Gezondheid alle pijlers

melatonine forte, ik kan niet meer zonder?

15-04-2013 07:29 17 berichten
Goede morgen!



Sinds een maandje ongeveer slik ik melatonine forte van Sleepzz (1,5 mg). Hier ben ik mee beginnen omdat ik al een paar weken onrustig sliep en nare dromen had. Gelijk na het 1e tabletje sliep ik goed en kon ik ook wat langer uitslapen.

Maar nu wil ik stoppen en dat lijkt niet helemaal te gaan, terwijl ik dacht dat het geen bijwerkingen zou hebben! De reden dat ik wil stoppen is omdat ik aan wil tonen (of uit wil sluiten) dat mijn dufheid en draaierigheid overdag van deze pillen komt. Afgelopen dinsdag had ik geen tablet genomen en lag ik na 2 uur nog wakker! Toch maar een tabletje genomen aangezien ik de volgende dag toets had en graag wou slapen. De daarop volgende dagen heb ik wel weer een tablet genomen, behalve vannacht. Vannacht heb ik weer eerst 2 uur wakker gelegen voor ik in slaap viel, en vervolgens werd ik om 6 uur weer wakker

Wat kan ik hier nou aan doen, gewoon maar door blijven gaan met die pillen, of zou een weekje 'afkicken' helpen?

Ik baal er wel van, eerder had ik geen problemen met inslapen en nu na die pillen dus wel ineens terwijl ik dacht dat het geen negatieve effecten zou hebben.
Zijn ze echt 1,5 milligram (meestal op recept of via internetapotheken) of zijn ze 1,5 microgram (drogist)?



Die laatste is zo weinig dat je het eigenlijk niet merkt. Je zou een potje met 1 microgram kunnen halen om zo af te bouwen.



Die eerste idem: ga een kleinere variant slikken en bouw zo af.
(Heel eerlijk? Als je de drogist-variant slikt is die 's ochtends echt wel uit je systeem. Het is de vraag of je er überhaupt wat van merkt. Ik zou zeggen dat je geniet van een fijn placebo-effect En aangezien niet-slapen heel vervelend is, zou ik er gewoon mee doorgaan.)
Alle reacties Link kopieren
Wat Pantax zegt: afbouwen.
Forte is 1,5mg, zo los verkrijgbaar. Het zit dan denk ik eerder tussen je oren. Dat je denkt niet te kunnen slapen, omdat je geen tabletje hebt genomen. En daar ga je dan over na liggen denken (onbewust) en je valt maar niet in slaap en dan maak je je daar weer druk om. Misschien handig om bv op vrijdagavond geen tablet in te nemen. Dan is die druk om in slaap te moeten vallen wat minder, omdat je zaterdag uit kan slapen (tenzij je op zaterdag werkt natuurlijk haha, dan is het niet zo handig). Maar zou proberen te stoppen op een avond waarop je de volgende ochtend er niet perce uit hoeft. Misschien dat dat helpt.

Anders idd afbouwen. Half tabletje nemen als dat kan? Of de gewone variant gaan gebruiken eerst.



Overigens heeft het wel degelijk bijwerkingen. Zo zou ik oppassen met autorijden bijvoorbeeld. Zeker omdat je ook aangeeft overdag wat draaierig te zijn enzo.
Geen idee of het milli of micro is eigenlijk, heb de verpakking weggegooid..

Ik zat ook al te denken om gelijk-uitziende andere tabletjes/ snoepjes te mixen met de melatonine pilletjes om zo van de aanstelleritis af te komen :P

Ik ga proberen in het weekend geen tablet te nemen, en als deze strip op is over te stappen naar toch een lagere variant.

Maar het is dus niet mogelijk dat mijn slapeloosheid nu komt als gevolg van die tabletten? (Ik zat te bedenken dat als je melatonine in neemt, jijzelf dan minder aan hoeft te maken en dus je eigen melatonine productie langzamer gaat. Met als gevolg dat je de 1e nachten zonder tablet dus wel een tekort hebt. Maar dat zal dan wel niet zo werken, haha)
Nee, het is niet zo dat de tablet de eigen aanmaak overneemt zeg maar. Maar je voegt nu natuurlijk wel melatonine toe en het kan zijn dat je lichaam weer even moet wennen aan die mindere hoeveelheid die het zelf aanmaakt.
Alle reacties Link kopieren
Wij hebben hier de gewone Sleepzz liggen en daar zit een 0.5 mg in. Ik weet dat we hier in NL zoals hierboven al beschreven te weinig melatonine in de pillen stoppen om er echt wat van te voelen maar vriend (en overigens ook vorige vriend) is er heilig van overtuigd dat het helpt. Prima. Dan lekker nemen. Ik heb de fout gemaakt te zeggen dat we binnenkort naar de antillen gaan en ze daar nog wel eens echt drugs uit Amerika verkopen. Dat had ik beter neit kunnen zeggen Nu wil ie ze niet meer ..
Alle reacties Link kopieren
En gewoon rustig in slaap proberen te vallen door met een zacht lampje te lezen en niet meer naar de pc te staren bijvoorbeeld. Net als al die ledlampen en spaarlampen. Daaar zit bijvoorbeeld te veel blauw licht in waardoor je melatonine aanmaak minder wordt. Met gloeilampen is dat bijvorbeeld minder omdat ze een rode ondertoon hebben, net als natuurlijk licht. Daarom ben ik zo'n spaarlamp hater maar dat is even off topic.
Alle reacties Link kopieren
Volgens mij maakt je lichaam wel wat minder aan als je supplementeert met pillen. Daarom zegt men ook dat je moet "pulseren"; een nachtje wel, een nachtje niet, twee nachtjes wel, een nachtje niet, een nachtje wel, twee nachtjes niet (dit is maar een voorbeeldschema).



Niet dat ik het je aanraadt maar op nachten dat ik geen melatonine neem en toch niet kan slapen, neem ik af en toe een hooikoortstabletje ( zo eentje waar je wel slaperig van wordt). Nogmaals, geen aanrader maar ik doe het weleens.



Andere tip die ook best wel werkt: net voor het naar bed gaan een banaan en halfglas warme melk drinken. Ik lees dat nog een twintig minuten en dan pitten.
Poep, wie heeft jou gescheten?
Alle reacties Link kopieren
ik denk dat het voor een groot deel placebo-effect is en voor een kleiner deel ontwenning. Elk momentje sluimerend wakker worden interpreteer je dan als "ontwenningsverschijnselen", waardoor je eigen angstige gedachten je nog wakkerder maken.
it's a big club and you ain't in it
Alle reacties Link kopieren
quote:Pantax schreef op 15 april 2013 @ 07:40:

(Heel eerlijk? Als je de drogist-variant slikt is die 's ochtends echt wel uit je systeem. Het is de vraag of je er überhaupt wat van merkt. Ik zou zeggen dat je geniet van een fijn placebo-effect En aangezien niet-slapen heel vervelend is, zou ik er gewoon mee doorgaan.)

Dat ligt er natuurlijk aan. Als ik 2 van die pilletjes van de drogist slik ben ik echt wel een beetje van de wereld af 's ochtends en heb echt tijd nodig om wakker te worden.



@TO, ik zou idd ook afbouwen. Of even doorzetten (dan maar even hele korte nachten) want afhankelijk zijn van pilletjes is niks natuurlijk.



Ik snap zowiezo niet dat je die dingen elke nacht hebt genomen na slechts een paar weken slecht slapen. Ik gebruik ze ook hoor..maar max 1x per week (of als ik echt heel erg fit moet zijn de volgende dag of als slapen al een hele week kut gaat om even een nachtje goed bij te slapen).
Alle reacties Link kopieren
TO had natuurlijk een reden om ze te nemen en die problemen komen even hard of zelfs harder terug.



Het is wel fijn voor de fabrikanten.
it's a big club and you ain't in it
Sjonnery; Dat van die blauw-achtige lampen wist ik niet! Alleen heb ik in mijn slaapkamer geen led, dus daar ligt het niet aan maar toch handig om te weten.



louise1: Van mijn hooikoortspilletjes word ik niet slaperig. En ik heb het niet zo op pillen slikken (al zou je dat nu natuurlijk niet zeggen misschien) ;) Dat glas melk kan ik nog wel eens proberen, een paar jaar geleden was er van de campina of friese flag ook een soort van slaapmelk. De ovomaltine die ik vroeger nog wel eens kreeg bestaat volgens de apotheek niet meer (helaas, want dat was wel lekker).



Orzoo: Ik had er inderdaad mijn redenen voor ze wel elke dag te nemen (ondanks dat ik ook niet zo van het pillen slikken ben dus). Mijn lijf werkt niet helemaal mee, en ben o.a. erg snel moe. En als je dan een paar weken ook nog eens niet goed kan slapen... Dan ben ik blij dat er pilletjes bestaan die me iets kunnen helpen. Al zou ik er dus ook weer graag vanaf willen.



Ik probeer het vanavond weer zonder. Mocht het slapen weer niet lukken dan maak ik deze strip pillen op, en stap dan over op een lichtere versie. Want ik kan dat slaap gebrek me nu echt niet veroorloven, ben al zo snel moe.
Alle reacties Link kopieren
Het lijkt me onwaarschijnlijk dat je hoofdpijn en draaierigheid overdag van de melatonine komen, voor zover ik weet plas je dat namelijk 's ochtends uit en wordt het pas als het 's avonds donker wordt weer aangemaakt...



Wat voor mij in elk geval goed werkt is om echt een ritueel te maken rondom het slapen. Geen schermen meer een uur voordat ik ga slapen, wel lekker in bed gaan liggen met een boek, niet teveel drinken (dan moet je er 's nachts weer uit om te plassen), zorgen dat mijn slaapkamer lekker koel is en goed geventileerd, bed mooi opgemaakt (klinkt maf, maar helpt echt!). Ook drink ik vanaf drie uur 's middags geen koffie en thee meer, omdat ik dan ook niet kan slapen.. Ik hoop dat je hiermee iets geholpen bent!
Alle reacties Link kopieren
Hier ook zo een slechte slaper. Vooral s ochtends vroeg ( 4,5 uur) wakker worden. En soms mega onrustige nachten. Ik drink wel sleept time tea dat mag je wel drinken. ....

Probeer nu nachtrusttabletten maar volgens mij is t weer niets net als al die andere drogisterijmeuk. zit oa valeriaan in en 1,5 Mg melatonine.
Alle reacties Link kopieren
Topic is van twee jaar geleden...

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven