Mode & Beauty alle pijlers

Ervaringen IPL voor thuis

22-03-2015 11:52 29 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik zou graag mijn benen langdurig (mogelijk blijvend) ontharen met de IPL behandeling. De algehele behandeling bij de schoonheidsspecialiste is langdurig en vrij duur. Er zijn IPL apparaten voor thuis te koop. Heeft iemand hier ervaring mee, positief of negatief?

Ik zou willen weten wat voor apparaat er gebruikt is, op wat voor huidtype en haarkleur de IPL is toegepast en OF de ontharing permanent was. Hoelang ging het apparaat mee voordat de lamp moest worden vervangen etc.
Ik lees graag mee. Heb het assortiment weleens uitgebreid onderzocht en volgens mij kwam toen dat IPL apparaat van Philips als beste uit de bus. Maar niet aangeschaft omdat het zo duur is (500 euro). De goedkope IPL dingen zijn volgens mij allemaal niks. Hoor ook graag ervaringen.
Ik lees ook mee! Ik heb wel erg goede reviews gelezen van de Philips Lumea, maar die kost ruim 300 euro, dus ik lees me eerst graag uitgebreid in voor ik zo'n ding koop.
De Philips lumea is niet sterk genoeg om haarzakjes kapot te maken dus het resultaat is niet blijvend. Ik heb daar ook een paar maanden geleden naar gekeken maar dan kun je voor dat geld beter gaan harsen.



Er zijn volgens mij wel andere apparaten met (een redelijke kans op) blijvend resultaat, maar die zijn in Nederland niet of moeilijk verkrijgbaar.
definitief ontharen bestaat niet, de beste resultaten geven de laser, maar die is veel te duur om thuis aan te schaffen
Alle reacties Link kopieren
Ach, blijvend is het wel, omdat je het gewoon iedere 3 weken kunt herhalen als je zelf een apparaat hebt. Dan is het goed te doen en de haartjes komen best zacht terug. Maar zijn geld waard? Neu, je kunt heel veel scheermessen kopen voor dat geld. En vaker scheren voor de tijd die het kost. Dus ik raad het niet aan.... (Heb het wel geprobeerd in een test. Ideale haar en huidskleur, na 5 behandelingen bleef het dus eventjes weg)
Zonder oorzaak geen gevolg
Alle reacties Link kopieren
Wat Meds zegt. Dat heeft bij mij ongeveer 85% weggehaald, de rest moet alsnog geharst/geëpileerd/geschoren/gewhateverd worden.
En sneller dan de wind, dit was ik voor...reken er goed op.
Alle reacties Link kopieren
Ik woon in een warm land, hier harst bijna iedereen en IPL bij de schoonheidsspecialist is ook populair.Het lijkt me geweldig om van top tot teen haar vrij te zijn maar bij een salon betaal je per lichaamsdeel en moet je soms wel 6 keer terug komen. Dat gaat een bedrag met drie nullen kosten. Vandaar dat ik geïnteresseerd ben in de ervaringen met een thuis apparaat. Anders blijf ik harsen en epileren
Ik heb de Philips Lumea. Ik heb een zeer lichte huid met donkere haren.



Ik vind het apparaat fijn werken voor mijn benen. Ik heb veel minder haargroei en de haren die ik heb zijn veel zachter en dunner. Daardoor voelen mijn benen fijner aan en hoef ik minder vaak te scheren. Dit scheelt bij mij heel erg in de huidirritatie. Ik heb nu een rustigere huid met minder ingegroeide haren en littekens. Wel moet ik de behandeling regelmatig herhalen.



Op andere plekken geeft het weinig resultaat. Ik heb wel iets minder haargroei, maar niet zoveel minder dat ik minder vaak hoef te scheren.



Ik zou deze optie alleen aanraden als je net als ik niet goed tegen alle andere methodes van ontharen kunt. Anders is het veel geld voor wat je ervoor krijgt.
Alle reacties Link kopieren
Bedankt Ravenhart, je bent de eerste met eigen ervaringen. Ik denk dat ik je advies opvolg
Alle reacties Link kopieren
Ik heb sinds december vorig jaar de Philips lumea.



Ik heb hem aangeschaft omdat ik altijd last had van irritatie na het scheren, vooral mijn bikinilijn.

De haren groeien minder snel terug en zijn zachter.

Mijn oksels hoef ik nu ipv om de 2 dagen nog maar 1x per 2 weken te scheren.



Ik vind het een ideaal apparaat, maar wel, net zoals ravenheart zegt, om irritaties te verminderen/ voorkomen en daardoor een gladdere huid te krijgen.

Of de haargroei definitief weg blijft betwijfel ik.
Alle reacties Link kopieren
Bedankt theezondersuiker,
Alle reacties Link kopieren
Ook ik heb de Philips Lumea en ik ben er heel blij mee. De haartjes zijn zeker niet definitief weg, maar waar ik voorheen binnen een dag alweer onder de stoppeltjes stond kan ik nu bijna 2 weken zonder scheren. Ik gebruik m echt overal voor: benen, armen, oksels, bikinilijn, bovenlip.

Ik heb een lichte huid en donkere haren.



Ik vond m zeker het geld waard, voel me nu een stuk prettiger.
Alle reacties Link kopieren
Ik krijg er binnenkort eentje, de Philips Lumea. Hoe lang duurt het voor je al resultaat ziet, zeg bv op de kin? Ik heb daar dikke zwarte haren, hoelang duurt zo'n enkele behandeling? En kun je je kin zelf wel goed behandelen omdat je omhoog moet kijken zeg maar: kun je dan wel goed "richten"?
Alle reacties Link kopieren
Zijn er inmiddels meer ervaringen?
Alle reacties Link kopieren
Ik heb lang geleden de Philips Lumea mogen testen, en goedkoop kunnen overnemen.

Voor kleine oppervlaktes (oksels) vond ik het wel oke, maar bijv benen duurde mij veel te lang. Je moet elk stukje huid apart flitsen, en moest tussendoor opnieuw opladen terwijl ik met 1 been bezig was. Al lang niet gebruikt en net zoveel of zelfs meer haargroei dan voorheen.

Via Groupon kun je vaak goedkope IPL behandelingen bij een salon boeken, denk dat die betere apparaten hebben.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb zelf ooit via Marktplaats een professioneel apparaat gekocht 2B Bright Light voor 400 euro. Heb daar mezelf, dochter en vrienden mee gedaan. Was het geld dus ruimschoots waard. Misschien is dat een idee om te kijken welke schoonheidssalon stopt en hem voor een "leuk" prijsje wegdoet. Evt. samen doen met buren/vriendinnen?
Alle reacties Link kopieren
Ik heb de philips lumea inmiddels 3 keer gebruikt. Had normaal na s ochtends scheren s avonds al stoppels. Kan nu volstaan met 1 keer per week scheren. Gebruik voor benene, bikinilijn, oksels en gezicht. Had van scheren ook veel irritatie. Nu niet meer. Ik ben heel enthousiast. Veel minder haargroei en dat na 3 keer.
Alle reacties Link kopieren
quote:poeder schreef op 24 januari 2017 @ 21:04:

Ik heb de philips lumea inmiddels 3 keer gebruikt. Had normaal na s ochtends scheren s avonds al stoppels. Kan nu volstaan met 1 keer per week scheren. Gebruik voor benene, bikinilijn, oksels en gezicht. Had van scheren ook veel irritatie. Nu niet meer. Ik ben heel enthousiast. Veel minder haargroei en dat na 3 keer.Dan is de techniek verbeterd denk ik. Met het gebied wat jij noemt zou ik de hele ochtend bezig zijn geweest.
Alle reacties Link kopieren
Heb ook een Lumea. Twee jaar inmiddels, en ik ben groot fan!



Ben dan ook het ideale type (lichte huid en donkere haren).



Heeft voor mij een wereld van verschil gemaakt. Voorheen altijd last van ingegroeide haren, ontstekingen en andere ellende. Met name in de bikinilijn. Dit beperkte me echt bij oa zwembadbezoek. Om maar eens wat te noemen. (Ik kon bijvoorbeeld in de vakantie maar 1 dag in bikini naar het strand, de dagen erna liep ik bijna wijdbeens door de irritatie en ontstekingen. Om nog maar te zwijgen van het feit dat het er natuurlijk ook niet uitzag). Ook de stoppels op benen ed, die na 1 dag al verschenen, waren 's zomers niet fijn. Alleen de jeuk al die ik daarvan kreeg! Krabde mijn schenen tot bloedens toe open.



Lichaamsbeharing hoort er nu eenmaal bij. En velen zullen het misschien onnozel vinden maar ik voelde me er echt niet prettig bij. Superkaal hoeft voor mij nu ook weer niet, maar van die woekerende bossen vind ik echt de horror. Door dit apparaat is dat verleden tijd. Ik voel me er ook echt een stuk beter door. Vrouwelijker en zelfverzekerder.



Heb 15 jaar geleden ook al eens een zestal sessies gehad bij zo'n beauty instituut. Rib uit mijn lijf, maar dat had ik er toen voor over want het zou permanent zijn. Nou, dat viel nog best tegen. Het werd wel iets minder maar de meeste haren kwamen uiteindelijk toch wel terug. En pijnlijk dat het was!! En enorm kostbaar dus. Is nu iets goedkoper geloof ik.



Later nog zo'n ander thuis apparaat gekocht (RIO Salon Laser). Was ook €500,-. Zou permanent werken. Na een maand of twee is deze in de kast beland. Behandeling duurt veel te lang en had niet het idee dat het echt werkte. Achteraf kreeg ik de indruk dat het zo'n soort Tell-Sell apparaat was wat de resultaten veel mooier weerspiegelt dan de werkelijkheid. Miskoop dus!



Uiteindelijk dus toch voor de Lumea gekozen. Ondanks dat het dus niet permanent is, het apparaat ook vrij duur is en daarbij ook nog eens een beperkte levensduur heeft (na een bepaald aantal flitsen is hij 'op' en moet je weer een duur nieuw exemplaar kopen.



Maar ondanks dat de teller bij mij nu dus op zo'n €1500,- staat ben ik ontzettend blij met mijn Lumea. Gebruik hem nu twee jaar en ik vermoed dat ik er zeker nog wel twee tot drie jaar mee toe kan. Tegen die tijd is er vast wel weer een nieuwere versie met nog meer flitsen zodat ik hem nog langer zou kunnen gebruiken. En ook de prijs zal dan waarschijnlijk wel niet zo hoog meer zijn. Nu kost hij me omgerekend zo'n 90 euro per jaar. En dat heb ik er wel voor over. Zeker ook nu het in mijn eigen vertrouwde omgeving kan, op een tijdstip wat mij uitkomt.



Ik zou dit apparaat dus zeker adviseren wanneer je:

Een lichte huidskleur hebt met hele donkere haren en bij het scheren veel hinder ondervindt van ontstekingen ed. En te schijterig bent voor waxen/epileren.

Genoegen neemt met het feit dat je niet helemaal haarloos raakt (die enkele verdwaalde, dunnere haren scheer ik in een paar handelingen zo weg),

Geen moeite hebt met het feit dat je eens per zoveel weken even zo'n 'sessie' moet inplannen waarbij de beperkte accu capaciteit wel vervelend is. (Meerdere behandelmomenten waarbij hij tussentijds weer een paar uur moet opladen).



En ja, een beetje geduld moet je wel hebben. Met 1 onderbeen ben ik ruim een kwartier bezig. Dan kan ik nog twee oksels doen en vervolgens is de accu leeg. De dag erna dus het andere been en de dag daarna de bikinilijn. Wel enigszins omslachtig dus. Maar daarna.... zes weken plezier ervan!
I have neither the time nor the crayons to explain this to you.
Alle reacties Link kopieren
ik scheer inmiddels weer met een scheermesje, maar heb gelukkig geen gevoelige huid
Alle reacties Link kopieren
Ik ben laatst met IPL begonnen bij een salon in de buurt en ik moet zeggen dat dat ideaal is. Na 1 behandeling is een groot deel van de haren al weggebleven en de rest groeit veel langzamer.
Alle reacties Link kopieren
tvp. Interesse is gewekt!
aan het typen......
Alle reacties Link kopieren
Dank jullie wel voor de updates! Ik lees goede dingen over die lumea, misschien is het toch de moeite waard inmiddels. Ik heb een aantal jaar geleden wel via een salon mijn oksels en bikinilijn laten laseren, daar groeit nog steeds redelijk weinig.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb de Lumea ook. Inmiddels een maand in huis en dus twee keer gebruikt( er moet een periode van 2 weken zitten tussen de behandelingen). Ik heb vooralsnog alleen m'n oksels gedaan en terwijl ik eerst 's avonds soms al het idee had dat ik m'n oksels weer moet scheren, scheer ik inmiddels om de dag. En dat na twee keer . In mijne zitten 250.000 stralen ongeveer dus ga hem misschien ook maar op m'n benen gebruiken, heb daar hier en daar wel donker haar maar er zit ook blond tussen dus dat zal vast iets minder goed werken dan bij m'n oksels waar ik gewoon lichte huid en donker haar heb



Heb mijne trouwens gekocht via de rentenpuntenwinkel van de ING, leverde wel een leuke korting op!

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven