Gezondheid alle pijlers

Methodes om vleesboom te laten verwijderen?

21-02-2012 01:09 10 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik heb een vleesboom van ong, 2x 2 cm. Relatief klein, zeker als ik verhalen hoor van vrouwen die vleesbomen hebben van een kg!

Maar ik ben er erg ziek van, met soms flauwvallen tijdens de menstruatie. Als symptoonbestrijding heb ik nu een Mirena-spiraal, maar het laten verwijderen zou beter zijn. Alleen kan ik geen narcose verdragen.



Welke methodes zijn er om een vleesboom te laten verwijderen?

Ik ben midden 30.
Alle reacties Link kopieren
Ik denk toch echt dat je dit met een arts moet bespreken...
Alle reacties Link kopieren
Go see the doctor.
Ruil hem in voor een ED! Veilig en warm. Dat is wat je nodig hebt!
Alle reacties Link kopieren
Kijk hier eens:

www.myoom.nl



Dit is een site van in vleesbomen gespecialiseerde artsen uit verschillende (amsterdamse) ziekenhuizen. Je kan zelf contact met hen opnemen voor advies of een second opinion.



Ik heb uiteindelijk een kijkoperatie gehad, maar embolisatie kan ook een optie zijn. Wat er precies zonder narcose kan worden gedaan weet ik niet, maar dat kunnen de artsen die op die site genoemd worden je zeker vertellen. Succes!
.
Alle reacties Link kopieren
Ik vind het altijd prettig om eerst wat meer te weten voordat ik naar een arts ga.



Impala, dank je wel voor de link, handig zo'n site met 'vleesbomenspecialists' :-) Ik lees ook net over de nieuwste methode, zonder narcose. http://www.myoom.nl/?page=vizab



http://www.huffingtonpost ... terectomies_n_977425.html



Mochten anderen ervaring hebben met dit onderwerp, hoor ik het graag.
Alle reacties Link kopieren
Heb zelf een embolisatie gehad. Heel prettig, geen gesnij in je buik en mijn klachten zijn afdoende verholpen. Zie de info op Elisabeth zkh Tilburg, zij zijn gespecialiseerd in deze ingreep.

Succes met je zoektocht! Laat je goed informeren, het gaat om jouw lijf en je bent nog erg jong. Met een embolisatie heb je geen wijzigingen in je hormoonspiegel etc. Lijkt me belangrijk. Als je nog een kinderwens hebt moet je dit ook zeker bespreken.
Alle reacties Link kopieren
Beste Zonnebloempje, bedankt voor de info. Ik heb het net uitvoerig gelezen. Toch wel een flinkere ingreep dan ik had gedacht.



http://www.elisabeth.nl/algemene_onderd ... eling_van/
Alle reacties Link kopieren
quote:Moooi schreef op 21 februari 2012 @ 09:30:

Ik vind het altijd prettig om eerst wat meer te weten voordat ik naar een arts ga.



Heel verstandig dat je je eerst goed informeert voor je naar een arts gaat. Als ik niet was gaan googelen had ik nu geen baarmoeder meer gehad. Want de eerste gynaecoloog die ik consulteerde wist niks van alternatieve behandelingen. Hij zei er in elk geval niks over en wilde meteen mijn buik opensnijden. Wat was ik kwaad toen ik ontdekte dat dat helemaal niet nodig was.
.
Alle reacties Link kopieren
quote:impala schreef op 21 februari 2012 @ 16:55:

[...]

Heel verstandig dat je je eerst goed informeert voor je naar een arts gaat. Als ik niet was gaan googelen had ik nu geen baarmoeder meer gehad. Want de eerste gynaecoloog die ik consulteerde wist niks van alternatieve behandelingen. Hij zei er in elk geval niks over en wilde meteen mijn buik opensnijden. Wat was ik kwaad toen ik ontdekte dat dat helemaal niet nodig was.Hij is blijkbaar de enige niet... prof. Jim Reekers won hierom afgelopen week de 'Briljante mislukkingenprijs' https://www.facebook.com/ ... 9/889781831046606/?type=1



"Reekers evalueerde een nieuwe behandelmethode voor myomen (vleesbomen) in de baarmoeder. Een embolisatie (dichtmaken) van de bloedvaten die de vleesboom voeden – blijkt aanmerkelijk goedkoper, leidt tot kortere opnames en is minder ingrijpend, terwijl de kwaliteit van leven gelijkwaardig is vergeleken met het wegnemen van de baarmoeder – de standaard procedure. De studie leidde er echter niet toe dat de nieuwe behandeling vaker werd uitgevoerd. De bottleneck: de behandelende gynaecologen zijn niet erg bereidwillig om hun patiënten ‘af te staan’ aan een andere specialist, te weten de interventieradioloog."
Alle reacties Link kopieren
Hoezo kun je niet tegen narcose? Nog nooit van gehoord.



De manier waarop myomen verwijderd kunnen worden hangt van een aantal zaken af. Je hebt niet altijd alle keus.

Embolisatie wordt bijv afgeraden bij vrouwen met een nog aanwezige kinderwens.



Hier staan alle mogelijkheden op een rij met voor- en nadelen en voor wie welke mogelijkheid het meest geschiktst is :

http://www.olvg.nl/afdelingen/gynaecolo ... _vleesboom
Je bent zelf een theepot

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven