Geen resultaten gevonden Probeer een andere zoekterm

Zoekfilters:

Werk & Studie alle pijlers

Snel doorgroeien: onzekerheid begint te wegen

06-08-2019 20:12 9 berichten
Ik werk zo'n 5,5 jaar op mijn bedrijf en de laatste 2 jaar gaat het heel hard. Ik ben verschillende keren deels van functie veranderd (1x omdat het moest ivm externe crisis, 2x gewenst) en heb meer verantwoordelijkheden nu. Eind dit jaar zal ik opnieuw moeten veranderen, dit keer ingrijpender dan de vorige keren. Wat ik nu 50% van de tijd doe (strategie, project management, crisisbeheer) weegt teveel door, het management wil mij hier 100% op inzetten en dat ik mijn 50% andere taken (communicatie, mijn vertrouwd vakgebied) aan iemand anders overlaat.

Hoewel ik hou van nieuwe uitdagingen, merk ik dat het mij voor het eerst beangstigt. Ik voel steeds meer druk en slaap slecht door de onzekerheid. Ik ben voortdurend bezig met wat er eind dit jaar zal gebeuren. Niemand kan me zeggen hoe mijn functie er precies zal uitzien (takenpakket is nog onzeker omdat er veel mogelijkheden zijn om die 50% in te vullen) en ik weet niet of mijn prestaties wel voldoende zullen zijn. Ik heb schrik dat mijn resultaten gaan tegenvallen en dat ik zo nooit nog een nieuwe kans krijg. Verder heb ik het gevoel dat ik de afgelopen 2 jaar geen seconde op adem ben kunnen komen door al de veranderingen en de te zware combinatie van mijn huidige functies. Weigeren is niet echt een optie, met die 50% extra zou er voor mij ook meer ademruimte moeten vrijkomen, wat op zich een positief perspectief is.

Als je hier ervaring mee hebt, hoe ben je omgegaan met al die veranderingen en stijgende druk? Andere tips zijn uiteraard ook welkom.
Alle reacties Link kopieren
Bespreken met je teamleider. En hoezo is weigeren geen optie? Je kunt toch aangeven dat het teveel zal worden voor je en dat je het nog even wil uitstellen.
Leer jezelf goed kennen, zodat jij weet wat jij wil. En leer dan ja te zeggen op wat je echt wil, en nee op wat niet goed voor je is. Het is alleen maar goed als je niet overal in meegaat, zeker als je er nu al zoveel stress van hebt.
Robinson schreef:
06-08-2019 20:15
Bespreken met je teamleider. En hoezo is weigeren geen optie? Je kunt toch aangeven dat het teveel zal worden voor je en dat je het nog even wil uitstellen.
Vorige week nog met hem besproken. Hij zit zelf geblokkeerd. Hij weet niet wat er gaat gebeuren en zal binnenkort niet meer mijn leidinggevende zijn. Hij staat ook maar in voor 50% van mijn functie, voor de andere 50% rapporteer ik rechtstreeks aan het management. Ook mijn manager is op de hoogte. Het antwoord blijft echter "afwachten". Ondertussen is de relatie tussen mijn leidinggevende en manager verzuurd, wat mijn situatie ook niet vooruit helpt.

@Maud: ik stel me geregeld de vraag of ik dit wil en geen spijt krijg, ik doe elk deel van mijn werk erg graag. Communicatie voelt gemakkelijk, de kans dat ik daar in de fout ga is klein, het lukt ondertussen op automatische piloot. Dat heb ik bij geen enkel ander deel van mijn functie zo (ook omdat ik minder ingewerkt raak door al de veranderingen op korte tijd). Misschien is het drempelvrees?
Anoniem24082019105327 wijzigde dit bericht op 06-08-2019 20:29
22.53% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren
Weigeren uit zuivere angst lijkt me geen goede motivatie als je niet zeker bent van het feit dat de angst gegrond en rationeel is.

Je geeft aan dat je niet weet hoe je functie er uit gaat zien. Heb je hier zelf invloed op?
Zou je nu bijv. met je leidinggevende al het gesprek kunnen aangaan over hoe jij die functie vorm zou willen geven?

Weet je waarom de leidinggevende je geschikt vindt voor deze functie?
Ik zou geen zin hebben in elk half jaar een nieuwe job.

Wie garandeert dat wat het binnenkort wordt weer voor lang is?
En niet weer iets tijdelijks waar je nauwelijks je tanden in kan zetten en je eigen kan maken?


Ik zou eens buitenshuis kijken wat er te vinden is.
@Brandi

Eens ik zekerheid heb over bepaalde zaken (kan ik niet dieper op ingaan), zal ik wel deels inspraak krijgen maar dat is pas in december. Al eens met mijn nieuwe leidinggevende rond de tafel zitten lijkt me een goed idee, dat kan wat rust brengen, dus dat ga ik wel doen. Waarom ze mij geschikt vinden weet ik niet.
Alle reacties Link kopieren
Fijn dat dat wel alvast kan. Wellicht kan je dan ook voor jezelf beter een inschatting maken of je nog wil bijleren voor de functie en of het echt bij je past.

Misschien kan het helpen om te horen wat zij in jou zien en waarom zij vinden dat je de functie aan kan :-). Perspectief van een buitenstaander (dan je eigen gedachten) kan soms heel waardevol zijn.

Dit zijn overigens opties omdat ik uit je OP niet op maak dat je incapabel bent, maar dat je angst in de weg zit. Als je echt denkt dat je de functie niet aan kan (bijv. Na dat gesprek met de manager), dan wordt de keuze natuurlijk anders. Je eigen geluk en grenzen zijn dan van belang. Maar zolang je niet zeker bent waar het probleem zit zou ik eerst bovenstaande route proberen :-)
Alle reacties Link kopieren
Solliciteren. Tijd voor een ander werkomgeving en cultuur.
This user may use sarcasm and cynicism in a way you are not accustomed to. You might suffer severe mental damage.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven