oogsterkte
dinsdag 23 augustus 2011 om 19:30
hallo allemaal,ik heb even een vraag,ik had de laatste tijd last van tranende pijnlijke ogen. ik ben bij de huisarts geweest, en doorgestuurd naar een oogarts. Daar ben ik vanmiddag geweest. er was niks aan de hand,ik heb alleen hele gevoelige ogen.alleen hij kon mij geen duidelijk antwoord geven of ik een bril nodig heb. hij zei alleen van,dan kan misschien helpen. er is een sterkte gemeten van -125. hebben meer mensen met deze sterkte een bril en wat voor klachten hadden jullie?
dinsdag 23 augustus 2011 om 19:32
Raar dat de oogarts je niet kan vertellen of je een bril nodig hebt. Ik neem aan dat je niet -125 maar -1.25 hebt, dan lijkt het me wel handig om iig een bril voor autorijden/tv kijken te nemen. Je kunt ook eens langs een opticien gaan (brillenwinkel), voor een vrijblijvende oogmeting. Zij zullen daarna vertellen of een bril wenselijk is en dan kun je er direct een uitzoeken.
dinsdag 23 augustus 2011 om 19:39
ja sorrie dat bedoel ik inderdaad. ik ben ook naar een opticien geweest. twee verschillende. de een zegt inderdaad het kan fijner wezen, en de ander zegt, het is niet echt nodig, je kunt het proberen. vandaag dat ik benieuwd was of er meer mensen met die sterkte een bril hebben. iedergeval bedankt voor je antwoord.
dinsdag 23 augustus 2011 om 19:49
Heej,
Helaas niet dezelfde sterkte als jou (ik heb namelijk -5.0) en heb dus wel een bril. Zou echt niet weten wat ik zonder moet.
Maar mij is verteld bij de opticien dat ik zonder bril mijn ogen erg ging vermoeien en daardoor nog meer ging 'knijpen' met mijn ogen waardoor ze slechter worden. Geen idee of dit ook voor jou geld. En trouwens, ik heb een bril sinds ik 10 jaar was (nu bijna 11 jaar geleden al) en sindsdien zijn mijn ogen ook nog achteruit blijven gaan (begonnen met -3). Dus blijkbaar heeft een bril ook niet zoveel invloed.
Ik weet niet of je lenzen in durft en wilt doen? Anders zou je eens met je opticien kunnen overleggen of je proeflezen mag proberen? Dan merk je gauw genoeg verschil (of niet).
Heel veel succes ermee, volg je gevoel:).
Helaas niet dezelfde sterkte als jou (ik heb namelijk -5.0) en heb dus wel een bril. Zou echt niet weten wat ik zonder moet.
Maar mij is verteld bij de opticien dat ik zonder bril mijn ogen erg ging vermoeien en daardoor nog meer ging 'knijpen' met mijn ogen waardoor ze slechter worden. Geen idee of dit ook voor jou geld. En trouwens, ik heb een bril sinds ik 10 jaar was (nu bijna 11 jaar geleden al) en sindsdien zijn mijn ogen ook nog achteruit blijven gaan (begonnen met -3). Dus blijkbaar heeft een bril ook niet zoveel invloed.
Ik weet niet of je lenzen in durft en wilt doen? Anders zou je eens met je opticien kunnen overleggen of je proeflezen mag proberen? Dan merk je gauw genoeg verschil (of niet).
Heel veel succes ermee, volg je gevoel:).
dinsdag 23 augustus 2011 om 19:52
dinsdag 23 augustus 2011 om 19:56
Mijn man heeft ook zoiets (ikzelf heb -6). Toen we bij de opticien waren, wou hij mijn man eigenlijk naar huis sturen zonder bril. En maakte hij de opmerking dat mijn man wel heel precies is. Wel eerlijk van de opticien (bij Het Huis). Uiteindelijk heeft mijn man wel een bril, maar die heeft hij alleen op bij het autorijden en op zijn werk.
dinsdag 23 augustus 2011 om 19:57
Ik heb zo'n sterkte, en draag (bijna) dagelijks een bril. Ik had voornamelijk last van hoofdpijn en pijnlijke en vermoeide ogen. Ook begon ik nogal scheel te kijken als mijn ogen moe waren, en dat geeft me nou niet bepaald de meest intelligente uitdrukking. Mijn ogen zijn ook erg gevoelig, en het simpele dragen van mijn bril heeft me van een hoop klachten af geholpen. Ik draag hem meestal niet de hele dag, ook zonder bril zie ik met deze sterkte gewoon "normaal", maar met dingen die mijn ogen echt belasten zoals autorijden, computeren, televisiekijken etc. draag ik hem wel. Zeker als je gewoon een vergoeding krijgt van je verzekering zou ik er gewoon een aanschaffen, kijken of het je helpt!
dinsdag 23 augustus 2011 om 20:18
Ik ben ook met die sterkte begonnen en ik wist niet wat me overkwam. Doordat die afwijking er jaren over gedaan heeft om te ontstaan, merk jij niet meer wat je mist/niet ziet. Je hoeft er niet eens last van te hebben, want je weet niet meer wat normaal is en wat andere mensen wel goed kunnen zien. Ik had er dan wel erge hoofdpijn bij, vooral op school dus ik had geen keus.
dinsdag 23 augustus 2011 om 20:22
bedankt voor jullie antwoorden. de meeste zeggen dus gewoon proberen. ik zit niet echt veel achter de pc,gewoon alleen voor prive. misschien dat ik volgendeweek toch maar eens naar een opticien ga. door de verschillende antwoorden van de opticiens begon ik te twijfelen of het wel nodig was. ik wil inderdaad voor lenzen gaan,en thuis gewoon af en toe een bril. is het dan verstandiger om de hele dag een bril of contactlenzen te dragen met die sterkte?
woensdag 31 augustus 2011 om 14:29
ik heb inmiddels een bril uitgekozen. ik was eerst naar hansanders geweest en daar kreeg ik geen duidelijk antwoord. daarna maar naar pearle geweest, en die zei dat het inderdaad handig was om een bril te gaan dragen. ik krijg toch veel vergoed ,dus ik kan het er ook op wagen. op een gegeven moment wil ik wel lenzen proberen,maar eerst maar eens kijken hoe dit bevald. nou eerst maar de druf hebben om hem op te zetten. altijd een idee dat een bril niet staat bij mij. :