Werk & Studie alle pijlers

Sollicitatiegesprek: wanneer vakantie melden?

21-03-2010 10:15 8 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik verwacht begin deze week gebeld te worden met een uitnodiging voor de 2e ronde van een sollicitatieprocedure (veel ervaring op dezelfde afdeling/functie en soort bedrijf, goed 1e gesprek).



Dilemma: ik heb al een vakantie gepland, laatste 2 weken in mei. Wanneer moet ik dat nu aangeven als ze daar zelf niet om vragen? Bij het 2e gesprek of (ik denk weer positief ) bij het arbeidsvoorwaardengesprek?

Ik heb maar 2 weken opzegtermijn, dus ik zou snel kunnen beginnen.
Ik heb geen wespentaille, ik heb een bijenrompje
Alle reacties Link kopieren
Je kunt zelf denk ik wel inschatten hoe relevant die geplande vakantie is voor je werkgever.



In de meeste gevallen maakt het echt niet uit (tenzij ze juist in de maand mei extra capaciteit nodig hebben).

Dus niets zeggen tot het arbeidsvoorwaardengesprek.
Alle reacties Link kopieren
Eens met MMP. Als het dáár vanaf moet hangen... je capaciteiten tellen hopelijk zwaarder!
Alle reacties Link kopieren
Ik had hetzelfde. Maar ze vroegen mij of ik al een vakantie had gepland, dus toen heb ik dat gemeld.

Vorige week begonnen en eind april een week vakantie.

Was geen probleem.
Alle reacties Link kopieren
Ik ben net bij mijn nieuwe werkgever begonnen.



Ik had een vakantie geboekt voor eind mei van 3 en een halve week en dit heb ik tijdens het 3e gesprek aangegeven. Was geen probleem.
Alle reacties Link kopieren
De vakantie afblazen is ook écht geen optie

Maar ik vroeg me meer af of het 'lullig' overkwam als ik zoiets pas bij het arbeidsvoorwaardengesprek zou zeggen. Niet dus!
Ik heb geen wespentaille, ik heb een bijenrompje
Alle reacties Link kopieren
quote:Haley schreef op 21 maart 2010 @ 10:22:

Eens met MMP. Als het dáár vanaf moet hangen... je capaciteiten tellen hopelijk zwaarder!

volgens mij lees jij iets anders als wat MMP bedoeld.



het kan zijn dat het bedrijf meer mensen nodig heeft (meer capaciteit) in de mei maand.



als je dat een btje kunt inschatten, naja, dan zou ik het nog optijd zeggen. je bent al door voor de 2de ronde, das niet voor niks. je hebt recht op je vakantie, en ze komen er tóch wel achter.

liever optijd dan dat je begin mei moet zeggen.. owja! ik ga op vakantie! dan weten zij ook wel dat je dat eerder al wist, en dat kan dan weer heel negatief uitpakken (eerlijkheid enzo)
Alle reacties Link kopieren
Als er een heel belangrijke datum gepland staat zou ik het zeggen. Meestal geven ze het in het tweede gesprek wel aan als er een bepaalde datum echt heel belangrijk is.



Als zij niets vragen zou ik het aangeven bij het arbeidsvoorwaardengesprek.



Zelf houd ik bij sollicitanten gewoon rekening met al eerder geplande vakanties.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven