Geld & Recht alle pijlers

Auto net uit de garantie en heel veel mankementen

01-01-2011 19:17 24 berichten
Alle reacties Link kopieren
Nvt
anoniem_21640 wijzigde dit bericht op 20-08-2017 23:09
99.62% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren
Dat is bizar, in een paar weken tijd rijd je van mooie bolide in een wrak wat het aan alle kanten begeeft.



Zo zeker contact opnemen met de Jurofoon of zoiets om te kijken of er wat aan te doen valt maar ik vrees dat je van coulance afhankelijk bent.



*visualiseert alles en vind het wel een grappig beeld zo'n auto die uit elkaar valt*
Alle reacties Link kopieren
quote:Gravinnetje schreef op 01 januari 2011 @ 19:20:

Dat is bizar, in een paar weken tijd rijd je van mooie bolide in een wrak wat het aan alle kanten begeeft.



Zo zeker contact opnemen met de Jurofoon of zoiets om te kijken of er wat aan te doen valt maar ik vrees dat je van coulance afhankelijk bent.



*visualiseert alles en vind het wel een grappig beeld zo'n auto die uit elkaar valt*Tja..ik zou het ook bijna grapig vinden maar we zijn het al zo zat dat we hem al hebben ingeruild op een nieuwe..( nee geen peugeot ) maar ja die komt pas over 3 maanden
Alle reacties Link kopieren
Cliche: franse slag he?
Alle reacties Link kopieren
Dus ... niet vragen waarop we deze auto ingeruild hebben ;)
Alle reacties Link kopieren
Ik zou even contact opnemen met het juridisch loket www.juridischloket.nl



Waarom hebben jullie de auto al zo snel ingeruild?? Neem aan dat dat ook niet een heel goedkoop grapje is.
Alle reacties Link kopieren
En daarom wil ik nooooooit een Franse auto meer.

Maar vertel, wat heb je gekocht? Toch geen Renault he? Die hebben Gremlins onder de motorkap...



Ik denk wel dat je je kunt beroepen op redelijkheidstoestanden. Maar ik ben moe en ik krijg het dus niet netjes mijn toetsenbord uit. Anyhow; ik denk dat je een punt hebt.
668, the neighbour of the Beast
Alle reacties Link kopieren
Gremlins onder de motorkap



Wat zeg ik nou? Ik visualiseer alles. Nu zie ik die gremlins van alles doen als je het sleuteltje omdraait....
Alle reacties Link kopieren
Je kunt googlen naar 'Wet deugdelijk product'. Dan kan je meer informatie vinden over hoe een verkoper hier mee om moet gaan. Het verschilt per onderdeel hoelang je mag verwachten dat het meegaat.
Alle reacties Link kopieren
Is ook zo Gravinnetje. Je wilt niet weten wat ik 's ochtends in mijn auto aantref....
668, the neighbour of the Beast
Alle reacties Link kopieren
Ik zou ook eens gaan speuren op een site van Kassa of Radar ofzo als ik jou was.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb trouwens alleen ervaring met nieuwe auto's, diesels voor zakelijk gebruik. Maar als je die least, dan worden deze ook meestal binnen een x aantal jaar of x aantal kilometers ingeruild, omdat ze gewoon te veel mankementen gaan vertonen en te veel geld gaan kosten. Twee en een half jaar vind ik trouwens een korte fabrieksgarantie, is toch meestal 5 jaar op fabricagefouten?
Ik heb juist goede ervaringen met Peugeot....'k heb een 306 uit 98...maar 't ding heeft me nog nooit in de steek gelaten, komt elk jaar netjes door de keuring en rijd nog steeds als een zonnetje met 246.000 op de teller. (benzine!)



De volgende gaat zeker weer een Peugeot worden
Hier rijden we ook alleen maar Frans. Een 405 gehad, een Xantia, een Picasso en twee BX'en.



Nooit problemen mee gehad, i.t.t. de Escort en de E-Kadett.
Alle reacties Link kopieren
Als je lid bent van de ANWB kun je daar ook terecht. Die hebben ook een juridische afdeling. Heb er toen veel aan gehad toen ik veel problemen had met mijn peugeot in de garantie periode.
Alle reacties Link kopieren
quote:soepkip1982 schreef op 01 januari 2011 @ 21:49:

Als je lid bent van de ANWB kun je daar ook terecht. Die hebben ook een juridische afdeling. Heb er toen veel aan gehad toen ik veel problemen had met mijn peugeot in de garantie periode.

Dankje, daar heb ik al contact mee gehad die zeggen ook dat er een wet bestaat die aangeeft dat je mag verwachten dat je een deugdelijk produkt koopt, maar ja ben tochj afhankelijk van wat de garage doet.

Wij hebben nu idd een renault gekocht, daar ha dik eerder nooit problemen mee, heb twee nieuwe megane coupes gehad, probleemloos! En wbt de peugeot, hebben er nu twee en de geschiedenis: een kleine quiksilver gehad, nieuw gekocht...problemen met de voorstoel, telkens defect, binnen het jaar! Een 206 cabriolet...de achterklep moest gespoten, lak liet los en de deur aan de bijrijderskant sloot slecht, ook nieuw gekocht bijna 30.000 , en dan nu de RC de duurste uit de lijn 207 een ralley uitvoering en ook weer allemaal pech.

Waar ik van baal is dat het schijnbaar normaal is dat je ergens 12 maandsalarissen neerlegt en je dan een waardeloos produkt koopt en de service ook nog eens op zijn zachts gezegd matig is. Ik denk dat sommige garages en autodealers nog niet genoeg last hebben gehad van de crisus, er mag nog een schepje bij
Zorg dat je het probleem goed boven water krijgt. Dus echt oorzaak, gevolg verhaal.



Is de auto altijd netjes onderhouden door een officiële Peugeot dealer?



Schrijf een brief zowel naar de garage als Peugeot Nederland. Doe dit aangetekend. Schrijf hierin dat je ervan uitgaat dat ze met een passende oplossing komen en stel een reactietermijn. Doe dit gewoon nu. In de periode die jij hun geeft voor een oplossing kun je je juridisch informeren. Heb je een rechtsbijstandverzekering?



Heb je al gegoogled of dit een bekend probleem is bij dit type auto?
Alle reacties Link kopieren
quote:Dahlia74 schreef op 02 januari 2011 @ 09:36:

Zorg dat je het probleem goed boven water krijgt. Dus echt oorzaak, gevolg verhaal.



Is de auto altijd netjes onderhouden door een officiële Peugeot dealer?



Schrijf een brief zowel naar de garage als Peugeot Nederland. Doe dit aangetekend. Schrijf hierin dat je ervan uitgaat dat ze met een passende oplossing komen en stel een reactietermijn. Doe dit gewoon nu. In de periode die jij hun geeft voor een oplossing kun je je juridisch informeren. Heb je een rechtsbijstandverzekering?



Heb je al gegoogled of dit een bekend probleem is bij dit type auto?De auto is altijd onderhouden door de dealer, bij deze zelfde dealer hebben we dus drie auto;s gekocht in 6 jaar tijd. Daarom had ik ook iets meer coulance verwacht. De dealer heeft aangegeven dit bij peugeot nederland neer te leggen, daarom hebben we dat zelf nog niet gedaan. Bekend is wel dat peugeot veel problemen heeft met de THP motoren, maar dit specifieke probleem heb ik niet kunnen ontdekken. Hij zal toch gemaakt moeten worden omdat we hem al hebben ingeruild op een nieuwe renault die in maart komt.
Alle reacties Link kopieren
Ik rijd al 16 jaar peugeot, nooit problemen of grote kosten, dit in tegenstelling tot mijn eenmalige koop van een opel, die laatste heeft me enom veel geld gekost.

Mijn auto's worden nooit onderhouden door de dealer, maar bij het plaatselijke autobedrijf. Daar koop ik sinds de opel ook mijn auto's (niet nieuw) en heb daar een goede service.
Wacht eerst de reactie van Peugeot Nederland af. Ik verwacht daar niet veel van, maar je weet het niet. Ondertussen kun jezelf info inwinnen op juridisch gebied.



Het is terecht dat je je frustraties richt op de dealer. Hij is tenslotte jouw aanspreekpunt. Voor een dealer is dit ook een lastige situatie. Aan de ene kant willen zij graag de klant tegemoet komen, aan de andere kant hebben zij een organisatie achter zich die niet direct klantenkontakt heeft en alle verantwoordelijkheid probeert af te schuiven. Aangezien de importeur het garantiepotje beheert hebben zij wel alle macht. Dus vaak is de wil er wel bij een dealer, maar zijn er geen mogelijkheden. Uiteindelijk moeten ook zij geld verdienen.
Alle reacties Link kopieren
Dahlia74, dat is wel zo, en wellicht heel vervelend voor de dealer. Maar zij hebben het product verkocht en kunnen dan de verantwoordelijkheid niet afschuiven op PN.

Ik weet niet of alle regels ook exact voor auto's zo opgaan, maar ik heb via de consumentenbond al verschillende malen begrepen dat het verlopen van de garantieperiode echt niet betekent dat alles automatisch eigen risico is. Je mag rekenen op een deuglijk product en een normale levensduur. Een auto die 2,5 jaar oud is en 45.000 op de teller heeft zou m.i. echt niet zulke mankementen dienen te vertonen (en al zeker niet als hij dealer-onderhouden is!).

Als je een tweedehands en wat oudere auto koopt, vind ik dat wat anders, want dan weet je dat je altijd onderhoud kunt verwachten en dat je niet precies weet wanneer wel onderdeel het begeeft. Maar bij een nieuwe auto vind ik dat toch wat anders. Daar zitten allemaal compleet nieuwe onderdelen in waarvan je van de meeste (muv banden oid) toch wel een wat langere levensduur dan 2,5 jaar mag verwachten (zeker bij het normale aantal km wat er blijkbaar mee gereden wordt).



Om overigens daarom Peugeot als auto af te serveren vind ik wel lichtelijk overdreven. Peugeot staat niet bekend als een slecht merk auto. Sterker nog, ik zie nu nog van die antieke 205-jes rondrijden! Zelf heb ik ook prima ervaringen met zo'n 205-je. Heb nu een 206 van 9 jaar oud, maar die heb ik pas een jaar en kan ik dus nog niet zoveel zinnigs over zeggen. Mijn man vond peugeot ook helemaal niets, en zweerde juist bij Volvo. En mijn vader had weer een Volvo waarmee hij het ene mankement na het andere had. Soms is het ook gewoon wat geluk of pech hoor. En mijn 2e hands-auto's worden nooit dealer-onderhouden. Af en toe olie pijlen, 1x per jaar nieuwe olie en filter en om de 100.000 een nieuwe V-snaar is het enige preventief onderhoud wat ze krijgen. Voor de rest alleen als iets moet ivm APK of wanneer iets stuk gaat.
Alle reacties Link kopieren
quote:Jetty1969 schreef op 01 januari 2011 @ 19:17:

Mijn vraag is, wie heeft er ervaring met mankementen aan de auto waarvan de garantie net een half jaar of net verlopen is en hoe is dat opgelost?





Is het redelijk dat ik vind dat peugeot nederland dit op moet lossen, wie heeft er ook zoiets mee gemaakt?



Door mijn werk veel met dit soort zaken te maken.

Je hebt geen auto bij Peugot Nederland gekocht maar bij

een vakgarage / dealer al dan niet aangesloten bij de BOVAG



Je brieven moet je dan ook altijd richten tot de verkopende

partij.

Je kan een beroep doen op non-conformiteit, het produkt

voldoet niet aan wat jij er als consument redelijkerwijs van

mag verwachten.



Je kan een ANWB rapport laten opmaken over de staat van de

auto, dit kan in Utrecht en kost voor leden rond de 175 euro.

Met dit rapport kan je gaan praten met de leverancier.

Slijtdelen zoals ruitenwisserbladen, banden en remdelen

vallen in de regel niet onder garantie of non-conformiteit

ernstige olielekkage wel.



Heb je een rechtbijstand verzekering kan je die inschakelen

of anders een brief naar de BOVAG deze heeft een

onafhankelijke geschillencommissie.



quote:Dahlia74 schreef op 03 januari 2011 @ 11:32:

Aangezien de importeur het garantiepotje beheert hebben zij wel alle macht. Dus vaak is de wil er wel bij een dealer, maar zijn er geen mogelijkheden. Uiteindelijk moeten ook zij geld verdienen.



Ik zit redelijk dicht op het vuur maar dit zit echt anders in

elkaar.

De importeur heeft een potje en wil daar bij coulance uitkeringen

wel degelijk een bijdrage uit doen alleen vragen ze een

zogenaamde dealerbijdrage.

Geloof me maar op mijn mooie blauwe ogen als ik je vertel

dat Peugot bij coulance altijd ingaat op een dealervoorstel

1/3 1/3 1/3 (importeur, klant, dealer)

Alleen!!!!!!!! Veel dealers verschuilen zich achter de importeur

om zelf geen bijdrage te hoeven leveren.

Opel bijvoorbeeld geeft soms zelfs 70% coulance als de dealer

20% betaald en de klant 10%
Voltaire: ik veracht u en uw mening, maar ik zal mijn leven geven om uw recht op die verachtelijke mening uit te mogen dragen.
Alle reacties Link kopieren
quote:Jetty1969 schreef op 02 januari 2011 @ 11:26:

[...]

De auto is altijd onderhouden door de dealer, bij deze zelfde dealer hebben we dus drie auto;s gekocht in 6 jaar tijd. Daarom had ik ook iets meer coulance verwacht. De dealer heeft aangegeven dit bij peugeot nederland neer te leggen, daarom hebben we dat zelf nog niet gedaan. Bekend is wel dat peugeot veel problemen heeft met de THP motoren, maar dit specifieke probleem heb ik niet kunnen ontdekken. Hij zal toch gemaakt moeten worden omdat we hem al hebben ingeruild op een nieuwe renault die in maart komt.



Een Renault met twee of met drie jaar garantie?
Alle reacties Link kopieren
quote:quattro35 schreef op 04 januari 2011 @ 23:41:



[...]





Een Renault met twee of met drie jaar garantie?

3 jaar.. ik heb geleerd..



Overigens is de anwb juridische afdeling er nu mee bezig, ik ben niet de enige die dit waanzin vindt. De rekeningen heb ik al betaald omdat ik er vanaf wilde zijn, ben die garage en peuegot helemaal zat.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven