Gezondheid alle pijlers

Incontinent na bevalling

21-02-2012 11:38 42 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo dames,



Helaas ben ik 6 maanden na een bevalling nog ontzettend incontinent. Vooral tijdens sporten zijn de tena ladys niet aan te slepen, en dat terwijl ik dan al bekkenbodem ondersteunende tampons inbreng.



Nu heb ik 3 maanden fysio voor mijn bekkenbodemspieren gevolgd, maar heb te horen gekregen dat ze op dit moment niet meer voor mij kunnen betekenen.

De enige optie is opereren zodra mijn gezin compleet is.



Nu ben ik nog geen 30 jaar, en heb nog geen compleet gezin, dus opereren is op dit moment geen optie. Ik zal dit voorlopig dus moeten accepteren.



Zijn er meer dames die deze klachten hebben? En hoe gaan jullie ermee om? Heeft iemand de gouden tip om toch met een droge broek te kunnen sporten?
Alle reacties Link kopieren
Een grapje moet inderdaad kunnen. Lijkt me inderdaad ook verschrikkelijk irritant dat soort vragen. Maar dit topic ging over een ander probleem. Volgens mij reageren we allemaal niet zo heel heftig. Azijnzeiker heeft me nog nooit iemand genoemd. Vind ik wel grappig. Maar ik denk dat dit voor Maaique op het moment een groot issue is. Dat gezeik over wel of geen kinderen. Dat mag iedereen lekker zelf weten. Dit ging over gezeik op ongepaste momenten in je onderbroek.
Alle reacties Link kopieren
Maaique, ik heb genoeg kinderloze vrienden om te weten en te begrijpen dat er mensen zijn die geen kinderen willen. Dat vind ik niet gek, alleen maar heel verstandig. Als je er geen zin in hebt, begin er ook vooral niet aan, denk ik dan. En dan hoef je geen enkel argument te verzamelen, want je maakt een keuze en dat is dat, je hoeft niemand te overtuigen van jouw gelijk, wat mij betreft.



Ik (29, moeder van drie kinderen) las de openingspost en de tranen sprongen in mijn ogen. Ik weet hoe kwetsbaar je je na een bevalling kunt voelen, als je lijf nog niet in een acceptabele staat verkeert. En als ik dan het verhaal van TO lees, lijkt me dat echt heel, heel, heel erg.

De eerste reactie die er staat is die van jou. En die schiet bij mij volledig in het verkeerde keelgat, omdat ik volledig in de meeleefstand stond en het onderwerp nogal ernstig vind.

Misschien dat je nu de felle reacties iets beter begrijpt?
Alle reacties Link kopieren
Ik begrijp niet waarom mensen die helemaal geen kinderen willen toch zo vaak te behoefte hebben om te reageren op de baby, kinderen, zwangerschap's topic's? En dan hier verkondigen dat ze de, ach wacht maar tot je wat ouder bent, en pas als je zwanger bent weet je hoe mooi het isopmerkingen zoooo vervelend en irritant vinden! Maar dan op de kinderen en zwangerschaps pijlerT wel zo hard moeten roepen dat zij geen kinderen willen en commentaar leveren. Wat u niet wil dat u geschied...
Never look down on anybody, unless you're helping them Up.
Alle reacties Link kopieren
Sorry voor het grof maken van dit onderwerp. Zie mijn post hierboven.



Bedankt Sosofie. Je hebt verwoord waar ik de woorden niet voor had



Het zijn de verwachtingen. Het is echt heel vervelend. Fijn dat de TO het wel anders opvatte. Over haar gaat het uiteindelijk.
Alle reacties Link kopieren
On topic, TO mijn moeder heeft ook na jaren urine verlies een bandje en de wereld ging voor haar open! Ze loopt nu fanatiek hard en doet yoga. Het eerst wat ze zei is idd, had ik het maar eerder gedaan (ze is 52 nu).

Kan het bandje niet geplaatst worden tussen je zwangerschappen door?
Never look down on anybody, unless you're helping them Up.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb wel eens gehoord dat mensen met incontinentie problemen een paar botox injecties kregen toe gediend. Dat heeft niks met een operatie te maken. En dan de botox natuurlijk niet tegen rimpels in laten spuiten ,maar tegen de incontinentie. Nu heb ik in dit geval duidelijk de klok horen luiden en ik weet niet waar de klepel hangt. Maar je zou eens kunnen overwegen om er informatie over op te zoeken of je door het zieken fonds te laten informeren over de mogelijkheden en de eventuele eigen bijdrage hier van.
Alle reacties Link kopieren
Heb snel even voor je gekeken botox kan in ieder geval gebruikt worden bij een over actieve blaas. Afijn er is wel wat over te vinden op het internet.
Lastig TO, een grote tampon idd en natuurlijk voor het sporten goed uitplassen (paar keer bekken kantelen op het toilet na het plassen) en tijdens het plassen met bolle buik en holle rug dus bekken naar achteren kantelen. Zelfs even opstaan na het plassen en weer zitten kan nog een klein stroompje urine laten weglopen en dat scheelt maar weer.

Het is in ieder geval duidelijk een stressincontinentie, heb je daarnaast ook last van urge-incontinentie (ineens nodig moeten en het toilet niet kunnen halen zonder al een deel van je plas te verliezen)?



Jammer dat bekkenbodemtherapie niet genoeg deed, ik kan voor nu ook niet veel anders bedenken omdat je inderdaad nog niet klaar bent met gezinsuitbreiding.
Alle reacties Link kopieren
Dank je wel voor jullie reacties,



Zover ik begrepen heb is het helaas alleen mogelijk om te operen als je gezin compleet is. Botox lijkt me wel erg eng, en zover ik weet legt botox spieren lam, terwijl mijn spieren juist actiever moeten zijn.



In heb inderdaad last van stress incontinentie, de eerste maanden na de bevalling had ik ook urge incontinetie, maar dit is gelukkig door de therapie wel verholpen. Misschien dat ik er daarom ook redelijk nuchter mee omga, ik weet dat het nog veel erger kan. En op dit moment weet ik tenminste wanneer ik een natte broek haal!



En als dames deze argumenten nodig hebben om geen kinderen te krijgen, mogen ze deze van mij gebruiken. Ik kan er zelfs nog wel een paar geven! Maar voor mij wegen deze niet op tegen wat je ervoor terug krijgt. Maar dat is ieder voor zich om dat te bepalen, en ik snap ook best wel hoe vervelend het is als iedereen maar blijft zeuren of je graag kinderen wilt.
Alle reacties Link kopieren
Blijven sporten en trainen.



Ik had dit ook bij de eerste en tweede. Bij de eerste is het na 1,5 jaar weer over gegaan. Bij het sporten en zelfs bij gewoon hoesten...



Nu ben ik nog steeds bezig om het weer goed te krijgen. Maar ik weet zeker dat het lukt. Zoon is net 1,5 geweest



6 maanden is vrij kort na de bevalling nog.



Dus het kan ook vanzelf weer goed gaan.
Alle reacties Link kopieren
Hoi, voor mij zeker herkenbaar. Heb ook een tijd bij een gespecialiseerde fysio gelopen en de problemen zijn zeker minder geworden en het gaat nu redelijk goed. Alleen als ik weer een keer verkouden wordt met hoesten dan gaat het weer helemaal fout. Dan gaat de spanning weer omhoog en zit ik weer een paar weken aan de tenalady. En sporten doe ik ook liever met, want springen gaat echt niet. Ik denk er nu ik dit jaar 40 wordt toch maar weer eens naar de huisarts te gaan voor een andere oplossing. Nu valt er mee te leven, maar het lijkt me ook wel weer heerlijk als ik er echt niet meer aan hoef te denken.



Wat ik zeker zou aanraden is bij een volgende zwangerschap preventief naar de bekkenfysio te gaan. Heeft mij veel ellende gescheeld bij de 2e.
Alle reacties Link kopieren
Cattootje; ben je ooit bij een uroloog geweest? Zo ja, ook na de fysio? En die fysio, is dat gewone huis-tuin-en-keuken fysiotherapeut geweest of een gespecialiseerde bekkenbodemspecialist? Veel vragen, maar met een reden. Zo kan een gemiddelde fysiotherapeut hierin minder bieden dan een gespecialiseerde bekkenbodemspecialist.



Daarnaast kunnen dergelijke peuten maar beperkt soelaas bieden, namelijk als hun specialisme aanslaat. Doet het dat niet, dan is het niet aan de peut om te roepen "je bent uitbehandeld". Das ook niet aan een huisarts, das aan een uroloog. Simpelweg omdat deze o.a. door vraagstelling en waar nodig aanvullende onderzoeken de precieze oorzaak van en type incontinentie kan duiden en degene is met de meeste opties in het arsenaal. Naast bijv. ook de kennis en ervaring wat je na verloop van tijd nog mag verwachten etc.



Laat ik even enorm op de feiten vooruit lopen; stel die kan niet genoeg soelaas bieden. Dan kan de uroloog (gebeurt vaak zelfs al gelijktijdig) doorverwijzen naar hun incontinentieverpleegkundige. Een gespecialiseerde pleeg die een berg aan ervaring heeft vele tips en tricks en een goed inzicht in wat er bijv. mogelijk is aan hulpmiddelen om zo veel mogelijk of geheel droog te blijven.



Ook is het daarbij niet gezegd dat het dús een tvt-bandje moet worden. Afhankelijk van de oorzaak en type incontinentie zijn er vele andere mogelijkheden, van medicatie tot leefregels of ingrepen. Kortom; dat is niet iets wat een peut of huisarts of forummer kan beoordelen, dat is echt iets waarvoor je eens een uroloog moet bezoeken.
when you wish upon a star...
quote:sosofie schreef op 21 februari 2012 @ 12:11:

Geen ervaring, maar wat enorm rottig voor je! Ik wens je veel sterkte. Ik geloof wel dat ik, met deze klachtn, alle artsen/ziekenhuizen/therapeuten af zou lopen zodat ik100% zeker wist dat er niets aan gedaan kan worden.

Misschien moet je wat beter lezen, of als je zulke klachten hebt luisteren naar wat de fysio of arts tegen je zegt ipv bij voorbaat alles af te willen lopen . TO schrijft dat er wel wat aan te doen is: een operatie. Maar dat wil ze nog niet omdat ze nog meer kinderen wil.
Alle reacties Link kopieren
quote:ika35 schreef op 21 februari 2012 @ 15:46:

[...]





Misschien moet je wat beter lezen, of als je zulke klachten hebt luisteren naar wat de fysio of arts tegen je zegt ipv bij voorbaat alles af te willen lopen . TO schrijft dat er wel wat aan te doen is: een operatie. Maar dat wil ze nog niet omdat ze nog meer kinderen wil.



To schrijft dat ze begrepen heeft dat er maar 1 oplossing is, en dat die oplossing pas kan als haar gezin compleet is.

Dat klinkt mij anders in de oren dan: "Ik ben bij een bekkenfysio en een uroloog geweest en.... "

Volgens mij lees ik juist goed.
Alle reacties Link kopieren
Ik Ben inderdaad bij een gespecialiseerde bekkenfysio geweest. Ook al vroeg in de zwangerschap ivm bekken instabiliteit. Uroloog Ben ik wel als kind onder behandeling geweest, maar nu niet. Ik moet zeggen dat daar ook niet naar verwezen is. Alleen . als mijn gezin compleet is zou ik zover ik heb begrepen via de uroloog een bandje kunnen krijgen. Wel heb ik contrelle, een soort speciale tampon die de bekkenbodem zou moeten ondersteunen. Helaas werkt dit niet voor mij!
Alle reacties Link kopieren
Cattootje, dan zou ik dus voor de zekerheid wel een doorverwijzing naar de uroloog vragen. Wie weet zijn er nieuwe inzichten waardoor je wel nu al geholpen kunt worden...?
Alle reacties Link kopieren
Weinig andere vrouwen met ervaring.



Hoe gaat het inmddels met je cattootje. Ik heb een onderwerp gestart met hetzelfde probleem.

Hoe kom je aan contrelle tampons. Krijg je die vergoed?

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven