Lijf & Lijn alle pijlers

Moedervlekken

21-04-2016 15:57 37 berichten
Alle reacties Link kopieren
---
Hoezo frustreert het je? Ik heb ook mega veel moedervlekken en sproeten en dat boeit me echt geen biet.
Moedervlekken kunnen op verschillende manieren weggehaald worden, soms zelfs gewoon door de huisarts.
Alle reacties Link kopieren
quote:houdoe schreef op 21 april 2016 @ 15:59:

Hoezo frustreert het je? Ik heb ook mega veel moedervlekken en sproeten en dat boeit me echt geen biet.Ik vind het echt lelijk. Als ik dan de gave huidjes van mijn vrienden zie bijvoorbeeld, daar ben ik echt jaloers op
Alle reacties Link kopieren
Weg laten snijden maarja dan heb je een litteken.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb ook heel veel moedervlekken (vooral op armen en rug). Ik vind het niet mooi, maar inmiddels ben ik er gelukkig niet meer onzeker over. Je kunt er nou eenmaal weinig aan/tegen doen, je kunt ze moeilijk allemaal weg laten halen.
Alle reacties Link kopieren
Als je ontiegelijk veel moedervlekken laat weghalen krijg je ook ontiegelijk veel littekentjes. Dat worden dan weer witte plekjes als je in de zon zit of loopt. Ik vind sproeten eigenlijk wel leuk maar ik kan natuurlijk niet voor een ander spreken.

Een moedervlek die je niet vertrouwt omdat hij van kleur of vorm verandert of gaat bloeden moet je wel laten weghalen.
verba volant, scripta manent.
Alle reacties Link kopieren
En iets heel anders, maar ik ben door die moedervlekken wel banger om huidkanker te krijgen (mijn ouders hebben me als kind best wel eens laten verbranden, ze waren niet zo heel secuur met insmeren). Volgende maand is het huidkankerdag en ik heb me ingeschreven om mijn huid te laten checken. Ik weet dat het topic hier niet over gaat, maar ik vind het wel belangrijk
Sproetjes zijn juist leuk en als je er nog meer krijgt dan vallen de moedervlekken ertussen niet meer zo op
Alle reacties Link kopieren
Het voelt alsof ik er door bezeten ben
Alle reacties Link kopieren
quote:lolliepop234 schreef op 21 april 2016 @ 16:02:

[...]

Ik vind het echt lelijk. Als ik dan de gave huidjes van mijn vrienden zie bijvoorbeeld, daar ben ik echt jaloers op

Vervelend dat je ze zo lelijk vindt. Maar staar je niet blind op de 'gave' huidjes van anderen, iedereen heeft wel wat. Misschien vinden ze hun eigen huid helemaal niet zo mooi omdat er pukkeltjes, grove poriën of haartjes zitten. Of zijn onzeker over andere dingen.

Misschien maak je je ook wel zorgen om wat andere mensen er van vinden. Geloof me, het zal veel mensen niet opvallen, naast dat de meesten het niet belangrijk zullen vinden dat je ze hebt. Nu ik er goede over nadenk, ken ik best veel mensen met sproeten of veel moedervlekjes, maar het valt mij eigenlijk niet op.



Ik vind sproetjes zelf niet storend, niet bij mijzelf (in mijn gezicht, zodra er maar een straaltje zon op valt) maar ook niet bij mijn vriend. Hij is het rossige soort en zit door het vele buiten zijn helemaal onder.



Je kunt ze niet allemaal weg laten halen, mocht je een hele storende moedervlekjes hebben overleg met je huisarts. Voor de verder rest, leer er mee leven. Je bent mooi zoals je bent.
Als klagen telde als werk, dan had mijn ex zich ook moeiteloos een Mercedes kunnen veroorloven.
Alle reacties Link kopieren
quote:lolliepop234 schreef op 21 april 2016 @ 16:16:

Het voelt alsof ik er door bezeten benNou nou....
quote:lolliepop234 schreef op 21 april 2016 @ 16:16:

Het voelt alsof ik er door bezeten benZoek een goede psycholoog.
Alle reacties Link kopieren
accepteren, want verder kan je er niet zo veel aan doen. weg halen is meestal geen optie, zeker op de rug blijf je altijd (lelijke) littekens zien.



Dit geldt voor iedereen, hou de moedervlekken wel in de gaten, wanneer ze gaan bloeden, sterk groeien, jeuken, etc even contact opnemen met je huisarts.
I can't control the wind but I can adjust the sail
explore, dream & discover
Ik heb ook veel moedervlekken, maar de laatste jaren maak ik me er niet meer zo druk om. 'Vroeger' werd ik er nog wel voor gewaarschuwd dat als je veel moedervlekken hebt, je een grotere kans hebt op huidkanker. Nu ben ik soms ook wel verbrand, maar dat terzijde.

Anyway, als je er geen last van hebt lekker laten zitten! Tenzij je moedervlekken idd van kleur/grootte/etc. verandert.

Ik blijf hier wel meelezen..
Alle reacties Link kopieren
Ik vind m'n sproetjes wel handig. Dan vallen de rode plekjes die ik af en toe in mijn gezicht heb niet zo op...
Alle reacties Link kopieren
quote:KirstenQY schreef op 21 april 2016 @ 16:10:

En iets heel anders, maar ik ben door die moedervlekken wel banger om huidkanker te krijgen (mijn ouders hebben me als kind best wel eens laten verbranden, ze waren niet zo heel secuur met insmeren). Volgende maand is het huidkankerdag en ik heb me ingeschreven om mijn huid te laten checken. Ik weet dat het topic hier niet over gaat, maar ik vind het wel belangrijk Goed idee! Helaas is in mijn regio alles al volgeboekt.
"You are not entitled to your opinion. You are entitled to your informed opinion. No one is entitled to be ignorant."
Bij mij zijn er moedervlekken op mijn rug weggehaald met shaven en daar zie je niks meer van.
Alle reacties Link kopieren
quote:KirstenQY schreef op 21 april 2016 @ 16:10:

En iets heel anders, maar ik ben door die moedervlekken wel banger om huidkanker te krijgen (mijn ouders hebben me als kind best wel eens laten verbranden, ze waren niet zo heel secuur met insmeren). Volgende maand is het huidkankerdag en ik heb me ingeschreven om mijn huid te laten checken. Ik weet dat het topic hier niet over gaat, maar ik vind het wel belangrijk Het kan nooit kwaad om er eens een deskundige naar te laten kijken. Ik heb ooit een moedervlek aan de binnenkant van mijn elleboog laten weghalen, die ding er een beetje raar uitzien. Alles was goed.
verba volant, scripta manent.
Alle reacties Link kopieren
quote:fluttershy schreef op 21 april 2016 @ 17:41:

Bij mij zijn er moedervlekken op mijn rug weggehaald met shaven en daar zie je niks meer van.Leg uit?
Alle reacties Link kopieren
quote:KirstenQY schreef op 21 april 2016 @ 16:10:

En iets heel anders, maar ik ben door die moedervlekken wel banger om huidkanker te krijgen (mijn ouders hebben me als kind best wel eens laten verbranden, ze waren niet zo heel secuur met insmeren). Volgende maand is het huidkankerdag en ik heb me ingeschreven om mijn huid te laten checken. Ik weet dat het topic hier niet over gaat, maar ik vind het wel belangrijk



Zeker weten. Mijn zoon van nog maar 11 had een slechte moedervlek. Gelukkig ging ik jaarlijks met hem op controle en kon de vlek tijdig weggehaald worden en waren er geen uitzaaiingen. Nu om de 6 maanden op controle.



Had trouwens niets met de zon te maken, hij is nog te jong om daar nu al schade van te hebben. We smeren trouwens ook goed en voortaan nog beter.
I can keep my mouth shut, but you can read the subtitles on my face.
https://www.gezondheidsne ... oedervlekken-leven-langer



Wist je dit al?

Ik zit onder de moedervlekken, maar ben er blij mee. Vind het niet lelijk, het hoort bij mij, ik zit gewoon onder de stipjes.
Ik heb er ook veel en ook veel sproeten en ik ben er trots op!
quote:lolliepop234 schreef op 21 april 2016 @ 17:49:

[...]





Leg uit?

De dermatoloog heeft met een dun stroomdraadje de moedervlekken die op de huid lagen losgebrand. (plaatselijk verdoofd). Je hebt het risico dat ze teruggroeien blijkbaar, maar bij mij is alles weggebleven.

Moedervlekken die in de huid liggen moeten ze echt eruit snijden, die heb ik i.v.m. littekens niet laten doen.
Alle reacties Link kopieren
Hoi lolliepop!



Eindelijk een lotgenoot ;) gevonden. Ik vind moedervlekken ook verschrikkelijk. Ik weet niet waarom, maar ik vind ze vies en lelijk.



De huisarts kan ze gewoon wegbranden (met stroom) en het litteken is minimaal of zelfs helemaal niet. Echt letterlijk in een paar seconden is hij weggebrand en heb je een korstje. Ik heb er veel ervaring mee, want ik heb er ondertussen al een stuk of 70 (of meer) weg laten branden. Ik ga jaarlijks naar de huisarts en laat er steeds een stuk of 15 tegelijk weghalen en daar is zij 20 a 30 minuten mee bezig. Alleen de verdovingsprikjes zijn soms een beetje vervelend.



Mocht je huisarts ze nou niet willen weghalen (zoals de mijne), dan kun je via de huisartskliniek een huisarts vinden die het wel wil doen. Ik moet er een uur voor rijden en daarom ga ik 1x per jaar , maar wat een opluchting voor mij sinds ik dit ontdekt heb. En het wordt 100% vergoed door de zorgverzekering.



Ik denk niet dat je ooit aan iemand die zich niet stoort aan moedervlekken kan uitleggen hoe het voelt. Net zoals wij niet aan anderen kunnen uitleggen hoe erg we het vinden.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven