Regenponcho fiets

09-09-2020 13:59 20 berichten
Dag allemaal..

Ik heb een vraag..

Ik ben op zoek naar een regenponcho voor op de fiets.

Vorig jaar een gekocht, aangedaan met regen en een paar meter later een windvlaag. 😳
Hele poncho over m'n hoofd en zag niks meer.
Ontzettend om gelachen later, maar toch best gevaarlijk.

Iemand ervaring met een regenponcho die om het stuur blijft zitten?

Alvast bedankt! 👍
Gewoon met je handen vasthouden. Dus poncho om je vingers vouwen en dan pas je stuur pakken.
Verder vind ik een poncho voor langere afstanden een crime. Voor korte stukjes neem ik de druppels voor lief, bij langere afstanden zijn regenjas en eventueel broek veel prettiger.
Alle reacties Link kopieren
Sommige poncho's hebben een elastieken band aan de onderkant waarin je je handen kan doen om het stuur.
Alle reacties Link kopieren
Bah..poncho. Altijd kom ik aan op mijn bestemming met een hele bak water in die poncho.
Everything you see I owe to spaghetti!
Dat zijn echt enorme windvangers, die dingen aan je stuur. Je maakt echt een zeilboot van jezelf.
Haha! 😜

Ik een regenpak gekocht bij Ali 😳
Veel te korte broek.
De rest veel te wijd..

Het is dus om boodschappen te doen.

Kom ik bij supermarkt, moet ik die broek uit doen, geen gezicht 😂
Sta maar te wiebelen..
Daarna ben je dus sowieso nat. 😳
Boodschappen gedaan en weer in die broek kruipen.. 😂

Dus dacht poncho zou ideaal zijn!

Poncho gekocht, eerste windvlaag...
Alles over m'n hoofd en zag niks meer. 😂😂😂
Ik draag gewoon een lange regenjas, vind ik veel handiger. Ik weiger regenpakken.
Alle reacties Link kopieren
Ach je kunt nooit natter worden dan tot je vel. :-D Thuis droge kleren aan.
On topic...Ik had vroeger er toen ik naar school moest fietsen ook een regenpak. Ik had zo'n hekel aan dat pak. Liet me nog liever kletsnat regenen.
Zo'n poncho lijkt me ook niet heel erg handig eerlijk gezegd....
Poncho gewoon met je handen aan je stuur vasthouden.

Zo moeilijk is dat allemaal niet. Heb gelijk een afdakje voor je benen.

Maar als het alleen voor boodschappen is....gewoon wachten tot het niet meer regent.
Alle reacties Link kopieren
Ik had mijn regenbroek in dat geval gewoon aangehouden. Ik heb een goede regenjas, zo'n outdoor model en een simpele regenbroek. En zo vaak regent het nou ook weer niet in Nederland.
Freedom is just another word for nothing left to lose - Janis Joplin
Waarom moet de regenbroek uit in de supermarkt?

Waarom kun je niet wachten met de boodschappen tot het wat droger is?
Alle reacties Link kopieren
Kijk op buienradar en wacht tot het droog is :yes:
Ik ben wel blij met mijn regenponcho. Ik heb er één met lussen die ik vastpak met mijn handen voor ik het stuur vastpak. Dan kan het niet meer onhoog waaien. Ik heb ook een hekel aan het geklooi met regenbroeken (modder aan de binnenkant...) en met mijn poncho blijft mijn broek aardig droog. Ik gebruik hem al ik maar een paar kilometer hoef te fietsen. Volgens mij komt hij van de Hema of Halfords.
Alle reacties Link kopieren
Belle73 schreef:
09-09-2020 14:57
Ik had mijn regenbroek in dat geval gewoon aangehouden. Ik heb een goede regenjas, zo'n outdoor model en een simpele regenbroek. En zo vaak regent het nou ook weer niet in Nederland.
:rofl:
Alle reacties Link kopieren
Google eens op rainleggs, in combi met gewone regenjas.
Ik heb een fijne poncho. Ik dacht van Agu, of een ander merk wat fietsaccessoires maakt. Bij een goede poncho kun je het rugpand met een band om je middel vastknopen zodat het niet achter je fladdert, maar je rug en zij droog houdt. Het voorpand heeft aan de binnenkant lussen die je in je handen houdt, het pand ligt dan dus op je stuur. Het grote voordeel vind ik dat je niet super afgesloten, benauwd en bezweet raakt omdat een poncho toch veel luchtiger is dan een regenjas of -pak. Benen worden nauwelijks nat, alleen als het echt hoost, en dan doe ik dus gewoon een regenbroek aan.
anoniem_293641 wijzigde dit bericht op 09-09-2020 23:26
Reden: Typo
0.17% gewijzigd
Ik heb een vriendin die naar werk ging in regenbroek en haar rok even in haar tas had gedaan om op werk aan te doen. Dacht ze. Hele dag in regenbroek rondgelopen, hahaha!
Alle reacties Link kopieren
Heb er eentje bij Scapino gekocht, met zo'n band onder de poncho, elastiek/band om vast te maken/houden bij het stuur.
Wat wel handig zou zijn als de capuchon een soort pet was, dus met een soort afdakje en dat het dan om je hoofd vastzit.
Je moet met een poncho niet hele einden willen fietsen, maar voor een boodschap is het prima.
Ozo.
Bedankt voor de reacties!

Sommigen hilarisch 😂
Alle reacties Link kopieren
pamelacourson schreef:
09-09-2020 17:00
:rofl:
Mijn man fietste, pre corona, elke dag 2x op en neer naar zijn werk. In een jaar regende hij misschien 5x kletsnat. De rest van de tijd keek hij even op buienradar en ging voor of na de bui. Zie ook https://www.hetregentbijnanooit.nl/site/.
Freedom is just another word for nothing left to lose - Janis Joplin

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven