Gezondheid alle pijlers

Bloeden na vrijen

12-04-2012 17:26 51 berichten
Alle reacties Link kopieren
A.s woensdag heb ik een afspraak bij de huisarts ivm bloeden na het vrijen.

Het stelt niet veel voor en is de volgende dag helemaal over maar toch maar ik me best wel zorgen.



Heeft iemand hier ervaring mee? En hoe erg moet ik me zorgen maken?

(ik heb een beetje op google gezocht maar daar wordt ik helemaal bang van dus maar mee gestopt)
Alle reacties Link kopieren
quote:mw1987 schreef op 12 april 2012 @ 18:25:

http://www.gezondvgz.nl/% ... 4e17-b405-ff3ad08c3d2f%7D



Dat is de eerste pagina die ik tegenkom als ik zoek op contactbloeding, er staan ook andere oorzaken op en deze pagina had ik inderdaad al gelezen.



Hierna gestopt omdat ik zag dat het ook kanker/zwangerschap etc kan zijn en ik er alleen maar banger door werd.Dat is inderdaad niet leuk om te lezen. Maar wel goed dat je gaat vragen om een uitstrijkje. Sommige huisartsen zijn wat laks, ach het loopt niet zo'n vaart denken ze dan. Wij Nederlandse vrouwen krijgen echt te weinig uitstrijkjes, pas vanaf dertig jaar krijg je een oproep! Mijn buitenlandse vriendinnen laten dit jaarlijks doen vanaf het moment dat ze seksueel actief zijn. Wij hollandse ladies staan nog steeds heel onwennig hier tegenover, dat is best raar en zonde, want je kunt er maar beter vroeg bij zijn als er iets aan de hand is. Een vriendin van mij heeft op haar 27e een uitstrijkje laten maken, omdat ze ook contactbloedingen had. Na een uitstrijkje bleek ze cellen te hebben, die niet in orde waren (ik weet niet wat het was, pap1 of 2, zoiets?). Bij haar baarmoedermond moesten wat plekjes weggebrand worden, en alles was weer in orde. Klinkt heel naar, was natuurlijk ook niet prettig voor haar (ziekenhuis was wel echt geweldig in hoe ze met haar omgingen met zo'n vervelende nare met-de-benen-wijd ingreep). Maar had ze langer gewacht, dan was het veel ernstiger geweest (het is een voorstadium van baarmoederhalskanker). Niet om je bang te maken, het kan compleet iets anders zijn natuurlijk. Maar het is gewoon goed om alert te zijn en te zorgen voor jezelf, en dat alles even gecontroleerd wordt. Zorg goed voor jezelf!
Alle reacties Link kopieren
Dan had ze pap3A of B.

Ik heb 3A gehad en laat sinds 10 jaar jaarlijks controleren. Dat is idd vaak de standaard in het buitenland. Wat dat betreft lopen we in NL hopeloos achter.
Alle reacties Link kopieren
quote:Lizzl schreef op 13 april 2012 @ 10:08:

Dan had ze pap3A of B.

Ik heb 3A gehad en laat sinds 10 jaar jaarlijks controleren. Dat is idd vaak de standaard in het buitenland. Wat dat betreft lopen we in NL hopeloos achter.

Ik ken die pap indicaties allemaal niet.

Ja, raar he wat wij hier gewend zijn. Een vriendin van mij vertelde dat ze ook gewoon rechtstreeks daarvoor een afspraak bij de gyn. maakt. Terwijl je hier bij je huisarts echt een reden moet hebben om doorverwezen te worden. Terwijl ik een uitstrijkje een goede reden vind. Laatst begon de arts-assistent mij uit te leggen waarom dat is, dat wetenschappelijk onderzoek heeft aangetoond dat vaker dan eens per vijf jaar vanaf 30 voldoende is, vaker onderzoek laten doen levert niet significant meer resultaat op bla bla bla etc. etc. etc. Ik ben helemaal voor goed onderbouwde cijfers en feiten. Maar jaarlijks een uitstrijkje vanaf het moment dat je seksueel actief bent, vind ik net zoiets als naar de tandarts gaan. Je moet goed voor jezelf zorgen, ik vind het geen overbodige luxe. En mijn vriendin was er nu niet meer geweest, als ze had gewacht tot de landelijke oproep. Althans, dan had ze dus wel baarmoederhalskanker gekregen. Potdomme, dat zijn toch geen grappen meer.
Alle reacties Link kopieren
Net een zwangerschaps test gedaan en ik ben iig niet zwanger gelukkig.

Scheelt weer een zorg!
Alle reacties Link kopieren
quote:Lizzl schreef op 13 april 2012 @ 07:53:

Quote

bepje85, 7 uur geleden

hoi,



ik heb hetzelfde gehad ik had het een paar maanden terug eens gehad en daarna nog eens en ik dacht eerst ook geen zorgen is niks aan de hand de dokter zei ook niks aan de hand hoor hoeft geen uitstrijkje laten maken.



Het is niet raar dat iemand zich zorgen maakt bij contactbloeding, maar je hebt er zo weinig aan - je bij voorbaat zorgen maken

Dat je HA zei dat je geen uitstrijkje hoefde te laten maken, vind ik absurd! Alsof hij/zij aan je neus kan zien hoe het gaat met je cellen.... :-\



Waarom stop je niet nu met roken?



ja dat snap ik ookniet van mijn HA eigenlijk maar ze deden meer dingen fout ook met de uitslag enz daar was het ziekenhuis ook niet over te preken.

nu stoppen red ik mentaal niet ik zou wel willen maar dat red ik niet weet ik zeker te veel stress nu om me hoofd, ik ben al wel aan het minderen.
Alle reacties Link kopieren
quote:mw1987 schreef op 13 april 2012 @ 19:20:

Net een zwangerschaps test gedaan en ik ben iig niet zwanger gelukkig.

Scheelt weer een zorg!
Alle reacties Link kopieren
Even een update voor de meiden die dit mochten willen weten.

Net bij de huisarts een uitstrijkje gehad, ze gaf aan dat het een erosie van mijn baarmoeder is.

Er word voor de zekerheid een test gedaan met het bloed van mijn uitstrijkje op baarmoederhals kanker.



Het is wel zo dat de vorm waarin ik het heb vrij heftig is, en er erg veel bloed vrij kwam bij een kleine aanraking (wat ook veel pijn doet)



Hierom moet ik ook een chlamydia test laten doen en daar heb ik het GGD voor gebeld, die willen me straks al hebben op de 'spoedjes' omdat het zo erg bloed en ik er veel last van heb.

(via het GGD is het t/m 24 gratis, bij de HA kost het geld, anders had ik het daar meteen meegenomen)



Ook krijg ik binnenkort een afspraak bij de gyno om de boel te laten 'dichtbranden?' (ik begreep het niet helemaal maar dat is om de bloedingen te voorkomen in de toekomst)



Dus ik ben er lekker mee.. En nog wel een tijdje zoet zo.



In de tussentijd advies om ook nog eens geen seks meer te hebben.



Goede dag om te stoppen met roken haha
Alle reacties Link kopieren
Fijn dat een en ander in gang is gezet. Goed ook dat het en grondig onderzoek is; het komt nog te vaak voor dat men bijna moet smeken om überhaupt een uitstrijkje te krijgen!



Succes met afzien (roken en seks)
Alle reacties Link kopieren
Bedankt lizzl!

Ik baal er toch wel een beetje van allemaal hoor.



Gaat me allemaal niet in de koude kleren zitten.



Nu heeft de HA een uitstrijkje gemaakt voor de baarmoederhalskanker alleen weet ik niet of nou zelf moet bellen voor de uitslag of dat ze zelf contact met mij opnemen.



Iemand die me dit kan vertellen?
Hoi TO,



Ik moest zelf bellen!

Ik weet alleen niet meer na hoelang wachten 2 of 3 weken geloof ik.

Maar weet ik niet zeker meer!
Alle reacties Link kopieren
Na zo lang pas? Jeetje..

Ik stuur de assistente zo wel even een email om het te vragen dan.



Ben het woensdag toen ik daar was helemaal vergeten te vragen.
Alle reacties Link kopieren
Uit de test bij GGD is gebleken dat ik chlamydia heb. De persoon van wie ik het heb regeert op geen enkele manier op mij al een tijdje, hoe moet ik hem dit vertellen of is het niet mijn probleem als hij niet reageert? Ik weet het even niet meer.
.
Alle reacties Link kopieren
Hoi Kabouter, bedankt voor je reactie!

Heb het hem ondertussen verteld en ook de 2 andere jongens met wie ik na mijn laatste soa test seks heb gehad dus iedereen is nu gelukkig ingelicht.



Ik heb inderdaad antibiotica gekregen, was 1keer 2 pillen in nemen en klaar dus stelt gelukkig verder weinig voor.
.
Alle reacties Link kopieren
Hallo allemaal.

Bij deze ook mijn reactie omdat ik met hetzelfde probleem zit.

Ik heb sinds een paar weken ook elke keer last van bloedingen tijdens de sex.

Vandaag ben ik naar de huisarts gegaan voor een uitstrijkje ivm baarmoederhalskanker , en hij heeft me ook gelijk getest op chlamidia, de uitslag van deze tests krijg ik over 5 dagen (soa) en over 3 weken.

ik maak me ontzettend zorgen, en de uitslag duurt nog zo lang.

Is er iemand die hetzelfde heeft meegemaakt waarbij het uiteindelijk een totaal andere reden had?

Ik heb 4 jaar terug, net voordat ik mijn huidige vriend leerde kennen een soa test gedaan, waaruit bleek dat ik chlamidia had, dit is toen behandeld, en ik ben er altijd vanuit gegaan dat het weg was. Alleen is dit nooit gecontroleerd, ik had geen idee dat er ook een kans was dat het na een behandeling niet weg is.

Mijn vriend en ik proberen sinds een paar maanden zwanger te worden dus ik maak me echt zorgen over mijn vruchtbaarheid.

groetjes
Alle reacties Link kopieren
Hoi, goed dat je naar de huisarts geweest bent. Probeer je niet teveel zorgen te maken. Ik heb dit ook gehad en onderzoeken laten doen. Gelukkig bleek er niks aan de hand en het bloedverlies na sex is na verloop van tijd vanzelf overgegaan. Kan dus ook heel onschuldig zijn! Sterkte!
Alle reacties Link kopieren
Ogh! Wat vervelend voor je dat je dat hebt opgelopen..

maar nu weet je het teminste, en kan je starten met een kuurtje en dan is het zo weer over.
Weet wat je zegt, maar zeg niet alles wat je weet
Alle reacties Link kopieren
Dank je jenniferb voor je reactie.

Ik ben blij te horen dat het ook niks ernstigs kan zijn, lees overal alleen maar horrorverhalen, en dat doet een mens geen goed! ;)

Wished, ik weet nog niet of ik iets heb opgelopen, ik hoop het niet, want dat zou ik het al 4 jaar hebben en dat is niet goed voor mijn vruchtbaarheid.

Ik mag donderdagochtend bellen voor de eerste uitslag.

Nog even duimen dus!
Bij mijn schoonzus was het een wondje dat steeds open ging, dat hebben ze dichtgebrand bij de gyn. Verder niets ernstigs dus.
Alle reacties Link kopieren
@Reisa. Hopelijk is het bij mij ook zoiets, maar dat denk ik niet, omdat de dokter vanbinnen gekeken heeft, en daar niks aan kon zien.

Ik bloede ook door het uitstrijkje, en de dokter gaf aan dat ik inderdaad erg snel bloed.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb het ook gehad en nog wel eens. Heb toen geen uitstrijkje gehad (maar zat rond de tijd van het bevolkingsonderzoekuitstrijkje). Bij was het dat het baarmoederslijmvlies iets uit de baarmoedermond kwam.Dat kon de huisarts zien. En als dat dan aangestoot werd ging het bloeden. Was verder iets onschuldigs.
Alle reacties Link kopieren
Voor degene die het willen weten, ik heb vandaag de huisartst gebeld voor de uitslag van de soa test, de uitslag van het uitstrijkje voor baarmoederhalskanker zou eigenlijk pas over 2 weken komen, maar deze was ook al binnen!

Resultaat, ik heb niks! geen chlamidia, en pap1.

Ik ben ontzettend opgelucht.

De laatste 3 keer sex is ook zonder bloed verlopen, hopelijk blijft dat zo. Mocht het alsnog terugkomen willen ze me wel verder onderzoeken op evt vleesbomen of zwakke plekken ofzo.

Maar iets ernstigs is in elk geval uitgesloten.
Alle reacties Link kopieren
Good for you! Hartstikke fijn! Geeft een werelds goed gevoel hè?
Ik heb precies hetzelfde als jou, 27jarige.

Ik had ook bloedingen na het vrijen, met lood in mijn schoenen naar de huisarts gegaan. Sowieso was het vrij beladen, mijn beste vriendin is overleden aan baarmoederhalskanker en die had ook bloedingen, dus in mijn hoofd was ik mijn uitvaart al aan het regelen

Maargoed, eerst allemaal SOA's getest, was niks. Toen uitstrijkje, ik bloedde als een rund daarna, een paar dagen. Een week die eindeloos bleef duren. Toen het verlossende telefoontje, alles was tip top in orde.

Huisarts heeft me toen ook echt op het hart gedrukt om er verder niet meer over na te denken aangezien de ernstige dingen uitgesloten waren. Sindsdien ook geen bloedingen meer gehad

Raar toch eigenlijk..

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven