Werk & Studie alle pijlers

Wie solliciteert momenteel ook?

08-07-2009 17:35 3227 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik ben op zoek naar mensen die momenteel ook druk bezig zijn met solliciteren en die hierover ervaringen willen delen. Over alles wat erbij komt kijken! Denk aan openingszin brief, voorbereiden op gesprekken, afwijzingen, frustraties Misschien brengen we elkaar op ideeën!
Alle reacties Link kopieren
Ik 1972. Ik zou alles aannemen wat in de richting van hetzelfde als een uitkering komt. Denk je bijv. aan 1100 Netto zoek dan tijdelijk een eenvoudige baan waarbij je dit uitkeringsniveau gewoon verdiend met hard werken. Bijv. kassiere of zo of winkelhulp. Dan heb je in elk geval inkomen en boer je niet achteruit. Of productiewerk, alles lijkt me meegenomen! Ondertussen solliciteer je verder op iets beters als je dat kunt. Succes!
voer eendjes geen oorlog!
quote:Karen87 schreef op 14 september 2010 @ 11:24:

[...]





Ik heb je berichtje niet gezien, maar ik heb het wel gedaan en ben vandaag al gebeld voor een gesprek!



Gefeliciteerd!!



Wat voor soort functie/bedrijf is het?



Succes alvast met je gesprek!
Alle reacties Link kopieren
Maja ik zou zelf kiezen voor een gekleurd shirtje (breekt het lange vlak van zwarte schoenen en zwarte broek) en dan daar over eventueel een\zwart jasje. Ik vind zelf schoenen, broek en shirt in het zwart een te groot zwart vlak geven, ondanks het roze jasje
Alle reacties Link kopieren
gekleurd shirt? bestaat dat?

T staat me zo goed.



Zal vanaaf eens in mijn kast kijken of er nog wat anders is.
Alle reacties Link kopieren
Hi allemaal! Ik heb echt even tips nodig. Hoe kom ik zekerder en minder timide over tijdens een sollicitatiegesprek? Ik ben vanmorgen gebeld dat ze niet met mij verder gaan in de sollicitatieprocedure. Ze vond mij tijdens het gesprek timide overkomen en ik zou volgens haar 'met huid en haar worden opgevreten' . Ze kwam met het idee om een assertiviteitscursus te gaan volgen...



Zoals je misschien uit mijn eerdere post hebt gelezen, hoor ik vaker dit soort opmerkingen. Dat ik bijvoorbeeld lief overkom (ik ben ook lief! ) Ik weet ook wel dat ik niet de bijdehandste ben maar zelf heb ik altijd het idee dat ik gewoon netjes een gesprek zit te voeren. Een assertiviteitscursus is misschien niet eens een slecht idee, maar die kan ik nu even niet betalen.



Wie heeft er tips? Ik heb namelijk morgen weer een gesprek!
Alle reacties Link kopieren
Ben je nu pissig dat ze dat gezegd hebben?



Dat gevoel vasthouden.



en de volgende keer er heen gaan met een 'jullie weten het nog niet maar je moet mij hebben en dat kom ik nu vertellen' -houding.



En even in je achterhoofd houden: IK BEN NIET LIEF!!!!



Dat doe ik altijd want ik ben ook veel te lief.
Alle reacties Link kopieren
Haha misschien helpt het! Ik zal het proberen morgen!

Naast de teleurstelling voelde ik mij inderdaad best pissig..
Alle reacties Link kopieren
blegh! Ik heb het helemaal gehad met solliciteren. Net afgestudeerd, bijna geen vacatures in mijn vakgebied, al een miljoen open sollicitaties gestuurd. Overal afgewezen wegens bezuinigingen, te weinig werkervaring of een nog geschiktere kandidaat.

Toen ingeschreven bij een uitzendbureau via internet waar ik bericht terug van kreeg dat ze geen werk hadden passend bij mijn cv. Huh? Ik kan toch ook gewoon iets onder m'n niveau doen? Het gaat er nu even om dat ik iets van werk heb.

Morgen ga ik maar langs bij een uitzendbureau. Hopelijk helpt dat.
Alle reacties Link kopieren
Oké ik ben nu officieel heel erg zenuwachtig voor volgende week. Ga overal aan twijfelen.



Moet ik mijn notitieboek meenemen? (tis roze)



Wat ga ik vragen?

Wat zou ik gaan verdienen? (nergens meer aanwijzingen terug te vinden dan marktconform)

wat zeg ik als ze vragen hoeveel ik wil verdienen? Ik moet voor mijn eigen loonsverhoging zorgen.

Kan ik het wel vinden? (tuurlijk want tomtom)

staat er geen file? (Tuurlijk nie! midden op de dag? en anders er is ook een sluiproute)

Rij ik niet verkeerd? (Tuurlijk want tomtom)

Wel make-up of juist niet? en wat dan?

Haar los of half opgestoken?

Wat zouden ze voor secundaire dingen hebben? auto? laptop? telefoon? blackberry? kleedgeld?

Zal ik nog naar de kapper gaan voor die tijd?



whaaaaaa
Alle reacties Link kopieren
http://www.intermediair.nl/sollicitatiekit/
Alle reacties Link kopieren
Ik heb net een leuk sollicitatiegesprek gehad Het ging soepel, was luchtig met hier en daar plaats voor een grapje aan beide kanten maar wel erg pittige vragen. Ben opgelucht..zo kan het dus ook (vorige keer een extreem vervelend gesprek gehad). nu afwachten en morgen een ander gesprek!
Alle reacties Link kopieren
quote:Maja82 schreef op 15 september 2010 @ 15:31:

Oké ik ben nu officieel heel erg zenuwachtig voor volgende week. Ga overal aan twijfelen.



Moet ik mijn notitieboek meenemen? (tis roze) JA



Wat ga ik vragen? je prioriteiten binnen de functie

Wat zou ik gaan verdienen? (nergens meer aanwijzingen terug te vinden dan marktconform)

wat zeg ik als ze vragen hoeveel ik wil verdienen? Ik moet voor mijn eigen loonsverhoging zorgen.

Kan ik het wel vinden? (tuurlijk want tomtom) goed zo!

staat er geen file? (Tuurlijk nie! midden op de dag? en anders er is ook een sluiproute) ruim op tijd weggaan

Rij ik niet verkeerd? (Tuurlijk want tomtom) haha lang leve TommyT

Wel make-up of juist niet? en wat dan? Ja, een beetje!

Haar los of half opgestoken? vast, tenzij je dan een vreemd hoofd hebt

Wat zouden ze voor secundaire dingen hebben? auto? laptop? telefoon? blackberry? kleedgeld? Wat wil je hebben en kan je vragen?

Zal ik nog naar de kapper gaan voor die tijd? zeker doen



whaaaaaa Zet hem op!
Alle reacties Link kopieren
quote:troetelbeertje30 schreef op 15 september 2010 @ 14:22:

Wie heeft er tips? Ik heb namelijk morgen weer een gesprek!



wat draag je tijdens een sollicitatie?

geef je een stevige handdruk en zit te rechtop tijdens het gesprek?



assertiviteitscursus aanbevelen is nogal wat...wat vind je er zo eng aan? (sorry, heb gemist wat je doet/ wil gaan doen)
Alle reacties Link kopieren
@marie liselotte

Ik heb een net jurkje aan met een zwart vestje, hakken. Bij een aantal gesprekken heb ik complimentjes gehad op mijn jurk, dus dat zit denk ik wel goed.



Ik geef altijd een stevige handdruk en let op mijn houding. Aan het begin van het gesprek ben ik altijd wel wat zenuwachtig maar later gaat het naar mijn idee wel goed. Wat wel minder assertief kan overkomen is dat ik niet zo hard praat. Daar moet ik echt op letten.



Omdat ik al een tijdje werkloos ben, zoek ik nu niet meer naar iets specifieks. Waar ik nu op reageer zijn administratieve/ ondersteunende functies. Ik vind het wel belangrijk dat ik affiniteit heb met de dienst of product van het bedrijf.



Vraagje aan jullie: het is natuurlijk voor iedereen anders, maar welke slechte eigenschappen of liever verbeterpunten noemen jullie tijdens een gesprek?
* even uithuilen *



O wat erg, o wat erg o wat erg! Er staat een fout in mijn sollicitatiebrief!!!!!!!!!! AAAAAAAAAAAAAArgh!



Er staat ipv "en wil ik blablabla" "ik wil ik blablabla". Ik ben desondanks uitgenodigd en heb vanmiddag het gesprek, maar O wat erg!! En ik wil deze baan zo graag! En ze zoeken iemand die nauwkeurig is! AAAAARGH!!!!! Hoe kan ik daar nou 100x overheen hebben gelezen??????
Alle reacties Link kopieren
ik huil met je mee nostradame! ik werd gister gebeld voor een gesprek voor vandaag. Dus ik pak mijn brief erbij, ZIE IK EEN FOUT! Wat!? ipv die ik nu graag inzet bij 'bedrijfsnaam' had ik: die ik nu graag inzet bij in 'bedrijfsnaam'. Ik baal! Ik heb in mijn enthousiasme blijkbaar over die fout heen gelezen en snel mijn brief verstuurd!



Ondanks die fout zijn we toch uitgenodigd! Succes!
Alle reacties Link kopieren
ach ik ben ooit met wat vage dingen in mijn CV en brief 2e geworden. (viel af omdat nr 1 meer ervaring had ik ik was te timide)



Ik ben ook als de dood dat er fouten in mijn brief staan. Maar het komt vast goed.
Alle reacties Link kopieren
Ik kom even uitblazen op dit topic!

Vanochtend een sollicitatiegesprek gehad. Pffft!! Ik heb sinds een paar jaar een leuke vaste baan, maar er zijn op dit moment (ivm bezuinigingen, crisis, reorganisatie etc.) geen doorgroeimogelijkheden. Ik wil eigenlijk helemaal niet weg bij het bedrijf, maar ik heb wel weer wat meer uitdaging nodig. Toen ik dus een leuke vacature zag, ben ik daar op gaan solliciteren. Het is wel in mijn branche, maar net een andere richting. Het leek mij bovendien een goede oefening omdat ik weinig ervaring met sollicitaties heb.

Vanochtend dus het gesprek gehad. En oh oh oh... Ik snap soms echt niks van mezelf. De algemene standaard-sollicitatievragen had ik met mezelf geoefend. Maar toen ik daar zat eenmaal voor die commissie zat, ging ik ineens hele andere antwoorden geven! En nu ik thuis ben, vind ik dat ik mijn competenties nog veel beter had kunnen toelichten. Eigenlijk had ik veel duidelijker kunnen zijn. Voor mijn gevoel heb ik er niet uitgehaald wat erin had gezeten. Ik kan me niet voorstellen dat ik doorga naar de volgende ronde. Afwachten dus.



@Troetelbeertje en Maja, het kan gebeuren dat er een keer een foutje in je brief sluipt. Blijkbaar is het geen reden geweest om jullie niet uit te nodigen. En misschien hebben ze er zelf ook wel overheen gelezen. Ik laat dit soort belangrijke brieven altijd nog door iemand anders lezen voordat ik hem verstuur, maar dan kan het natuurlijk nog steeds gebeuren. Veel succes met het gesprek!
Zwaartekracht is niet verantwoordelijk voor het feit dat mensen op elkaar vallen (Albert Einstein)
Alle reacties Link kopieren
Ik moet even kwijt waar ik van baal......Ik ben naar Venlo geweest voor een baan in Den Bosch, naar Hilversum voor een baan in Eindhoven en zo nog een paar meer ver weg....

Gewoon omdat daar dan het hoofdkantoor zit en het hoofdkantoor niet naar mij wil komen. Het kost me steeds 25 Euro of meer aan reiskosten en er wordt geen cent van vergoed! Ik vind dit toch slecht van werkgevers, zeker als ze weten dat je werkloos bent en toch al niet zo heel veel geld hebt op dit moment!
voer eendjes geen oorlog!
Alle reacties Link kopieren
sorry twee keer hetzelfde geschreven.
voer eendjes geen oorlog!
Ze zijn niet over mijn taalfout begonnen, pfieuw! Ze hadden wel diengen gemarkeerd in mijn brief maar niet de taalfout.



Het gesprek ging prima, begon stroef ook aan hun kant maar kwam goed op gang. Het klikte wel, er was ruimte voor een grapje, ze zeiden ook dat het en heel informeel bedrijf is hoewel de directeur me wel een strenge lijkt en niet heel gemakkelijk. Ik merkte dat ik regelmatig bevredigende antwoorden gaf. Maar ik twijfel aan mezelf... Ze zoeken iemand met een bepaalde vaardigheid. Ik heb daar ervaring mee maar niet zo heel veel. Ik denk dat ik het kan, ik weet dat ik het wil, maar weet niet of het genoeg is voor wat zij willen.



Verder hechtten ze heel veel waarde aan de afstudeerrichting die ik heb gedaan.... Maar die richting stelde niet zo veel voor vergeleken met hoe het klinkt. Ik vind de studie die ik heb gedaan achteraf niet kwalitatief erg hoogwaardig, maar dat ga ik niet zeggen natuurlijk. Wel heb ik eerlijk verteld wat het inhield.



Aan het gesprek kwam de vraag "woon je samen of alleen" heel erg uit de lucht vallen. Volgens carrieretjger.nl mag je niet vragen "ben je getrouwd" en dit lijkt me dezelfde vraag egenlijk... Wordt het jullie wel eens gevraagd? Wat antwoord je dan? Ik heb gezegd "alleen" (naar waarheid), meer niet. De rest gaat ze niets aan in dit stadium lijkt me.



@Troetelbeertje: ik ben niet de enige die het overkomt dus!



@Maja, wat voor vage dingen bedoel je dan?



@Lasagne, dat zou ik ook kunnen doen: ineens iets heel anders zeggen dan ik van plan was! Mar nu gebeurde het gelukkig niet. Ik had de geijkte vragen zoals goede/slechte eigenschappen, waar wil je staan over 5 jaar, waarom solliciteer je op deze functie, etc geoefend. Alleen de laatste vraag werd daadwerkelijk gesteld en mijn antwoord was gelukkig zelfs bondiger en duidelijker dan ik had geoefend. En verder hoorde ik mezelf ook vaak dinge zeggen die ik in mijn hoofd al had bedacht. Ging dus lekker wat dat betreft! Maar ik zit nu ook te denken: ooo, ik ben dit vergeten en dat vergeten...



@Petit, wat irritant zeg!!! Ik heb het 1x meegemaakt dat ik eerst bij het moederbedijf op gesprek moest en daarna bij de dochteronderneming. In dit geval was het moederbedrif in mijn woonplaats en de feitelijke baan 60 km verderop. Maar toen ik vervolgens werd aangenomen moest ik wel elke dag 60km op en neer, dan kun je het beter andersom hebben eigenlijk
Alle reacties Link kopieren
Afgelopen vrijdag een gesprek gehad. Ik ben het helaas niet geworden. Ik was een goede kandidaat, het was een leuk gesprek en als ik enkele weken eerder was geweest hadden ze me zeker de baan gegeven (ja dat is letterlijk gezegd) maar nu hadden ze inmiddels een geschiktere kandidaat. Lees: iemand met de juiste papieren.



Damn!!!



@ Petit: reiskosten niet vergoeden is idd. vervelend



@ Nostradame: veel succes met de verdere ontwikkelingen



@ troetelbeertje: niet te veel van aantrekken. Als ze daar niet doorheen kunnen kijken dan is dat hun probleem en zou je het misschien ook niet naar je zin hebben daar.
Alle reacties Link kopieren
quote:nostradame schreef op 16 september 2010 @ 16:10:

@Maja, wat voor vage dingen bedoel je dan?



slecht lopende zinnen en opsommingen in mijn cv

puntje vergeten in mijn brief.

Naam van de contactpersoon (P&O)verkeerd geschreven wel uitgenodigd.
Alle reacties Link kopieren
Maja82, dan zijn ze tenminste echt geïnteresseerd in je! Waarschijnlijk hadden ze ook weinig andere goede brieven en dan heb je geluk en geluk dat heeft iedereen nodig, want met alleen een perfecte brief en een goed gesprek kom je er niet altijd, zeker niet als ze 200 van dat soort perfecte brieven ontvangen.
voer eendjes geen oorlog!
Alle reacties Link kopieren
Geen taart in huize ML, ik ben voor het eerst en voor het echie afgewezen naar aanleiding van mijn gesprek...wat voelt dat zuur zeg! Ik weet dat het pas mijn eerste serieuze sollicitatie ever was..maar toch..ik moet dit leren te accepteren!

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven