Een huis kopen...hoe en wat?

05-09-2010 22:10 20 berichten
Ik voel me behoorlijk belachelijk om deze vraag te stellen eigenlijk.



edit: en misschien wa sdit topic beter op zijn plek bij Geld & recht, maar soit.



Het volgende is er aan de hand: We zijn van plan om over 1 jaar ongeveer te verhuizen, maar nu hebben we op Funda een huis gezien dat een hele reeële optie voor ons is (goede prijs, juiste locatie, genoeg kamers etc).

Maarrrr, het huis staat al leeg en is per direct beschikbaar. Ons huis echter staat nog niet in de verkoop en voordat we dat doen willen we nog wat achterstallig onderhoud wegwerken. En al zouden we het morgen (bij wijze van spreken) te koop zetten, dan is het waarschijnlijk niet binnen een maand weg. En dubbele lasten gaan we echt niet trekken.

Dus, hoe gaan die dingen als je een huis op het oog hebt? Mag je zeggen/vragen dat je pas over 4 maanden het huis daadwerkelijk gaat kopen (waarmee ik niet de illusie heb dat ons huis in 4 maanden wel weg is hoor).



Ik heb nu een beetje het gevoel alsof er een buitenkansje aan ons voorbij gaat



We weten dit soort dingen ondanks een koophuis eigenlijk niet omdat we een nieuwbouwhuis gekocht hebben, daar was dat allemaal niet aan de orde.
Alle reacties Link kopieren
Volgens mij is dat een kwestie van onderhandelen. Als het leegstaat zullen de verkopers er waarschijnlijk wat sneller vanaf willen en dus eerder geneigd zijn te onderhandelen. Een bijdehante makelaar kan misschien t.a.v. de nieuw af te sluiten hypotheek ook wat betekenen door uitstel van aflossingen oid?
Alle reacties Link kopieren
Je bepaalt in samenspraak met de verkopers het moment van overdracht. Dus je zegt bij/tijdens het bieden meestal wanneer je er ongeveer in wil, de verkopers zullen daar ook wel naar vragen.

Je kan dan dus afspreken dat de overdracht over 4 maanden is. Je tekent al wel het voorlopige koopcontract dus je kan na die 4 maanden je niet meer bedenken.
I only get one shot at life - so I shoot to kill
Ik zou eerst mijn huidige huis verkopen en dan pas een ander huis kopen.

Ook al is je 'droomhuis' dan inmiddels verkocht, er komt vast weer een nieuw 'droomhuis' voorbij.

Het risico van dubbele lasten zou ik niet willen lopen.

Enne... Je huis in deze markt verkopen binnen 4 maanden, dream on!
Alle reacties Link kopieren
Als de verkopers akkoord gaan kun je de overdracht een paar maanden uitstellen inderdaad. Maar je zit er dan wel aan vast, of je je eigen huis nu wel of niet hebt verkocht.



Zeggen dat je het over een aantal maanden wel wilt kopen maar nog niks tekenen, daar zullen ze niet intrappen. Althans: je kunt het altijd proberen, maar zij zijn natuurlijk nergens aan gebonden. Als zich voor die tijd een andere koper aandient heb je pech.
Alle reacties Link kopieren
Overigens moet je het wel goed uitzoeken met je hypotheekverstrekker, want een voorstel voor een hypotheek is ook beperkt houdbaar.
I only get one shot at life - so I shoot to kill
Alle reacties Link kopieren
Verkopend makelaar bellen en zeggen dat je interesse hebt in het huis, maar pas over een x tijd tot koop over kan gaan. Je merkt dan vanzelf wel wat de reactie is. Misschien willen de mensen een wat hogere prijs voor het huis als het nog niet direct wordt verkocht. Uiteindelijk willen ze gewoon van hun huis af en met geld is een boel te regelen.
oh that purrrrrrrrrfect feeling
In deze tijd zou ik echt eerst mijn eigen huis verkopen, tenzij je met gemak de dubbele lasten kunt betalen.
Ik vind het ook zo eng en moeilijk allemaal. We hebben maar een klein budget dus stel nou dat we over een jaar ons huis verkopen en dat er dan ineens geen geschikte woningen voor ons zijn?

180duizend is gewoon de max. en de huizen zijn niet oververtegenwoordigd in die prijsklasse hier.

Huren is ook niet echt een optie, daar de woningbouw een wachtlijst van jaren heeft en over particuliere huur hoef ik het niet eens te hebben.
quote:spaarvarken schreef op 05 september 2010 @ 22:22:

Ik zou eerst mijn huidige huis verkopen en dan pas een ander huis kopen.

Ook al is je 'droomhuis' dan inmiddels verkocht, er komt vast weer een nieuw 'droomhuis' voorbij.

Het risico van dubbele lasten zou ik niet willen lopen.

Enne... Je huis in deze markt verkopen binnen 4 maanden, dream on!dat zeg ik toch?
Alle reacties Link kopieren
Schakel een makelaar in als je het allemaal eng en moeilijk vindt, die kunnen je adviseren en helpen.
I only get one shot at life - so I shoot to kill
quote:Starshine schreef op 05 september 2010 @ 22:26:

Ik vind het ook zo eng en moeilijk allemaal. We hebben maar een klein budget dus stel nou dat we over een jaar ons huis verkopen en dat er dan ineens geen geschikte woningen voor ons zijn?

180duizend is gewoon de max. en de huizen zijn niet oververtegenwoordigd in die prijsklasse hier.

Huren is ook niet echt een optie, daar de woningbouw een wachtlijst van jaren heeft en over particuliere huur hoef ik het niet eens te hebben.Als dat de max is zou ik never nooit niet iets kopen voordat je eigen woning weg is.
ja, dat zeg ik ook, dat we eerst moeten verkopen voordat we iets kunnen doen. Ben alleen bang dat er over een jaar niks meer in die prijsklasse is. En ik wil wel heel erg graag weg uit deze $%#-buurt.
Alle reacties Link kopieren
quote:spaarvarken schreef op 05 september 2010 @ 22:22:

Enne... Je huis in deze markt verkopen binnen 4 maanden, dream on!Hangt van de prijsklasse en de lokatie af natuurlijk. Hier doen huizen onder de 2 ton het prima op de huizenmarkt. Vaak al binnen een paar weken verkocht. Het knelpunt in deze regio zit bij huizen tussen de 3 en 4 ton. Die staan heel lang te koop.
oh that purrrrrrrrrfect feeling
Alle reacties Link kopieren
Dus je bent NU met een makelaar aan het bellen om jullie huis te koop te zetten?
Alle reacties Link kopieren
@ Starshine,

je kunt natuurlijk ook een ontbindende voorwaarde in je bod doen, met betrekking tot de verkoop van je huis. Dat geef je een minimale prijs aan die je wil hebben voor je huis voor een bepaalde datum als ontbindende voorwaarde. Het is natuurlijk maar de vraag of de verkopende partij daarmee akkoord wil gaan, maar het is ook een mogelijkheid. Nee heb je, ja kun je krijgen natuurlijk.
Alle reacties Link kopieren
Zo'n ontbindende voorwaarde gebeurt inderdaad wel eens, maar als die datum maanden in de toekomst ligt, kunnen de verkopers dus al die tijd niet met anderen gaan handelen.

Een verkoper moet wel behoorlijk wanhopig zijn om daarmee akkoord te gaan. Je kunt het proberen, maar ik zou met als verkoper niet voor een half jaar lam laten leggen met dan ook nog een aanzienlijke kans dat de koop idd ontbonden wordt.
Alle reacties Link kopieren
Wij hebben het gedaan, een ander huis kopen voordat ons eigen huis verkocht is. We hebben de sleutel van het nieuwe huis al en het oude is niet verkocht. Wij hadden de datum van overdracht een half jaar verder maar zijn ondertussen ons eigen huis nog niet kwijt.

Dus ja, wij hebben dubbele maandlasten maar kunnen dat opbrengen. Als je dit er voor over hebt (en veel mensen verklaren ons voor gek) en je kunt het betalen, vergeet dan niet dat het niet alleen de hypotheek is, maar ook dubbele energiekosten ed (al zijn de van het leegstaande huis natuurlijk laag) maar ook dubbele gemeentelasten, verzekering ed.
quote:Suze2hier schreef op 06 september 2010 @ 09:20:

Dus je bent NU met een makelaar aan het bellen om jullie huis te koop te zetten?



nee ik ben de hele dag aan het werk geweest en geen tijd gehad voor belletjes.



We hebben het er samen nog even over gehad, maar we denken het maar niet te doen. Ons huis zal eerst verkoopklaar moeten zijn (nieuw behangen vanwege kunstzinnige kinderen, badkamer oppimpen. Keuken oppimpen, tuintegels recht leggen, dat soort dingen), en dan moet het nog verkocht worden. Daar zal gewoon een hoop tijd overheen gaan en we willen pertinent geen dubbele lasten, dus eerst verkopen en dan pas iets nieuws aanschaffen.



Bedankt voor jullie antwoorden in ieder geval. We hebben er zeker wat aan gehad.
Alle reacties Link kopieren
Neem geen risico, er komt altijd wel weer een ander leuk huis.

Wij zetten ons huis te koop omdat we een ander leuk huis hadden gezien, maar helaas werd dat verkocht voor we ons eigen kwijt waren, daarna hebben we nog 2 huizen op het oog gehad, maar ook deze werden verkocht voordat wij dat van ons kwijt waren.

Meer dan een jaar later konden we ons huis verkopen, en hebben we toch een huis naar onze zin kunnen kopen.

Ik ben tot de dag van vandaag blij dat we geen risico hebben genomen om met 2 huizen te komen zitten.

De tijd is gewoon te onzeker.

Het is de zorgen gewoon niet waard.

Er komt echt wel weer iets anders als dit droomhuis voor jullie neus weg wordt verkocht.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven