Werk & Studie alle pijlers

Gewichtsconsulent

02-11-2011 12:40 21 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hoi hoi,



Ik ben dit jaar begonnen met de opleiding gewichtsconsulent. Eigenlijk wilde ik een opleiding diëtiste volgen maar dat is HBO en duurt 4 jaar. Dus wil eerst zeker weten dat ik het wat vind en niet gelijk ergens 4 jaar aan vast zitten. Dus vandaar dat ik een 1 jarige opleiding tot gewichtsconsulente volg.



Nou was mijn vraag zijn hier gewichtsconsulente? En wat doe je na je opleiding? Moet je perse een eigen praktijk beginnen of zijn er nog meer mogelijkheden? En kan je er van rond komen want dat kan ik niet echt vinden op internet.



Liefs.
S. Bakker is er multimiljonair mee geworden...



Ik zou, mocht ik gewichtsproblemen hebben, echter liever naar een diëtiste stappen; puur vanwege het opleidingniveau en dus hogere kennisniveau.



Als ik zie wat mensen eten die "Sonja Bakkeren..." ....
Alle reacties Link kopieren
quote:noa35 schreef op 02 november 2011 @ 12:46:

S. Bakker is er multimiljonair mee geworden...



Ik zou, mocht ik gewichtsproblemen hebben, echter liever naar een diëtiste stappen; puur vanwege het opleidingniveau en dus hogere kennisniveau.

Als ik zie wat mensen eten die "Sonja Bakkeren..." ....Dit dus. Helemaal eens
Alle reacties Link kopieren
Ja dat heb ik dus ook. Hoe serieus nemen de mensen een gewichtsconsulent.

Want in principe, op de voedingsstoffen en wat er gebeurd in het lichaam na, weet iedereen wel wat een gewichtsconsulente ook leert.

Maja. Ik woon op mezelf en zal toch rond moeten komen na me opleiding en zou dat graag als gewichtsconsulente doen om zo door te groeien naar diëtiste.
Alle reacties Link kopieren
Het is natuurlijk niets voor niets een opleiding.. Ik heb geen idee op welk niveau je nu studeert, maar is het mogelijk dat je als het met werk niet wil vlotten na deze opleiding je nog een (eventueel verkorte) bachelor voor diëtist volgt?
Alle reacties Link kopieren
Als je zelf al twijfelt of mensen een gewichtsconsulent serieus nemen, neem je het dan zelf eigenlijk wel serieus?
Misschien was de hbo-opleiding toch een betere keuze geweest? Dan weet je dus zeker dat je voldoende kennis bezit, en dat je serieus genomen wordt . . . . Iedereen kan zich wel gewichts-consulente noemen!
Alle reacties Link kopieren
Nou ik neem het zelf wel serieus. Alleen tijdens de les werd er vaak beantwoord door de docent; 'Ja maar dat is niet onze doelgroep, die moet je doorverwijzen naar een diëtiste' Als dat op vele interessante vragen word beantwoord ga je toch dingen afvragen.

Ik was heel enthousiast en nog steeds wel alleen ik vraag me af is er genoeg vraag naar. En hoe gaat een gewichtsconsulent hier mee om. Hierna wil ik sowieso een diëtiste opleiding doen.
Alle reacties Link kopieren
Je kunt als gewichtsconsulente niet 'doorstromen' naar dietiste, daar zul je toch echt de opleiding voeding en dietetiek voor moeten doen!!
Alle reacties Link kopieren
kortom, gebakken lucht?



ik ken wel iemand die gewichtsconsulente is. Mijn ervaring is wat hierboven is genoemd; het wordt niet serieus genomen.
Alle reacties Link kopieren
Het is toch meer wat jij uiteindelijk wilt?

Als gewichtsconsulente kun je mensen helpen met onder- of overgewicht.

Als dietiste óok, maar daarnaast help je ook mensen met bijvoorbeeld diabetes of een eetstoornis.
Elke persoon met gezond verstand kan gewichtsconsulent worden, daar heb je de 'kennis' van zo'n cursus niet voor nodig.



Zonde dat je nu een jaar en cursusgeld hebt verspild, aangezien je alsnog de HBO opleiding wilt gaan doen.



Kun je niet nu stoppen, een deel cursusgeld terugvragen en in februari poberen in te stromen?
Alle reacties Link kopieren
"Nou was mijn vraag zijn hier gewichtsconsulente? En wat doe je na je opleiding? Moet je perse een eigen praktijk beginnen of zijn er nog meer mogelijkheden? En kan je er van rond komen want dat kan ik niet echt vinden op internet.

"



Is het raar dat ik me afvraag waarom je jezelf niet deze vragen hebt gestelt voor je begon?? Bedoel lijkt me handiger...
Never look down on anybody, unless you're helping them Up.
Alle reacties Link kopieren
Ik zou altijd investeren in een langere opleiding met meer doorgroeimogelijkheden: eigen praktijk, aangesloten bij een voedingscentrum, huisartsenpraktijk of school of fysiotherapeuten e.d..

En dus niet een jaar kruit verschieten bij een opleiding die niet serieus genomen wordt. Dat kost je tijd en geld en energie. Als je serieus bent in de opleiding, ga je ook stage lopen e.d. Dit kun je al gaan initieren op het moment dat je start. Zo kun je mogelijk e.e.a. gaan combineren qua studie en baan.

Ik denk dat je gewoon wat verder moet zoeken voor de precieze antwoorden die je zoekt...
Alle reacties Link kopieren
Ik ben gewichtsconsulente, ik heb een eigen praktijk gehad. Ik kon hier niet van rondkomen, maar ik zag dit meer als voor erbij.

Het was voor mij wel een springplank naar wat ik nu doe, ik volg een opleiding in de psychiatrie. Mijn ervaring in mijn praktijk komt me nu nog goed van pas. Mensen met overgewicht hebben namelijk vaak psychische problemen. En nog steedsgeef ik regelmatig op de werkvloer advies over voeding.



Er wordt altijd wat laatdunkend gedaan over de gewichtsconsulente, met dank aan sonja bakker. Ik had altijd wat meer te bieden dan een schijt aan sonjadag, een evergreen als tussendoortje en neem toch een appel als je trek hebt.

Een aantal van mijn clienten waren al eerder naar de dietiste geweest, maar die bood vaak niet wat ik wel te bieden had, en dat was persoonlijke aandacht. Tenminste dat is wat ik van mijn clienten terugkreeg, De kennis die ik vergaard heb gaat echt wel verder dan wat een ieder weet over voeding. Het is wel zaak om alles op voedingsgebied goed bij te houden, de ontwikkelingen gaan snel en de onderzoeken naar voedingsmiddelen ook.



Toch worden de gewichtsconsulentetes in ieder geval door steeds meer zorgverzekeraars wel steeds serieuzer geworden en gaan steeds meer zorgverzekeraars de consulten vergoeden.
Alle reacties Link kopieren
Je hebt vaste goede gewichtsconsulentes. Maar ik heb beide opleidingen gedaan ( diëtetiek en gewichtsconsulentes) en er is wel degelijk verschil in kennisniveau.



De cursus gewichtsconsulente deed ik als voorbereiding op de opleiding tot dietsiste. Ontzettend leuke cursus, vooral als je meer inzicht wilt in gezonde voeding. Maar qua kennis komt het niet in de buurt van de kennis die een diëtiste heeft.

Gewichtsconsulenten mogen ook alleen maar voefingsadviezen geven aan gezonde volwassen met een BMI tussen de 20-30. Tenminste dat leerde ik tijdens de cursus.

Ik zou dan voor het " echte" werk willen gaan en de opleiding doen, daar kan je veel en veel meer mee.

Succes!
Alle reacties Link kopieren
Misschien wel nog even belangrijk; op dit moment worden er meer diëtisten ontslagen dan aangenomen. Door de bezuinigingen wordt er een enorme terugval verwacht in het aantal cliënten.

Diëtetiek wordt bijna niet meer vergoed ( ik geloof bij Agis alleen in het duurste pakket nog) en ik heb zelfs geluiden gehoord dat Agis alleen gewichtsconsulenten zou gaan vergoeden! Als dat waar is zit je beter bij die cursus.
Alle reacties Link kopieren
Bedankt voor jullie reactie!



@ studiez;

Wat doe je nu als ik vragen mag?

En de opleiding dietiek duurt 4 jaar? Ik wil dus ook deze cursus als opstap gebruiken zodat ik wat meer kennis heb over voeding in het algemeen.
Alle reacties Link kopieren
Ik zit nu in het laatste jaar van mijn opleiding. Nu met stage bezig, afstuderen en dan heel hard zoeken en hopen op een baan

Daarnaast studeer ik psychologie. Ik vind dat een mooie combi met voeding en diëtetiek.

Ik heb de opleiding trouwens compact gedaan. Dat is wel voltijd, maar in een compact aantal uren zodat je ernaast kan blijven werken. Misschien is dat een optie? Roep maar wat hor, ken je situatie natuurlijk niet.
Ik heb ooit een dieet gevolgd bij een vrouw die de cursus gewichtsconsulente bij de LOI gevolgd had.

Zij hield zich bezig met het Prodimed dieet.



Een vriendin van me heeft echt de HBO opleiding Voeding en Diëtiek gevolgd, heb je volgens mij meer aan.



Al is er sowieso niet veel werk voor diëtistes in loondienst.
Alle reacties Link kopieren
Hoi,



Zelf ben ik momenteel ook bezig met de opleiding tot gewichtsconsulente, ook ik wilde diëtiek gaan doen maar dat leek me een te zware belasting naast 3 kinderen en een eigen bedrijf. Als ik het nog steeds leuk vindt wil ik als de jongste naar school is alsnog de HBO gaan doen en is dit een mooie start denk ik. Verder weet ik ook situaties waarin een diëtiste veel samen werkt met een gewichtsconsulente om op die manier de mensen optimaal te kunnen helpen. Een diëtiste heeft niet altijd tijd voor langere persoonlijke begeleiding. Uiteindelijk gaat het erom dat je mensen kan helpen op een gezonde manier en dat je doet wat je leuk vindt!



Tip voor vlindertje kijk op de site van care for weight, dan ben je niet in dienst maar kun je wel via hun website en logo aan het werk en hoef je niet alles alleen op te starten. suc6 met de opleiding, ik doe in mei examen...

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven