Geld & Recht alle pijlers

Getrouwd en apart wonen - toeslagen?

05-05-2011 14:22 36 berichten
Alle reacties Link kopieren
hoi forummers,



Ik ben getrouwd en woon samen, maar vanwege verschillende redenen wil ik liever weer apart gaan wonen. Ik kan een huurwoning krijgen, en ben momenteel op zoek naar een baan, maar mijn verwachte inkomen zal rond het minimum liggen.



Mijn vraag: heb ik recht op huurtoeslag en zorgtoeslag, als ik getrouwd blijf, maar we beiden een aparte huishouding voeren?

Zijn er nog andere fiscale dingen waar ik op moet letten?



Ik wil absoluut geen misbruik van de regelingen maken, maar als ik hier blijf wonen draait het onvermijdelijk op een vervelende scheiding uit.
Alle reacties Link kopieren
Ik hoop eigenlijk van niet.

Vroeger had ik een klasgenootje waarvan haar ouders om de geld reden niet samen woonden.
Alle reacties Link kopieren
Kun je hier niet beter de belastingdienst voor bellen? Dan heb je 1 antwoord ipv vele..
kun je dan niet beter toch officieel scheiden en gaan lat-ten?

Ik ben bang dat je geen recht hebt op toeslagen omdat ze jullie inkomen toch optellen omdat je getrouwd bent.

maar goed de BD bellen is de eerste stap, want jullei geval is volgens mij zo uitzonderlijk dat het niet in de FAQ staat
Alle reacties Link kopieren
quote:Flashy schreef op 05 mei 2011 @ 14:26:

Ik hoop eigenlijk van niet.

Vroeger had ik een klasgenootje waarvan haar ouders om de geld reden niet samen woonden.Wat een onzin. Apart wonen betekent toch ook dubbele lasten?
Dat lijkt me van niet. Dan zou ieder getrouwd stel er wel een tweede huisje bij nemen denk je ook niet?
Alle reacties Link kopieren
quote:Flashy schreef op 05 mei 2011 @ 14:26:

Ik hoop eigenlijk van niet.

Vroeger had ik een klasgenootje waarvan haar ouders om de geld reden niet samen woonden.



Als ze echt niet samenwoonden, dan is dat toch niet ten onrechte? Als alleenstaande heb je meer kosten dan samen. Het lijkt me dus eigenlijk niet echt logisch dat apart wonen je uiteindelijk geld oplevert. Je krijgt misschien meer geld aan uitkeringen, maar je betaalt ook 2x huur en vaste lasten, boodschappen voor 1 zijn relatief duurder enz, enz, Alleen als ze opgaven aan de belasting dat ze apart woonden terwijl ze in werkelijkheid samenwoonden, dan is het gewoon fraude, maar ik lees niet dat TO dat van plan is.



@ TO. Vroeger was je als getrouwd stel trouwens verplicht om op een adres te wonen. Die wet is een paar jaar geleden afgeschaft, je kunt je nu opgeven als "gescheiden van tafel en bed". Of en in hoeverre je dan geen fiscale partner meer bent kan de belastingdienst je vertellen en ook waar je recht op hebt. Heb je trouwens huwelijkse voorwaarden? Is daarin iets geregeld over periodieke vereffening? (Want als je getrouwd bent in gemeenschap van goederen, is de helft van je gezamenlijke inkomen van jou, ook als je apart woont en wordt je recht op toeslagen berekend als zou je inkomen de helft van het gezamenlijke zijn. Ook als dat in werkelijkheid niet zo is.

Wonen jullie nu trouwens in een koophuis? Want weggaan heeft dan ook gevolgen voor jullie beider hypotheekrente-aftrek.
Alle reacties Link kopieren
Ik zal de belastingtelefoon eens bellen dan.



Ook met huurtoeslag is apart wonen duurder dan samen, dus onzin dat iedereen dat dan zou doen, maar dat heb ik wel over voor een beetje levensgeluk.
Alle reacties Link kopieren
We zijn getrouwd onder huwelijkse voorwaarden, waarbij we alles apart hebben gehouden. Dit omdat hij een koophuis heeft, waar ik bij in getrokken ben.
Alle reacties Link kopieren
Tot 2011 was inschrijven op aparte adressen genoeg om geen fiscaal partner meer te zijn. Per 1 jan dit jaar is dit veranderd en moet je 6 maanden van het belastingjaar gescheiden zijn (indiening bij rechtbank). Voor kinderopvangtoeslag gold dit niet.
Alle reacties Link kopieren
Als je de intentie hebt om duurzaam gescheiden te blijven leven dan heb je gewoon recht op huur- en zorgtoeslag op basis van alleen jouw inkomen. Duurzaam gescheiden houdt in dat je niet meer bij elkaar gaat wonen, dat je zeg maar van plan bent te gaan scheiden.



0800-0543
Laat het los, heb vertrouwen, het komt goed.....
Alle reacties Link kopieren
Volgens onderstaande info ben je geen fiscaal partners als je wel getrouwd bent maar niet samenwoont. Dat zou dus betekenen dat onze inkomens voor de fiscus apart blijven. Ik moet het voor de zekerheid nog wel navragen.

Scheiden is voor mij op dit moment te veel gedoe en wie weet is het helemaal niet nodig.



Van www.belastingdienst.nl:



Duurzaam gescheiden leven



Bent u officieel nog getrouwd, maar leefde u een deel van 2010 duurzaam gescheiden? Dan bent u fiscale partners in de periode dat u getrouwd was en nog niet duurzaam gescheiden leefde. U mag voor 2010 nog kiezen voor fiscaal partnerschap voor het hele jaar. Als u daar samen voor kiest, kunt u bepaalde inkomsten en aftrekposten verdelen.



Leefde u heel 2010 duurzaam gescheiden? Dan kunnen u en uw echtgenoot voor 2010 niet kiezen voor fiscaal partnerschap. U leeft duurzaam gescheiden als u niet meer met uw echtgenoot in gezinsverband samenwoont en die situatie niet als tijdelijk is bedoeld. De situatie is wel tijdelijk als u en uw echtgenoot op proef uit elkaar zijn.
Alle reacties Link kopieren
Voor de toeslagen kun je beter even kijken op www.toeslagen.nl
Laat het los, heb vertrouwen, het komt goed.....
Alle reacties Link kopieren
Is het je bedoeling om apart te blijven wonen of om over een paar maanden weer terug te gaan naar je man?
Alle reacties Link kopieren
Daar vind ik de volgende info:



Ik leef duurzaam gescheiden van mijn echtgenoot



Leeft u duurzaam gescheiden van uw echtgenoot of geregistreerde partner? Dan beschouwen wij u als ongetrouwd. U hebt dan geen toeslagpartner. Als u aan een andere overheidsinstantie hebt doorgegeven dat u duurzaam gescheiden leeft, geldt dat ook voor de Belastingdienst/Toeslagen, en andersom.



U leeft duurzaam gescheiden als u definitief niet meer in gezinsverband met uw echtgenoot samenwoont. Ook als maar 1 van u definitief niet meer wil samenleven, is er sprake van 'duurzaam gescheiden leven'.



Mijn partner woont op een ander adres



Woont uw echtgenoot of geregistreerde partner op een ander adres, maar leeft u niet duurzaam gescheiden? Dan is die persoon uw toeslagpartner. Dit is bijvoorbeeld het geval als uw partner tijdelijk in het buitenland werkt en woont.



Uitzondering voor de huurtoeslag



Staat uw partner op een ander adres ingeschreven en hebt u huurtoeslag? Dan hebt u voor de huurtoeslag geen toeslagpartner.



Ik weet nu nog niet of we tijdelijk of duurzaam gescheiden gaan wonen, maar ik zou dus in ieder geval recht op huurtoeslag hebben.
Alle reacties Link kopieren
quote:return_of_kreng schreef op 05 mei 2011 @ 15:14:

Is het je bedoeling om apart te blijven wonen of om over een paar maanden weer terug te gaan naar je man?Nee, minimaal een paar jaar.
Alle reacties Link kopieren
quote:Flashy schreef op 05 mei 2011 @ 14:26:

Ik hoop eigenlijk van niet.

Vroeger had ik een klasgenootje waarvan haar ouders om de geld reden niet samen woonden.



Wat een onzin. Wij wonen ook apart van elkaar en ik kan je vertellen dat alle lasten bij elkaar veel hoger zijn dan wanneer je samenwoont. Financieel ga je er zeer zeker niet op vooruit als je LAT.

TO, je moet dan ook op een ander adres staan ingeschreven toch? Dat lijkt me wel een groot verschil maken. Vroeger moest je verplicht als getrouwd stel op 1 adres staan ingeschreven, ik weet niet hoe dat tegenwoordig is?
Alle reacties Link kopieren
[quote]return_of_kreng schreef op 05 mei 2011 @ 14:42:

[...]





@ TO. Vroeger was je als getrouwd stel trouwens verplicht om op een adres te wonen. Die wet is een paar jaar geleden afgeschaft, je kunt je nu opgeven als "gescheiden van tafel en bed".

Dat bedoelde ik dus en kijk... daar is het antwoord op mijn vraag!
Alle reacties Link kopieren
Je hebt gewoon recht op je toeslagen hoor!!

Er is geen sprake van een gezamenlijke huishouding, als je feitelijk op 2 adressen woont. Ook niet als je getrouwd bent.
Dat van de toeslagen had je al gevonden. Dit staat nog op de website van de belastingdienst:

Fiscaal Partnerschap 2011



U leeft duurzaam gescheiden



Tot 1 januari 2011 was u geen fiscale partners meer vanaf het moment dat u duurzaam gescheiden leefde. Dit is veranderd. Ook als u duurzaam gescheiden leeft, bent u fiscale partners. Dat blijft u totdat u aan de volgende 2 voorwaarden voldoet:

- U hebt een verzoek tot scheiding of scheiding van tafel en bed ingediend bij de rechter en

- u staat niet meer samen op hetzelfde adres ingeschreven in de gemeentelijke basisadministratie.



Afhankelijk van uw situatie heeft dit gevolgen voor u. U leest hieronder de belangrijkste:

- betaalde alimentatie aftrekken

- inkomsten en aftrekposten verdelen

- bepaalde heffingskortingen kunnen vervallen

Ook als u samenwoont met een andere partner kan dan gevolgen hebben.
Alle reacties Link kopieren
Per 1 januari 2011 is de regelgeving veranderd. Je moet reeds een verzoek tot scheiding hebben ingediend om geen fiscaal partners meer te zijn. De fiscaal partner is ook automatisch de toeslagpartner. Dus to heeft geen veranderende rechten op toeslagen.



Van de site van de belastingdienst (http://www.belastingdienst.nl/particuli ... l#P43_4593):



U leeft duurzaam gescheiden



Tot 1 januari 2011 was u geen fiscale partners meer vanaf het moment dat u duurzaam gescheiden leefde. Dit is veranderd. Ook als u duurzaam gescheiden leeft, bent u fiscale partners. Dat blijft u totdat u aan de volgende 2 voorwaarden voldoet:



* U hebt een verzoek tot scheiding of scheiding van tafel en bed ingediend bij de rechter en

* u staat niet meer samen op hetzelfde adres ingeschreven in de gemeentelijke basisadministratie.



Afhankelijk van uw situatie heeft dit gevolgen voor u. U leest hieronder de belangrijkste:



* betaalde alimentatie aftrekken

* inkomsten en aftrekposten verdelen

* bepaalde heffingskortingen kunnen vervallen



Ook als u samenwoont met een andere partner kan dan gevolgen hebben.
Alle reacties Link kopieren
Mosterd dus :(
Alle reacties Link kopieren
He, da's kut. En de flitsscheiding is ook al afgeschaft.

Ik dacht dat scheiden van tafel en bed niet meer bestond, juist omdat de verplichting tot samenwonen er niet meer was.
Mijn opa en oma kregen hun toeslagen ook apart. AOW trouwens ook, maar dat is niet van toepassing op jouw situatie Opa woonde in zijn eigen huis en oma in het verpleeghuis.
Ik woon sinds eind januari niet meer op een adres met mijn (ex) partner. Omdat we duurzaam gescheiden zijn, krijg ik gewoon de toeslagen en hij ook. Ook voordat het verzoek tot echtscheiding bij de rechtbank lag.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven