'ze heeft randjes'

07-07-2008 11:50 608 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hoi,

Ik heb een hele rare vraag.

Een hele tijd geleden hadden een paar mannelijke collega's een gesprek over of Daphne Bunskoek nou wel of niet een leuke vrouw is. Ze waren het met elkaar eens dat ze haat maar zo-zo vonden, want : " ze heeft een beetje randjes ".







De heren weigerden vervolgens om aan mij uit te leggen wat ze daar onder verstonden.



Los van de kinderachtigheid van t geheel, en t feit dat ik Daphne Bunskoek juist wél leuke vrouw vind, wil ik nu zo onderhand wel eens weten wat het betekent als een vrouw 'randjes' heeft.



Heeft er iemand n idee / wild guess?



Het enige wat ik kan bedenken is ranjes onder haar nagels, maar daar heb ik daphne nog nooit op betrapt.



(NB, ik weet ook niet of it op beautypeiler thuis hoort, misschien ging t wel om karakter, geen idee)
Alle reacties Link kopieren
De eerste die ik noemde was Angelina Jolie, op pagina 2

Dit blijft voor mij met stip op 1.
Alle reacties Link kopieren
Anti-randjes zijn moeilijker dan randjes... pffff pieker me suf



maxima anti-randje?
Stressed is just desserts spelled backwards
Alle reacties Link kopieren
hmmm, somehow ben ik toch niet helemaal ontevreden met mijn randje :-))
Alle reacties Link kopieren
quote:75twinkel schreef op 07 juli 2008 @ 14:51:

anti:

sarah jessica parker? Of niet?Klopt, ik vind die rooie (geen idee hoe ze heet) uit de serie dan wel weer een echt rand-geval, het is iets met haar tanden, ik weet het niet...
The time is now
Alle reacties Link kopieren
quote:75twinkel schreef op 07 juli 2008 @ 14:53:

en hoe zit t met daphne deckers??randjes of niet?



Hmm das een moeilijke..

Das dezelfde categorie als Tyra Banks..

Maar ik zou toch zeggen: Geen randje..
Alle reacties Link kopieren
Nog 4 minuten!

Maar als hij eerst het hele topic nog moet doorlezen kunnen we nog wel eventjes wachten op onze definitie
Alle reacties Link kopieren
quote:75twinkel schreef op 07 juli 2008 @ 14:56:

hmmm, somehow ben ik toch niet helemaal ontevreden met mijn randje :-))Ik ook niet met het mijne
Yo! heb alle reacties doorgelezen. Wat een reacties, fantastisch. Nu ik toch zoveel aandacht heb wil ik nog even de groeten doen....



Nee, vooruit zal niet flauw zijn. Komt-ie aan...
Belofte maakt schuld, dus daar ben ik weer. Ik heb even teruggelezen, en moet zeggen; een aantal van jullie zit er akelig dicht bij! Was zelfs al even bang dat Yoyo met de juiste definitie zou komen, maar vooruit. Natuurlijk zijn er meerdere verklaringen denkbaar, maar onderstaande omschrijving wordt redelijk vaak bedoeld. Ik weet bijna zeker dat de collega's van TO dezelfde definitie hanteren (check je dat even?), hoewel hij bij mijn weten nog nooit op papier is gezet. Ik heb mijn best gedaan e.e.a. onder woorden te brengen. Veel plezier met het volgende inkijkje in het masculine woordenboek! (realiseer je wel dat ik hiermee een doodzonde bega!)





Rand-jes heb-ben (de) [Het hebben van ~] (Zij ziet er goed uit, maar volgens mij heeft ze ~)





Het "Hebben van randjes", zoals deze uitdrukking veel wordt gebruikt, houdt in dat iemand "het vermoeden geeft 's ochtends bij het wakker worden typische, vaak ietwat bruinige, ingedroogde randjes op de binnenzijde van zijn/haar lippen te hebben"

Het hebben van randjes geeft een lichte soort van 'viesheid' aan, die overigens op geen enkele wijze impliceert dat de randjeshebber onhygiënische gewoontes heeft of er onsmakelijk uit ziet, in tegendeel; het komt in de beste kringen voor.



Typisch aan deze uitdrukking is dat je voor het hebben van randjes niet daadwerkelijk deze randjes dient te hébben, maar dat het vermóeden hiervan al voldoende is om getypeerd te worden als randjeshebber, (de hebber van randjes, hij/zij die randjes heeft). Anders geformuleerd; je hoeft geen randjes te hebben om "randjes te hebben". Zelfs als wordt aangetoond dat je geen randjes hebt kun je "randjes hebben"

"Zij heeft randjes" betekent derhalve "Zij lijkt mij het type dat 's ochtends wel eens van die viezige bruine randjes om haar mond kan hebben".



In veel gevallen draagt het hebben van randjes bij aan het reeds bestaande licht riekende imago van de drager. Bekende voorbeelden hiervan zijn bijvoorbeeld Sandra Kroos, Sanne Wallis de Vries. In andere gevallen is het een onverwachte teleurstelling bij een verder leuke, knappe en fris ogende vrouw (-"Hè? Heeft zíj randjes?! Tjonge, wat jámmer!"), zoals bij voorbeeld het geval is bij Daphne Bunskoek en Sabine Koning.



Het hebben van randjes wordt doorgaans als een negatieve eigenschap beoordeeld en vaak gekoppeld aan typische eetgewoontes en een woning die naar katten ruikt en het slapen met geopende mond, hoewel voor dit verband nooit wetenschappelijk is aangetoond.



Belangrijk is om te begrijpen dat een randje wellicht wat onfris is, dit betekent niet dat iedereen die wat onfris heeft automatisch randjes heeft! De meest prachtige, frisse vrouwen kunnen dus randjes hebben, maar tegelijkertijd is het zeer goed mogelijk om ongewassen te zijn, naar zweet en knoflook te ruiken, vet haar te hebben en lelijk te zijn zónder randjes te hebben.



Het herkennen van randjesdragers vergt een zekere aangeboren "radar". Helaas is dit niet aan te leren. Pogingen hiertoe stranden doorgaans in het willekeurig namen roepen van bekende mensen en ze randjes toe te dichten. Een voorbeeld hiervan is te vinden op 'ze heeft randjes'



Het hebben van randjes komt ongetwijfeld ook bij mannen voor, echter literatuur hierover is schrijver dezes niet bekend.
Alle reacties Link kopieren
En Monique van de Ven in haar jonge jaren had geen randje, terwijl die andere actrice (ben haar naam kwijt, iemand?) die in dezelfde tijd ook populair en blond was wel een rand had.
Alle reacties Link kopieren
Ultiem randje vind ik ook angelina jolie, maar dan wel volgens de theorie dat het te maken heeft met arrogantie! Wat een kreng moet dat zijn, je ziet het gewoon aan haar blik. Loeder.
Alle reacties Link kopieren
Renee Soutendijk bedoel ik!
"Ja klopt renee soutendijk ook. Maar Monique van de ven vroeger ook wel vind ik. Nu niet meer.
Sabine Koning heeft zéker randjes!
Alle reacties Link kopieren
Dank Costello voor je definitie. Al vrees ik dat er ook andere rand-experts zijn opgestaan en je een aantal stellingen dient te verdedigen. Ik zal me nog bezinnen op de tekst.
Alle reacties Link kopieren
Juistem. Veel concreter dus, maar ook veel abstracter dan ik dacht. Costello, dank voor het licht in mijn leven!
Alle reacties Link kopieren
Bedankt voor de definitie castello!



Wie kwam er ook alweer met die boterhammen op het aanrecht smeren? Het idee hebben dat iemand dat doet is dus typisch een randjespersoon
Alle reacties Link kopieren
@ Costello: Nu ben ik wel heel benieuwd wij volgens jou de verlichaming van een 'vrouw met randjes' is....
The time is now
Alle reacties Link kopieren
helaas, collegas zijn inmiddels uit t oog verloren ex-collegas.



hmmm, ben nu toch iets minder blij met mn randje.
Ik vind dat er wel overeenkomsten zijn tussen wat Costello zegt en wat wij al vonden. Qua gevoel voor randjes dus.
Alle reacties Link kopieren
Ik vind het verder moeilijk te overwegen of ik het hiermee eens ben, omdat het beeld/ de geur van het letterlijke randje mijn aandacht onvrijwillig vasthoudt. Bah!
quote:elev schreef op 07 juli 2008 @ 14:42:

ellen ten damme niet mooi? Wel man!!



[afbeelding]Ik vind Ellen ten Damme ook heel mooi! Ze heeft alleen wel randjes, en hoe!
Alle reacties Link kopieren
Whahaha! Fantastisch zeg, dus dát is het. En is dat ook algemeen bekend onder de mannen, als ik straks aan mijn vriend vraag wat randjes zijn, zou het dus zomaar kunnen dat hij het weet! :P
Alle reacties Link kopieren
Dan blijf ik Sophie Hilbrand nog steeds een uitstekend voorbeeld vinden
quote:Miss Moneypenny schreef op 07 juli 2008 @ 15:02:

Sabine Koning heeft zéker randjes!Haha, dat vind ik dan weer totaal niet.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven