Mannen eten geen kaas

20-12-2009 12:47 24 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik heb het boek 'Mannen eten geen kaas' van Maria Mosterd net uitgelezen.

Wat een verbijsterend verhaal!

Dat er loverboys zijn die meisjes als prostituees voor hun laten werken gaat nog bij me in maar de manier hoe het daar aan toe gaat en hoeveel geweld/wreedheid in dit circuit aan de pas komt vond ik schokkend.

Ik kreeg er keer op keer kippevel van.



Wie heeft het boek ook gelezen en wat vond je er van?
Alle reacties Link kopieren
Er is ook een documentaire over loverboys en meisjes in Den Helder. Ik heb alleen de aankondiging gelezen en stond daar al met mijn oren te klapperen hoe dat er aan toe ging. Laat staan als je de documentaire gaat kijken.



Heb het kaas-boek niet gelezen.
Ik heb geen wespentaille, ik heb een bijenrompje
Alle reacties Link kopieren
Misschien nog terug te zien ergens?



---------------------

Den Helder – Jonge Helderse tienermeisjes laten zich probleemloos aftuigen door Antilliaanse jongens. Dat is het beeld dat naar voren komt in de documentairereeks “Rauw & Puur, Liefde en losse handjes” van Mildred Roethof.



Roethof bezocht voor de documentaire ‘het oude marinebolwerk Den Helder’. “De zwarte en witte jeugd ontmoet elkaar op straat en ik wilde een documentaire maken over de liefde tussen de jongens en meiden”, vertelt Roethof in het voorproefje van de documentaire. De relaties van de Antilliaanse jongens in de serie worden gekenmerkt door grensoverschrijdend gedrag, zoals mishandeling en intimidatie.”



De Helderse meiden die omgang hebben met de Antilliaanse jongens blijken regelmatig te worden mishandeld, maar blijven desalniettemin bij hun vriendje. “Ze vinden zo’n jongen stoer, die kan regelrecht uit een videoclip zijn komen lopen. Als je zo’n stoere jongen hebt, dan ben je iemand”, vertelde Roethof afgelopen maandagavond in het tv-programma Pauw & Witteman.



In de documentaire is onder meer te zien dat een meisje enigszins trots meldt dat haar vriendje een ander in de steek heeft gelaten voor haar. Dat dat andere meisje een kind van hem had lijkt haar niet te deren, ze ziet het alsof de jongen voor haar gekozen heeft en droomt van samen oud worden. In het algemeen laat de documentaire een beeld zien van 13 tot 17-jarige meisjes uit Den Helder die een ‘liefdesrelatie’ hebben die vooral bestaat uit mishandeling en intimidatie, maar dit als ‘gewoon’ ervaren.



Gemeente niet geschokt

De gemeente laat weten niet geschokt te zijn door de documentaire. “Het komt niet als verrassing”, aldus wethouder Linda Rose Smit. “We weten dat dit soort zaken spelen, maar dat geldt echt niet alleen voor Den Helder. Het probleem heeft al geruime tijd de aandacht van zowel politie als jeugdzorg, maar het is erg moeilijk om er iets aan te doen. Het speelt zich vooral binnen relaties af, in de huiskamer en de slachtoffers doen over het algemeen geen aangifte.”



Smit benadrukt dat het probleem ernstig is, maar niet moet worden overdreven. “Het is niet zo dat het om honderden meisjes gaat en er zijn natuurlijk ook genoeg relaties tussen Nederlandse meisjes en Antilliaanse jongens waarin geen problemen zijn.”



Navertoning

De gemeente wilde overigens een voorvertoning van de documentaire, voor onder meer de Antilliaanse gemeenschap en de zorginstellingen. “Dan hadden we er samen over in discussie kunnen gaan, maar helaas was een voorvertoning niet mogelijk. Er komt nu zeer waarschijnlijk een ‘navertoning’, nog deze maand”, meldt gemeentewoordvoerder Remko van de Belt. “De documentairemaakster zal daar zoals het er nu naar uitziet zelf bij aanwezig zijn.”



De aflevering waarin Den Helder centraal staat wordt zaterdag 5 december uitgezonden op Nederland 2, om 16.35 uur.
Ik heb geen wespentaille, ik heb een bijenrompje
Alle reacties Link kopieren
Ik heb het boek maar nu uitgeleend aan m'n zusje en nog steeds niet terug gekregen. Bedankt voor de herinnering!



Vond het wel een heftig verhaal, maar erg slecht geschreven. Moest me er wat dat betreft echt doorheen worstelen.

Niet spectaculair genoeg om er speciaal een topic over te openen in ieder geval
Alle reacties Link kopieren
ja die docu over den Helder is te zien op uitzending gemist. Maar wat ik onbegrijpelijk vind dat ze tot op de dag van vandaag geen aangifte tegen die jonge heeft gedaan omdat ze nog te veel van hem houd.. ik ben nu bezig met het vervolg ''bindi''.
quote:smurfi schreef op 20 december 2009 @ 12:47:

Dat er loverboys zijn die meisjes als prostituees voor hun laten werken gaat nog bij me in maar de manier hoe het daar aan toe gaat en hoeveel geweld/wreedheid in dit circuit aan de pas komt vond ik schokkend.Hoe denk je dat het anders zou moeten gaan? Door vriendelijk te vragen of cadeautjes voor ze kopen? Dat zal alleen in het begin zo zijn, wanneer ze nog poeslief en aardig zijn en de meisjes doen geloven dat ze verliefd op hun zijn. En dan slaan ze om als een blad op een boom wanneer de meisjes tegensputteren. Dergelijke naïviteit is volgens mij precies de reden waarom meisjes er met open ogen in lopen en ouders niet ingrijpen.
Alle reacties Link kopieren
Het zijn alleen meisjes die erin trappen omdat ze zelf heel onzeker zijn. Door zo'n jongen horen ze er opeens bij en dat geeft een goed gevoel... Het gaat stukje bij beetje.

Als je zelf leuke vriendinnen heb en je voelt jezelf goed dan trap je er niet in hoor!
Alle reacties Link kopieren
Het beroep van pooier bestaat al zo lang.
Ik heb het boek niet gelezen maar wat betekent de titel eigenlijk "mannen eten geen kaas"?
De titel is trouwens, echte mannen eten geen kaas.

ergens in het boek zegt de loverboy, ik geloof terwijl hij een boterham eet, dat echte mannen geen kaas eten.

zoiets was het geloof ik.
Alle reacties Link kopieren
Ik vond het een verschrikkelijk boek.

Ongetwijfeld een indrukwekkend verhaal, maar die schrijfstijl Ik kon er echt niets mee.



( Bovendien vond ik het meiske nogal dommig overkomen )
Zo ! En dan kunnen we nu weer allemaal normaal doen....
Alle reacties Link kopieren
Echte mannen eten geen kaas en drinken geen karnemelk. Staat op een van de laatste pagina's van het boek.
Alle reacties Link kopieren
Ik haat het boek trouwens, zo slecht geschreven en er zit iets manipulatiefs in. Haar schuld is het iig nooit.
Alle reacties Link kopieren
Het vervolg is net uit en evenals een boek dat haar moeder heeft geschreven over hoe zij die tijd ervaren heeft/erop terugkijkt.
Alle reacties Link kopieren
quote:Digitalis schreef op 20 december 2009 @ 13:23:

Ik haat het boek trouwens, zo slecht geschreven en er zit iets manipulatiefs in. Haar schuld is het iig nooit.



precies, dat vond ik nou ook al.

Maar ondertussen wel steeds teruggaan naar die loser in zijn babyblauwe joggingspak.
Zo ! En dan kunnen we nu weer allemaal normaal doen....
Alle reacties Link kopieren
quote:xxxxkusje schreef op 20 december 2009 @ 13:09:

Het zijn alleen meisjes die erin trappen omdat ze zelf heel onzeker zijn. Door zo'n jongen horen ze er opeens bij en dat geeft een goed gevoel... Het gaat stukje bij beetje.

Als je zelf leuke vriendinnen heb en je voelt jezelf goed dan trap je er niet in hoor!Maar dat is helaas niet iedereen gegund. Sowieso zijn er denk ik weinig meisjes van die leeftijd te vinden die NIET onzeker zijn.
Alle reacties Link kopieren
Blauw badstofpak Boro Ik heb het heel vaak gelezen omdat ik A) masochistisch ben en B) het zo ongeloofwaardig vind en niet kan begrijpen dat ze zichzelf zo onschuldig bekijkt. Elke keer moet ze ook melden dat iemand haar mooi vindt, dat ze 'net zo hoog als Manou' komt te staan en ze sleept haar vriendin mooi de rotzooi in.
Alle reacties Link kopieren
Omdat ik op een middelbare school werk (in de mediatheek) heb ik het boek 5 x gekocht. Trouwens, er zijn betere boeken over dit onderwerp....neem Loverboyws van Helen Vreeswijk, véél beter. Helen is rechercheur en schrijft de verhalen vanuit haar eigen ervaringen met dit soort praktijken.



Maar al die boeken zijn steeds uitgeleend en ik vind de inhoud een hele goede waarschuwing voor meisjes!
quote:Digitalis schreef op 20 december 2009 @ 13:22:

Echte mannen eten geen kaas en drinken geen karnemelk. Staat op een van de laatste pagina's van het boek.Echte mannen zijn dan ook geen loverboys.
Alle reacties Link kopieren
Er is al eerder een topic geweest over dit onderwerp. Misschien daar even kijken, voor iedereen in herhaling valt.
Ik krijg er een punthoofd van!
Ik heb het boek ook gelezen en ik werd er echt kotsmisselijk van. Ik heb er zelfs een paar nachten slecht van geslapen. Het speelt zich bovendien in mijn woonplaats af en ik kon gewoon alle plaatsen die ze omschreef voor ogen halen.

Bovendien werk ik in de wijk waar ook veel van die dingen gebeurde (in die troosteloze flats). Ik vind het verschrikkelijk en ik wil dat boek, of het vervolg erop, of het boek van haar moeder niet meer lezen. Bah wat een nare beesten zijn dat!!!!!
Alle reacties Link kopieren
quote:paloma schreef op 20 december 2009 @ 13:47:

[...]





Echte mannen zijn dan ook geen loverboys.









zo is het maar net
Alle reacties Link kopieren
quote:Nammma schreef op 20 december 2009 @ 13:44:

Omdat ik op een middelbare school werk (in de mediatheek) heb ik het boek 5 x gekocht. Trouwens, er zijn betere boeken over dit onderwerp....neem Loverboyws van Helen Vreeswijk, véél beter. Helen is rechercheur en schrijft de verhalen vanuit haar eigen ervaringen met dit soort praktijken.



Maar al die boeken zijn steeds uitgeleend en ik vind de inhoud een hele goede waarschuwing voor meisjes!Voorlopig hoef ik daar echt geen boeken meer over te lezen....
Alle reacties Link kopieren
quote:lola304 schreef op 20 december 2009 @ 13:53:

Ik heb het boek ook gelezen en ik werd er echt kotsmisselijk van. Ik heb er zelfs een paar nachten slecht van geslapen. Het speelt zich bovendien in mijn woonplaats af en ik kon gewoon alle plaatsen die ze omschreef voor ogen halen.

Bovendien werk ik in de wijk waar ook veel van die dingen gebeurde (in die troosteloze flats). Ik vind het verschrikkelijk en ik wil dat boek, of het vervolg erop, of het boek van haar moeder niet meer lezen. Bah wat een nare beesten zijn dat!!!!!Ja, inderdaad beesten...

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven