Werk & Studie alle pijlers

Switchen van baan .. advies nodig!

04-10-2010 16:44 11 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hoi,



Ik ben ondertussen 22 jaar en ik weet nog steeds niet goed wat ik wil. Ik zal even kort mijn school & werkverleden vertellen. Ik heb na de basisschool vmbo gedaan, daar ben ik voor geslaagd. Eigenlijk had ik met gemak mavo kunnen doen maar daar had ik toen geen zin in .. daarna ben ik dierverzorging gaan doen omdat ik dieren helemaal geweldig vind! Dierenartsassistente is dan ook echt mijn droom, helaas is er weinig werk in te vinden en betaald het niet goed dus na niv.2 ben ik wat anders gaan doen. Ik zat toendertijd helemaal niet lekker in mijn vel en ben toen min of meer als een kip zonder kop schoonheidsspecialiste gaan doen ... oohh wat was dat een fout besluit! Daar ben ik mee gestopt ondanks dat mijn ouders het er absoluut niet mee eens waren. Daarna heb ik overal en nergens gewerkt en ik zat nog steeds met mijzelf in de knoop .. ik ben toen bij het uwv terecht gekomen en via hun heb ik toen een jobcoach gekregen en een wajong-uitkering.



Nu werk ik ondertussen alweer ruim 2 jaar bij een supermarkt waar ik heel graag weg wil .. ik heb ná mijn 18de nooit meer geleerd en ik mis dat nu wel! Het liefste zou ik willen leren én werken (BBL) maar ik heb het geld er niet voor, daarnaast heb ik rugklachten waardoor ik vrijwel alleen zittend werk kan doen .. mij lijkt administratief heeeel leuk máár zouden ze iemand aannemen die geen papieren ervoor heeft? En daarnaast heb ik geen jobcoaching meer omdat het uwv vind dat ik goed op mijn plek zit dus ik moet het 'alleen' doen en dat vind ik doodeng! Ik weet waar ik tegenaan loop in het begin en ik weet ook dat ik het best wel kan maar toch ben ik bang .. wat adviseren jullie?



Liefs,
Alle reacties Link kopieren
Er zijn heel veel mensen die graag administratief werk willen doen. Wil je administratief werk dat een beetje leuk en afwisselend is in plaats van saai en eentonig dan heb je al snel een opleiding op niveau 4 nodig.



Woon je nog thuis? In dat geval zou je toch zeker een bbl opleiding moeten kunnen bekostigen. Als je op jezelf woont wordt het inderdaad moeilijker. Misschien heb je nog recht op studiefinanciering? Via het ROC kun je ook advies vragen bij een studiebegeleider of de opleiding die je wil gaan doen geschikt voor je is. Ga eens naar een open dag.
Alle reacties Link kopieren
Ik zou stap voor stap beginnen, als ik jou was. Misschien kun je naast je werk een cursus tekstverwerken of excel doen. Als dat leuk is, kun je verder gaan met je opleiding. Dat lijkt me het beste omdat je al eerder enthousiast bent begonnen aan een opleiding en 'm niet hebt afgemaakt en omdat je al even uit de schoolbanken bent.

Kun je bij de supermarkt waar je werkt aangeven dat je meer in je mars hebt? Misschien kun je een stap omhoog, helpen met de dagafsluiting en andere administratieve taken?
Alle reacties Link kopieren
Is er een mogelijkheid dat een potentiële werkgever jouw opleiding betaald en dat je bij hem/haar je stage loopt?
Alle reacties Link kopieren
Er komen twee vragen bij me op:

Wat trekt je in administratief werk? Het klinkt zo anders dan dierverzorging waar je erg enthousiast over schrijft. Heb je een goed beeld wat het inhoudt?



Heb je je verdiept in hoe het allemaal zit met een BBL opleiding? Ik kende het niet zo goed, dus ik heb even op google gezocht. Wat ik vond over lesgeld was goed te overzien en je krijgt vaak salaris betaald. Dus is het echt financieel niet te doen voor je? Ik zou ook even uitzoeken of je recht hebt op studiefinanciering en dergelijke.
Alle reacties Link kopieren
Als je mbo niveau 2 op zak hebt, dan kun je volgens mij verder leren op niveau 3, bijvoorbeeld administratief medewerker. Als je dan goede cijfers haalt kun je volgens mij zo doorstromen naar niveau 4. Je zou eerst eens kunnen kijken welke studie je leuk lijkt, dan contact opnemen met een instelling waar zo'n opleiding gegeven wordt om de mogelijkheden te bespreken.



Volgens mij heb je wanneer je mbo doet gewoon recht op stufie, maar dat weet de ib-groep beter, en met een bijbaantje erbij zou je misschien wel kunnen rondkomen.
Houd je er wel rekening mee dat een "bureaufunctie" waar je veel bij zit nog belastender is voor je (onder)rug dan bijvoorbeeld het werk van een bouwvakker? Dat klinkt misschien raar, maar het is echt zo. Juist de statische houding (de hele tijd zitten) is veel slechter dan lopen/bukken/staan/zitten (en zelfs tillen) afwisselen.



Verder denk ik dat je nog hartstikke jong bent en dat je tijd zat hebt om te ontdekken wat je nu echt wilt. Ik vind ook dat dierenarts-assistent en administratief medewerker erg uit elkaar liggen. Weet je wel precies wat het werk inhoudt?



Een studie naast een baan zou de ideale oplossing voor je kunnen zijn. Er zijn tegenwoordig tal van opleidingen die je schriftelijk of in de avond, het weekend of op 1 werkdag zou kunnen volgen. Ik zou je dus adviseren om je eerst goed te verdiepen in wat je leuk lijkt en waarom en daarna gewoon te kijken welke studies daar bij passen en hoe je die bij jou in de buurt kunt volgen.
Alle reacties Link kopieren
je zegt dat je nu een wajong uitkering hebt. Ik heb er helemaal geen verstand van, maar volgens mij moet je dit wel overleggen met de uitkerende instantie.
Alle reacties Link kopieren
Trouwens, goed dat je de stap neemt en dat je je kansen gaat grijpen!



veel succes met uitzoeken wat je wilt!
Alle reacties Link kopieren
Het nieuwe kabinet wil dat er dierenpolitie komt. Misschien is dat iets?
Alle reacties Link kopieren
Wat veel reacties al! Ik zal even proberen om op alles te reageren.



Dieren zijn inderdaad mijn lust en mijn leven om het zo even te zeggen maar ik heb dat op moeten geven omdat er weinig werk in te vinden is en wat er is, betaald niet zo denderend .. ik woon trouwens samen! Dus helemaal fulltime naar school gaan is geen optie. Daarnaast heb ik nog recht op 3 jaar stufi



Ik las ook dat iemand zei dat zitten voor je rug niet goed is .. maar dat is écht per persoon verschillend! Ik loop al sinds mijn 14de met rugklachten en ik wéét ondertussen dat ik zittend werk moet hebben en ik heb vroeger op stage's licht administratief werk gedaan en bij mijn ouders in het bedrijf ook en dat lijkt mij zo leuk! Ook dat ik wat kan betekenen voor het bedrijf .. op mijn werk heb ik al vaker aangegeven dat ik 'meer' wil maar dat zit er gewoon niet in.



Normaal gesproken moet je werkverandering inderdaad overleggen met het uwv maar ik heb een paar maand terug een gesprek gehad met mijn arbeidsdeskundige en zei zij letterlijk; als je wat anders wil moet je het zelf doen ..

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven