Ik kom niet los!

09-10-2010 20:36 30 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik weet dat er al meerdere al niet honderden van dit soort onderwerpen zijn maar ik kom niet los van mijn ex. Het is ook nog maar recent verbroken maar door onzekerheid en angst blijf ik maar in een cirkeltje rondmalen en wordt het echt een obsessie.

De hele dag ben ik er mee bezig en hij heeft allang bewezen vrolijk verder te gaan en ipv dat dat me sterkt in loslaten zorgt het er bij mij voor dat het me geen moment met rust laat.

Ook het checken via de bekende internetsites loopt uit de hand en alles wat ik lees maakt me alleen maar nog verdrietiger en ik voel me er echt waardeloos door.

Wie heeft er naast afleiding en aan mezelf werken nog meer goede tips?
Alle reacties Link kopieren
Ga er op uit. Doe de kabel van je internet er even uit, wis zijn nummer en laat jezelf af en toe een potje janken onder een film of zo.



Sterkte
Wat probeer je eigenlijk te bereiken met je gedrag?
De eerste stap is al dat je het onder ogen ziet dat je geobsedeerd bent. Delete alles waar je hem terug kan vinden, verwijder zijn telefoonnummer en zoek afleiding. Als laatste zou je hem ook een brief kunnen schrijven waarin je afscheid van hem neemt.
Alle reacties Link kopieren
Delete die hap. Ik ken het, helaas. Had dat ook ooit met een ex in het buitenland. Na het uit was zeker 6 maanden als een idioot alles steeds checken op internet etc. Na een tijd dacht ik wat doe ik met mijn tijd!!! Ik maak mezelf alleen maar ongelukkig met dit gedrag. Ik moet ook verder. Heb toen alles gedelete in mijn computer en ben verder gegaan met mijn leven. Niet makkelijk maar wel te doen met wat wilskracht en afleiding.
Alle reacties Link kopieren
Maak een lijstje met dingen die je niet leuk vond aan hem, wedden dat er elke dag iets bijkomt en je straks met minstens 20 slechte eigenschappen van hem je zit af te vragen hoe je zo blind kon zijn...
Alle reacties Link kopieren
Om los te komen, moet je los wíllen komen.



Als je daar nou eens mee begint, dan volgt de rest vanzelf wel
Alle reacties Link kopieren
dacht ff dat jou vriend je had vast gebonden ofzo dat je niet los kwam....maar nee geen tips ..herkenbaar.
Klote Twinkle, maar je hebt het zelf in de hand...en reken maar dat je je steeds sterker voelt worden!
Kettingzaag kopen en ketting doorzagen

Njah, dat is flauw maar voor de rest is alles al gezegd :-)
Alle reacties Link kopieren
alles verwijderen wat je hebt van hem.

uit het oog is uit het hart
Alle reacties Link kopieren
Wat wil je bereiken met je gedrag? (weet ik; is al eerder gevraagd) Dat lijkt me belangrijk om voor jezelf over na te denken. Want lijkt me niet dat je je beter voelt, door te zien hoe hij verder gaat met zijn leven, en hoe jij achter de computer je zielig zit te voelen..



Wat voor tips heb je nodig? Afleiding zoeken en verder gaan met je leven lijken me de enige die wat gaan opleveren. Waarom houd je nog zo aan hem vast? Loslaten is namelijk heel moeilijk als je de touwen zelf stevig vast blijft houden.
Alle reacties Link kopieren
1. Loslaten betekent niet dat je stopt met houden van, maar dat je het niet voor iemand anders kunt doen.

2. Loslaten is niet mijzelf afsluiten, het is me realiseren dat ik een ander niet kan controleren.

3. Loslaten is niet iemand in staat stellen het verkeerde te doen, maar toestaan dat iemand leert van natuurlijke consequenties van zijn daden.

4. Loslaten is machteloosheid toegeven, me realiseren dat de uitkomst niet in mijn handen ligt.

5. Loslaten is niet proberen een ander te veranderen of hem de schuld te geven, het is proberen het beste van mezelf te maken.

6. Loslaten is niet zorgen voor, maar je bekommeren om iemand.

7. Loslaten is niet iemand vastzetten, maar achter iemand staan. Het betekent niet rechter spelen, maar een ander toe te staan mens te zijn.

8. Loslaten betekent niet in het middelpunt staan en de oplossingen arrangeren, maar anderen toestaan hun eigen bestemming te vinden.

9. Loslaten betekent niet een ander beschermen, maar hem toestaan de werkelijkheid onder ogen te zien.

10. Loslaten is niet ontkennen, maar aanvaarden. Het betekent niet vitten, uitbranders geven of ruzie maken, maar in plaats daarvan zoeken naar mijn eigen tekortkomingen en die corrigeren.

11. Loslaten is niet iemand bekritiseren en bedisselen, maar mijn aandacht op mezelf richten om te proberen datgene te worden waarvan ik droom dat ik het kan zijn.

12. Loslaten betekent niet het verleden betreuren, maar groeien en leven voor de toekomst.

13. Loslaten betekent minder bang zijn en meer liefhebben.



Hoe ervaar en gebruik ik het begrip 'loslaten' in mijn leven:

1. Om vrede met het verleden te krijgen, om mijzelf te verlossen van oude grieven en wrok.

2. Om mijzelf los te maken van vroegere gedachten.

3. Om mijzelf los te maken van mijn vroegere slechte gedrag.

4. Om mijzelf los te maken van mensen en situaties die mij ongelukkig maken.

5. Om te voorkomen dat mijn leven bepaald wordt door het gedrag van iemand anders.

6. Om de mening van iemand anders over mijzelf niet als een vaststaand feit te aanvaarden.

7. Om niet van streek te raken als de mening van iemand anders over mij niet dezelfde is als de mijne.

8. Om niet te gebruikersvriendelijk te worden - anders kan ik gemakkelijk worden misbruikt.

9. Om mijn naaste lief te hebben als mijzelf en niet meer dan mezelf.

10. Om niet voor een ander te doen wat de ander zelf behoort te doen.

11. Om de problemen van iemand anders niet tot de mijne te maken.

12. Om niet betrokken te raken bij de verkeerde daden van iemand anders.

13. Om niet betrokken te raken bij ruzie van familie of vrienden.

14. Om op een veilige afstand te blijven van ontplofbare situaties.

15. Om het zwakke gedrag van iemand anders te negeren als ik daar niets aan kan doen - hij/zij moet daar zelf de gevolgen van dragen.



Als ik succesvol in het loslaten ben, brengt mij dit tal van positieve resultaten:

1. Door los te laten is het mogelijk mijn grenzen te bepalen.

2. Mijn leven wordt beter beheersbaar - ik overzie situaties, omdat ik niet meer toelaat, daarbij betrokken te worden.

3. Ik kan een gezonder besluit nemen, kan funktioneel optreden, raak niet door de omstandigheden geisoleerd.

4. Ik reageer minder emotioneel op het gedrag van iemand anders, kan me daarvoor afsluiten. Het gevolg is dat mijn leven meer waardigheid heeft.

5. Ik kan meer meevoelen, omdat ik minder emotioneel reageer. Dit geeft me de kans om situaties goed te beoordelen voordat ik actie onderneem.

6. Zo bescherm ik mezelf tegen tal van aanvallen van buiten. Ik laat niet meer zo gemakkelijk toe dat mijn gemoedsrust vernietigd wordt.

7. Loslaten helpt me om dìe dingen te aanvaarden die ik niet kan veranderen.

8. Loslaten helpt me om een veiliger weg te gaan en een veiliger leefruimte te scheppen. Dit is natuurlijk minder opwindend, maar ik verkies de vrede en de rust.
Alle reacties Link kopieren
Dit heb ik niet zelf geschreven lieve TwinkleToe maar ik lees het elke dag even..

Ook ik kom niet los van m'n ex met mijn gedachten, controleer hem niet, op geen enkele manier maar hij houdt me bezig in m'n hoofd, doodvermoeiend!!

In alles wat ik doe, mis ik hem..

Ik hou mezelf steeds maar voor dat ik het niet kan veranderen en verder moet met mezelf, hoe moeilijk ook..

Sterkte!!
Alle reacties Link kopieren
quote:TwinkleToe schreef op 09 oktober 2010 @ 20:36:



onzekerheid en angstHier zou je iets mee kunnen gaan doen.
Alle reacties Link kopieren
Dank voor alle reacties!

Die kettingzaag is een goeie :-)



Wat probeer ik te bereiken met m'n gedrag? Eigenlijk haal ik mezelf naar beneden met m'n gedrag, een soort van bewijs dat ik niet goed genoeg ben en makkelijk te vergeten ben.

Ik weet natuurlijk dat dat onzin is maar het voelt wel zo.

En het controleren via internet is ook steeds de bevestiging van zie je wel hij gaat vrolijk verder.



Het knopje moet om in m'n hoofd, dat hij mij niet meer wil!



Misschien wil ik het te snel, er is tijd voor nodig.
Alle reacties Link kopieren
quote:TwinkleToe schreef op 10 oktober 2010 @ 16:30:

Dank voor alle reacties!

Die kettingzaag is een goeie :-)



Wat probeer ik te bereiken met m'n gedrag? Eigenlijk haal ik mezelf naar beneden met m'n gedrag, een soort van bewijs dat ik niet goed genoeg ben en makkelijk te vergeten ben.

Ik weet natuurlijk dat dat onzin is maar het voelt wel zo.

En het controleren via internet is ook steeds de bevestiging van zie je wel hij gaat vrolijk verder.



Het knopje moet om in m'n hoofd, dat hij mij niet meer wil!



Misschien wil ik het te snel, er is tijd voor nodig.



Het is best ernstig ongezond als je jezelf naar beneden haalt, en als jij jezelf inderdaad vergeet.



Stop daarmee, niet hij vergeet je maar jij vergeet jou. Dat kun je alleen zelf veranderen, door dat simpelweg te veranderen en wél aan jezelf te denken.

Iedere keer dat je hem wil controleren of aan hem denkt, moet je je beseffen dat je aan jezelf moet denken en stoppen met jezelf pijn te doen. Alleen dat besef gaat zorgen dat het gaat lukken.



Maar dan moet je dat wel willen.
Alle reacties Link kopieren
Helemaal gelijk in, ik moet daarmee stoppen en ja ik wil het!
Alle reacties Link kopieren
Hi Twinkletoe,



De laatste paar weken zit ik in dezelfde situatie. Ik schrijf op het topic "ingestort na rotrelatie". Mijn ex is ook op datingsites gegaan, zonder dat ik dit wist. We hadden ook nog contact. Nou, ik voel me ook erg rot erdoor. Je schrijft dat je geobsedeerd bent, dat kan, maar je moet jezelf niet te hard vallen daarover, want dat maakt het alleen maar erger. Dus als je die sites "controleert" zeg dan niet tegen jezelf dat je stom bent ed, maar stop ermee als je het hebt gedaan en laat je gedachten weer op andere dingen over gaan. Want als je jezelf straft en dwingt om er niet mee bezig te zijn, rara waar je mee bezig gaat??



Ik weet het ook niet hoor, maar ik heb voor mijzelf besloten dat het bij het loslaten hoort. Je probeert iets bij je te houden, wat weg is. En je gaat met m bezig omdat t dan lijkt alsof je minder bang en alleen hoeft te zijn. Begrijpelijk toch, als het net uit is en hij verder gaat alsof er niks aan de hand is?



Nou dan, dus probeer jezelf nu zo goed mogelijk te steunen en begrip op te brengen voor je eigen verdriet. Zie het (nog) niet als obsessie en schrijf of praat van je af zodra je op de controletour gaat......
Until you have stood in another woman’s stilettos, you will never begin to know the year of pain she felt breaking them in. (S. L. Alder)
Alle reacties Link kopieren
Ook ik vind het moeilijk om los te komen van mijn ex, alleen mijn relatie is nu al 10 maanden over.... Hij blijf in mijn hoofd zitten en denk nog een aantal keren per week aan "ons"

Vind het erg mooi wat Ruby-Ann zegt!!

Allemaal heel veel succes!!!
Alle reacties Link kopieren
Misia, dank je wel voor je reactie, ik denk dat je gelijk hebt, het hoort er ook gewoon een beetje bij en misschien moet ik het (nog) niet als obsessie beschouwen.

We zijn ook heel plotseling uit elkaar gegaan (lees: hij is weg gegaan) en het voelt echt alsof er iemand overleden is.

Zo deel je alles en zo niets meer.



Inderdaad een beetje lief voor m'n verdriet zijn, en me bewust blijven van wat ik aan het doen ben.
Alle reacties Link kopieren
Bovenstaande is allemaal zooo herkenbaar..

Ik heb 2 jaar in een relatie gezeten waar ik leefde van de pieken en dalen, dat was zo verslavend dat ik geen keuze voor mezelf kon maken om eruit te stappen, uit eindelijk koos mijn ex hiervoor.. Nu een jaar verder, in dat jaar, was het steeds, wel samen, niet samen, wel niet..

Ontzettend vermoeiend.. Ongeveer 8 weken geleden besloot hij weer dat hij het niet kon, dat ie zich niet kon openstellen en dat er niet genoeg was op dat moment..



Ik heb toen eindelijk die keuze geaccepteerd en er dan ook een labeltje aangehangen, namelijk dat het contact ook abrupt verbroken zou worden op welke manier dan ook..

Dat vond hij moeilijk, ik ook maar het was voor mij de enige optie om weer `stabiel gelukkig` te kunnen zijn..

Na wat heen en weer gescheld heb ik dus ook nooit meer wat van me laten horen, niet echt de ideale manier om zo na 3 jaar uit elkaar te gaan...



Nu, die 8 weken zijn razendsnel gegaan..

Ik ben weer gelukkig, ik kan weer adem halen en ik heb de rust weer helemaal terug gevonden en kan genieten van alles..

Toch, gaat er geen dag voorbij dat ik niet aan hem denk en hem niet meer mis..

Het liefst geef ik me er niet aan over en spreek ik mezelf toe, het slijt wel..

Na 6,5 week geen contact te hebben gehad kreeg ik afgelopen week een smsje, Hij had mijn nummer gevonden en wilde weten hoe het met me ging..

Tsja... tot op heden niets terug gestuurd, ik ben trots op mezelf maar het KNAAAAAAAAAAAGT...



Weet dat als er weer contact tot stand komt dat we het zelfde patroon weer zullen hervatten... Ik vind het heel naar, want ondanks het verleden houd ik nog steeds van hem en zou ik hem het liefst weer in mn armen willen sluiten maar de ham vraag, 3 jaar aangemodderd te hebben waarom zou het me dit keer wel gelukkig maken?



En eigenlijk weet ik het antwoord dondersgoed..
Alle reacties Link kopieren
Maar als je nu zo gelukkig bent, snap ik niet waarom je hem nog terug zou willen?

Ik zou het snappen als je verscheurd werd door verdriet maar je bent nu toch gelukkiger alleen dan je was in deze relatie?
Alle reacties Link kopieren
@ ruby ..



Ik ben nu inderdaad gelukkig, maar er hangt altijd nog dat ongelukkige gevoel aan vast..

Ik ben in zekere zin ongelukkig in de liefde en koppel dat vreemd genoeg of niet nog steeds aan hem vast..

Het is niet zo dat ik iedere dag huil omdat ik hem mis, ik laat dat niet toe omdat ik van mezelf verder moet..



Klinkt misschien een beetje tegenstrijdig allemaal, het is vallen en opstaan..
Alle reacties Link kopieren
Snap ik helemaal...

Ik kom er alleen nu zelf achter dat ik niet gelukkig ben met mezelf maar dacht dat dat kwam omdat hij me niet gelukkig kon maken....

Zie nu pas dat een ander je nooit gelukkig kan maken als je jezelf niet hoog hebt zitten..

Ik was zo bang dat hij me uiteindelijk toch wel ging verlaten en ook al heeft daar nooit enige aanleiding toe gegeven.... toch is dat precies wat er is gebeurd...

En ik heb nog steeds elke dag verdriet, mis hem vreselijk!!

Maar moet eerst met mezelf aan de slag en hem LOSLATEN, dan pas komt er ruimte voor alles...

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven