Geld & Recht alle pijlers

kindgebonden budget

30-01-2011 20:07 23 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik leef nu duurzaam gescheiden van mijn man en heb de heffingskorting van de belasting stop moeten zetten.ik heb eeb uitkering aangevraagd, maar dat kan nog 6 weken duren.De enige inkomsten die ik heb is de zorgtoeslag van 88 euro per maand. ik woon tot ik een eigen woning heb bij mijn ouders met mijn zoontje van 3 en zij vragen een bijdrage in de kosten, wat ik nu niet kan missen, hoe graag ik het ook wil.Mijn man ontvangr nog het kindgebonden budget. hij moet dit toch laten wijzigen omdat hij de aanvrager is?
Waarom kun je geen baan zoeken?
Je hebt 3 topics nu he...
Alle reacties Link kopieren
Ik kan nu nog geen baan zoeken omdat ik moet zorgen voor mijn 3 jarige autistische zoontje die momenteel heel veel aandacht nodig heeft en ik zelf nog midden in de emotionele nasleep zit van de scheiding
Waarom betaalt je partner geen alimentatie? Wat gebeurt er met de kinderbijslag? En ik denk niet dat je een uitkering zult krijgen als je bij je ouders inwoont.
Alle reacties Link kopieren
Dus omdat jij gescheiden bent moeten wij voor jouw inkomen zorgen?
Ik krijg er een punthoofd van!
Kindgebonden budget vraag je niet aan, dat krijg je gewoon. Bedoel je niet kinderopvangtoeslag oid?
Alle reacties Link kopieren
'duurzaam gescheiden', wat moet ik me daarbij voorstellen? Ben je gescheiden (papieren getekend, etc) of leef je gescheiden van tafel en bed? Kan je je ouders vragen om de bijdrage later te gaan betalen? Heb je een PGB voor je zoontje zodat je hulp kan inkopen en in die tijden part-time kan gaan werken?
Alle reacties Link kopieren
En zorgen voor je zoontje kun je alleen als je lijfelijk aanwezig bent en is werken en zorgen voor brood op de plank ook niet gewoon zorgen voor je zoontje?
Alle reacties Link kopieren
De kinderbijslag stond al op mijn naam en de alimentatie gaat pas in als de scheiding officieel is Waar slaat de mening op dat als ik gescheiden ben anderen voor mijn inkomen moeten zorgen?

Ik moet wel mijn zoontje kunnen onderhouden en ben ook echt niet te beroerd om te gaan werken, maar dat gaat nu heel moeilijk, vanwege mijn zoontje etc.
Alle reacties Link kopieren
Waarom zorgt je ex niet voor jullie zoontje? Dan kun jij toch werken, als je beiden wat tijd aan hem besteed en beiden werkt?
quote:koalagirl schreef op 30 januari 2011 @ 20:23:

De kinderbijslag stond al op mijn naam en de alimentatie gaat pas in als de scheiding officieel is Waar slaat de mening op dat als ik gescheiden ben anderen voor mijn inkomen moeten zorgen?

Ik moet wel mijn zoontje kunnen onderhouden en ben ook echt niet te beroerd om te gaan werken, maar dat gaat nu heel moeilijk, vanwege mijn zoontje etc.Heb je geen hulp dan? Hij kan toch naar een medisch kinderdagverblijf? Of je ouders, kunnen die helpen?
Dan heb je dus meer inkomen dan alleen de zorgtoeslag. Je kunt bij de rechter een voorlopige voorziening aanvragen voor alimentatie. En als jij niet werkt, om welke reden dan ook, dan draait de gemeenschap daar natuurlijk wel degelijk voor op.
Alle reacties Link kopieren
Kindgebondenbudget kan je wel degelijk aanvragen, mocht je niet bekend zijn bij de toeslagen!



TO de aanvrager moet inderdaad de wijziging doorgeven, misschien gewoon even met de belastingtelefoon bellen. Kunnen ze je precies vertellen hoe de procedure werkt/loopt.
Wie geeft een wijziging door?



Alleen de aanvrager van het kindgebonden budget mag wijzigingen aan ons doorgeven. Staat het kindgebonden budget op uw naam? Dan bent u de aanvrager. Het kindgebonden budget staat altijd op dezelfde naam als de kinderbijslag. Hebt u een toeslagpartner, dan moet hij de wijziging ook ondertekenen.
Alle reacties Link kopieren
Nee, ik heb geen hulp voor mijn zoontje en het wachten is op en plek op en dagverblijf.Mijn ouders zijn al op leeftijd en mijn man woont in almere en ik zit in almelo.



Bovendien heeft hij en fulltime baan en is niet capabel genoeg om voor mijn zoontje te zorgen. zie vorige topics van mij.
Alle reacties Link kopieren
Als de kinderbijslag op jou naam staat hoor jij dus ook het kgb te ontvangen, het kan zijn dat het op zijn rekeningnummer gestort word natuurlijk dan kan de aanvrager (jij?) een rekeningnummerwijziging doorgeven, via internet of formulier.
Alle reacties Link kopieren
quote:koalagirl schreef op 30 januari 2011 @ 20:31:

Nee, ik heb geen hulp voor mijn zoontje en het wachten is op en plek op en dagverblijf.Mijn ouders zijn al op leeftijd en mijn man woont in almere en ik zit in almelo.



Bovendien heeft hij en fulltime baan en is niet capabel genoeg om voor mijn zoontje te zorgen. zie vorige topics van mij.Is het niet zijn kindje?
Alle reacties Link kopieren
Als je lang moet wachten op uitkering en dit niet kan opbrengen, kun je ook een voorschot aanvragen. Dit is nooit zoveel als de uitkering zelf, maar dan heb je tenminste iets.
@naomi

De kans dat TO bijstand, en dus een voorschot, kan krijgen is niet groot.
Alle reacties Link kopieren
Ik lees dat je in februari 2010 al geadviseerd was om je zoon in een medisch kinderdagverblijf te plaatsen, hoe lang is de wachtlijst nu nog? En kunnen je volwassen kinderen niet bijspringen? Die zijn toch al in de 20, dus jonge volwassenen. Dat zij desnoods s'avonds de zorg op zich nemen in jij in de avonduren wat bijverdiend. Niet ideaal, maar ja, wat moet je anders als je er financieel even beter bij wil zitten. Ik lees over je man dat hij weinig naar jullie omkijkt; bedoel je dat met niet capabel? Hij heeft toch ook plichten?
Laat brandnetels staan; juist op brandnetels leggen vlinders hun eitjes.
heb je geen pgb dan? dan kun je jezelf in dienst stellen bij je kind, je verzorgt hem immers 24/7 of je neemt iemand aan en kunt gewoon gaan werken. tenminste mijn schoonouders hebben pgb voor hun 20 jaar oude autistische zoon en hun betalen daar zijn opvang van. (dagbesteding, "logeren")
Alle reacties Link kopieren
quote:koalagirl schreef op 30 januari 2011 @ 20:23:

De kinderbijslag stond al op mijn naam en de alimentatie gaat pas in als de scheiding officieel is Waar slaat de mening op dat als ik gescheiden ben anderen voor mijn inkomen moeten zorgen?

Ik moet wel mijn zoontje kunnen onderhouden en ben ook echt niet te beroerd om te gaan werken, maar dat gaat nu heel moeilijk, vanwege mijn zoontje etc.Je hebt speciale kinderdagverblijven zodat jij gewoon kunt werken. Dan ben je niet afhankelijk van een uitkering, wat ook nog eens goed is voor je eigenwaarde.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven