Gezondheid alle pijlers

Darmproblemen en zorgen

22-04-2014 16:12 22 berichten
Hallo allemaal,



Een tijdje geleden heb ik een topic geopend over dat ik last van mijn darmen had. Ik heb van de huisarts een kuur van drie dagen gekregen, dit was zo'n 1.5 week geleden.



Hierna ging het een tijdje wat beter, geen breiachtige ontlasting meer, maar nog wel onverteerde stukjes groenten.



Tot ik eergisteren in bed lag en opeens zo'n buikpijn kreeg, ik ging naar de WC en de brei was weer terug, met onverteerde stukjes andijvie erin :( Daarop maar een imodium genomen en net ga ik naar de WC, zie ik gewoon een stuk onverteerde kip in mijn ontlasting (lekker ranzig verhaal). Ik heb zondag een BBQ gehad, dus ik denk dat het daarvandaan komt.. Toch niet fijn, ik word na het eten ook erg slaperig.



Ik maak me zorgen..Ik heb uiteraard de dokter gebeld en wordt straks teruggebeld over het op kweek zetten van mijn ontlasting. Ik ben echter licht hypochondrisch en maak me nu flink zorgen over operaties, stoma enzo. Ik wil het denk ik even van me afschrijven, ervaringen en tips zijn welkom!
Alle reacties Link kopieren
Beterschap!

Ik hoop dat de huisarts snel belt en dat je dan meer duidelijkheid hebt.
Alle reacties Link kopieren
Allereerst operaties en stoma e.d. gebeurt niet 1.2.3. Dus maak jezelf niet gek met gedachten of gegoogle. Als je weet van jezelf dan moet je dus op je gedachten letten.

Ik weet niet wat het is maar het is goed om weer contact op te nemen met de huisarts. Wat je art ook doet, zoals die kuur van drie dragen, je merkt niet gelijk het effect. Je ontlasting kan op en neer gaan. BBQ is vaak vettig en veel dus denk er nuchter over na. Ga het gesprek met je huisarts aan om misschien wat testjes te doen. Heb ook vertrouwen in je arts.

In de tussentijd als je last van je buik/ontlasting hebt, eet dan lichtere avond maaltijden en drink veel water. Ook hou een eetdagboek en een klachtendagboek bij zodat je dat kan voorleggen. Misschien heb je een overgevoeligheid en of een intolerantie? Of gewoon prikkelbare darmen.
Alle reacties Link kopieren
Zorgen/stress verergerd klachten, bij mij ook, ondanks mijn intolerantie. Dus in drukke tijd met veel afspraken is het ook altijd feest ondanks dat ik me aan mijn dieet hou. Ik probeer daar vooral nuchter mee om te gaan.
Heel goed dat je de huisarts hebt gebeld, dat is de juiste stap als je je zorgen maakt over je gezondheid. Ik zou je aanraden om vooral met hem/haar in gesprek te blijven en zo min mogelijk online te zoeken/praten wbt dit onderwerp. Op de een of andere manier komen er dan altijd erge dingen voorbij en die kunnen je angsten alleen maar verder aanwakkeren. Dus wees sterk en houd jezelf tegen wbt het online zoeken hierover, dat blijft toch allemaal giswerk en heeft weinig met jouw situatie te maken.

Steek in plaats daarvan je energie in het bijhouden van je klachten en afleiding zoeken. Want het is inderdaad best lastig om je ziek te voelen en zorgen te maken en ondertussen geduld te moeten hebben omdat je op uitslagen etc wacht. Uit je dit ook naar je omgeving, en vraag je steun van hen en hulp bij het zoeken van afleiding?



Als het goed is weet je zelf ook wel dat je angst voor een operatie en stoma irrationeel is. Voordat zoiets gebeurt ben je echt heel ziek en vaak ook al heel lang.

Wat mij vaak helpt om wat rust te krijgen bij dat soort irrationele, angstige gedachten is om me voor te stellen hoe het zou zijn als dat zou gebeuren en me dan af te vragen, wat vind ik hier zo erg aan? In plaats van proberen te vermijden eraan te denken (want het is een irrationele angst, dus ik mag er niet aan denken van mezelf), want dat lukt vaak toch niet.

Voorbeeldje van een darmoperatie/stoma: Als je een darmoperatie of stoma nodig hebt betekent dat dat je heel erg ziek bent. Stel je eerst dat maar eens voor, alle dagen pijn en moe en je rot voelen en dat maanden, jaren lang. Dan komt de operatie, dat is even eng, en daarna een zwaar herstel. Eerst in het ziekenhuis, dan thuis. Maar hee, herstel = verbetering van je gezondheid en soms zelfs volledige genezing. In plaats van alle dagen pijn en moe kan je opeens weer leuke dingen doen, werken etc, al is het met een litteken of een zakje op je buik. Hoe erg is dat?
Hoi Allen,



Bedankt voor de reacties.

Ik ben zojuist teruggebeld door de assistente.



Huisarts geeft aan dat ik mag kiezen, of ik het nog even 'aankijk', of dat ik een ontlastingsonderzoek laat doen, meer 'kunnen ze niet voor me doen'. Ik voel me nu verdrietig en bang, is dit normaal?



Ik heb aangegeven graag het ontlastingsonderzoek te doen, ik moest er wel rekening mee houden dat dit van mn eigen risico afging..Morgen mag ik het setje ophalen (maar ik kan pas donderdag ivm werk) en dan moet ik het zelf afgeven bij het ziekenhuis, verwerkinstijd is dan 5 werkdagen.
Het lijkt mij logisch dat ze voor dit moment een ontlastingsonderzoek doen. Het lijkt mij normaal. Wat zou je anders willen?



Op de basis van de resultaten kunnen ze verder kijken.
Alle reacties Link kopieren
Als het zo breiig is en je buikpijnklachten hebt is glutenallergie ook een optie, maar dat kunnen ze testen, dus ik zou het zo snel mogelijk doen.

Er zijn veel zaken die soortgelijke klachten kunnen geven zonder dat je meteen enge operaties moet ondergaan of zelfs een stoma zou moeten, dus probeer dat van je doemdenklijstje te schrappen!

Sterkte en zorg dat je goed drinkt! Groene thee ofzo.
quote:cappu schreef op 22 april 2014 @ 16:59:

Als het zo breiig is en je buikpijnklachten hebt is glutenallergie ook een optie, maar dat kunnen ze testen, dus ik zou het zo snel mogelijk doen.



Daar zat ik idd ook aan te denken

Voordeel is wel dat je dan geen stoma nodig hebt maar ' gewoon ' een dieet
Alle reacties Link kopieren
Ik heb het regelmatig stukjes onverteerd eten in mn ontlasting. (O en wel meer darmklachten, zoals oa bloed.) Maar uit scopien blijkt vervolgens niets. Mss nog een keer naar de ha en vragen om een internist en dan ook voor een scopie gaan? Gewoon ter geruststelling?
Alle reacties Link kopieren
quote:spaatje25 schreef op 22 april 2014 @ 16:51:



Huisarts geeft aan dat ik mag kiezen, of ik het nog even 'aankijk', of dat ik een ontlastingsonderzoek laat doen, meer 'kunnen ze niet voor me doen'.Niet aankijken, gewoon zo snel mogelijk ontlastingsonderzoek laten doen.
Alle reacties Link kopieren
Ik zou je ook aanraden zo`n onderzoek uit te voeren.

Je moet nooit meteen van het ergste uitgaan. Toch is naar je eigen gevoel luisteren zeker niet verkeerd!

Een stoma heb je idd niet zomaar.. ik heb er 1 en daar is heel wat aan vooraf gegaan.

Sterkte!
Hallo allemaal,



Bedankt voor de lieve reacties Ik ben inmiddels wat gekalmeerd en heb besloten om het onderzoek van ontlasting nog even uit te stellen. Wel heb ik een thuistest voor gluten allergie besteld, deze wordt morgen bezorgd (maar dan ben ik niet thuis, dus donderdag).



Ik vind het gewoon raar.. ik vond gewoon iets van kip terug, dat is me nog nooit overkomen en daar schrik ik dan erg van. Mijn vader is 12 jaar geleden overleden aan dikkedarm kanker (werd te laat ontdekt) en daarom vind ik het zo eng denk ik
Met zo'n achtergrond is het inderdaad niet gek dat aanhoudende darmklachten je schrik aanjagen



Mag ik vragen waarom je besloten hebt de ontlastingtest uit te stellen?



Onverteerd eten is niet gek bij diarree, en diarree kan weer ontelbaar veel oorzaken hebben, waarvan veel gelukkig redelijk onschadelijk en goed te verhelpen. Hopelijk ben je er gauw vanaf!
Alle reacties Link kopieren
quote:spaatje25 schreef op 22 april 2014 @ 19:45:

Hallo allemaal,



Ik ben inmiddels wat gekalmeerd en heb besloten om het onderzoek van ontlasting nog even uit te stellen. Waarom heb je het uitgesteld? Niet verstandig. Als er een ontsteking o.i.d. zit, dan moet het namelijk behandeld worden. Niets om bang voor te zijn. Ik snap dat het voor jou extra moeilijk is, omdat je vader aan darmkanker is overleden, bespreek dat ook gewoon met de huisarts! Hij/ zij heeft er vast veel begrip voor.
Alle reacties Link kopieren
Zit je helemaal in de stress, mag je het laten onderzoeken, doe je het vervolgens niet....

Op z'n minst een tikkeltje apart
Ja en?
Het onderzoeken kost mij mijn eigen risico en ik ben student, ik kan dat niet ineen keer ophoesten (en mijn moeder ook niet). Als de huisarts het niet nodig acht en zegt dat ik nog even mag afwachten, dan doe ik dat maar.



Ik voel me verder niet ziek.
Alle reacties Link kopieren
Laat je eens testen op darmparasieten. Ik had dezelfde klachten, leek wel hysterisch te reageren op alles wat ik at na verloop van tijd. Ook onverteerde resten, buikpijn, diarree, etc.



Ik bleek de parasiet 'dientamoeba fragilis' te hebben. Nou schijnt die bij veel mensen voor te komen, maar bij slechts een klein deel kan het voor hele vervelende klachten als deze zorgen.



Ik heb een 10-daagse antibioticakuur gekregen. Die was ook geen pretje, maar al tijdens de kuur voelde ik verbetering. Sindsdien zijn ál mijn darmklachten verdwenen en ga ik sinds oktober zorgeloos door het leven
Beter onvolmaakt en echt dan gemaakt volmaakt - Beati pauperes spiritu
Alle reacties Link kopieren
quote:spaatje25 schreef op 22 april 2014 @ 20:02:

Het onderzoeken kost mij mijn eigen risico en ik ben student, ik kan dat niet ineen keer ophoesten (en mijn moeder ook niet). Als de huisarts het niet nodig acht en zegt dat ik nog even mag afwachten, dan doe ik dat maar.



Ik voel me verder niet ziek.



Als het is wat ik hiervoor postte, zullen je klachten langzaamaan verergeren.



Het laboratoriumonderzoek voor het onderzoeken van je ontlasting is inderdaad erg duur (ik was 279 euro kwijt en het viel onder mijn eigen risico dus zelf betalen), maar omdat ik toen in de WW zat en het ook niet kon missen mocht ik het van mijn zorgverzekeraar in delen betalen. Gewoon even van te voren met je zorgverzekeraar bellen, situatie voorleggen. Kans is groot dat ze ermee akkoord gaan
Beter onvolmaakt en echt dan gemaakt volmaakt - Beati pauperes spiritu
Eigen risico kan je bij de meeste verzekeraars ook in delen terugbetalen, hè. Heb je wel bloedonderzoek laten doen?



Even afwachten lijkt me niet zo vreemd, eerlijk gezegd. Al met al heb je nu toch pas 3,5 a 4 weken last? Wel belangrijk om je darmen goed rust te geven, dus makkelijk verteerbaar en vooral niet te vet en niet teveel eten.
Alle reacties Link kopieren
En je eten goed kauwen, want als er hele stukken kip in je poep zitten dan heb je het ook niet goed gekauwd. Misschien eet je wel te gehaast.
Ja en?
Ik heb al jaren Colitis Ulcerosa maar geen stoma. Zo'n vaart zal het wel niet lopen.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven