Geld & Recht alle pijlers

Wat gebeurt er met mijn geld?

29-10-2010 12:46 21 berichten
Alle reacties Link kopieren
Het vliegt er doorheen elke maand! Natuurlijk weet ik wel ongeveer waar het blijft maar ik heb toch echt het gevoel dat het uitgeven allemaal wel meevalt.



En nu hoorde ik van een vriendin dat ze een on-line kasboek bijhield dus heb ik even gegoogled. Maar ik merk dat ik liever iets heb dat niet on-line is maar bijvoorbeeld in excell maar daar kan ik geen duidelijke voorbeelden van vinden. Iemand een goed idee?
Alle reacties Link kopieren
Las je bij de ing zit kun je je uitgaven in excel downloaden en offline bewerken.
Geloof dat er al 10 topics over zijn..misschien even zoeken.



Gewoon een rij maken in excel met uitgaven en dan categorien maken en daar al je betalingen invullen die je die maand doet bijv.



boodschappen

01-10-2010 ah 19,95

10-10-2010 lidl 5,05

Verzekeringen

01-10-2010 Achmea 60,00



Huis

01-10-2010 eneco 150

02-10-2010 huur 400



etc
Alle reacties Link kopieren
als je internetbankiert via deING kun je je aanmelden voor TIM het online huishoudboekje.
natuurlijk wel alles in een aparte cel invullen (datum, winkel, bedrag ) etc.

Dan kan je onderaan alles bij elkaar op laten tellen.
Alle reacties Link kopieren
Mijn geld vliegt er ook doorheen als ik geen financiële plannen maak. Broodjes, wijntjes, kleding.. En alles wat 'maar' 5 euro is, is gevaarlijk!



Ik plan wanneer ik mag winkelen en ik heb ook een beloningssysteem voor mezelf. Als het me bijvoorbeeld lukt om me 15 dagen achterelkaar ( helft van een maand) me aan mijn dagbudget te houden mag ik voor een bepaald ( vooraf ingecalculeerd) bedrag iets kopen wat in de verste verte niet functioneel is.



Achteraf opschrijven werkt voor mij niet zo, vooraf plannen wel. Zeker als ik mijn doelen dan niet haal, want dan wordt ik boos op mezelf.



Ik weet dat het geschift klinkt, maar ik moet hier gewoon altijd aan denken. En inmiddels vind ik dat helemaal niet erg meer.





Verder is de tip van moekie76 een goeie. Succes!
Alle reacties Link kopieren
quote:moekie76 schreef op 29 oktober 2010 @ 12:56:

Las je bij de ing zit kun je je uitgaven in excel downloaden en offline bewerken.



TIM? Nu gratis maar later moet je er voor gaan betalen.

Zelf een excelsheetje opzetten is makkelijker en kost niets. Het hoeft allemaal niet zo ingewikkeld, je wilt gewoon weten waar je geld heen gaat. (net als die 2de sok in de wasmachine)

Alles opschrijven, paar maanden volhouden en voila, je hebt een prima overzicht. En als je slim bent blijf je dat sheetje bijhouden. Ik doe het nu al jaren en werkt echt prima en kost weinig tijd. (al heb ik die 2de sok niet meer gevonden)
Alle reacties Link kopieren
quote:ramiaatje schreef op 29 oktober 2010 @ 12:59:

als je internetbankiert via deING kun je je aanmelden voor TIM het online huishoudboekje.Allemaal leuk en aardig, maar is het eerste jaar gratis. Daarna wordt er automatisch elk kwartaal 2,25 van je rekening geïncasseerd. Goh, waar blijft mijn geld nou? Het is een klein bedrag, maar met meerdere van dit soort akties, wordt het een groot bedrag.
Alle reacties Link kopieren
quote:nike schreef op 29 oktober 2010 @ 13:11:

[...]





Allemaal leuk en aardig, maar is het eerste jaar gratis. Daarna wordt er automatisch elk kwartaal 2,25 van je rekening geïncasseerd. Goh, waar blijft mijn geld nou? Het is een klein bedrag, maar met meerdere van dit soort akties, wordt het een groot bedrag.Ik heb dat bedrag er wel voor over om het voor mezelf op orde te krijgen. Een excelsheet werkt op de een of andere manier nooit, of ik er ben er gewoon te lui voor.
Alle reacties Link kopieren
Pen en papier
Inderdaad, mijn ingeving ook. Ga naar de HEMA en koop een kasboek. Kun je alles inschrijven.



Denk vooral aan je vaste lasten die niet maandelijks betaald worden.
Je had toch al gegoogled?
Alle reacties Link kopieren
Bedankt allemaal, ik kan aan de slag! En misspoez, jij hebt beter gegoogled dan ik, bedankt!
Ik heb ooit via een forummer een voorbeeld-excel gekregen. Wil deze best naar je mailen. watervrouw2[aap]gmail[punt]comquote:Sgaaaaaaaaaapie_returns schreef op 29 oktober 2010 @ 13:16:

Pen en papier Wil mezelf nog eens wat strikter weekbudgetten geven en dan is mijn excel ook te vertalen naar een schrift/kasboek. *knoopt zakdoek*
Alle reacties Link kopieren
quote:Gravinnetje schreef op 29 oktober 2010 @ 13:10:

[...]



. (net als die 2de sok in de wasmachine)

Alle reacties Link kopieren
Ik wil eventjes waarschuwen. Zo'n online kasboek is natuurlijk hartstikke handig. Ik heb ook overwogen om gebruik te maken van TIM van ING. Maar een bericht van eerder deze maand heeft me aan het denken gezet. Het online kasboek Kasboek.nl heeft een datalek gehad, de gegevens van bijna 9000 bestanden zijn gelekt, meer dan een miljoen banktransacties werden er genoemd.



Je moet er toch niet aan denken dat je gegevens op straat komen te liggen? Meer info: https://www.bof.nl/2010/1 ... -van-online-huishoudboek/
Alle reacties Link kopieren
Voor de liefhebbers, ik heb een (voor mij) goedwerkend kasboek in excel gemaakt.

Ik gebruik het zelf nu al zo'n 7 jaar en heb het in de tussentijd steeds verder verbeterd.

Tabblad voor vaste lasten, tabblad voor spaarrekening (met prognose), tabblad voor werkelijke uitgaven en een tabblad met notities (om te kijken wáár je nou je boodschappengeld bijvoorbeeld aan uitgeeft)



Oké het kost misschien een paar minuutjes werk per dag (dat is wel mijn tip: iedere dag eventjes bijhouden) maar het geeft écht inzicht in je uitgaven en dat scheelt je weer centjes.



Zet hier je mailadres neer of stuur me een berichtje op carola257 en dan de hete mail (jeweetwel)
Alle reacties Link kopieren
quote:carola257 schreef op 07 november 2010 @ 14:49:

Voor de liefhebbers, ik heb een (voor mij) goedwerkend kasboek in excel gemaakt.

Ik gebruik het zelf nu al zo'n 7 jaar en heb het in de tussentijd steeds verder verbeterd.

Tabblad voor vaste lasten, tabblad voor spaarrekening (met prognose), tabblad voor werkelijke uitgaven en een tabblad met notities (om te kijken wáár je nou je boodschappengeld bijvoorbeeld aan uitgeeft)



Oké het kost misschien een paar minuutjes werk per dag (dat is wel mijn tip: iedere dag eventjes bijhouden) maar het geeft écht inzicht in je uitgaven en dat scheelt je weer centjes.



Zet hier je mailadres neer of stuur me een berichtje op carola257 en dan de hete mail (jeweetwel)



Zo doe ik het ook. Wel minder uitgebreid dan jij, maar het werkt!

Ik vind het ook geen punt om het dagelijks bij te houden, is zo gedaan.



En verder maak ik er een sport van om folders (online) na te pluizen en koopjes af te gaan, vind ik ook leuk om te doen (ik lijk mijn schoonmoeder wel). Maar voor de boodschappen ga ik naar maximaal 2 supermarkten, meer vind ik niet te doen. Ik doe ze wel in 1x, hooguit moet ik later in de week nog voor brood. Vooraf lijstje maken als je gaat boodschappen doen, scheelt ook al de helft. En een boodschapbudget voor jezelf afspreken. Eventueel kun je dat zelfs van tevoren pinnen, zodat je er echt niet overheen gaat (dat laatste doe ik overigens zelf niet).
Alle reacties Link kopieren
Ik heb het mijne gedownload en aangepast van

http://www.upc-bvk.be/documents/public/budget-nl.xls



Begin niet met die online tools - en zeker niet als je ervoor

moet betalen. Een eenvoudige excel maken duurt hoogstens een kwartiertje (of langer als je geen ervaring hebt, maar dan heb je jezelf ook ineens een nuttige skill aangeleerd
Alle reacties Link kopieren
@ a nick is born..



Grappig, ik doe dat ook terwijl ik mijn moeder er vroeger om verafschuwde. Nog eigenlijk.. haha.. als onze generatie het doet is het cult..!!



Vind het nu gewoon zonde om meer uit te geven voor hetzelfde. Met een grote man (die dus veel eet) en 2 kinderen vliegen de spullen de (koel)kast uit.



Maar daarnaast vind ik het erg prettig om grip te hebben op mijn financiële leven!



Vooraf pinnen doe ik niet, dan hou ik contant geld over en dat 'verdwijnt' dan weer. Wij hebben wel afgesproken dat we allebei alles pinnen. Ik heb overigens een kopje 'pinnen' in mijn kasboek opgenomen, hierin kunnen we allebei 100 euro pinnen/chippen. Dat is voor de losse broodjes en kleine kadootjes ofzo. Overigens probeer ik mijn 50 euro dan weer een beetje bij te houden voor mezelf.



Hoezo neurotisch?!?
Ik was elke maand 200 gulden "kwijt" totdat ik een huishoudboekje bij ging houden. Binnen een maand was ik er achter gekomen wat het "probleem" was. De rijlessen. Onzichtbaar, maar wel duur.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven