Gezondheid alle pijlers

Verloop Carpaal Tunnel Syndroom?

01-09-2010 19:17 19 berichten
Sinds een paar weken heb ik klachten die wijzen in de richting van Carpaal Tunnel Syndroom (CTS). Ik heb al even in oude topics over dit onderwerp zitten bladeren, maar omdat ik daar niet echt antwoord vind op mijn vragen, hierbij toch maar even een apart topic.



Vorige week ben ik bij de huisarts geweest en hebben we in overleg besloten om het nog even aan te kijken. De klachten die ik toen had wezen namelijk wel op CTS, maar een aantal andere symptomen die vaak ook bij CTS horen ontbraken toen bij mij.



Inmiddels zijn we een week verder en is er bij mij ook sprake van die andere symptomen. Reden dus om morgen toch maar weer contact op te nemen met de huisarts, die een doorverwijzing naar de neuroloog heeft toegezegd bij verergering van de klachten.



Nu heb ik al enig beeld van de stappen in het traject dat zal volgen. Na een bezoek aan de neuroloog zal waarschijnlijk onderzoek (ElektroMyoGrafie) moeten plaatsvinden, waarna de behandeling kan volgen in de vorm van een aangemeten brace, een cortison-injectie of een operatie.



Waar ik nu een beetje mee zit, is dat ergens in dit traject mijn vakantie van vier weken gepland staat. En tijdens die vakantie zit ik in een ander werelddeel, wat betekent dat ik niet even voor een gesprek, onderzoek of behandeling terug kan komen. Het hele traject zal dus waarschijnlijk vier weken vertraging oplopen.



En nu vraag ik mij af hoe erg dat is. Ik voel er weinig voor om mijn vakantie hierom te laten schieten. Maar ik voel er nog minder voor om nog jarenlang spijt te hebben dat ik die ene vakantie niet heb laten schieten, waardoor er misschien onherstelbare schade is ontstaan.



Ik ben dus een beetje op zoek naar ervaringsdeskundigen, die mij kunnen vertellen hoe bij hun het verloop van CTS is geweest. Ik weet dat het verloop progressief is. Maar hoe progressief? Moet ik dan denken in weken voordat de klachten echt ernstig worden of kan ik met gemak denken in maanden?



En verder ben ik benieuwd hoelang het traject t/m behandeling bij jullie heeft geduurd. Was er sprake van lange wachttijden voor een consult bij de neuroloog en voor een onderzoek of viel dit mee?



Kortom, ik ben benieuwd naar jullie ervaringen. Alvast bedankt voor de reacties!
Alle reacties Link kopieren
http://www.mortele.info/p ... arpal_tunnel_syndroom.asp



Lees bovenstaande eens door.



Tegenwoordig kun je bij veel websites van ziekenhuizen de wachttijden gewoon opzoeken.

Anders:

Bel het ziekenhuis waar je graag heen wilt eens op en vraag gewoon wat de wachttijd is voor een eerste consult bij een neuroloog. Als dit nog voor je vakantie kan dan moet je natuurlijk gaan.
Alle reacties Link kopieren
Oh en ik heb mensen gezien die al meerdere jaren rondliepen met CTS voordat ze er wat aan lieten doen.

Die 4 weken vakantie zullen dus niet zo'n probleem zijn denk ik.
Luna, dank voor je reactie!



Dat je via internet de wachttijden van de diverse ziekenhuizen kunt achterhalen wist ik niet. Ben (gelukkig) helemaal niet thuis in de medische wereld.



Ik heb meteen even gekeken naar de diverse ziekenhuizen hier in de omgeving en het is zeker de moeite waard de wachttijden onderling te vergelijken. Ik kwam verschillen tegen van 4 tot 5 weken.



Helaas kan ik nergens meer terecht voor mijn vakantie. Wel tijdens mijn vakantie, maar als ik je tweede berichtje zo lees is er niet echt haast bij en kan ik met een gerust hart eerst op vakantie gaan.



Nogmaals dank!
Alle reacties Link kopieren
Eens met Luna voor wat betreft het "vier weken vakantie zal je de spreekwoordelijke kop niet kosten". Pas wel op met die wachtlijsten die online gepubliceerd worden. Alles ouder dan 1 week is vaak al achterhaald. En erg veel ziekenhuizen publiceren oudere info online... Type klachten, bij welke specialist je ingepland moet worden, een hele hoop dingen kunnen positief en negatief invloed hebben op wat er online vermeldt wordt. Denk bijv. maar eens aan iets heel simpels als een specialist die eens lekker op vakantie is. Dan kan online leuk vermeld worden dat de wachtlijst 2 weken is, maar kom je echt niet bij die specifieke arts terecht tot de vakantie afgelopen is. Wil je echt info hebben waar je van op aan kunt, dan zul je toch rond moeten bellen.



En pst; laat het een beetje los. Dat je wilt weten wat je ongeveer kunt verwachten, snap ik. Maar je komt ietwat te overplannend over met de openingspost. Weet niet óf je zo bent of slechts overkomt, maar gezondheid en gezondheidszorg valt niet te plannen. Kun je hooguit per keer bekijken, al was het alleen al omdat elk individu als individu beoordeeld en behandeld wordt. Elk ziekenhuis heeft eigen wachtlijsten voor elk type consult, onderzoek en noem het maar op. Laat het een beetje over je heen komen en gebruik vooral de specialist waar je straks terecht komt voor dat soort hele specifieke vragen. En zelfs die zal je veelal niet op consult 1 kunnen vertellen 'met x-weken loop je hier voor het laatst de deur uit'.



Succes!
when you wish upon a star...
Alle reacties Link kopieren
ik heb er last van gehad en heb toen ook al die onderzoeken gehad. Operatie kon, maar de kans dat het terug komt, is vrij groot werd me toen verteld. De oplossing voor mij was 's nachts slapen met een polsbeschermer die je ook draagt met skeeleren

Heel soms heb ik er een tijdje last van, maar dan gebruik ik die polsbeschermer weer een poosje en dan gaat het weer een hele tijd goed
I was born in the sign of water, and it's there that I feel my best
Alle reacties Link kopieren
Nachtpauwoog.



In welke regio zoek je een ziekenhuis?
Haha, Pixiedust, ik heb het inmiddels al losgelaten hoor.

Je bent de tweede die zegt dat het niet op een paar weken aankomt en dat is wat ik wilde weten. Ik had geen idee of ik moest denken in weken of in maanden of misschien zelfs jaren. Op internet vind je allerlei technische informatie over CTS, maar dus niet dit soort informatie. Nu ik dit weet, kan ik het prima loslaten.

Na de doorverwijzing door de huisarts zal ik inderdaad eens een rondje gaan bellen voor een afspraak bij de neuroloog. Vervolgens lekker op vakantie en dan zie ik wel verder...
quote:luna30v schreef op 01 september 2010 @ 20:17:

Nachtpauwoog.



In welke regio zoek je een ziekenhuis?

In de regio Zuid-Holland.

Ik zag dat bij het Sint Franciscus Gasthuis in Rotterdam een speciale CTS-polikliniek is.
Alle reacties Link kopieren
NPO (hopelijk vind je afkorten niet erg?); die info is ook lastig te geven omdat het zo persoonlijk is. Gewoon per keer bekijken, al ben je snel in het loslaten. Chapeau! Lekker van de vakantie genieten inderdaad.



Klim gewoon even in de telefoon en bel eens rond. Dan hoor je snel genoeg waar je aan toe bent qua eerste consult. Indien je het wilt weten kun je altijd informeren hoe en wat qua wachttijden voor onderzoeken. Niet elke neuro-poli heeft die info, maar vragen staat vrij natuurlijk. Als het jouw agenda uit komt, kun je namelijk bijv. ook voor de vakantie op consult en de rest erna doen. Of alles erna. Net wat jij prettig vindt.
when you wish upon a star...
Alle reacties Link kopieren
Na maanden zoniet al jaren last van mijn hand te hebben gehad, moest ik een EMG voor mijn voeten hebben dus gevraagd of mijn hand ook meegenomen kon worden. Geen probleem. Alle symptomen leken op carpaal tunnel syndroom.



Bij mij was het in mijn hand dit (voeten was zenuwpijn);

hier



Ik kan het wel redelijk onder controle houden. Als dat niet meer gaat kan je ook nog geopereerd worden. Gelukkig denk ik dat ik het zo wel red.



Dus ik zou even afwachten.



Over wachtlijsten, bij een academisch ziekenhuis was er bij mij 8 of meer maanden een wachtlijst. Na een paar fouten wachtte ik al 1,5 jaar en ben naar een ander ziekenhuis gegaan omdat ik qua pijn in de voeten niet meer kon. Daar was de wachtlijst 4 tot 5 maanden. Dus ik heb er bijna 5 jaar over gedaan voordat ze iets hebben gevonden tegen de pijn. Ik wil niet zeggen dat het zo standaard is, alleen bij mij is het zo gegaan. En dan na 5 jaar zeggen dat ze ook meteen de medicijnen hadden mogen geven die ik nu heb. En bedankt, heb ik daarom 4 jaar letterlijk niet kunnen lopen van de pijn en slapen. Maar goed, ik zit in de randstad (tegen Amsterdam aan) en de wachttijden zijn niet normaal. Ik heb nog wat vraagjes maar bij een afspraak moet ik weer 4 maanden wachten. Heel irritant.
Als je tot je oren in de soep zit, zie je de gehaktballen pas naast je drijven.
Rosanna, zo'n polsbeschermer lijkt me niet zo'n gek idee. Als ik dan toch nog een week of acht moet wachten tot er iets gebeurt, kan ik net zo goed proberen om zelf de klachten iets te temperen.

Wat voor klachten had/heb jij precies? Bij mij gaat het vooral om een verdoofd, tintelend gevoel in vingers, muis van de hand en soms onderarm. s' Nachts erger dan overdag. Ik zal eens kijken naar zo'n polsbeschermer.
Alle reacties Link kopieren
dezelfde klachten, plus pijn in mijn pols, bij mijn duim
I was born in the sign of water, and it's there that I feel my best
Jeetje MyleneValerie, wat een idioot lange wachttijden! En dan maak ik me druk om een vakantie van een paar weken.



Ik heb de link bekeken en denk dat dit niet op mij van toepassing is. Bij mij gaat het namelijk om de middelvinger, wijsvinger en duim in plaats van pink en ringvinger.



Goed om te horen dat je het denkt te kunnen redden zonder operatie. Sterkte ermee!
Alle reacties Link kopieren
NPO; vergis je er niet in meid. Laat artsen eerst maar eens koekeloeren alvorens je conclusies trekt.



CPS is simpel gesteld het geïiriteerd zijn van een zenuw naar de hand door beknelling. Naar de hand lopen er 2 zenuwen. Een die de pink en de buitenkant van de ringvinger en bijhorende deel van hand 'bedient', en de andere die de rest van de hand en vingers 'bedient'. Dat jouw klachten aan de andere kant zit wil dus nog niet alles zeggen.



Even enorm op dingen vooruitlopend; mocht je wachttijd belangrijker vinden dan bijv. lokaal terecht kunnen dan kun je altijd de verzekeraar bellen als in jouw regio de wachtlijsten lang zijn. Wachtlijstbemiddeling komt dan met een (veel) snellere optie. Je kunt daarbij aangeven wat voor jou qua reistijd/afstand nog acceptabel is en niet.



Als je een spalk gaat proberen, laat je daar dan bij voorkeur wel in informeren. Een spalk die verkeerd past of op verkeerde punten drukt of wat dan ook kan ook weer allerlei vervelende klachten geven. Soms kan een huisarts je hierin helpen, je kunt ook bij een goede orthopedische instrumentmaker binnen lopen. Die hebben ook confectie spalken (niet op jouw lijf gemaakt) en doen ook aan gewone verkoop. Wel duurder dan een huis-tuin-keuken dingetje van bijv. het Kruidvat overigens. Dat zou ik zelf laten afhangen van hoe snel je ergens terecht kunt, is dat binnen niet al te gekke tijd dan zou ik het via dat traject laten lopen.
when you wish upon a star...
Uiteraard laat ik de diagnose over aan de mensen die daarvoor hebben doorgeleerd!



En wat betreft de wachttijden maakt het allemaal niet zoveel meer uit. Voor mijn vakantie kan ik waarschijnlijk nergens meer terecht en na mijn vakantie kan ik qua wachttijd waarschijnlijk op meerdere plaatsen snel terecht. Bovendien weet ik nu dat het niet op een paar weken aankomt, dus is wachttijd voor mij niet meer van doorslaggevend belang. Ik moet alleen nog even bij mezelf nagaan of ik naar het lokale ziekenhuis wil of naar de CTS-polikliniek in R'dam.



En verder kan ik op dit moment weinig doen, dus ga ik het loslaten!
4 weken zal je de kop niet kosten met CTS. Permanente schade kan optreden als je jaren last hebt in ernstige mate en vaak ook bij oudere mensen.



CTS is zo veel voorkomend dat alle ziekenhuizen dit wel goed kunnen behandelen. Een speciaal centrum is daarom niet echt nodig om goed behandeld te worden.
Bedankt, Wintermuts. Zelf neig ik ook naar behandeling in het lokale ziekenhuis, er daarbij vanuitgaand dat ook daar voldoende expertise aanwezig is op dit gebied. Jouw post onderschrijft dat idee.
Alle reacties Link kopieren
Zelf tijdens mijn zwangerschap last gehad van CTS, door het vele vocht dat ik vasthield. Na mijn bevalling gelukkig geen last meer gehad, want daarvoor was het bijna ondraaglijk aan het worden.



Mijn vriendin heeft het aan beide armen gehad. Ze is inmiddels aan allebei (om beurten uiteraard) ook geopereeerd. Is haar erg meegevallen, al is het natuurlijk wel erg lastig om alles met 1 arm/hand te moeten doen een tijd. Herstelperiode is best lang en je moet echt voldoende rust houden. Zij is er wel positief over, klachten zijn nu nagenoeg verdwenen. Het kan weer terugkomen, maar dan zou ze niet aarzelen het weer te laten opereren. Alles beter dan 's nachts wakker liggen van de pijn. Succes ermee!

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven