Werk & Studie alle pijlers

21+ toelatingstoets HBO

14-06-2012 18:22 6 berichten
Alle reacties Link kopieren
Iemand hier ervaring met de 21+ toelatingstoets voor het HBO.



Wat kan ik verwachten en vond je het pittig/moeilijk?



Alvast bedankt!
What does\'nt kill me, only makes me stronger
Alle reacties Link kopieren
Het toelatingsexamen 21+ bestaat uit de volgende drie onderdelen: Nederlands, Engels en een vaktoets. De vaktoets verschilt per opleiding. Alle onderdelen zijn op het niveau van het havo-eindexamen.
Alle reacties Link kopieren
Ikzelf heb hem niet moeten maken, maar enkele van mijn klasgenoten wel.



Zij zeiden dat er veel aankwam op begrijpend lezen, dat als je dat kunt, je de toets ook kunt halen.
Toen ik ooit een dergelijke toets voor de universiteit deed, was het gewoon één onderdeel van het centraal schriftelijk examen voor VWO.
Ik heb ook een toelating gedaan omdat ik mijn Havo niet heb afgemaakt. Ik moest examen doen in Nederlands, Engels, Geschiedenis en Maatschappijleer. Ik vond het goed te doen..



Voor Nederlands moest ik een tekst verklaren en een betoog schrijven.

Voor Engels alleen een tekst verklaren.

Voor geschiedenis moest ik een boek leren en daar werden op niet al te hoog niveau vragen over gesteld.

Voor maatschappijleer moest ik ook een boek leren, maar deze vragen kon je beantwoorden als het nieuws volgt en niet wereldvreemd bent.
Alle reacties Link kopieren
Het wisselt heel erg per school. Ik heb 'm bij een instantie moeten doen die gespecialiseerd is in het afnemen van tests.

Het was een soort iq-test/vaardighedentest. Dus denk aan een onderdeel spelling, taalinzicht, ruimtelijk inzicht, verbanden leggen (2, 4, 6, wat is het volgende getal), rekensommen, etc. Het waren allemaal meerkeuzevragen.

Ik vond het erg makkelijk en heb me niet voorbereid. Ik vond het wel echt middelbare school-niveau, derde klas o.i.d....

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven