet prima, en is verder gewoon actief?





Je kunt infacol of zo'n soort middeltje geven om het gas makkelijker af te laten voeren..



Ik voer meerdere malen per dag; 's ochtends biks, 'smiddags kruiden, 's avonds groente, altijd hooi en als ze in de tuin lopen gras en wat daar verder te snaaien valt..en soms tussendoor nog een hapje van wat lekkers...
Alle reacties Link kopieren
Keutelt ze nog goed, en heb je de temperatuur gemeten om te kijken of ze echt ondertemperatuur heeft?



Je kunt een buikmassage geven als ze dat prettig vind, als ze er duidelijk ongemak van heeft, moet je niet blijven doorgaan..

op konijnen.nl staat hoe je massage kunt geven..



En beweging is ook belangrijk om de darmen in beweging te houden..
Niet direct paniek hoor! Je bent niet gewend haar in huis te hebben en hoort nu ineens alles. Rustig zachtjes wat borrelen in de buik is heel normaal. Stilte zou juist niet oke zijn en hard borrelen ook niet.



Lees ff:



Harde borrelende geluiden in de buik van je konijn, of doodse stilte. Normaal hoor je zachtjes borrelen als je aan de buik luistert.



Je konijn wordt apathisch, wil met rust gelaten worden, zit vaak met de ogen half gesloten.



Stopt plots met eten, hoeft zelfs de lekkerste dingen niet terwijl hij tot kort hiervoor nog goede eetlust en normale keutels had.



Je konijn ligt in een ongemakkelijke of ongebruikelijke houding - gedeeltelijk op de zij om de pijn te verlichten (hoogstwaarschijnlijk met het voorste gedeelte van het lichaam wat omhoog terwijl de achterpoten relaxed lijken); of je konijn wil helemaal niet liggen maar geeft de voorkeur om rechtop te zitten in een heel rechte houding.



Vaak zal je konijn rusteloos zijn, steeds een andere plek zoeken en met de achterpoten het stro wegtrappen, dat is vanwege de pijn.



Wegrennen en zich verstoppen, als dat geen normaal gedrag is

Snelle ademhaling of hijgen, is een teken van pijn.



Knarsetanden, luid, alsof er kiezels worden doorgebeten, is een teken van pijn.



De buik zal heel hard aanvoelen, of extreem zacht.



Als je je konijn optilt, is hij (vaak) slap.



Geen keutels, of natte.



Kan de plas laten lopen en zomaar keutels droppen waar hij ligt.



Ingevallen flanken lijken te hebben, omdat je konijn gespannen is van de pijn



Koude lichaamstemperatuur (maar oren kunnen koud zijn zonder dat er iets is, check nekje)





En als het verder heel goed gaat met haar, niet te warm maken hoor. Ze moet ook nog weer naar buiten kunnen en als het in je huis 18 gr of warmer is, is dat echt genoeg. Alleen de eerste 48uur na operaties moet je ff opletten dat ze warm blijven.
Alle reacties Link kopieren
Oh gelukkig Twompie is er :)

Ik voel me nooit zeker genoeg van mijn zaak om dingen stellig te beweren :)

Maar geluiden uit de buik hoor ik hier ook, en idd als je met je konijn in 1 kamer woont valt dat veel meer op..
Whaah Twomp dank :) En Borrie ook!

Heb dat stuk wat je plakt ook al gelezen vanmiddag (al zat het ook wel globaal zo in mijn hoofd)



Ze heeft wel de hele middag tegen de kruik aan gelegen in de vervoersmand, denk toch dat ze het gewoon koud gehad heeft, óf tegen gas aan zat.



Heb zonet een half uur bij haar gezeten, nieuwe kruik gemaakt, haar buik gemasseerd (vanmiddag ook al gedaan) en ze heeft een groot blad andijvie weg gewerkt, daarna begon ze aan het hooi. Heb gelijk haar "eet- en schijtdoos" schoongemaakt, nieuw boxkleed erin gelegd en alle keutels eruit gehaald, dan kan ik straks echt goed kijken hoe en of ze nog keutelt (maar volgens mij wel).



En dat wat je zegt, dat je het normaal niet hoort omdat ze buiten zitten, klopt ook wel, had ik zelf ook al over nagedacht, maar dit was gewoon echt hard :) Nouja, vooralsnog geen paniek hier hoor. Ik kon me alleen goed voorstellen dat de stress van de afgelopen dagen (eerst gevecht, daarna alleen in een doos, mee naar de DA, etc) resulteerde in gas.
Alle reacties Link kopieren
Idd Sarah dat zou wel kunnen :) maar haar goed in de gaten houden kan helemaal geen kwaad :)

Gaat het verder wel goed met haar wonden?

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven